Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 14:57   #8981
da, tocno. kad igrac iz porta, hsv-a ili evertona dodje u poziciju da bi bio pojacanje nekom jacem klubu, on u pravilu odlazi i to je tako. rijetki su klubovi koji su na duze vrijeme zadrzali igrace koji su iznad njihove razine. npr diego je odavno bio zreo za transfer iz werdera u jaci klub, a na pamet mi pada i fiorentina koja je dugo vremena drzala igrace poput batistute, rui coste i tolda koji su tada mogli igrati u bilo kojem klubu na svijetu.

valjda je normalna stvar da se ne moze dovesti igrac koji ce bit jednakih kvaliteta onim koji su se prodali u arsenal, tottenham i man city.. ne vidim sta je tu cudno
Serse is offline  
Old 17.05.2009., 15:02   #8982
Quote:
Serse kaže: Pogledaj post
da, tocno. kad igrac iz porta, hsv-a ili evertona dodje u poziciju da bi bio pojacanje nekom jacem klubu, on u pravilu odlazi i to je tako. rijetki su klubovi koji su na duze vrijeme zadrzali igrace koji su iznad njihove razine. npr diego je odavno bio zreo za transfer iz werdera u jaci klub, a na pamet mi pada i fiorentina koja je dugo vremena drzala igrace poput batistute, rui coste i tolda koji su tada mogli igrati u bilo kojem klubu na svijetu.

valjda je normalna stvar da se ne moze dovesti igrac koji ce bit jednakih kvaliteta onim koji su se prodali u arsenal, tottenham i man city.. ne vidim sta je tu cudno
Upravo tako, ljudi cesto zaboravljaju da ima klubova (i to ne tako malo) koji su spremni potrositi na jednog igraca vise nego sto je budzet cijele hrvatske lige zajedno. I takvi klubovi pruzaju igracu mogucnost da igraju u najjacim ligama na svijetu. Igrac bi bio budala kad ne bi iskoristio priliku.
Sto bi ti , igrao za Dinamo za dvjesto tisuca kuna godisnje ili za Tottenham za tri milijuna funti u najjacoj ligi na svijetu ? Da sam igrac, jebao bih mater Mamicu i otisao bih u strajk ako me ne bi pustio.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.05.2009., 15:20   #8983
Quote:
Serse kaže: Pogledaj post
da, tocno. kad igrac iz porta, hsv-a ili evertona dodje u poziciju da bi bio pojacanje nekom jacem klubu, on u pravilu odlazi i to je tako. rijetki su klubovi koji su na duze vrijeme zadrzali igrace koji su iznad njihove razine. npr diego je odavno bio zreo za transfer iz werdera u jaci klub, a na pamet mi pada i fiorentina koja je dugo vremena drzala igrace poput batistute, rui coste i tolda koji su tada mogli igrati u bilo kojem klubu na svijetu.

