Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 15:38   #241
Čudna glavobolja

Pozdrav,evo htio sam tu napisati ovo jer bi volio znati ako je netko imao slične probleme ili simptome,ili ako mi netko može dati neke savjete ili bilo što,barem da se malo smirim. Naime,prije kojih 2 tjedna su mi krenule glavobolje,e sada simptomi su slijedeći,idem spavati,i legnem u krevet,i čim sam legnuo u krevet glava mi počne jako pulsirati i počne me boliti,kao da mi je pritisak u glavi,i ja se dignem i glava mi je dakle normalno uspravno,i bol nestane,onda opet legnem u krevet,i naslonim glavu na jastuk,nakon 5 min glava počne jako pulsirati i osjećam na rukama pulsiranje i počne boliti da ne mogu nikako spavati...ili recimo kada pogledam u nebo mi se to isto dešava,počne mi glava pulsirati i boli me,a kada normalno hodam i glava je u normalnom položaju ne osjećam bol,možda malu samo ali je zanemariva....i sada ja ne znam šta je to,nikada to nisam imao,niti sam čuo da nekoga na taj način boli glava,ono ja ne mogu normalno zaspati već 2 tjedna,budim se ponoći,boli me glava čim legnem u krevet,ono koma...i neki dan mi kaže frendica da joj je na poslu neka kolegica plakala jer je dobila rak na mozgu,a prije toga je imala glavobolje,i ja se prestrašio tako jako...full se bojim...inače imam 22 godine,nikada dosada nisam imao nikakave operacije,niti glavobolje(jako rijetko imam glavobolje,ono baš rijetko)...bio sam samo jednom u bolnici zbog neke banalne stvari,bavim se sportom cijeli život,svaki dan jedem puno voća i povrća,hranim se ok,i ne razumijem kako odjednom su te glavobolje počele,ići ću kod doktorice u utorak,sutra nemrem jer radim...pa da vidimo šta će mi reći i kakve uputnice će mi dati za preglede.Pa ako netko zna nekoga da je imao slične simptome ili je netko to iskusio,imao ili zna u čemu je problem bio bi mu vježno zahvalan,hvala.

ja ne znam u čemu bi bio problem,dakle sve normalno radim,idem na treninge,idem sa frednovima vani,ne boli glava,dođem doma,legnem u krevet glava počne boliti i pulsira,kao da je jaki pritisak u glavi...kao da je tlak u glavi previsok,ono koma...ili kada pogledam gore u nebo isto tako,ono koma.
zubići is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 18:29   #242
Moj otac je imao jako slične simptome (plus šumovi u ušima) i išao je na pretrage, među ostalim i UZV vratnih žila. I tu je bilo malo problema sa njima, sad je sve OK.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 20:32   #243
Quote:
zubići kaže: Pogledaj post
Pozdrav,evo htio sam tu napisati ovo jer bi volio znati ako je netko imao slične probleme ili simptome,ili ako mi netko može dati neke savjete ili bilo što,barem da se malo smirim. Naime,prije kojih 2 tjedna su mi krenule glavobolje,e sada simptomi su slijedeći,idem spavati,i legnem u krevet,i čim sam legnuo u krevet glava mi počne jako pulsirati i počne me boliti,kao da mi je pritisak u glavi,i ja se dignem i glava mi je dakle normalno uspravno,i bol nestane,onda opet legnem u krevet,i naslonim glavu na jastuk,nakon 5 min glava počne jako pulsirati i osjećam na rukama pulsiranje i počne boliti da ne mogu nikako spavati...ili recimo kada pogledam u nebo mi se to isto dešava,

Doppler krvnih žila vrata te rtg vratne kralježnice. Ovo miriši na pritisak na neku žilu. Jasno da ako mozak u tome može patiti od hipoksije.
Razmotri i kako spavaš, na čemu i kako motaš glavu na jastuku.

