Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 10:39   #61
A jaka mi je to obitelj koju treba lupiti kapitalistička božićna toljaga po glavi, pa da se probudi iz zimskog sna i sjeti da ima svoje bližnje kojima bi bilo dobro makar jednom godišnje odnijeti višak kolača i (ako su dobre volje) jeftino makedonsko vino.

Takvu "obitelj" imam i ja, vidimo se samo po sprovodima.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:45   #62
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Hoće. Mislimo pozitivno.
Uvijek
Quote:
Čarobnjaković kaže: Pogledaj post
Meni je ovo malo nezamislivo
Ti si onda poprilično sretno odrastao Neki od nas nisu bili te sreće.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 13:41   #63
Ove godine ce biti nesto skromnije nego inace, ali ce biti veselo
Čarobnjaković is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 21:44   #64
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
A jaka mi je to obitelj koju treba lupiti kapitalistička božićna toljaga po glavi, pa da se probudi iz zimskog sna i sjeti da ima svoje bližnje kojima bi bilo dobro makar jednom godišnje odnijeti višak kolača i (ako su dobre volje) jeftino makedonsko vino.

Takvu "obitelj" imam i ja, vidimo se samo po sprovodima.
imaš i obitelji koje glume da su obitelji samo na blagdane, a ispod tepiha je pospremljena gomila govana, ali na takve dane moramo nabaciti osmijeh broj 26 zbog "mira u kući"
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:15   #65
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
imaš i obitelji koje glume da su obitelji samo na blagdane, a ispod tepiha je pospremljena gomila govana, ali na takve dane moramo nabaciti osmijeh broj 26 zbog "mira u kući"
Ma mislim da je u svakoj obitelji ispod tepiha pospremljena gomila govana. Kako bi drukčije moglo i biti gdje je par ljudi na hrpi?
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:21   #66
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Ma mislim da je u svakoj obitelji ispod tepiha pospremljena gomila govana. Kako bi drukčije moglo i biti gdje je par ljudi na hrpi?
Hhahahahahaah

Ajme Gama.. tebe čitat, zabava do boli

[oklop isključen]
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:52   #67
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ha, eto, kao i vecina dogadjaja, blagdana i opcenitih stvari u proteklih nekoliko godina s moderniziranijim nacinom zivota pocinje se pomalo i gubiti pravi smisao.
nisu više blagdani kaj su nekad bili, bar meni

Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Osobno, ne volim Božić, tj. deprimira me.
A sada su reklame posvuda, kada se govori o "obiteljskoj toplini", provodu sa najdražima...poželim prespavati sve to samo da što brže prođe.
ni ja baš ne volim Božić, ne zato jer me deprimira neg radi preveć materijalizma, imam filing da je sve postalo samo kupi-plati

Quote:
SoothSay kaže: Pogledaj post
Hvata me tjeskoba čim se sjetim da se bliži božić. Toliko je pun suprotnosti da me baca u očaj. Na televiziji se počnu vrtjeti reklame, kupuj, kupuj, kupuj, pokloni za obitelj, prijatelje ovo ono, samo kupuj, bogate trpeze, tone kolača, hrane i svega, idila u obitelji, hrpa frendova, svi se smiju ko lud na brašno. Na ulicama preokićene trgovine isto kupuj, kupuj, sve kao neko obilje a po uglovima na cesti ljudi sjede na hladnom betonu, prose... Većina normalnog puka osjeća pritisak jer bi trebalo kupiti nešto bližnjima a nemaš čime. Da ne spominjem forsiranje nekakvog veselja. Kakvog? Radi čega?
Dakle - Grinč
e ovo sam i ja primjetila u zadnje vrijeme
zakaj neki ljudi forsiraju slavlja i veselja? nije mi to jasno
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 20:09   #68
Joj, ja sam bozicni freak, obozavam ga. Nabacit bor u stan namjeravam sta prije, veselim se putovati na Badnjak kod staraca, jedva cekam okupljanje na bozicno jutro i otvaranje poklona s necacima, obiteljski rucak i vecernje druzenje s prijateljima

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:14   #69
Quote:
žabica2 kaže: Pogledaj post
...kako se osjećate pri pomisli na Božić? Jeste li Grinčevi ili se veselite i koji su razlozi tome? ...

