Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2011., 03:49   #201
Quote:
srebrna kaže: Pogledaj post
Danas sam posle mesec dana usla na forum i stvarno me je obradovalo sto vidim da se gospon Vilko opet raspisao na sve strane...
Sretno ti bilo i jos nam dugo godina budi ovde
Spremam se stalno nastaviti ovdje kako je bilo sa rakom zavrsilo uproslih dva mjeseca.

Zahvaljujem se od srca na dobrim zeljama.

Ja se stalno sjetim na vas gubitak i nadam se dacete polagano naci mir i nastaviti zivot(sa lijepim sjecanjem najljepsega),sta ste prosli u zivotu.

P.S. isto tako mi je svaki dan na mislima gospodja i obitelj iz Melbourna (ona znade koja je ),koja je izgubila mladu kcer od raka/cancera u veoma mladim danima.

srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 05.11.2011. at 04:02.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:04   #202
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

Umjesto reporta o operaciji odlazim sa ambulancom u bolnicu,imam VIRUS koji se moze samo lijeciti u bolnici...ne znadem koliko dugo "OPASAN JE".

srdacan pozdrav svima!
Zavrsilo je da je ambulanta/hitna navratila i vidjeli su me i pitala ako mogu pricekati, jer imaju dva srcana udara kao i vecu automobilsku nesrecu,da me prevezu poslije ….nasto smo odlucili da me supruga odveze sama u emergency u bolnicu( sa uputnicom od doktora opce prakse).

7/10/2011 ima sam sve testove koji su potrebni za poslije operacije vadjenja bubrega.
Dosao je mokracni test da imam positive VRE***infekciju.

Predao sam dokumente na shalter “ Triage nurse”,cija je duznost da sa medical staff sredi prvenstvo tko ce biti vidjen prije….dosli smo u 16:30 13/10/2011.
Nakon jedan sat je dosla sestra izmjeriti tlak i temperature i kazala nece biti dugo “imamo pomanjkanje kreveta u bolnici”.Oko 22:30 moja supruga je bila u bolovima sa kicmom i nogama tako da sam je poslao kuci i kazao da cu se javiti ujutro oko 07:30 sa situacijom gdje sam i sta se dogadja.

Oko 23:30 dosla je nurse i pitala me kako se osjecam…kazao sam da imam bolove i spasm/grceve,sa obzirom da u bolnici imam record da mogu dobiti injekciju Fentanyl (radi mojih kronicnih bolova)kazala je d a ce pitati doktora za odobrenje….vratila se je sa jos jednom kao svjedok oko
01:30,(dakle nakon 2 sata)….vrijeme je prolazilo i oko 05:00 cekaona se je dosta ispraznila i dali su mi krevet u cekaoni ima ih oko 4 i isto stave po 3-4 okolo gdje god mogu u cekaonici/prolazu.

U 06:00,14/10/2011 bio sam prebacen u emergenci i odmah IZOLIRAN SA NATPISOM i kazan da se ne smijem kretati izvan mojega mjesta.

Sta onda nisam znao je da je VRE virus prelazan… infection setao sam se po cekaonici,jer ne mogu niti sjediti niti lezati (radi sciatica u obadvije noge kao i gluteal)....a bilo je veoma mnogo pacijenta koji su bili sa otvorenim ranama /krvarili su ....za njih sam bio velika opasnost za prelaz zaraze)...kada su me konacno prebacili u emergency iz cekaone odmah su mi zabranili da se krecem iz mojega krevata i bila je stavljeno "UPOZORENJE".

Dakle toliko o jednostavnom slucaju sta su me trebali izolirati odmah pa makar sjedio u emergency prostoru a ne u cekaoni.

Cekao sam za Urology team koji me je video oko 07:45 i odlucio da me se stavi u bolnicu i da me vidi specijalista za zarazne bolesti.
Cekao sam u emergenci do 11:00 ,dok sam bio prebacen na “Urologi odjel,gdje su me smjestili u sobu samo za jednoga i stavili upozorenje.
Oko 12:30 Urology doktorica u treningu me je ponovo vidjela i kazala da po mojemu rekordu kao i kako se osjecam da specijalista misli da bi mogao ici kuci ali ne biti u kontaktu sa osobima kojima bi mogao prenesti zarazu /na otvorene rane/.
Isto da pricekam na 5-6 dana novi test od mokrace sta ce pokazati.

