Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2004., 11:07   #1
Orgonski akumulatori, Cloudbustersi, itd.

Jel' ima netko praktičnog iskustva u izradi tih uređaja?

Znam gdje se sve to nalazi na netu, gdje se mogu naći nacrti i ostalo ali mene zanima da li je netko konkretno nešto izradio i da li je bilo kakvih problema.

Imam namjeru nešto slično napraviti pa prije nego se toga ulovim zanima me da li netko može pomoći.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 13:03   #2
Kao prvo kaj su to orgonski akumulatori... tj, kaj znaći orgon....

I drugo daj mi slink... i treće čemu služe ..

i četvrto.. kakve to ima veze s duhovnošću????
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 14:07   #3
E medo medo....izgubljeni medo...ako neznaš o čemu se radi kako uopće možeš postaviti pitanje da li imaju veze sa duhovnošću?

Imaš gomilu toga na netu pa potraži....i usput si promjeni nick iz grizlija u ljenjivac

http://www.ctbusters.com/
http://www.magitech.com/
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 16:03   #4
Joj joj nemoj i ti.. vec me "napase" nedavno s onim Joel (ma neki na J je, ne znam tocno. Australac) celijama itd. Donio coek na disketi tekst pa zeli prevest, ja reko da vidim pa pomognem. Dok ne shvatih da ima pun klinac stranica... ne stigne se to prevest u razumnom roku, pogotovo kad nije nesto (meni) zanimljivo.

A jel si ti to inspiriran emisijama "na rubu znanosti" nase nacionalne dalekovidnice il zelis pokupit nagradu nekog slovenskog chasopisa?
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 16:38   #5
Quote:
E medo medo....izgubljeni medo...ako neznaš o čemu se radi kako uopće možeš postaviti pitanje da li imaju veze sa duhovnošću?

Imaš gomilu toga na netu pa potraži....i usput si promjeni nick iz grizlija u ljenjivac
Ako je netko ljenjivac--- onda si to ti

Kad radiš topić onda bar objasni ljduma o ćem se radi
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 16:39   #6
Znaš šta stvarno mi se neda googlat.... napši mi o ćem se tu radi i ćemu to akumulatori sluze....

Umoran sam ko konj
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 16:42   #7
Evo pogledao sam malo i to me podsjeća na markentiški trik... drugim rijećima sumnajm da to služi svrsi.... sigurno je to ko ono.... bilo je popularno.... Stroj za putovanje kroz vrijeme... metneš zavojnicu na glavu i ukjućiš u 220 V ..... i zavržiš na groblju
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 16:55   #8
Na istim stranicama gdje su orgonski akumulatori sam našao i ove pojmove:

Ghost detector

UFO binoculares Detector

Death ray cannon....




O bože smasi me nemrem se prestat smijat ---- Death ray cannon
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 16:59   #9
No bafiću da se malo uozbiljim.....

Imam doma jedan uredjacic koji je sklopljen u kutiji za sapun... on jednog inzinjera elektrotehnike...... i navodno služi za cijećenje... pa valjda je to chi pojacicalac....

Ima feritnu jezgru pa pretpostavljam da šalje valove od par 100 - tina kiloherca....

To su nesto kao MW i LW radio valovi .... a kakav impuls salje to je tajna.... jebi ga kad nemam osiloskop da pogledam
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 00:44   #10
Quote:
grizli kaže:
Death ray cannon....
www.villainsupply.com
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 00:55   #11
Quote:
grizli kaže:
Znaš šta stvarno mi se neda googlat.... napši mi o ćem se tu radi i ćemu to akumulatori sluze....
Služe za akumulaciju orgona. I idi guglati...neće ti se cijeli život stvari servirati na tanjuru

Uglavnom me samo oni zanimaju jer nađoh na dosta mjesta da se spominju. Skinuo sam i neke prilično jednostavne nacrte.