Volim Božić i veselim mu se gotovo kao malo dijete. Obožavam kititi kuću i peći kolače, pa da sve miriše od njih. To je vrijeme kad sam non stop u kuhinji s hrpom nekakvih recepata posvuda oko sebe.
Volim okićene ulice, tu atmosferu, obiteljska okupljanja, programe na televiziji, čak i neprekidno vrćenje jednih te istih pjesama u dućanima. Pronašla sam i "svoje" mirisno ulje za isparavanje, koje palim u lampicama samo od Badnjaka do Nove godine. Neka super kombinacija vanilije i cimeta.
Po netu skupljam slike na temu Božića, npr razne okićene borove, dekor u kući, okićene ulice, zimske pejzaže, pa koristim neke ideje sa slika za vlastito uređenje.
Posebno volim one starinske božićne razglednice u stilu djece koja plešu oko okićenih borova, bakica koje sjede uz kamin, i slično.

Ne volim moderne ideje okićenih borova tipa ovo:

http://i.imgur.com/fuxXpHo.jpg
http://i.imgur.com/iiu4fRc.jpg

Meni to mora izgledati toplo, obiteljski, kao da je vani užasna mećava a mi obitelj smo u svom utočištu. Na Badnjak uvečer uvijek otvorimo sezonu kamina.

Ovako to meni treba izgledati:

http://i.imgur.com/jKkIkfA.jpg

Ne volim tada ni čuti za ljude kojima sve to ide na živce, koji "ne shvaćaju zašto se mora peći hrpa kolača, to te jadne domaćice rade sigurno samo zato što misle da moraju a nitko to zapravo ne jede" (uz obavezno "ja lijepo kupim u dućanu i uživam u druženju dok one rintaju u kuhinji" ), ili koji ne propuštaju svaki put obznaniti svijetu kako je sve to "samo konzumerističko sranje", ili kako je to zapravo poganski blagdan. To znam i sama, i totalno mi je nebitno, na kraju krajeva, ni ne doživljavam Božić kao nešto izrazito kršćansko, već kao nešto obiteljsko.

Mogu shvatiti one koje blagdani bacaju u potištenost ako nemaju obitelj, imali su loša iskustva s blagdanima u obitelji, netko im je bolestan, izgubili su nekoga, posvađali su se, itd. Ali dežurne cinike koji misle da su strašno originalni sa svojim "cinizmom" tada ne želim vidjeti ni čuti. Ma ni inače.

Također ne volim kičeraj. One Djedove Mrazove koji vise s balkona kao obješeni ljudi. Preseravanje s lampicama oko kuće. Pogotovo svijetleći sobovi.

Ne volim ni svećenike koji upropaštavaju polnoćku aludirajući na politiku.

I ne volim nervozne ljude tada. Ako ti se ne peče hrpa kolača, ne peci ih. Ako ti se ne bankrotira zbog darova, nemoj trošiti toliko love. Neki zbilja pretvaraju te dane u hrpetinu obaveza u kojima niti uživaju, niti nalaze neki smisao, i odrađuju ih kao neki posao.

Što se mene tiče, kad je Božić u pitanju, jedva čekam djecu, jer ću u njih nastojati usaditi isti odnos prema svemu tome koji je usađen i meni. Sjećam se da su nam roditelji tih dana (Badnjak, Božić, Nova godina), uvijek nastojali stvoriti lijepu atmosferu, nisu se svađali, puštali su nas da ostajemo duže budni, da ludujemo više nego inače, itd.
Božićno vrijeme usađeno je u mene kao posebno razdoblje s lijepom, pozitivnom atmosferom, koja je na neki način u mojoj obitelji a time i u sjećanjima bila i ostala sveta, nekako nedodirljiva od "vanjskog", svakodnevnog svijeta, rutine. Ljudi tada znaju pričati o "magiji" Božića, i ja ih razumijem. Nastojat ću to njegovati cijeli život u vlastitoj obitelji i prenijeti na svoju djecu.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 00:20   #70
veselim se blagdanima bez obzira kaj će me ko svake godine čekati konzerva, repriza filma kojeg sam gleda 17 puta i besciljno lutanje netom dok je za razliku odmene 98,5 ljudi u ugodnom(ili neugodnom ) ukruženju svojih najbližih

jedini izlaz iz začaranog kruga koji mi se nudi je eventulano volontiranje potrebitima mada dvojim bili mi i tamo otvorili vrata
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 01:01   #71
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
veselim se blagdanima bez obzira kaj će me ko svake godine čekati konzerva, repriza filma kojeg sam gleda 17 puta i besciljno lutanje netom dok je za razliku odmene 98,5 ljudi u ugodnom(ili neugodnom ) ukruženju svojih najbližih