Dobio sam telefonsku poruku od mojega doktora opce prakse da najnoviji test pokazao sve u redu i da mogu sada da idem gdje zelim da ne predstavljam opasnost.

Dodao bi samo sta sam video u roku 13.5 sati` u emergenci cekaonici da bi imao sta pisati za satima,dakle sve sta se cita po novinama od “pismo editor su istine i tocni podatki od pojedinaca.”

Primjer osobe sa Parkinson dovezene od kuce sa ambulantom,koje se je umokrila u svojoj odjeci i koje je molila svaku osobu u uniformi da joj pomogne…jadna starija zena.
Iako sam ja isao oko 5 puta do Triage nurse i zamolio i preneo njezino plakanje,cekala je 2 sata da je presvucu.
Nakon 1 sat jadnica je bila u bolovima i opet nista u slijedecih 2 sata,kada sam ja opet otisao i preneo sta se dogadja jadnica se je jedva cula,bio sam kazan da se vratim natrag na svoje mjesto jer to nema nista sa menom…sta je i istina.

I tako bi mogao opisati par slucaja sta sam video veoma slicna,ali mislim da je ovo dovoljno da se vidi kako funkcionira emergency, ALI moram dodati isto da je za to vrijeme 13.5 sati doslo i oko 3-4 osobe sa srcanim problemom.

***Vancomycin-Resistant Enterococci
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 00:22   #203
MELBOURNE MERCER GLOBAL PENSION INDEX

Jedna od vaznijih stvari prilikom odluke u koju zemlju emigrirati je i usporedba mirovniskih sustava.
Evo jedne takve za 15-tak zemalja:
http://www.globalpensionindex.com/pd...eport-2011.pdf
seomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:10   #204
Nastavk oko disability/invalidini sa teme:Australija - posao i život!

Australija - posao i život

Australija - posao i život!


Sve dosada napisano cete naci na toj temi od stranice#69348 nadalje.
Sa obzirom da se je preslo predaleko u vezi "disability/invaliditi".....iako smatram i vidi se prema broju osoba koje su invalidi....skoro svaki 5/6 od stanovnika...neki rade neki ne....mnogi su radi valjanoga razloga/bolestih na invalidnini ....a opet ima ih koji dosli zato sta su nesposobni za bilo koji drugi posao/sta i ne znaci da umiru od bolova/.

Daleko od toga da nema i osoba koje na COMPO,varaju ili recimo koriste koliko mogu...sta radi tesko za one koji su stvarno ozljedjeni.

Nego da se vratimo isto na koliko te osobe na Disability/Invalidnini na Centrelinku dobivaju i dali mogu od toga zivjeti.

Sve socijalne grupe po AU kazu da je nemoguce ziviti od invalidnine ili nezaposlenosti pogotovo oni koji moraju placati stan i o tome se momentalno razglaba.

Da vise ne preopterecujem ovu temu nastaviti cu pisati dalje na
Umirovljenici/trece doba/u Dijaspori!
================================================== =

Prosjecna tjedna placa puno radno vrijeme ukljucujuci i prekovremeno/za muskarca/ u Australiji je $1336.20 na tjedan x2=$2672.40 na dvotjedno radi usporedbe sa placanjem CENTRELINK.

Svi doljnji podaci su preneseni sa CENTRELINK:

http://www.centrelink.gov.au/interne...ices/index.htm

================================================== =====

Disability Support Pension
Vi mozete dobiti podršku za mirovinsko invalidsko ako ste nesposobni za rad za 2 godine zbog bolesti, ozljede ili invalidnosti, ili ako ste trajno slijepi.

Ove plaćanja cijene za Disability Support Pension su na snazi od 20. rujna 2011.

Najveća stopa Disability Support Pension (više od 21, ili ispod 21 s djecom)
Ako ste Maksimalna dvotjedno plaćanje
Jedan $ 689,00 *
Par $ 519,40 (svaki) *
Napomena: Neki umirovljenici mogu dobiti mirovinski dodatak[1] , dodatni dvotjedni plaćanja bazu mirovinu. Stope mirovinskog dodatka su 59,80 dolara za samce i $ 45,10 (svaki) za parove.

* Kupci prima mirovinu na 19 rujna 2009 može se procijeniti na temelju prijelaznih odredbi i biti prikladna za različite stope za plaćanje.