Ehhhh...kao i obično, nitko nema nikakvih iskustva pa se budem ulovio posla.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 01:02   #12
Uglavnom me samo oni zanimaju jer nađoh na dosta mjesta da se spominju. Skinuo sam i neke prilično jednostavne nacrte.

Pošalji mi ih na majl..... koji ćeš dobit na PM
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 11:09   #13
Wilchelm Reich je objavio par interesantnih knjiga o orgonu
(= životna energija) još odavno. On je svojevremeno pravio i orgonske akumlatore i orgonske “topove,” koji, izmedu ostalog, imaju sposobnost da modificiraju klimu u određenoj oblasti. Reich je, na žalost, prošao isto kao i mnogi koji su zašli na područje zabranjeno od strane kontrolnog sistema. Stavili su ga u zatvor iz kojeg nije nikada više izašao a knjige su mu spalili. Međutim, neki su uspjeli da ponovo objave neke od njegovih radova i to se može naći na www.amazon.com

U novije vrijeme Don Croft je modificirao orgonske “topove” i nazvao “cloud-busters,” ili razbijači oblaka. On je to učinio najviše iz razloga što su određene sile koje zvanično “ne postoje” (isto kao i vanzemaljci) počele prije nekih 6 godina da raspršuju iz aviona određene supstance koje su među onima koji malo više obraćaju pažnju na objektivnu realnost nazvane – “chemtrails.” Na prvi pogled slične su običnim mlaznicama, s tim sto ove ne nestaju kao obične, nego ostaju da više u zraku dugo vremena. Neki su se potrudili i da ih analiziraju, i u njima su našli cijelu paletu patoloških supstanci, metala pa čak i ljudskih crvenih krvnih zrnaca (to je vec posebna tema).
Don je primjetio da ovi orgonski topovi imaju sposobnost da razbiju “chemtrails”.

U suštini radi se o smjesi poliuretanske smole i aluminijske piljevine 50%-50% (navodno može se koristiti bakarna i čelična piljevina). Ta smjesa se obično napravi u plastičnoj kanti, prethodno se u kantu stavi matrica napravljena od drveta sa 6 izbušenih rupa u obliku heksgrama kroz koje se provuće 6 bakarnih cijevi promjera oko 1 inča i duzine oko 1.5 m ili vise. Ispod njih se stave kvarcni kristali, ispod svake cijevi jedan kristal. Na gornjem dijelu se te cijevi takođe provuku kroz jedan drveni šablon tako da bi se držale na okupu i na istoj razdaljini jedna od druge.

Don je napravio i dvije manje verzije orgonskih generatora koji su obično oblika kupe ili piramide, sa istom kombinacijom smole i metalne piljevine. Jedan je nazvao HHG (holy hand grenade) sadrži i 6 kristala, a drugi TB (tower buster) sa jednim kristalom.
Ovo se mahom koristi za neutralizaciju telekomunikacionih tornjeva, većinom onih za mobilnu telefoniju koje sada instaliraju na svakih par stotina metara u većim gradovima. Ti tornjevi proizvode jednu vrstu energije koja se naziva DOR (deadly Orgon). Kao sto postoji životna energija – OR, tako postoji i anti-životna energija – DOR.
Orgon je životna sila koja ima svoju vlastitu svijest (kao, uostalom i sve ostalo, pa čak i – voda: http://www.galaksija.com/voda.htm

Kad smo kod vode, u Australiji se već odavno jedna (veća?) grupa ljudi i vozi na orgon. Stvar je poznata kao “Joe Cell”, odnosno, vrsta orgonskog generatora kojeg je slučajno pronašao jedan ovdasnji garažni mehaničar. Ukrato rečceno, sa pola litre vode, u cilindru od nerđajućeg čelika, pravilno rasporedenom katodom i anodom, baterijom od 9V i crijevom preko kojeg se ta ćelija spoji sa motorom, možeš da se voziš desetine hiljada km a da ne potrošiš ni kap goriva. Jedini je probem što motor ostaje hladan, pa se grijanje u autu mora rješavati na neki drugi način. Istovremeno auto ne proizvodi nikakve izduvne gasove. (Ovo imam snimljeno na video traci a imam i nacrt te ćelije, pa kad budem imao vremena objaviću nesto na tu temu na mom vebsajtu.)