Da te utješim - rak mozga ne boli tako. Ustvari uopće ne boli dok ne počne vršiti pritisak širenjem iznutra.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:08   #244
da ne otvaram novu temu pošto se također radi o čudnoj glavobolji,pisat ću tu...nadam se da "zubići" nema ništa protiv

naime,prije otprilike mjesec dana počela me boljeti glava s desne strane tako da zaboli,bol drži cca 10-ak sekundi i onda popusti.to se znalo ponavljati svakih par sati,ponekad i svakih par minuta i trajalo je 2 dana.nakon toga je 2 dana peckalo na istom mjestu i na isti način.no to je prošlo i mjesec dana nisam osjećala ništa do sinoć kad je opet počela ta ista bol na tom istom mjestu.
odmah čim sam osjetila(još prije mj dana)otišla sam dr opće prakse i ona mi je dala uputnicu za EEG,s nalazom sam otišla neurologu koji je zaključio da postoji neka nepravilnost no da prema onome što može vidjeti pretpostavlja da nije ništa ozbiljno i poslao me okulistu i na magnetsku koju sad naravno čekam....
mene to sad užasno muči,pogotovo zato što se bol vratila
napominjem,ravnoteža i refleksi su uredni,ne osjećam nikakve probleme s koncetracijom,nemam mučnine,nisam dobila nikakav udarac,nisam gubila svijest...
može li itko pomoći,ta neizvjesnost me ubija i još se k tome magnetska dugo čeka

edit: ovo je nalaz EEG-a ako itko razumije što tu piše

Srednjevoltažna cerebralna aktivnost je alfa ritma 9-11 c/s.
Blokiranje dobro izraženo.
Asimetrija nema.
Na HV interponiranju se viševoltažni spori zašiljeni valovi 5-6 Hz difuzno.
Nalaz je difuzno paroksizmalno dizritmički promjenjen na HV.

Zadnje uređivanje Lua : 21.11.2010. at 21:13.
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 23:28   #245
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Doppler krvnih žila vrata te rtg vratne kralježnice. Ovo miriši na pritisak na neku žilu. Jasno da ako mozak u tome može patiti od hipoksije.
Razmotri i kako spavaš, na čemu i kako motaš glavu na jastuku.

Da te utješim - rak mozga ne boli tako. Ustvari uopće ne boli dok ne počne vršiti pritisak širenjem iznutra.

joj,hvala ti,barem si me malo smirio,ma ja sam sav čudan kada me nešto boli,odmah pomislim na najgore...šta ću,takav sam.
uglavnom,mislim da dobro govoriš,kao da mi je neka žila pritisnuta pa boli,ono samo pulsira i pulsira,a bol je nekako u potiljku glave,i kada malo masiram glavu je bolje,valjda prokrvljenost onda...ali mislim,čudno mi je to jer me nikada glava nije boljela tako,inače me jako rijetko glava boli,treniram tjedno barem 4 puta u teretani,treniram nogomet,ono sav sam u sportu,pazim na prehranu...inače znam biti češće za kompom pa možda zato,ali baš ono čudno,pogledam u nebo,eto boli...odem spavati,legnem glavom na jastuk eto pulsiranje krene i bol,mislim bol nije toliko jaka da ne mogu zaspati,ali teže zaspim pa me to smeta jako,treba vremena više da zaspim...probao sam spavati na anatomskom jastuku i običnom,nema razlike,samo je razlika da kada spavam na tvrđem jastuku boli više nego na mekšem...i recimo najviše me boli kada se okrenem u krevetu na leđa i potiljkom ležim na jastuku,a gledam glavom u strop gore...kao da mi je tlak u glavi pošemeren,pa pulsira i boli,kao da će mi glava eksplodirati. p.s. koliko se dugo čeka na taj doppler i rtg kralješnice,jel dugo to čekam ili to me odmah prime za koji dan?to nije kao mr ili?

lua nemam,ali si mala zloća.