================================================== ==

Najveća stopa Disability Support Pension (pod 21, bez djece)
Ako ste Maksimalna dvotjedno plaćanje
Samac, ispod 18 godina, kod kuće $ 322,70
Samac, ispod 18 godina, neovisno $ 498,70
Samac, 18-20 godina, kod kuće $ 365,80
Samac, 18-20 godina, neovisno $ 498,70
Član par, do 18 godina $ 498,70
Član par, 18-20 godina $ 498,70
Napomena: Vi mozete također biti podobni za primanje Pharmaceutical Allowance[2] .
Disability Support Pension podliježe testu prihoda[3] i imovine ispitivanja[4] , osim ako primate Disability Support Pension jer ste trajno slijepi. Svaka pomoć za plaćanje stanarine plaća trajno slijepi Disability Support Pension primatelj podliježe testu prihoda i imovine.
==================================================
Bolest Allowance
Bolest Allowance vam pomaže ako ste zaposleni, uključujući i ako ste samozaposleni, i vi ste privremeno nesposobni za rad zbog zdravstvenog stanja.
U nekim slučajevima, vi mozete kvalificirati za bolesti Allowance ako ste redoviti student.
Plaćanje cijene
Ove plaćanja cijene za bolesti dodatak su na snazi od 20. rujna 2011 su samo kao vodič.
Ako ste Maksimalna dvotjedne isplate
jednom, bez djece $ 486,80
jednom, s uzdržavano dijete (ili djecu) $ 526,60
jednom, u dobi od 60 ili više godina, nakon 9 mjeseci kontinuiranog o uplati $ 526,60
udružio $ 439,40 (svaki)

Napomena: Pharmaceutical Allowance[1] mogu biti plaćeni.
Razdoblje čekanja je vrijeme morate čekati prije nego što možete dobiti isplatu.

Ako aplicirate za Newstart Allowance[1] ili Sickness Allowance[2] obično neće biti plaćeni za prvi tjedan ste podobni za plaćanje. To se zove "običnim čekanja '. Ostala razdoblja čekanja može primijeniti, ovisno o okolnostima. Oni uključuju:

Novopridošlih stanovnika
Ako ste nedavno stigao stanovnik, a niste dobili izbjeglica ili humanitarnim statusom, možda ćete morati čekati 2 godine prije nego što možete primiti isplatu.


Prihodi razdoblje održavanja
Ako ste primili prava na dopust od vaše zadnje posao, uključujući i godišnjeg odmora, dug vijek dopust, bolovanje i porodiljni dopust, možda ćete morati služiti "razdoblja održavanja dohotka". Ako ste primili otpremnine prava no možete imati i služiti "razdoblja održavanja dohotka". To znači da ne može primiti uplatu od dana kada ste primili bilo ostaviti ili otpremnine prava do kraja razdoblja na koje oni prava.
Pod dohodak razdoblja održavanja odredbe, ostaviti i vremenski povezanih otpremnine tretiraju kao prihodi za razdoblje jednaka onoj za koju je plaćen. Na primjer, dva tjedna godišnjeg odmora će rezultirati 2-tjedno prihoda razdoblja održavanja.
Bilo koji dio otpremnina plaćanja koji je "smotani-over 'od strane poslodavca nije izuzet od razdoblja održavanje prihoda.
Razdoblje održavanje prihoda odnosi se na ljude koji se primjenjuju za, ili su u primitka Newstart Allowance, Youth Allowance, Partner Allowance, udovica Allowance, Austudy, Roditeljstvo plaćanja, bolest Allowance i Disability Support Pension (osim ako ste trajno slijepi).
Za više informacija, pogledajte Jeste li primili ostaviti ili otpremnine plaćanja?[3] ulaznicama.
Likvidnih sredstava čekanja
Ako imate novca na raspolaganju da vam (likvidna sredstva) od 6.000 dolara ili više (ako imate partnera ili zavisna djeca) ili $ 3000 ili više (ako ste jedan) na dan vi ili vaš partner postao nezaposlen ili nesposoban za rad zbog bolesti ili nesreće, možda ćete morati služiti 'likvidnih sredstava čekanja' do 13 tjedana.
Napomena : Možete služe samo likvidnih sredstava testa čekanja svakih 12 mjeseci, a možete ga poslužiti u isto vrijeme kao razdoblje održavanje prihoda.



nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:15   #205
Vi mozete biti podobni za Youth Allowance ako ste:
• 16-20 godina stara i potrazi za puno radno vrijeme ili poduzimanje kombinaciju odobrenih aktivnosti, ili su privremeno izuzeće od sudjelovanja i aktivnosti ispitni zahtjevi. Ako nemate godinu 12 certifikat ili ekvivalent kvalifikacija (potvrda razine II ili gore) obično se očekuje da poduzme studij ili obuku kako bi se zadovoljile provjere aktivnosti.
• 16-24 godina star, a studiraju ili poduzimanje australski naukovanja s punim radnim vremenom.
• Ako pak 25 možete držati uzimajući Youth Allowance dok ne završite tečaj i naukovanja.


Vi mozete također biti podobni za Youth Allowance u nekim okolnostima, ako ste od 15 godina, a vi ste:
• smatra nezavisni[1] , i
• iznad školske dobi predviđene za završetak u državi teritorija, i
• tražite posao, studiranje ili poduzeće australski naukovanja s punim radnim vremenom.

If you are The maximum fortnightly payment is
single with no children, under 18 years and living at home $212.70
single with no children, under 18 years and not living at home $388.70*
single with no children, 18 years and over and living at home $255.80
single with no children, 18 years and over and not living at home $388.70*
single with children $509.20*
partnered with no children $388.70*
partnered with children $426.70*
single job seeker, principal carer of a dependent child (granted an exemption for foster caring/relative (non-parent) caring under a court order/home schooling/distance education/large family) $641.50

• * You may qualify for Rent Assistance[3].
• If you receive Youth Allowance you may qualify for other benefits[4].
• If you are under 18 years of age and not considered independent your payments will usually be paid to a parent or guardian.

Newstart Allowance
Ako ste nezaposleni, Newstart Allowance pruža financijsku potporu, dok ste u potrazi za poslom.
Napomena : Centrelinka osoblje su obučeni da će vam pomoći da zahtjev Newstart Allowance i bilo koja druga plaćanja i pogodnosti možete imati pravo na.
Pravo
Vi mozete biti podobni za Newstart Allowance ako ste:
• u dobi od 21 ili više godina, i
• ispod dobi za starosnu mirovinu, i
• u potrazi za plaćeni rad, te
• spremni ući u plan zapošljavanja put i ispunjavaju uvjete provjere aktivnosti, i
• nisu uključeni u industrijske akcije.

Dobi za starosnu mirovinu
Dobi za starosnu mirovinu za muškarce je 65 i više godina.
Dobi za starosnu mirovinu za žene ovisi o tome kada ste rođeni. Na primjer:
• ako ste rođeni na dan ili nakon 1. siječnja 1949 dobi za starosnu mirovinu je 65 godina, ili
• ako ste rođeni na dan ili između 1. srpnja 1947 do 31. prosinca 1948 dobi za starosnu mirovinu je 64,5 godina.

Staza za zapošljavanje plan
Morate ući u i potpisati plan zapošljavanja Staza kada počnete primati Newstart Allowance. To navodi aktivnosti slažete se da poduzeti, dok ste u potrazi za rad vam dati najbolje šanse za dobivanje posla.
Aktivnost Ispitni zahtjevi
Da bi sve Newstart Allowance, morate sudjelovati u aktivnosti osmišljene da bi povećali šanse za pronalazak posla. To se zove sastanak 'provjere aktivnosti zahtjevima. Oni bi moglo značiti prijave za radna mjesta, radi naravno, ili rade skraćeno radno vrijeme. Vi mozete biti u mogućnosti primiti kratkoročni izuzeće od provjere aktivnosti u posebnim okolnostima.
Napomena : Ako ste u dobi od 55 ili više godina, aktivnosti ispitni zahtjevi su fleksibilniji.