Između orgona i ljudi koji se njime bave dolazi do određene interakcije (na duhovnom? aspektu) koju čovjek tumaci u skladu sa razvojnim stepenom svoje svijesti.

Ovaj forum nije loš u vezi orgonskih topova i drugih generatora koji se koriste. Imaju i dosta upustava kako da se te sprave naprave):

http://forums.cloud-busters.com/

Pozdrav!
vet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 11:54   #14
Quote:
Orgon je životna sila koja ima svoju vlastitu svijest (kao, uostalom i sve ostalo, pa čak i – voda:



Evo procitao sam taj tvoj text... i vanzemaljci se upće ne uklapaju....

....



konkretno pitanje : U kojem obliku postoje ti tvoji vanzemaljci : Materijalnom ili nematerijalnom?

Ja vjerujem da postoji životna energija
I sve ovo stoji.... ali vanzemaljci -.. pah...

Quote:
Ovo imam snimljeno na video traci a imam i nacrt te ćelije, pa kad budem imao vremena objaviću nesto na tu temu na mom vebsajtu.)
A kog vraga se to več ne proizvodi.... Pa kaj naftaši i svjetski bogatuni nedaju??

Drugo.. ja prlično poznajem fiziku.... kojoj vrzti energije bi to pripadalo?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 12:29   #15
Eh-oh-uh ovo ti dođe otprilike isto kao i Alex Chiu's Immortality rings, drugim riječima, rafinirani bullshit koji se izgleda iz nekog razloga uvijek najbolje prodaje u SAD-u.

Npr.:

Quote:
The Chemtrailbuster destroys the aerosols that are being sprayed into our atmosphere, planet-wide. Chemtrailbusters have little or no direct effect on natural clouds. They replace the Dead Orgone in the atmosphere with good Orgone, both making it possible for natural clouds to form and making it difficult for chemtrail aerosols to remain.
Kao prvo, aerosoli imaju utjecaja na ozon a ne vodenu paru. Najveća opasnost od aerosola dolazi upravo iz njihove tendencije da razbijaju molekule O3 i time uništavaju ozonski omotač, podižući tako razinu UV zračenja koje onda može izazvati raznorazne negativne posljedice po životinjski život na Zemlji (biljke izgleda nemaju ništa protiv malo više UV zračenja). Da bi se utjecalo na aerosole, mislim da je potrebno maalko više od plastične cijevi sa bakarnim zavojnicama il čime već u njoj. Naročito uzimajući u obzir da ova dotična khm, kompanija prodaje iste za circa 200$ a može ih se napraviti za nekih 10-20$. Talk about profit.

Anyway... gle gle tko sad tu vrti nove *gasp* ideje! Jako zanimljivo... orgon? Zvuči tako... newejđofski.

U svakom slučaju, našao sam jedan medicinski sajt koji malo ozbiljnjije piše o mobiusovim zavojnicama itd. pa možeš probat to. Fluffy. Hehehe...

http://www.cellcom.dk/english/scientific/imab_1998.htm

(btw, Mobiusova zavojnica je samo fancy ime za običnu torusnu zavojnicu koju možeš nać u svakom elektromagnetnom akceleratoru)
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 12:41   #16
Ahh Gaudraže...reakcije su ti predvidljive. Uvrijeđeni egić koji samo čeka vrijeme za osvetu.

Neznam kome ćeš nakon ovakve reakcije prodavati ideje o preizvišenoj ideologiji duhovnosti zmajske prirode.

Ovo su stvari koje možeš sagraditi, isprobati i ako ne rade odbaciti...za razliku od ideja koje se prelijevaju iz šupljeg u prazno.