jedini izlaz iz začaranog kruga koji mi se nudi je eventulano volontiranje potrebitima mada dvojim bili mi i tamo otvorili vrata
Zasto se ne zaokupis necime, ispeci kolace i za promjenu nađi dobru knjigu i citaj dok u pozadini svjetlucaju lampice s bora. pusti i koju bozicnu pjesmu. Mozda su savjeti glupi, ali to ja volim raditi za vrijeme Bozica. Nekad kad sam imala prijatelje otisla bi se i druziti vani, sad provodim vrijeme s roditeljima s kojima mi je jako lijepo, jedino sto me oni zale.
Svatko ima neke svoje probleme, rijetko tko provede savrsene blagdane.

Uvijek mi je zao kad procitam da je netko usamljen, osobito za te obiteljske blagdane. Podsjeti me na Fantoma iz opere i onu tuznu pjesmu Learn to be lonely, learn to be your one companion.

Zadnje uređivanje dobroćudna1 : 09.11.2014. at 01:06.
dobroćudna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 06:10   #72
Quote:
dobroćudna1 kaže: Pogledaj post
Zasto se ne zaokupis necime
čuj kad si infišan u fitnes i kladioncu ama baš ti nikad nije dosadno , i svi ti dani 20.12 - 02.01 su mi dodatno puno zanimljiviji nego inače , ali baš taj 25.12 ko da vrijeme strašno uspori i imaš dojam da traje 96 a ne 24 sati
pa mi dođe redovno neki pritisak u glavu kajaznam ,a nemaš kud van doma kad bi bar jedan šoping centar radio pa da se i mi koji nemamo kud možemo prošvrljat malo da nam vrijeme brže prođe
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 11:48   #73
Quote:
žabica2 kaže: Pogledaj post
U trenucima nesanice, vidjevši božićnu reklamu na televiziji i trgovačke centre u koje su stigli artikli s motivima Božića, a tek smo zakoračili u studeni, shvatila sam da ubrzo dolaze blagdani i u meni se javila nostalgija za danima uoči Božića, pa otvaram ovu temu. Čini mi se da svake godine kreću sve ranije s kićenjem trgovačkih centara, reklamama, pjesmama, ali ove godine ranije nego ikad.

Osobno volim Božić jer me podsjeća na bezbrižno djetinjstvo kad sam jedva čekala biti s roditeljima, sestrom i bratom, bakom, ići na ponoćku, kititi jelku. Volite li blagdane, kako ih provodite i kako se osjećate pri pomisli na Božić? Jeste li Grinčevi ili se veselite i koji su razlozi tome? Tema je stavljena u psihologiju jer je naglasak na emocijama.
volim filmove na tv-u za vrijeme Božića,kolače,stvarčice koje donese muž kući ,razveselim se i jednom tanjuru kolača
al realno,po mom predugo traje to ludilo,Božić više nije Božič jer svi negdje jure,žure,ljudi su postali materijalni,sve ranije počinju pomame za trošenjem novaca..a nema ništa toplije nego ljepa obiteljska topla atmosfera pa makar i s jednom vrstom kolača na stolu,mislim da su se ljudi emocionalno udaljili od Božića i da je sve to postao jedan veliki biznis u kojem najviše profitiraju trgovački centri..ljudi kroz materijalno pokušavaju nadomjestiti duhovno,a duhovno su prazni
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 12:51   #74
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ne volim moderne ideje okićenih borova tipa ovo:

http://i.imgur.com/fuxXpHo.jpg
http://i.imgur.com/iiu4fRc.jpg

Meni to mora izgledati toplo, obiteljski, kao da je vani užasna mećava a mi obitelj smo u svom utočištu. Na Badnjak uvečer uvijek otvorimo sezonu kamina.

Ovako to meni treba izgledati:

http://i.imgur.com/jKkIkfA.jpg

Ne volim tada ni čuti za ljude kojima sve to ide na živce, koji "ne shvaćaju zašto se mora peći hrpa kolača, to te jadne domaćice rade sigurno samo zato što misle da moraju a nitko to zapravo ne jede" (uz obavezno "ja lijepo kupim u dućanu i uživam u druženju dok one rintaju u kuhinji" ), ili koji ne propuštaju svaki put obznaniti svijetu kako je sve to "samo konzumerističko sranje", ili kako je to zapravo poganski blagdan. To znam i sama, i totalno mi je nebitno, na kraju krajeva, ni ne doživljavam Božić kao nešto izrazito kršćansko, već kao nešto obiteljsko.

