Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 22:20   #1
Kako podnosite ove vrućine,sparine....

trudna sam 25tj, i unazad par dana sve je bilo super....zadnje tri dana -ja sam koma...svako popodne ja ne znam za sebe....boravim u kući sa super izolacijom, u kući je stvarno ugodno ali mene ubije dio kad se vraćam s posla po ovom odvratnom vremenu.....

uopće ne znam kako da si pomognem....
ležim,odmaram.,....
osjećam neku polumučninu, sa pritiskom u glavi.....pijem puno vode, a imam osjećaj da voda ostaje u trbuhu i ne ide dalje

uglavnom totalno sam beskorisna i neučinkovita svaki dan iza 14h.....a ujutro sam ko ptičica

kako se vi ostale trudnice osjećate....
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:35   #2
ništa bolje od opisanog. još ako zaboravim popit prenatal, cijeli dan sam kao vucibatina.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:41   #3
presrašno.....
uopće ne znam kaj da jedem..možda mi je od hrane tako...a ne prežderavam se....
loše jela, ne jela....nisu to mučnine to je jednostavno očajno stanje

a ne možeš ni spavati cijeli dan....da prekočiš taj užas
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:42   #4
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
ali mene ubije dio kad se vraćam s posla po ovom odvratnom vremenu.....
a kaj ti još ideš raditi, iskoristi stari i novi GO i na porodiljni. Ja sam prestala raditi u 27 tjednu (sad sam skoro 30 tjedana) i mogu ti reći da sam već onda bila pri kraju snaga, isto me ubijao odlazak s posla makar sam samo trebala izaći iz zgrade i uči u auto koji je već bio raslađen, ali ipak bila sam pri kraju snaga. Pogotovo što sam još imala za položiti dva ispita taj zadnji tjedan i predati završni rad, a da ti ne velim da sam na poslu sve svoje stvari spakirala (a imala sam ih previše) odradila zadnji dan još neke stvari i hvala Bogu otišla prvo na stari godišnji, pa na novi godišnji, a 3. 8. mi otvaraju porodiljni. Mislim da bi ti bilo bolje da si doma jer ove vručine su nesnosne, pogotovo su rekli da će se sada vreme pogoršati (proljepšati) i mi ćemo biti na rubu snaga. Uglavnom imaj pored sebe nešto što vraća elektrolite u organizam jer pijenje puno vode i znojenje izbacuje elektrolite iz organizma pa dolazi do grčenja mišića (nije baš ugodno dogodilo mi se prije 3 tjedna).
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:42   #5
ne znam, i drugima je sigurno teško po vrućinama. vode, povrća i voća, vitamina, hlada...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:43   #6
meni je bas ujutro najgore, noge natecene, jedva hodam po stopalima kolika su, sve ukoceno i boli.. kako se razgibam, tako malo sve splasne i pocne ici na bolje.. bas se predvecer nekako najbolje osjecam.

ali me vrucine ubiju, i kada sunce nije vani znojim se da se doslovce sve cijedi sa mene, moram pod tus 2, 3 puta dnevno da se malo oporavim, sram me nekam ici jer je stvarno postalo nenormalno sad ne znam da li je to od hormona, ili sta, ali jos prave pravcate vrucine nisu ni pocele, sta cu onda

inace sta se tice vrtoglavice, pritiska i to, s tim nemam problema
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:55   #7
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
a kaj ti još ideš raditi, iskoristi stari i novi GO i na porodiljni.

ma ja ću uzeti stari cijeli 8mjesec i onda na porodiljni, jer mi je termin 20.10.

a nije mi posao tliko naporan i po ljeti imam stvarno ok radno vrijeme....

mislim da bi se ovako šugavo osjećala i da ne radim.....


a za tjedan dana sam još kuma na svadbi....ne znam kak ću to izdržati....
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 23:13   #8
Ma to je vrijeme puno bolje nego kad je hladnoća.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 23:38   #9
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
trudna sam 25tj, i unazad par dana sve je bilo super....zadnje tri dana -ja sam koma...svako popodne ja ne znam za sebe....boravim u kući sa super izolacijom, u kući je stvarno ugodno ali mene ubije dio kad se vraćam s posla po ovom odvratnom vremenu.....

uopće ne znam kako da si pomognem....
ležim,odmaram.,....
osjećam neku polumučninu, sa pritiskom u glavi.....pijem puno vode, a imam osjećaj da voda ostaje u trbuhu i ne ide dalje

uglavnom totalno sam beskorisna i neučinkovita svaki dan iza 14h.....a ujutro sam ko ptičica