Orgon je samo naziv za tu vrst energije. A pošto se o tim uređajima govori kao o orgonskim mašinama onda je zbog komunikaciju sa drugim ljudima, prikladno upotrebljavati iste izraze.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 13:02   #17
Osveta? Hehe, da se radi o osveti ovdje, onda bi samo popljuvao tvoju "lakovjernost" i "newejđofski mentalitet" i išao dalje. Ne bi otišao na Google i pokušao pronaći stranicu koja bi odgovorila na tvoje pitanje, ne bi davao link niti svoje mišljenje o istom.
Prema tome, ne radi se o osveti ovdje, nego samo o malom podsjetniku da ono što je nama smiješno, drugi uzimaju za ozbiljno i to treba poštivati. Ja mislim da sam Zmaj u ljudskom tijelu, tebi je to smiješno. Ti hoćeš razbijati freone sa plastičnim cijevima i bakarnom žicom, meni je to smiješno. Što ne znači da ti neću pomoći ako imaš pitanje na koje ja mogu odgovoriti.

Which brings me to: jedina primjena navedenih postupaka za koju smatram da ima smisla uložiti vrijeme i trud u eksperimentiranje je u liječenju, budući da je poznato da sva živa bića posjeduju elektromagnetsko polje, možda je moguće utjecati na ta polja u pozitivnom smislu, nešto slično kao što to čini kineska medicina, znači nekakvo posredno liječenje.
Što se negativnih efekatat tiče, ako radiš s jakim elektromagnetnim poljima, onda ti je efekt isti kao kad stojiš ispod dalekovoda ili Cellphone releja - kroz duže vrijeme mogući su negativni efekti. Ako se radi sa slabim elektromagnetnim poljima, onda mislim da nema nikakve opasnosti.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 13:12   #18
Quote:
kompanija prodaje iste za circa 200$ a može ih se napraviti za nekih 10-20$. Talk about profit.
Ak za 20 dolara možeš mijenjati klimu, ja mislim da više života nebi bilo na zemlji




To je isto ono ko cijela hrpa stranica o Dragon Ballu... Malo vježbajte dizanje energije pa ćete se moći baviti stvaranjem chi lopti...

Quote:
(btw, Mobiusova zavojnica je samo fancy ime za običnu torusnu zavojnicu koju možeš nać u svakom elektromagnetnom akceleratoru)
Na matičnoj ploću u kompu ima bar jedna ko i u napajanju



Quote:
Ako se radi sa slabim elektromagnetnim poljima, onda mislim da nema nikakve opasnosti.
Ma bilo kakvo EM zracenje ima utjecaj na auri , tj ljudsko energetsko tijelo...

Neko zracenje pozitivno, a nek onegativno.. pa na taj nacin rade i orgonsku akumulatorcici
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 21:01   #19
Re: Orgonski akumulatori, Cloudbustersi, itd.

Quote:
Baphomet kaže:
Jel' ima netko praktičnog iskustva u izradi tih uređaja?

Znam gdje se sve to nalazi na netu, gdje se mogu naći nacrti i ostalo ali mene zanima da li je netko konkretno nešto izradio i da li je bilo kakvih problema.

Imam namjeru nešto slično napraviti pa prije nego se toga ulovim zanima me da li netko može pomoći.

Uhh, bavih se time prije dvadesetak godina, i nije bilo nikakvih problema...

Ukratko: strujanja ničim ne možeš izmjeriti već ih samo intuitivno osjetiti.

Nakon nekog vremena, za kontrolu i akumulaciju strujanja ti navedene sprave i ne trebaju u fizičkom oblliku, dovoljno ih je mentalno predstaviti.

I na kraju ih više mentalno i ne predstavljaš kao izdvojene sprave, već ih apsorbiraš, asimiliraš u svoj um.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:07   #20
Što bi značilo da one u praksi ne djeluju već je sve u glavi?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.