Silvery-daj mi reci koliko dugo ga je to boljelo,jeli išao na neke terapije,dali je dobio neke lijekove,tablete ili tako nešto,kako mu je to prestalo?samo od sebe ili?hvala unaprijed.
zubići is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:00   #246
Ukupno nekih 20-ak dana, samo što je on malo odugovlačio dok se nije odlučio za odlazak doktoru kad je počelo biti nesnošljivo, tj dok ga ja nisam odvjela na hitnu u ST u 3 ujutro.
Dali su mu neke tablete (uopće se ne sjećam koje, moram ga pitati jer je prošlo par godina), a prije toga su ga nakljukali nekim konjskim tableturinama protiv bolova, nije smio ni za volan sjesti.
Uglavnom, nakon terapije je bilo sve OK, nije ga više bolilo.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:11   #247
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ukupno nekih 20-ak dana, samo što je on malo odugovlačio dok se nije odlučio za odlazak doktoru kad je počelo biti nesnošljivo, tj dok ga ja nisam odvjela na hitnu u ST u 3 ujutro.
Dali su mu neke tablete (uopće se ne sjećam koje, moram ga pitati jer je prošlo par godina), a prije toga su ga nakljukali nekim konjskim tableturinama protiv bolova, nije smio ni za volan sjesti.
Uglavnom, nakon terapije je bilo sve OK, nije ga više bolilo.
aha,a kakva je terapija bila,radio je neke vježbe?neki ultrazvuk,neke kreme za bolju cirkulaciju?...sory kaj gnjavim.
zubići is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:20   #248
Ma ne gnjaviš, volila bih ti pomoć, ali stvarno neznam što su mu dali. Za terapiju - mislila sam na tablete. Nije nikakve vježbe radio.
I da, color dopplerom su mu gledali. I znam da mu je dr savjetovao manje živciranja, smanjit ili prestat s pušenjem. Standarno.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:24   #249
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ma ne gnjaviš, volila bih ti pomoć, ali stvarno neznam što su mu dali. Za terapiju - mislila sam na tablete. Nije nikakve vježbe radio.
I da, color dopplerom su mu gledali. I znam da mu je dr savjetovao manje živciranja, smanjit ili prestat s pušenjem. Standarno.

e hvala ti. aha,a koliko je čekao na taj color doppler?i gdje je to obavio,taj pregled?dobro ja ne pušim,a ne živciram se baš,ali malo ovih dana jesam u nekoj depri...ma joj,samo da nije nešto ozbiljnije i idem odmah slaviti,ja sam inače čim malo boli glava odmah se prestrašim ko mala beba.
zubići is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:35   #250
Ma daaj, nemoj se strašit vjerujem da uopće ništa nije strašno, možda mali problemčić sa cirkulacijom ili kako kažeš jedna od lošijih faza.
C.doppler nije čekao nego je odmah sutra-dan otišao u privatnika. Iscrpljen je bio od nespavanja (od boli) i više nije želio odgađati ni sekunde.


ma bez brige, bit će to sve OK, svakako nam javi što ti budu rekli.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:45   #251
Quote:
zubići kaže: Pogledaj post
joj,hvala ti,barem si me malo smirio,ma ja sam sav čudan kada me nešto boli,odmah pomislim na najgore...šta ću,takav sam.
uglavnom,mislim da dobro govoriš,kao da mi je neka žila pritisnuta pa boli,ono samo pulsira i pulsira,a bol je nekako u potiljku glave,i kada malo masiram glavu je bolje,valjda prokrvljenost onda...ali mislim,čudno mi je to jer me nikada glava nije boljela tako,inače me jako rijetko glava boli,treniram tjedno barem 4 puta u teretani,treniram nogomet,ono sav sam u sportu,pazim na prehranu...inače znam biti češće za kompom pa možda zato,ali baš ono čudno,pogledam u nebo,eto boli...odem spavati,legnem glavom na jastuk eto pulsiranje krene i bol,mislim bol nije toliko jaka da ne mogu zaspati,ali teže zaspim pa me to smeta jako,treba vremena više da zaspim...probao sam spavati na anatomskom jastuku i običnom,nema razlike,samo je razlika da kada spavam na tvrđem jastuku boli više nego na mekšem...i recimo najviše me boli kada se okrenem u krevetu na leđa i potiljkom ležim na jastuku,a gledam glavom u strop gore...kao da mi je tlak u glavi pošemeren,pa pulsira i boli,kao da će mi glava eksplodirati. p.s. koliko se dugo čeka na taj doppler i rtg kralješnice,jel dugo to čekam ili to me odmah prime za koji dan?to nije kao mr ili?
Žile NE bole. Sport sa time nema nikakve veze, ali čubljenje na kompu - ima. Ako i nemaš problema sa vratnim žilama što bi ipak bio kuriozitet za tvoje godine ali onda sigurno negdje kralježnica nezgodno pritišće neku žilu vrata.
Valjalo bi također dodati miorelaksans (vjerojatno ti je vrat barem lagano ukočen), masaže i obavezno vježbati vratne mišiće.

