Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 09.02.2012., 19:53   #11
Pticu rugalicu ubiti

Kad ne zna što bi s nedjeljama, trudi se naučiti razgovarati sa psima. Ne razmišlja u imperfektima, samo ga ponekad potapse po leđima i umilnim pokretima uči ga da sjedne. Ne zapovijeda mu, uči i ona njega i on nju. Najgore mu je kad osjeti da mu se ona više ne raduje kao prvih dana. Sit Ubu, sit! Bez imperfekta, rekla je, dok je podizala rukav na lijevoj ruci i brisala znoj sa čela. Ne razumije Ubu što mu pokušava reći a ona je danas preumorna da razmišlja o glagolima. I kakva je to uopće kava van stana ako nema Sunca koje bi upijala poput gušterice dok odbija listati nedjeljnu štampu? Bez obzira i bez okolišanja uzima naočale i bulji u to more koje joj služi kao kulisa dijametralno suprotna riječima koje ne izgovara. Sit Ubu, sit! Iva se sprema potpisati kupoprodajni ugovor kako bi podigla kredit koji ce otplaćivati idućih dvadeset godina. Doselit će se blizu nas pa ćemo moći sjediti i piti kavu i sjediti i piti kavu. Pričati kako je jedan čovjek bespovratno promijenio i naše i živote njih, jer poznaju nas. Prije dvije večeri je pričala kako se život rastavio na proste faktore prije šest mjeseci. Pričala je kako je ona djelovala hrabro i borila se poput lavice dok su joj štampali ime na naslovnicama ušljivih dnevnih novina. Govorila je kako nikada nije teže vozila dok nas je pretjecala nadomak benzinske kojoj ni dandanas nitko ne zna ime. Pričale su kako se sve groze zvuka njezinog mobitela koji je neprestano zvonio tih dana. Do danas nije promijenila taj zvuk. Ni neće. Samo ona zna zašto. One se otvoreno groze. Kad sanja čini to na način da se ustane i upali svjetlo. Dobro je, jaka je ona dok šapuće kako je Nebo postalo veće jer sada svaku večer (prije no što zaspi) duboko diše i sluša Josipu Lisac (rušila sam mostove od sna). Nikola Tesla izumio vesla! One se čude kad ju gledaju kako ona-heroina cijelo vrijeme ponavlja; "ljudi ja dandanas nisam svjesna da se nama ovo dogodilo!" Kad odraste naučit će kako zaustaviti vrijeme i kako snagom misli otputovati u prošlost. Ne seri, to je već izmislio Christopher Lloyd. I uostalom, otkad ti rušiš mostove od sna? Ne rušim, samo mi se sviđa njezina intimna veza sa Metikošem. Dok ostavlja sve svoje stvari neraspakirane, moli Direktora da bar u torbi ima ispravnu tvornicu duhanskih proizvoda. Dobro je, još malo pa će jutro.


Upali cigaretu a prethodni dan ubije Ded Kenedizima...



(mi smo sestre kojima je sudbina dodijelila borbu jedne za drugu. Sestre sa Nebom u očima).
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.