valjda je normalna stvar da se ne moze dovesti igrac koji ce bit jednakih kvaliteta onim koji su se prodali u arsenal, tottenham i man city.. ne vidim sta je tu cudno
Čudno je to što se prodaja ne radi planski nego se u istoj sezoni rasproda kompletni vezni red (usput se još potjera golmana i trenera), pa se onda čudi kako južnoamerikanci i prvotimci Lokomotive ne izgledaju spektakularno. Vukojevića se moglo zadržati još godinu dana, Pokrivača se moglo zadržati dvije godine, pogotovo zato što je bilo sigurno da će se iste te sezone prodati Modrić za ogromne novce.
Pokrivač je prodan nakon 8 mjeseci igranja i svekupno 11 mjeseci bivanja u Dinamu, i to za nikakve posebne novce.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 17.05.2009., 15:35   #8984
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Čudno je to što se prodaja ne radi planski nego se u istoj sezoni rasproda kompletni vezni red (usput se još potjera golmana i trenera), pa se onda čudi kako južnoamerikanci i prvotimci Lokomotive ne izgledaju spektakularno. Vukojevića se moglo zadržati još godinu dana, Pokrivača se moglo zadržati dvije godine, pogotovo zato što je bilo sigurno da će se iste te sezone prodati Modrić za ogromne novce.
Pokrivač je prodan nakon 8 mjeseci igranja i svekupno 11 mjeseci bivanja u Dinamu, i to za nikakve posebne novce.
to je drugi problem, kao i onaj o kvaliteti i potencijalu igraca koji se dovode.
Serse is offline  
Old 17.05.2009., 15:44   #8985
Quote:
Serse kaže: Pogledaj post
da, tocno. kad igrac iz porta, hsv-a ili evertona dodje u poziciju da bi bio pojacanje nekom jacem klubu, on u pravilu odlazi i to je tako. rijetki su klubovi koji su na duze vrijeme zadrzali igrace koji su iznad njihove razine.
Slažem se u potpunosti, ali nije problem u prodaji jednog ili dva igrača koji su "prerasli" klub, nego u rasprodaji skoro cijele momčadi.
Quote:
Beetlejuice kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sada tražiti točne podatke, ali vjerovat ću porf. Ivankoviću koji je jučer u nekoj emisiji rekao da je za vrijeme njegovog mandata u dvije godine prodano 23 igrača, od toga 15 spektakularnih (to su njegove riječi )
Što se Mandžukića tiče, govorimo o bijednih 6mjeseci, a ne o 6 godina. Tim više, što mu cijena sigurno neće padati u u tom razdoblju kada Dinamo ima priliku ući u LP i kada nam reprezentacija grca u ozljedama. Znači ne postoji ni jedan argument zbog kojeg bi Mandžukića trebalo prodati već na ljeto, osim ako je Dinamova blagajna prazna.

Takvo vođenje kluba po meni nije ozbiljno i u potpunoj je suprotnosti s uvjeravanjima koja dolaze iz Maksimirske 128 svake godine.

Ili da se preciznije izrazim. Ako je to Dinamova neminovnost, neka prestanu lagati i obmanjivati javnost s već svima dobro znanim floskulama.
Beetlejuice is offline  
Old 17.05.2009., 15:50   #8986
Quote:
Beetlejuice kaže: Pogledaj post
Znači ne postoji ni jedan argument zbog kojeg bi Mandžukića trebalo prodati već na ljeto, osim ako je Dinamova blagajna prazna.
Na zalost postoji. A to je da Mandzukic zeli otici u jaci klub iz neke jace lige.
To sto bi i za njega bilo bolje da ostane jos godinu dvije i onda ode u jos jaci klub nije bitno. Ako zeli otici ne postoji efektan nacin da ga se zadrzi. Ako ga se na silu zadrzi igrat ce preko kurca i past ce mu cijena i Dinamo ce manje zaraditi. Ako ga se drzi na klupi ... jos gore.
Jebat ga to je realnost Dinama i svih klubova te velicine. Sa Mamicem ili bez.

Ponavljam , sasvim je druga stvar gdje ta lova od transfera zavrsava.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.05.2009., 15:52   #8987
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Na zalost postoji. A to je da Mandzukic zeli otici u jaci klub iz neke jace lige.
To sto bi i za njega bilo bolje da ostane jos godinu dvije i onda ode u jos jaci klub nije bitno. Ako zeli otici ne postoji efektan nacin da ga se zadrzi. Ako ga se na silu zadrzi igrat ce preko kurca i past ce mu cijena i Dinamo ce manje zaraditi. Ako ga se drzi na klupi ... jos gore.
Istina je da Mandžukić želi u jači klub, ali i sam je dao naslutiti da neće biti katastrofa ni ako ostane još 6 mjeseci. Ozbiljan klub bi mu trebao objasniti da ga trebaju za još 1 pokušaj LP, ako Dinamo ne uspije, nek ode odmah idući dan, ali ako uspije, dobit će i veću cijenu kroz tu LP.
Lux is offline  
Old 17.05.2009., 15:54   #8988
Quote:
Lux kaže: Pogledaj post
Istina je da Mandžukić želi u jači klub, ali i sam je dao naslutiti da neće biti katatsrofa ni ako ostane još 6 mjeseci.
Hvala na pitanju to je jos gora varijanta. Em se za zimskog prijelaznog roka moze dobiti manje love nego na ljeto , em si usred sezone razjebavas ekipu.
Ako ga misle prodavati onda radije neka ga prodaju sada i nadu kakvu takvu zamjenu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.05.2009., 16:04   #8989
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Hvala na pitanju to je jos gora varijanta. Em se za zimskog prijelaznog roka moze dobiti manje love nego na ljeto , em si usred sezone razjebavas ekipu.
Ako ga misle prodavati onda radije neka ga prodaju sada i nadu kakvu takvu zamjenu.