Nije. Doppler uređaja ima malo više, a rtg-a pogotovo. Preglede rade ili internisti ili radiolozi - ovisi o bolnici.
Ipak, prije toga savjetujem otići neurologu da napravi inicijalni pregled i indicira pretrage najprije a onda po potrebi fizijatru.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 00:45   #252
ok,sutra idem kod svoje doktorice opće prakse..pa će mi dati uputnice...nemam baš nešto novaca da odem do privatnika(student,šta ću. ) a nebi htio gnjaviti mamu za novce,pa ću ići u neku polikliniku sa uputnicom...koliko je platio taj color doppler?ako je nekih 200-300kn onda ok,to mi nije problem platiti.
zubići is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:51   #253
ej ekipa,evo bio sam kod doktorice,i prvo mi je rekla da skupim stopala zajedno,i da se nagnem i glavom dotaknem koljena,kao na ovoj slici ovdje... http://arhiva.net.hr/2007/05/02/0521007.17.jpg
kada sam to napravio ono,glava boli ajmeeeee,onda mi je mjerila tlak,ali ništa nije govorila da je loš...i dala mi je uputnicu za neurologa,za vađenje krvi i kompletan pregled urina...pa mi je rekla da će mi neurolog reći šta dalje,ali da se malo čeka na neurologa..uglavnom,napisala mi je na uputnicu hitno,što znači da ću odmah doći na red kod neurologa....ići ću u vinogradsku,kaže mi frendica da samo tamo dođem sa uputnicom i to je to,odmah me prime,da ne trebam ih zvati,jer mi piše hitno na uputnici pa nema čekanja...pa me zanima kakav je neurolog u vinogradskoj i dali je tko bio tamo?

Zadnje uređivanje zubići : 22.11.2010. at 15:02.
zubići is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 09:52   #254
Nisam znala da se može ići tako odmah kod doktora specijalista ako na uputnici piše hitno i to bez centralnog naručivanja. I to je dobro znati. Dobra je neurologija u Vinogradskoj. Sretno! Javi kako je bilo.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:55   #255
Glavobolja

pozdravljam. par puta mi se dogodila jako čudna situacija ima nekih godinu dana i evo opet danas. preko maloga odmora sam izašao na zrak par minuta i počinjem osjećati lagano bljeskanje pred očima, kao neko zamućenje. dolazim u razred i sjedam u klupu i bljeskanje se povećava, a ja sve mutnije i mutnije vidim. stavljam naočale (imam astigmatizam) i to bljeskanje prestaje možda na minutu i onda se nastavlja do te mjere da jako teško razlučujem i blještanje postaje sve jače i jače. bljeskanje se povlači i nastupa glavobolja, lagana koja s vremenom eskalira. u početku sam imao osjećaj da mi nešto pritišće oči, kasnije počinjem osjećati nenormalnu glavobolju i imam osjećaj kao da mi je na lijevoj strani teška kugla koja me užasno pritišće i želi van. ono što je meni fascinantno je to što se točno utvrđeni redoslijed događa svaki put i od početka prvoga bljeskanja pa do one jake glavobolje prođe nekih 15 min., što mi se čini jako brzo. nakon nekih sat vremena mi je završila škola i požurio sam kući. bio sam jako nervozan, počeo sam osjećati malaksalost i počeo me oblijevati hladan znoj. kada sam došao kući i nageo se da skinem cipelu iz desne nosnice mi je istekao mlaz neke tekućine, mislim jako rijetke sline. pojeo sam bananu i popio ibuprofen i otišao spavati nekih 2 sata. probudio sam se s malom glavoboljom i cijeli dan, pa i sad sam lagano smantan. temperaturu nemam.

