Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2016., 12:51   #21
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne.
Preniska je dnevna cijena.
Mi smo noćnu plaćali 70.
Imaš po netu servisa koje nude takve usluge i cijena je znatno viša.
Iz rijeke sam da ali prigrad. A znam da sam premalo placena i da nece nac nikog poput mene ali da se zalim padali bi u nasvjest jer po njima sam odlicno placena. Dnevno ako sam samo ujutro potrosim na kartu 20 kuna. Ako moram i navecer to je 30. Sad oduzmite to od dnevnice od100 kuna (plus 50 ako sam nocna) Ali posto smo imali razgovor ja i sefica i rekla je da sam ja prvenstveno drustvo i nista vise, vise nit cistim nit ista drugo, eventualno operem sudje al hvala nista vise. Za ciscenje i peglanje se plati puno vise.

Iako sam zamolila da me se ne zove u 8 navecer da dodjem u 9 u nocnu vec dva puta, nastavlja mi se sve javljat u zadnji cas sto nikako ne volim jer nemogu nista planirat.

Al eto. Onaj tko placa njemu je uvjek puno a onaj tko prima placu malo i tako to....

Edit: inace pokretna je i nema pelene pa mi se cijena cinila ok.

Zadnje uređivanje Oxidia : 15.06.2016. at 13:14.
Oxidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 17:12   #22
Mislim da bi se ipak trebala izboriti za sebe. Da, samo si društvo, ali to je tvoje vrijeme koje si ti mogla na sto drugačijih načina iskoristiti, pa je normalno da si plaćena za njega.
Ako ništa drugo, barem reci da svaki put kad te tako pozove u noćnu u zadnji čas da će cijena za tu noć biti 100kn.
Oni očito ne poštuju tvoje vrijeme, pa daj se bar onda izbori da si bar plaćena kak spada.
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 22:52   #23
Quote:
francy kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se ipak trebala izboriti za sebe. Da, samo si društvo, ali to je tvoje vrijeme koje si ti mogla na sto drugačijih načina iskoristiti, pa je normalno da si plaćena za njega.
Ako ništa drugo, barem reci da svaki put kad te tako pozove u noćnu u zadnji čas da će cijena za tu noć biti 100kn.
Oni očito ne poštuju tvoje vrijeme, pa daj se bar onda izbori da si bar plaćena kak spada.
Znam ali kao sto sam napisala oni misle da sam jako dobro placena. Jedan dva dana u tjednu postalo je 6 dana spavanja u zadnjih tri tjedna. Ocekuje se od mene i da cistim i kuham i operem po potrebi szo je realno gledano svaki dan. Kada mi slucajno promakne nesto tipa zaboravim bacit smece ili ocistit skoljku ili nesto deseto uvjek je neka pasivna agresija tipa pitanje ako ne zelim vise radit i ako mi se neda.

Kad sam joj rekla da nije u redu da me se zove svaki dan spavat jer je dogovor bio jednom dvaput tjedno rekla je da ce morat nac neko drugo rijesenje (citaj nac cu nekog drugog) . nemogu planirat nista niti otic nikamo jer cekam da me se nazove svaki cas. I to ne govorim o nekim godsnjim odmorima nego o obicnim kavama. A originalno dogovor je bio jednom dvaput na tjedan.

Nije ni svijesna kolika sam joj jeftina radna snaga a prema meni se ponasa tako tako se ponasa. Dokle bude islo bude, ali bome ce se sokirat kad mene vise ne bude imala na raspolaganju ako odluci da ce me,otpustit kada sazna koliko su zapravo cijene drugih ljudi.
Oxidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 08:22   #24
Dobar dan.
Imam nekoliko pitanja.
Zna li netko gdje je sindikat u Trstu?
Trenutno radim 10ak dana blizu Trsta. Kad sam nakon telefonskog razgovora došla raditi,odmah drugi dan sam rekla da imam pauzu 2 sata poslijepodne, jer je to normalno i imala sam svugdje gdje sam do sad radila.
Tražila sam minimalno povećanje dnevnice, zbog noćnog buđenja i sl.
2 dana su mu dali slobodnih 2 sata i od tad se prave ludi.
Na katu sam s ženom koju čuvam i njegujem, (perem,kuham čistim i glačam).
U prizemlju živi jedna od kćeri s mužem i unuka.
Imaju 2 psa,zbog kojih je zatvoren put tj.stepenice ne možeš proći (ograđeno ležaljkom za sunčanje) jer su psi opasni.
Ne radi tuš pa sam se ukupno 2 put tuširala u mlakoj pa slijedeći put u hladnoj vodi. Sad se perem na (dionice) sto po ovin vrućinama nije dovoljno.
Uvjeti su jaaako loši.
Kad sam pitala hoću li nastaviti raditi s ovom ženom
(70ak godina) 15/15, rekli su ne a pitala sam i razlog, rekli su da je bolje tako.
Što po vašemmišljenju mi je činiti?
Hvala na svakom savjetu i pažnji čitanja.
__________________
Skafly
Skafli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:00   #25
Ako nisi zadovoljna odi. Ja sam njegovala jednu gospođu dvije i pol godine. Bilo je svakako. Nisam živjela u kuci ali sam bila jedno kilometar udaljena od nje. Svaki dan sam dolazila. Ipak, mislim da sam bila premalo plačena. A nije da nisu imali. Kako ja tada nisam imala posla prihvatila sam sto se nudilo. Kako bi ti sindikat pomogao? Jesi li prijavljena kod njih? Ja nisam bila.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 20:16   #26
ovo nije tema za oglašavanje. za takve stvari imamo pdf mali oglasi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.