Ha, idealno bi bilo da Mandžukićevu zamjenu kupe sada na ljeto pa da se uspije do zime prilagoditi, uigrati i pokazati da li je uopće kapacitet za Dinamo, ali to nas opet dovodi do pitanja koliko je Dinamo ozbiljan klub.
Beetlejuice is offline  
Old 17.05.2009., 16:08   #8990
Quote:
Beetlejuice kaže: Pogledaj post
Ha, idealno bi bilo da Mandžukićevu zamjenu kupe sada na ljeto pa da se uspije do zime prilagoditi, uigrati i pokazati da li je uopće kapacitet za Dinamo, ali to nas opet dovodi do pitanja koliko je Dinamo ozbiljan klub.
A jebi ga, to je realnost.

Prodaj Mandzukica za sedam milja eura, dovedi nekog za dva-tri milijuna i u iducih tri sezone ga forsiraj. A onda njega prodaj i ajmo iz pocetka.
Tako to ide u danasnjem nogometu svima osim mozda tri ili cetiri kluba na svijetu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.05.2009., 16:35   #8991
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Na zalost postoji. A to je da Mandzukic zeli otici u jaci klub iz neke jace lige.
To sto bi i za njega bilo bolje da ostane jos godinu dvije i onda ode u jos jaci klub nije bitno. Ako zeli otici ne postoji efektan nacin da ga se zadrzi. Ako ga se na silu zadrzi igrat ce preko kurca i past ce mu cijena i Dinamo ce manje zaraditi. Ako ga se drzi na klupi ... jos gore.
Jebat ga to je realnost Dinama i svih klubova te velicine. Sa Mamicem ili bez.

Ponavljam , sasvim je druga stvar gdje ta lova od transfera zavrsava.
Možda,npr.ugovor....
Kakvo igranje preko kurca? Reprezentacija,europske utakmice...pred njim je 10-ak godina inozemne karijere,a on ne bi izdržao još godinu dana u klubu u kojem je i postao to što je.
Ne pušim to.
Nek se malo i žrtvuje.
pynko is offline  
Old 17.05.2009., 16:39   #8992
Quote:
pynko kaže: Pogledaj post
Možda,npr.ugovor....
Kakvo igranje preko kurca? Reprezentacija,europske utakmice...pred njim je 10-ak godina inozemne karijere,a on ne bi izdržao još godinu dana u klubu u kojem je i postao to što je.
Ne pušim to.
Nek se malo i žrtvuje.
Eh, u idealnom svijetu igraci bi bili idealisti i svim srcem bi igrali za klub kojeg vole. Al' hebat ga, Berbatov igra za Manure , a ne za CSKA iz Sofije. Jebat ga ako klub s lovom kao Zenit ili CSKA(Moskva) koji doslovno imaju neogranicen budzet, ne mogu zadrzati igrace da odu u Englesku, Spanjolsku ili Italiju, kako onda ocekujes da ce Dinamo moci.