sad ova glavobolja i sve to nije toliko strašno, jer mislim da ću sutra biti u najboljem redu - barem se tako nadam, koliko me zanima mogući uzrok ovoga svega. jednom sam se obratio doktoru u vezi s ovim, ali me on poslao kući da ležim s kutijom panadola, bez objašnjenja. imam kroničnih problema sa sinusima i to sam dugo ispitivao kod specijaliste, da bi me i on lagano 'otpremio' bez objašnjenja.
FunkermaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:31   #256
vuce mi na tipicnu migrenu s aurom
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 10:08   #257
Preporučam forum Zdravlje, Tema: Ta prokleta migrena. Možda tu pronađeš svoj odgovor.
__________________
Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
tipinapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 15:34   #258
Quote:
FunkermaN kaže: Pogledaj post
pozdravljam. par puta mi se dogodila jako čudna situacija ima nekih godinu dana i evo opet danas. preko maloga odmora sam izašao na zrak par minuta i počinjem osjećati lagano bljeskanje pred očima, kao neko zamućenje. dolazim u razred i sjedam u klupu i bljeskanje se povećava, a ja sve mutnije i mutnije vidim. stavljam naočale (imam astigmatizam) i to bljeskanje prestaje možda na minutu i onda se nastavlja do te mjere da jako teško razlučujem i blještanje postaje sve jače i jače. bljeskanje se povlači i nastupa glavobolja, lagana koja s vremenom eskalira. u početku sam imao osjećaj da mi nešto pritišće oči, kasnije počinjem osjećati nenormalnu glavobolju i imam osjećaj kao da mi je na lijevoj strani teška kugla koja me užasno pritišće i želi van. ono što je meni fascinantno je to što se točno utvrđeni redoslijed događa svaki put i od početka prvoga bljeskanja pa do one jake glavobolje prođe nekih 15 min., što mi se čini jako brzo. nakon nekih sat vremena mi je završila škola i požurio sam kući. bio sam jako nervozan, počeo sam osjećati malaksalost i počeo me oblijevati hladan znoj. kada sam došao kući i nageo se da skinem cipelu iz desne nosnice mi je istekao mlaz neke tekućine, mislim jako rijetke sline. pojeo sam bananu i popio ibuprofen i otišao spavati nekih 2 sata. probudio sam se s malom glavoboljom i cijeli dan, pa i sad sam lagano smantan. temperaturu nemam.

sad ova glavobolja i sve to nije toliko strašno, jer mislim da ću sutra biti u najboljem redu - barem se tako nadam, koliko me zanima mogući uzrok ovoga svega. jednom sam se obratio doktoru u vezi s ovim, ali me on poslao kući da ležim s kutijom panadola, bez objašnjenja. imam kroničnih problema sa sinusima i to sam dugo ispitivao kod specijaliste, da bi me i on lagano 'otpremio' bez objašnjenja.
evo ja hitno imam pregled kod okuliste sada u 18 sati. Ista identična stvar.
I isto imam astigmatizam.

s time da mi se to pojavilo u 7 ujutro. Iznad ogledala u kupaoni ima 4 svjetiljke. Stavljajući šminku na oči ( znači malo podignute glave prema gore ) odjednom mi zabljesnulo iznad desnog oka.

Počelo mi titrati slika i bljeskanje je bilo sve jače i jače i širilo se tako da u jednom trenutku gledajući pred sebe, vidno polje mi se smanjilo tj. nisam vidjela ništa sa desne strane samo bljeskanje.

Nakon 10 min se povuklo i ustupilo nesnosnoj glavobolji. Sad sam u mraku odspavala 4 sata, no glavobolja ne prestaje.

I isto kao i ti, imam kronične upale sinusa....bez da je ikoji doktor napravio oko toga više od prepisivanja antibiotika.

Ako želiš, mogu ti javiti kako je prošlo kod okuliste.
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:31   #259
MIGRENA !
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 17:10   #260
Provjeri tlak.

Vjerojatno migrena, ali bilo bi dobro da obavis pretrage.
__________________
Believe that life is worth living, and your belief will help create that fact.
Rose_Belong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.