Pravo
Vi mozete biti podobni za Newstart Allowance ako ste:
• u dobi od 21 ili više godina, i
• ispod dobi za starosnu mirovinu, i
• u potrazi za plaćeni rad, te
• spremni ući u plan zapošljavanja put i ispunjavaju uvjete provjere aktivnosti, i
• nisu uključeni u industrijske akcije.
Dobi za starosnu mirovinu
Dobi za starosnu mirovinu za muškarce je 65 i više godina.
Dobi za starosnu mirovinu za žene ovisi o tome kada ste rođeni. Na primjer:
• ako ste rođeni na dan ili nakon 1. siječnja 1949 dobi za starosnu mirovinu je 65 godina, ili
• ako ste rođeni na dan ili između 1. srpnja 1947 do 31. prosinca 1948 dobi za starosnu mirovinu je 64,5 godina.
Staza za zapošljavanje plan
Morate ući u i potpisati plan zapošljavanja Staza kada počnete primati Newstart Allowance. To navodi aktivnosti slažete se da poduzeti, dok ste u potrazi za rad vam dati najbolje šanse za dobivanje posla.
Aktivnost Ispitni zahtjevi
Da bi sve Newstart Allowance, morate sudjelovati u aktivnosti osmišljene da bi povećali šanse za pronalazak posla. To se zove sastanak 'provjere aktivnosti zahtjevima. Oni bi moglo značiti prijave za radna mjesta, radi naravno, ili rade skraćeno radno vrijeme. Vi svibanj biti u mogućnosti primiti kratkoročni izuzeće od provjere aktivnosti u posebnim okolnostima.
Napomena : Ako ste u dobi od 55 ili više godina, aktivnosti ispitni zahtjevi su fleksibilniji.

Payment amounts
If you are Maximum fortnightly payment
single, no children $486.80
single, with a dependent child or children $526.60
single, aged 60 or over, after 9 continuous months on payment $526.60
partnered (each) $439.40
single principal carer granted exemption for foster caring/relative (non-parent) caring under a court order/home schooling/distance education/large family $641.50

Note: Pharmaceutical Allowance may be paid.

Ove starosnu mirovinu plaćanja cijene su na snazi od 20. rujna 2011.
Prihoda i imovine[1] test će se koristiti za rad koliko možete dobiti.
Status Pansion stopa dvotjedno
Jedan $ 689,00 *
Par $ 519,40 * svaki


* Ovi iznosi ne uključuju mirovinskog dodatka[2] iznos koji je trenutno najviše 59,80 dolara dvotjedno za samce i $ 90,20 dvotjedno za parove (kombinirano).
• Kupci u primitku mirovine na 19. rujna 2009 može se procijeniti na temelju prijelaznih odredbi i biti prikladna za različite stope za plaćanje.
• Ako vi i vaš partner odvojene zbog bolesti, možete biti plaćeni po jedinstvenoj poreznoj stopi. Vaš kombinaciji prihoda i imovine će se koristiti za rad izvan vaše stope.
• Možete dobiti jedinstvenoj stopi od starosnu mirovinu, ako je vaš partner u zatvoru ili psihijatrijskoj bolnici.
• Vi mozete biti podobni za nekoliko stopa Age Pension čak i ako vaš partner ne prima mirovinu, korist ili dodatak.
• Ako dobijete Age Pension možete kvalificirati za druge pogodnosti[3] .


kraj
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 28.11.2011. at 15:22.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:13   #206
Vilko, dobro da je operacija dobro prošla i da ste ponovno aktivni. Samo tako i dalje, čovjek imu trećem dobu mora biti aktivan. Ja sam dvije godine stariji od vas i još uvijek radim par sati na dan. Živim u Londonu i da ne zaboravim pisati hrvatski pišem blog.

Pozdrav, Angelo

Zadnje uređivanje Blues Dada : 28.11.2011. at 23:13. Reason: Nn
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 15:54   #207
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Vilko, dobro da je operacija dobro prošla i da ste ponovno aktivni. Samo tako i dalje, čovjek imu trećem dobu mora biti aktivan. Ja sam dvije godine stariji od vas i još uvijek radim par sati na dan. Živim u Londonu i da ne zaboravim pisati hrvatski pišem blog.

Pozdrav, Angelo
Da se zahvalim.

Lijepo je cuti kada se netko javi nasih godina,jer mi iako smo stariji "mozda imamo malo drugacije misljenje ali i postivanje za starije kao i zakone.

Morati cu opsirnije napisati o operaciji i radi drugih.
Bio sam sretan poslije pataloskoga pregleda samo je prosao prvi sloj,tako da je sa obzirom da je i vrh mjehura rezan kao i cijeli bubreg sva izvadjeno van.

Ali od 2 koji imaju operaciju jedan ce dobiti cancer/rak ponovo ,ne iste vrste.
Ali cu imati redovite,3-6 mjesecne preglede godinama.

srdacan pozdrav ,Vilim vilko K.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.