Mogu shvatiti one koje blagdani bacaju u potištenost ako nemaju obitelj, imali su loša iskustva s blagdanima u obitelji, netko im je bolestan, izgubili su nekoga, posvađali su se, itd. Ali dežurne cinike koji misle da su strašno originalni sa svojim "cinizmom" tada ne želim vidjeti ni čuti. Ma ni inače.

Također ne volim kičeraj. One Djedove Mrazove koji vise s balkona kao obješeni ljudi. Preseravanje s lampicama oko kuće. Pogotovo svijetleći sobovi.

Ne volim ni svećenike koji upropaštavaju polnoćku aludirajući na politiku.

I ne volim nervozne ljude tada. Ako ti se ne peče hrpa kolača, ne peci ih. Ako ti se ne bankrotira zbog darova, nemoj trošiti toliko love. Neki zbilja pretvaraju te dane u hrpetinu obaveza u kojima niti uživaju, niti nalaze neki smisao, i odrađuju ih kao neki posao.

Što se mene tiče, kad je Božić u pitanju, jedva čekam djecu, jer ću u njih nastojati usaditi isti odnos prema svemu tome koji je usađen i meni. Sjećam se da su nam roditelji tih dana (Badnjak, Božić, Nova godina), uvijek nastojali stvoriti lijepu atmosferu, nisu se svađali, puštali su nas da ostajemo duže budni, da ludujemo više nego inače, itd.
Božićno vrijeme usađeno je u mene kao posebno razdoblje s lijepom, pozitivnom atmosferom, koja je na neki način u mojoj obitelji a time i u sjećanjima bila i ostala sveta, nekako nedodirljiva od "vanjskog", svakodnevnog svijeta, rutine. Ljudi tada znaju pričati o "magiji" Božića, i ja ih razumijem. Nastojat ću to njegovati cijeli život u vlastitoj obitelji i prenijeti na svoju djecu.
ni meni se ne dopadaju ovi moderni boreki, ova slikica di je zeleni bor mi je najljepša

a ovo podcrtano, mislim da je to razlog zakaj je današnje društvo takvo kakvo je, jer nemaju usađene neke vrijednosti (prije svega obitelj) koje znače više od kupljenog komada plastike/metala/čega već ispod bora

Quote:
dobroćudna1 kaže: Pogledaj post
Zasto se ne zaokupis necime, ispeci kolace i za promjenu nađi dobru knjigu i citaj dok u pozadini svjetlucaju lampice s bora. pusti i koju bozicnu pjesmu. Mozda su savjeti glupi, ali to ja volim raditi za vrijeme Bozica. Nekad kad sam imala prijatelje otisla bi se i druziti vani, sad provodim vrijeme s roditeljima s kojima mi je jako lijepo, jedino sto me oni zale.
Svatko ima neke svoje probleme, rijetko tko provede savrsene blagdane.

Uvijek mi je zao kad procitam da je netko usamljen, osobito za te obiteljske blagdane. Podsjeti me na Fantoma iz opere i onu tuznu pjesmu Learn to be lonely, learn to be your one companion.
nažalost da
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:10   #75
Quote:
dobroćudna1 kaže: Pogledaj post
Uvijek mi je zao kad procitam da je netko usamljen, osobito za te obiteljske blagdane. Podsjeti me na Fantoma iz opere i onu tuznu pjesmu Learn to be lonely, learn to be your one companion.
Meh, svi to vele iz nekog razloga, a onda odu i prepuste usamljene na milost i nemilost efektu prolaznika.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:46   #76
Ne bi meni Božić bio loš da imam obitelj s kojom sam blizak, tj. da STVARNO želim biti s njima, a ne da ti pada mrak na oči kada znaš da ti dolazi rodbina u posjetu.
Plus, loše stvari koje su se desile za vrijeme Božića i forsiranje ideje da se provede u društvu voljenih kada si usamljen je ono...final nail in the coffin.

Ps, samo zato jer su ljudi oko tebe, ne znači da nisi usamljen.
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:50   #77
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Meh, svi to vele iz nekog razloga, a onda odu i prepuste usamljene na milost i nemilost efektu prolaznika.
Želiš reć nije iskreno? Počinju mi ići na živce dežurni cinici, ovdje na forumu ih ima previše.
A što bi svi ti drugi točno trebali napraviti? Pozvat neznanca doma svojoj obitelji?
I ja sam često usamljena, pa ne očekujem od drugih da me spašavaju.