Dajte ljudi malo realnosti.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.05.2009., 16:48   #8993
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Eh, u idealnom svijetu igraci bi bili idealisti i svim srcem bi igrali za klub kojeg vole. Al' hebat ga, Berbatov igra za Manure , a ne za CSKA iz Sofije. Jebat ga ako klub s lovom kao Zenit ili CSKA(Moskva) koji doslovno imaju neogranicen budzet, ne mogu zadrzati igrace da odu u Englesku, Spanjolsku ili Italiju, kako onda ocekujes da ce Dinamo moci.

Dajte ljudi malo realnosti.
Fucking 6 mjeseci ili godinu dana.A ne do kraja života....čak ni do kraja ugovora...
Ne vidim tu ništa nerealno.
pynko is offline  
Old 17.05.2009., 16:54   #8994
Quote:
pynko kaže: Pogledaj post
Fucking 6 mjeseci ili godinu dana.A ne do kraja života....čak ni do kraja ugovora...
Ne vidim tu ništa nerealno.
Pa vec su ga zadrzali 6 mjeseci, htio je otici i prije.

Modrica su zadrzali cak godinu dana duze nakon sto je ovaj htio otici.

Corluku su prodali nakon sto je ovaj gotovo proglasio strajk.


Jebi ga, ugovor ne garantira da ce igrac igrati. Ugovor samo garantira da igrac nece igrati za nekog drugog. I da se razumijemo, ja razumijem igrace, kad im je pruzena mogucnost da igraju u Engleskoj zasto bi im lomili noge po hrvatskim pasnjacima ? Igracima nista ne zamjeram. To je naprosto tako. Ja vjerujem da je Dinamo i dalje drazi Modricu nego Tottenham ali Tottenham mu pruza par milja eura vise godisnje i mogucnost da igra protiv uniteda, Liverpoola, Aresenala i takvih klubova. Sta Dinamo moze ponuditi takvom igracu ? Derbi protiv Slavena ili jos gore iduce sezone da mu lik iz Vinogradara slomi nogu.

Tako je to ...
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.05.2009., 16:59   #8995
koja je razlika između kostolomca iz Vinogradara i onog iz Birminghama?

želiš u inozemstvo? prerasao si HNL? ugovor nisi ispunio do kraja? care, tamo su ti tribine pa ako ne želiš igrati na našim pašnjacima, ne moraš.. ali mi ugovor izvoliš odraditi do kraja..
no jasno, treba imati muda i napraviti mimozici tako nešto.. ko Medić Brkljači
Ferdibrand is offline  
Old 17.05.2009., 17:00   #8996
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Pa vec su ga zadrzali 6 mjeseci, htio je otici i prije.

Modrica su zadrzali cak godinu dana duze nakon sto je ovaj htio otici.

Corluku su prodali nakon sto je ovaj gotovo proglasio strajk.


Jebi ga, ugovor ne garantira da ce igrac igrati. Ugovor samo garantira da igrac nece igrati za nekog drugog. I da se razumijemo, ja razumijem igrace, kad im je pruzena mogucnost da igraju u Engleskoj zasto bi im lomili noge po hrvatskim pasnjacima ? Igracima nista ne zamjeram. To je naprosto tako. Ja vjerujem da je Dinamo i dalje drazi Modricu nego Tottenham ali Tottenham mu pruza par milja eura vise godisnje i mogucnost da igra protiv uniteda, Liverpoola, Aresenala i takvih klubova. Sta Dinamo moze ponuditi takvom igracu ? Derbi protiv Slavena ili jos gore iduce sezone da mu lik iz Vinogradara slomi nogu.

Tako je to ...
Mandžukić je neki dan PRVI PUT izjavio da razmišlja o odlasku.
Po toj logici,svakog igrača treba prodati čim dođe u Dinamo jer je u Dinamo i došao da bi se prodao dalje.
On je sada to rekao na glas jer je očito dobio mig da to kaže na glas.

