Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 01:06   #41
Sad sam i objektivno i subjektivno najsretnija. Zdrava sam (što nisam uvijek bila), još sam mlada, s osobom koju jako volim i koja me jako voli, s kojom želim djecu, i dalje sam vrlo bliska sa svima s kojima sam bila, s tim da su došli i neki drugi ljudi, imam dosta životnog i karijernog iskustva, prilično sam sigurna da nikad neću biti u besparici (ako se ovako nastavi, iako nisam bogata)...

Ključno - ne družim se više s destruktivnim ljudima i već mi dugo nitko nije umro, što mi je malo čak i čudno, ali samo nek se tako i nastavi.

Savršeno sretna bih bila da ne radim s ljudima koje prezirem jer mislim da su jako loši jedni prema drugima. Ali, i to ću riješit.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:26   #42
Djetinjstvo vjerujem mi je bilo najsretnije. Ali, vjerujem da najsretnije doba tek dolazi.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:09   #43
Prije škole, do 6 godine...i danas.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 00:13   #44
U djetinjstvu tamo do početka škole jer sam tada bila bezbrižna,provodila puno vremena s bakom i vjerovala u obitelj
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 16:49   #45
U ranim 20ima

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 16:07   #46
Zanimljivo pitanje.

Jedno ljeto kada sam imao 10 godina u kući mog pokojnog dede bio je i stan iznad koji je iznajmio Albancima s Kosova (valjda je to politički korektan naziv). To je bilo valjda ljeto 1991. Preko ljeta je došao od tog tipa njegov nećak ili što mu je već bio. Bio je star kao ja. Proveli smo dva ljetna mjeseca igrajući se sve i svašta. Badminton u vrtu, razne igre na pločama, igrali se lego kockama... niti se ne sjećam svega. Samo znam da sam bio jako sretan kada smo bili zajedno. Bio je jako dobra duša i nekako nevino-naivan za razliku od domaće dječje gamadi koja kao da je od rođenja već bila premazana svim mastima podlosti i pakosti.
Kada je odlazio pao sam u takvu komu da nisam došao niti do ograde da mu mahnem kada je odlazio autom. Kasnije mi je bilo jako žao zbog toga. Znao sam da ga valjda više nikada neću vidjeti. I nisam. Mislim da niti sam tada nisam bio svjestan da sam nakon toga pao u višegodišnju depresiju i općenito se promijenio. Tada je bio rat, ali sam čuo da je dobro i da su na kraju valjda svi njegovi otišli u Njemačku.
Neki dan sam se čak sjetio potražiti ga na fejsu.... sada 26 godina kasnije teško ga prepoznati i vidio sam jednog koji bi mogao biti on iako nisam siguran da li je. Nisam sto posto siguran niti oko prezimena. Nisam mu se javio da provjerim.
Zanimljivo da me eto ta dva mjeseca druženja asociraju na najsretnije razdoblje.

Drugo najsretnije razdoblje bi bilo fakultet. Unatoč gomili stresa, prebrodio sam sve i završio faks jer sam većinu vremena bio pijan ko majka. I počeo sam se opijati upravo na faksu s frendicom koju sam tamo upoznao. Znali smo cugati po 12 sati u komadu... ne znam kako mi je jetra sve to izdržala, al jebemu mater, to je bilo jedino razdoblje kada me katkad bolio k da li ću krepat ili ne.

Treće najsretnije... vjerojatno vrtić i sve oko tog najranijeg djetinjstva.... bilo je ok, al ništa ekstraordinarno.

Ostatak - sranje... na kojemu sam isto u nekoj mjeri zahvalan jer je sve to potrebno za rast i učenje.

U svakom slučaju sretan sam da je prošlo sve što je trebalo proći.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 18:47   #47
Sada.
Imam dovoljno godina da znam uživati u trenutku.
Sretno sam udana, zaposlena, nemamo egzistencijalnih briga, počela sam trenirati nedavno i život mi je puno aktivniji i bolji nego u ranim dvadesetima, više cijenim dobre obiteljske/roditeljske odnose nego ranije.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:47   #48
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Da mogu u time machine, definitivno bi to bilo razdoblje od moje 17-22 god. ...... Eeee, da mi se vratit....

zanimljiva tema.
pokušavam razmisliti i jako mi teško izdvojiti samo jedan komad života, jer svaki je imao i sretnih i manje sretnih momenata. zvučat će banalno, ali sreća je doista za mene u jednostavnim životnim trenucima i uživanju u njima.