I ovo što MadAce reče, nekad si okružen ljudima, a opet usamljen.

Zadnje uređivanje dobroćudna1 : 09.11.2014. at 13:56.
dobroćudna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 15:39   #78
Quote:
dobroćudna1 kaže: Pogledaj post
Želiš reć nije iskreno? Počinju mi ići na živce dežurni cinici, ovdje na forumu ih ima previše.
A što bi svi ti drugi točno trebali napraviti? Pozvat neznanca doma svojoj obitelji?
I ja sam često usamljena, pa ne očekujem od drugih da me spašavaju.

I ovo što MadAce reče, nekad si okružen ljudima, a opet usamljen.
Nijedan dio teksta nije bio usmjeren kao kritika na tvoj račun, niti mi je namjera napadati ikoga ponaosob.

Ali da, želim reći da kolektiv nije iskren.

Sjećam se kad sam prošlog božića bila očajno usamljena pa sam na jednom društvenom forumu (kojeg neću reklamirati) ostavila kratki post koji je otprilike glasio: "Usamljena sam, loše se osjećam yadda yadda i tražim nekog mojih godina za nekakvo druženje/šetnju u tom i tom kvartu/dijelu grada".

Eto, vidi čuda, obična šetnja. Nikakvi ručkovi kod nepoznatih ljudi i slično.

Reakcija je bila kao da sam potpalila dinamit na vrhu sniježne planine. Lavina negativnosti i sitničave malicioznosti, no poziva za druženje nije bilo.

Tak da ono, šaljivo je kad vidim da su pojedincima usta puna blagdanskog duha, no kolektiv/masa i dalje vozi po svojem dobrom starom kolosijeku. Očito nekaj ne štima sa tim božićnim principima.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 16:42   #79
Gama, meni zvuči kao da su ti na tom forumu odgovarali 12-godišnjaci kojima je bilo dosadno i osjećali su se zločesto. U svakom slučaju, čudne reakcije. Internet je pun kojekakvih trolova.

Stalno slušamo kako danas ima puno više usamljenih ljudi (bez prijatelja ili obitelji, ili čak oboje) nego prije otprilike 50-ak godina. Ako je tako, postoji problem, zašto se onda češće ne organiziraju nekakva druženja i događanja za usamljene ljude, osobito u blagdansko vrijeme, vrijeme zajedništva? Zašto agencije ne nude putovanja za ljude bez društva? Odeš tamo neobavezno, družiti se s kolegama usamljenim ljudima, a možda i klikneš s nekim, pa bilo to prijateljstvo ili veza. Ali, izgleda da potencijal kod nas, al niti u svijetu baš nije prepoznat...
Takve stvari mi se čine puno bolje od internetskog upoznavanja, traženja po "društvenim" forumima...
dobroćudna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 16:54   #80
Quote:
žabica2 kaže: Pogledaj post
U trenucima nesanice, vidjevši božićnu reklamu na televiziji i trgovačke centre u koje su stigli artikli s motivima Božića, a tek smo zakoračili u studeni, shvatila sam da ubrzo dolaze blagdani i u meni se javila nostalgija za danima uoči Božića, pa otvaram ovu temu. Čini mi se da svake godine kreću sve ranije s kićenjem trgovačkih centara, reklamama, pjesmama, ali ove godine ranije nego ikad.

Osobno volim Božić jer me podsjeća na bezbrižno djetinjstvo kad sam jedva čekala biti s roditeljima, sestrom i bratom, bakom, ići na ponoćku, kititi jelku. Volite li blagdane, kako ih provodite i kako se osjećate pri pomisli na Božić? Jeste li Grinčevi ili se veselite i koji su razlozi tome? Tema je stavljena u psihologiju jer je naglasak na emocijama.
i treba bit na psihologiji jer ti ljudi koji jedva cekaju bozic novu godinu su ono...
bas za psihologiju
Novcem koji nemaju, oni kupuju stvari koje im ne trebaju, da bi impresionirali ljude koje ne vole…mentalitet.

Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Osobno, ne volim Božić, tj. deprimira me.
A sada su reklame posvuda, kada se govori o "obiteljskoj toplini", provodu sa najdražima...poželim prespavati sve to samo da što brže prođe.
zato ga treba ukinut i zabranit
jer se najvise samoubojstava desi bas za bozic novu godinu itd
a ljudi ne shvacaju da je to sve izmisljotina i glupost
BlackAndYello is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.