kako se vi ostale trudnice osjećate....
ja sam isto bila trudna po najvećoj vrućini.........isto sam se samo izležavala i umirala od vrućine.....nema pomoći....eventualno da si pod tušem cijeli dan.....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 00:31   #10
kako podnosim? nikako
pokušavam disat na škrge na zraku, osjećam se upacano ko pajcek i više manje umirem od 10, pol 11 ak sam (budna) do 9 navečer
najbolje ak uspijem pajkit popodne, barem nisam svjesna toga svega
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 02:34   #11
grozno....strgana sam kao da me pregazio kamion...cak ni cesto tusiranje ne pomaze....al tjesim se jos malo....
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:05   #12
Kad bolje razmislim bolje da smo trudne sada nego po zimi, sada ipak manje odjeće moramo kupiti, nosiš široke majice s kratkim rukavima, hlaće ili haljine s placa po 50 kn, a cipele niti nemoraš nositi jer si u natikačama ili japankama. Moja kolegica koja je bila trudna preko zime, morala kupiti novu jaknu, hlaće, suknje, haljine, cipele jer joj noga naotiće a poludiš. Uskoro će biti domaćeg paradajza, paprike, lubenice će pojeftiniti i eto kaj to nije bolje. Ali opet vruće je vruće. Bez obzira što mnogi idu na more, ja bi ove godine bila sebična i htjela bi da padne poštena kiša i sve rashladi.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:11   #13
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Kad bolje razmislim bolje da smo trudne sada nego po zimi, sada ipak manje odjeće moramo kupiti, nosiš široke majice s kratkim rukavima, hlaće ili haljine s placa po 50 kn, a cipele niti nemoraš nositi jer si u natikačama ili japankama. Moja kolegica koja je bila trudna preko zime, morala kupiti novu jaknu, hlaće, suknje, haljine, cipele jer joj noga naotiće a poludiš. Uskoro će biti domaćeg paradajza, paprike, lubenice će pojeftiniti i eto kaj to nije bolje. Ali opet vruće je vruće. Bez obzira što mnogi idu na more, ja bi ove godine bila sebična i htjela bi da padne poštena kiša i sve rashladi.
Istina! Al svejedno bi bilo super da mogu normalno disati a ne kao pas dahtati non stop.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:52   #14
kako podnosim?
Ne podnosim,ne mogu viseee!!!!!
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:57   #15
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
kako podnosim?
Ne podnosim,ne mogu viseee!!!!!
potpisujem!!!!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:26   #16
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Kad bolje razmislim bolje da smo trudne sada nego po zimi, sada ipak manje odjeće moramo kupiti, nosiš široke majice s kratkim rukavima, hlaće ili haljine s placa po 50 kn, a cipele niti nemoraš nositi jer si u natikačama ili japankama. Moja kolegica koja je bila trudna preko zime, morala kupiti novu jaknu, hlaće, suknje, haljine, cipele jer joj noga naotiće a poludiš. Uskoro će biti domaćeg paradajza, paprike, lubenice će pojeftiniti i eto kaj to nije bolje. Ali opet vruće je vruće. Bez obzira što mnogi idu na more, ja bi ove godine bila sebična i htjela bi da padne poštena kiša i sve rashladi.


Potpisujem
Znam da je grozno što to želim ali fakat ne mogu zdurat ove vrućine. A još k tome živim u potkrovlju, iščupali mi klimu jer imamo radove na kući i k tome upravo postavljamo novi krov tj. trenutačno je gore samo lim tako da je unutra kad zapiči sunce ko u sauni. Ali pobjegnem svojima doma koji su ovisnici o klimi na rashlađivanje (i to s autom bez klime-hvala svima koji su me uvjeravali da koji će mi klinac klima u autu)
Miss_to_Mrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 15:37   #17
Quote:
Miss_to_Mrs kaže: Pogledaj post
[/B]

Potpisujem
Znam da je grozno što to želim ali fakat ne mogu zdurat ove vrućine. A još k tome živim u potkrovlju, iščupali mi klimu jer imamo radove na kući i k tome upravo postavljamo novi krov tj. trenutačno je gore samo lim tako da je unutra kad zapiči sunce ko u sauni. Ali pobjegnem svojima doma koji su ovisnici o klimi na rashlađivanje (i to s autom bez klime-hvala svima koji su me uvjeravali da koji će mi klinac klima u autu)
A poludim na te radove ljeti, meni je cijeli kat raskopan jer stavljamo parket u buduću spavaću sobu koja je veće i gdje nam stane krevetić, a naša stara soba će biti buduća dječja. Isto smo u nekakvom potkrovlju, a klimu još nismo kupili. Dao Bog da kiša stalno pada, selim se u Ukrajnu tamo je sigurno 15 stupnjeva manje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 18:32   #18
možda jesu velike vručine ili one prave zapravo još nisu niti krenule ali meni je bolje biti trudna sada po ljeti, nego po zimi, baš zato jer ima svakakvog voća i povrča...lagano si obučen, meni je trbuh doma cijeli dan razgoličen ( jer nosim stare majice, malo prekratke ), nekad postane stvarno nesnošljivo ali se izdrži...
jedino kaj imam niži tlak, i inače a pogotovo sada u trudnoći pa ne mogu vani na vručinama stajati dugo jer imam osjećaj da ću se srušiti, a da ne pričam da ti se u tramvaju neće nitko dignuti, al dobro to je za neku drugu temu...
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 19:33   #19
......

ne smeta mi vrucina.......ja sam prekaljena......ali ovo sto nema zraka.....mi ubija silu.....a i sasko dise na skrge......pa mi je gledat ga muka.....zalno dijete...
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 23:26   #20
danas sam nekako bolje
meni isto sama vrućina ne smeta, ali sparina i to što se osjećam ko upacani pajcek


baka mi rekla da noge uvalim u hladnu vodu, naravno ne dugo..nego da rashladim noge da će me to osvježiti....to ću sutra pokušati....danas nije bilo potrebe
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.