u svakom slučaju vidim da mnogi spominju 'mlade' godine u kojima nije bilo nit' brige, nit' pameti. meni takvo stanje nije sreća, jer nisam u tom razdoblju bila na stupnju svjesnosti na kojem bih kužila nešto. puno sam opuštenija sada. ali isto sam mislila i prije 5 godina, tako da, sve je to do toga da se čovjek dobro osjeća u svojoj koži, neovisno u kojem je razdoblju života.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 22:57   #49
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju vidim da mnogi spominju 'mlade' godine u kojima nije bilo nit' brige, nit' pameti. meni takvo stanje nije sreća, jer nisam u tom razdoblju bila na stupnju svjesnosti na kojem bih kužila nešto. puno sam opuštenija sada. ali isto sam mislila i prije 5 godina, tako da, sve je to do toga da se čovjek dobro osjeća u svojoj koži, neovisno u kojem je razdoblju života.
Ovo doduše razumijem i slažem se. Mislim da što su ljudi stariji to više "uče" kako živjeti, kako se ne sekirati oko svake sitnice i kako naći sreću u "malim" stvarima koje su katkad u stvari jako velike.
Kroz mladost prolazimo ogroman stres (škola, okolina, borba za nekakvu budućnost, karijeru, odnose s ljudima), a kasnije nekako shvatiš da je većina toga nebitna glupost i sranje i naučiš voljeti samoga sebe, raditi na svom miru i okružiti se s onih par ljudi s kojima ti je dobro.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 23:04   #50
Srednja škola. Prvi izlasci, opijanja po zidićima, krug prijatelja, koncerti, prva uživanja u seksu, bila sam posvećena vlastitim interesima i najveća mi je briga bila hoću li petkom i subotom izaći van i izbjeći nedjeljni ručak kod tete.
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 00:02   #51
Sada

Jer se svakim danom sve bolje nosim sa sobom i zivotom
Jer sam zdrava
Jer imam divne ljude blizu oko sebe
A one manje divne sam naucila odmaknuti bez osjecaja nelagode
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 03:28   #52
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ovo doduše razumijem i slažem se. Mislim da što su ljudi stariji to više "uče" kako živjeti, kako se ne sekirati oko svake sitnice i kako naći sreću u "malim" stvarima koje su katkad u stvari jako velike.
Kroz mladost prolazimo ogroman stres (škola, okolina, borba za nekakvu budućnost, karijeru, odnose s ljudima), a kasnije nekako shvatiš da je većina toga nebitna glupost i sranje i naučiš voljeti samoga sebe, raditi na svom miru i okružiti se s onih par ljudi s kojima ti je dobro.
nekako upravo to da... valjda se čovjek s godinama smiri. može u miru guštati.
ali to naravno ne isključuje neke momente ludosti i sreće u mladosti. nekad je nepredvidivo bila sreća. danas je više stabilnost i ravnoteža.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:44   #53
Faks. Uživala sam u blaženoj dosadi obaveznih predavanja,črčkajući metafizičku poeziju, ostatak dana bih provela u kantini kujući planove za svjetsku revoluciju sa sociolozima, raspravljala o batku i bitku s filozofima, ogovarala napirlitane germanistice i tužno uzdisala jer me Štulhofer ne primjećuje. Bila sam vegetarijanka i jela sam tofu. Pila sam Ribara s uličnim sviračima koji su dobivali kazne zbog pjevanja na lošem engleskom. Najveća briga mi je bila kako ću se našminkati za ulične demonstracije jer suzavac zna razjebat maskaru, a ja želim biti elegantna, ali tako da se ne vidi da sam se trudila. Većinu ispita sam položila laprdajući o budalaštinama koje nisu imale ama baš nikakve veze sa zadanom temom. Vrh mi je bio "I know Kung Fu" moment kad sam nakon tri noći provedene uz Red Bull uspjela skužiti strukturalizam, poststrukturalizam i sve ostalo. Le Plaisir du Texte... mmmmm.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 23:05   #54
svaki put kad me anesteziraju to životno razdoblje mi postaje ono sretnije.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 04:01   #55
Najsretniji?
Kako odgovoriti na nešto što se ne poima. Sretno ili nesretno, ne vidim odvojenost. Sve je jedno, a opet ništa. Percepcija ili definiranje nečega, tako i tako, kao neki oblik ograničavanja sveukupnosti doživljaja.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:16   #56
To bi bila srednja skola. Dosao sam u godine kad sam bio dovoljno svjestan da znam sto me veseli i tome sam tezio, a u isto vrijeme sam imao dosta slobodnog vremena da to konzumiram.
Prije kad sam nesto htio, to sto je bilo aktualno u teen danima, to sam dobio vise manje. Odes starcima, pliz pliz sklopljene rucice i zelja uslisana. Financijski u potpunosti lagodna zivota, bio sam slobodniji, sebican, i gledao vise na sebe, na svoje uzitke.
Sad sam trenutno u fazi zivota kad sam ofkors isto svjestan cemu tezim, samo sam u seekanju da si organiziram zivot na nacin da imam vise vremena se posvetit tome.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:10   #57
Ja sam bio najsretniji dok internet nije postao leglo nepismenih i neobrazovanih majmuna koji imaju pravo na širenje svojih mahnitih serotina.

Jebote, kako je taj internet obećavao...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:12   #58
Srednja skola, faks a sada kad radim mi je jos bolje. Ekonomska samostalnost i gustanje.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:19   #59
tamo negdje zadnji razred srednje pa do druge godine faksa
pattie_boyd is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 15:32   #60
Ima raznih odgovora, nema pravila znači.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.