Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2015., 13:33   #1
Pečenka bez pećnice?

ove godine nemam pecnicu a radila bih pecenku (znaci, ne odreske) za blagdane.

nasla sam na stranim stranicama podosta recepata ali su savjeti različiti po pitanju tekucine uz pecenku, pece li se sama ili s prilogom, te trajanjem pecenje, pa eto da pitam i ovdje.

imate li iskustva, nesto za podijeliti, kakav savjet?

kupila sam prije nekog vremena slow cooker ali ga jos nisam imala priliku isprobati pa ne znam bih li se usudila radije u njemu ili na stednjaku
countrywoman is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:40   #2
ako se odlučiš za štednjak, princip je skoro isti, moraš kuhati dugo i na laganoj vatri da bi dobila falš pečenku. Kada radim pečenku u, kako je mama zvala, dunstu, meso začinim kao da će u pećnicu i onda na malo ulja prepečem, podlijem uglavnom s čašom bijelog vina, kada vino ispari, vatru jako smanjim, poklopim i ostavim da se tako nastavi peći, nakon što kompletno ispari vino dolijem temeljac ili neku finu juhicu, ali tekućine tek jedan cm da pokrije dno. Povremeno okrenem meso. Obavezno ovo raditi u što manjoj posudi, neznatno većoj od komada mesa koji imaš i navijati sat na svakih 15 minunta da ne zaboraviš ići pogledati treba li doliti tekućine i okrenuti meso.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:54   #3
hvala puno, Donata.

ti ne bi stavljala krumpir/ostalo povrce peci skupa s tim? (obzirom na velicinu posude)

imam posudu u koju bih bas mogla tako staviti meso ali sam razmisljala da bi bilo fino i malo krumpira i mrkvice ispeci uz to.
countrywoman is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 16:34   #4
možeš stavljati i povrće, ali će ti biti manje pečenka, više baca na kuhano, pogotovo je teško dobro potrefiti vrijeme da povrće ne bude raskuhano
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.