Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2015., 18:45   #1
Unhappy Prolaps organa kao posljedica poroda

Evo stavila sam i na drugom forumu, al ću i na ovoj, prvenstveno jer želim upozoriti sve sadašnje i buduće mame na ovaj problem o kojem se uopće ne priča i stvarno se nadam da sam rijetki slučaj jer ovo je grozno.

Rodila sam relativno brzo, ali to je donijelo i svoje posljedice.

Dajke, rodila prije mjesec i pol dana. Biseri u rodilištu su mi spičili drip na najjače iako sam se sama nenormalno brzo otvarala. Tako da je porod bio jako brz. To je rezultiralo sa spustenim mjehurom (cistocela), a kasnije i crijeva (rektocela) u vaginu. A imam tek 27 godina. Premlada sam za ovakvo nešto. Toliko sam depresivna zbog ovoga, stalno plačem i bojim se da se necu moć dobro briniti za sina i pružiti mu sve što mu treba, jer mi se stanje pogoršava kad ga nosim, i začudo, kad ga dojim ležeći u stranu.

Ginekolog je rekao da radim kegel vježbe, ali nije sve u tome. Educirala sam se i shvatila da mi to ne može pomoć budući da imam problem i sa preopuštenim i sa prezategnutim mišićima u zdjelici, tako da mi samo pogoršavaju stanje.



Od dojenja nipošto neću odustati, ali otkad sam saznala što mi je, svaki dan se budim s grčem u želucu i plačem dok dojim.


Prije sam bila jako aktivna i voljela trčati i vježbati, jer mi je puno pomagalo kad bi god imala bilo kakav zdrastveni problem, a da ne spominjem kako bi mi dobro utjecalo na psihu.. a sad se osjecam tako grozno i oštećeno i neupotrebljivo. Da stvar bude gora, beba je bila totalno neplanirana i bilo mi je jako žao pobacit, i onda se dogodi ovako nešto :/

Ima li jos itko s ovim problemom? Znam da u svijetu postoje fizikalne terapije i rehabilitacije, i to bas za žensku zdjelicu, pogotovo poslije poroda. Nisam jos nasla išta slično u Hrvatskoj da postoji. Upravo me to najvise deprimira, jer ne zelim ostatak zivota živjeti s ovim problemom, želim nešto poduzeti. Vidim da u svijetu postoje razne grupe potpore ženama s ovakvom kondicijom, a kod nas ništa. Osjećam se tako usamljeno i izgubljeno. Bojim se post-porođajne depresije da me ne uhvati. Nastojim ipak nekako biti pozitivna, ali je jako teško.

Može li mi netko pomoći? (

Zadnje uređivanje whiteshell : 18.09.2015. at 19:09.
whiteshell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 15:56   #2
Moja prijateljica je relativno brzo rodila. Isto su joj spičili drip na full zadnji sat i to je drastično ubrzalo porod. Rezultat toga je spušten grlić toliko da ga bez problema može napipati. Isto joj je rečeno za kegelove, ali pored dvoje djece, muža koji po cijele dani radi, sto poslova u kući i oko nje - ne stigne niti misliti na to pa ih ne radi redovito. To je bitno ojačati, ali pomoći može tek malo koliko sam ju razumila. Po njenim riječima pravo rješenje je zahvat na koji ona planira ići u dogledno vrijeme kad se malecka skine sa sise (ima 5 mjeseci sad). Kaže da će ić na to (mogu je pitat, ne znam je li uopće kandidat), ali kaže da joj seksualni život pati i da će se toga rješit. Sad jel se može to sve lijepo "zategnit i podignit" don't know. Jesi se možda probala raspitati u tom smjeru? Bilo je inače žena ovdje s tim problemima, samo nisam sigurna na kojem topicu se pričalo o tome.

Ali definitvno ima žena s ovim problemima, znam dvije, doduše dosta starije gdje su doslovce pod tušem u rukama hvatale "unutrašnjost", baš totalni prolaps.

Ajde, nisi sama, izdrži ovaj period jer te beba treba, a poslije se okreni tome i pokupaj napraviti sve što možeš po tom pitanju.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 21:10   #3
Koliko mi je poznato mislim da se prolaps zdjeličnih organa može operativno rješavati pa u svakom slučaju vrijedi pokušati istražiti što se može napraviti u tom smjeru.

Nemoj očajavati, sigurna sam da postoji način da poboljšaš trenutno stanje. Ja osobno nemam iskustva s tim ali nadam se da će se javiti forumašice koje su imale ili imaju taj problem i dati koji savjet.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 15:19   #4
prvo ginekološki pregled pa dalje.
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.