Smiješno je pričati o tome kakvi su motivi igrača u HNL-u u odnosu na neku jaču ligu.Tu je sve jasno.
Mene zanimaju motivi gospodina dopredsjednika koji ničim izazvan laže i obmanjuje.
Ako Mandžukić ostane,po prvi put će ispuniti obećanje.
Ako ne,samo će dokazati da je najobičniji lažljivac.

I to je ono što mene vrijeđa,a ne činjenica da Dinamo prodaje igrače.
pynko is offline  
Old 17.05.2009., 17:02   #8997
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
koja je razlika između kostolomca iz Vinogradara i onog iz Birminghama?

želiš u inozemstvo? prerasao si HNL? ugovor nisi ispunio do kraja? care, tamo su ti tribine pa ako ne želiš igrati na našim pašnjacima, ne moraš.. ali mi ugovor izvoliš odraditi do kraja..
no jasno, treba imati muda i napraviti mimozici tako nešto.. ko Medić Brkljači
Hajde molim te.
Sto bi ti napravio da si gazda u klubu. Na silu bi "po ugovoru" zadrzao igraca i nakon dvije ili tri godine ga pustio bez odstete ili bi ga prodao za 10 ili vise milijuna eura ?


Apropos, kostolomci iz Birminghama bi se hrvatskom ligom "prosetali".
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 17.05.2009., 17:12   #8998
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Hajde molim te.
Sto bi ti napravio da si gazda u klubu. Na silu bi "po ugovoru" zadrzao igraca i nakon dvije ili tri godine ga pustio bez odstete ili bi ga prodao za 10 ili vise milijuna eura ?
ne bi ga pustio..
jebote, Mandžo ima ugovor do 30. lipnja 2012., to je za tri godine! znači ja još imam dvije sezone da dignem jebenu lovu na njemu.. još uzevši u obzir da je iduće godine SP na kojem će se Mandžo ozbiljno motati oko prvih XI.. fakat nemam razloga da ga pustim ovo ljeto..
i pritom mene zaboli kaj on hoće igrati Premiership, Bundesligu ili koji već kurac.. potpisao si ugovor samnom, deal je deal.. ili igraj ili nas gledaj sa tribina.. pa da vidimo ko će te onda htjeti.. uostalom, tu mu je i Websterovo pravilo..


Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Apropos, kostolomci iz Birminghama bi se hrvatskom ligom "prosetali".
kakve to veze ima s činjenicom da ti nogu mogu slomiti bilo gdje
Ferdibrand is offline  
Old 17.05.2009., 17:28   #8999
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post

kakve to veze ima s činjenicom da ti nogu mogu slomiti bilo gdje
Nikakve. Samo je htio reći fuj fuj vi Hrvati, mi Englezi smo najbolji.
Beetlejuice is offline  
Old 17.05.2009., 17:34   #9000
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
ne bi ga pustio..
jebote, Mandžo ima ugovor do 30. lipnja 2012., to je za tri godine! znači ja još imam dvije sezone da dignem jebenu lovu na njemu.. još uzevši u obzir da je iduće godine SP na kojem će se Mandžo ozbiljno motati oko prvih XI.. fakat nemam razloga da ga pustim ovo ljeto..
i pritom mene zaboli kaj on hoće igrati Premiership, Bundesligu ili koji već kurac.. potpisao si ugovor samnom, deal je deal.. ili igraj ili nas gledaj sa tribina.. pa da vidimo ko će te onda htjeti.. uostalom, tu mu je i Websterovo pravilo..




kakve to veze ima s činjenicom da ti nogu mogu slomiti bilo gdje
Ma Mandžo je još zelen ko jabuka
Kakva prodaja...jedna tekmu odigra odlično i odmah se pišu transferi..ma kakvi

Ima se on još dosta dokazivat,a i treba pričekat SP

Kad je Modrić otišao, čekalo se čekalo, pa sada igra ko zmaj !

Uostalom nisu se ugovori za babinje pisali
tuzna vrba is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.