Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2010., 14:56   #2441
Quote:
zumbull kaže: Pogledaj post
stipest kakav si sx4 voziš? motor, godina?
01.07. godinu dana.Motor 1,5 ,benzinac,bez 4x4.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:56   #2442
Taj 1.5 bezninac je popriličan potrošać ,imal sam ga u Swiftu i trebalo je jako pazit da potrošnja bude prihvatljiva ali moglo se . Mislim da je u sx4 situacija još gora zbog oblika i veličine auta. Ja sam sa novim 1.6 jako zadovoljan kaj se potrošnje tiće , iako sam 90% na otvorenoj cesti pa možda nije neko mjerilo prave potrošnje.
Neko mi je maznul na parkiralištu onu plastiku s prednjeg dijela nosaća na krovu,nova 66kn.

Zadnje uređivanje roki977 : 21.07.2010. at 16:04.
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 18:46   #2443
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
taj mehaničar šta ti je vozio auto..je sigurno išao rješit svoje privatne poslove ..vjerovatno se vozio i dva sata možda i više zato su te i zavlačili pet sati..treba bit oprezan i nikom ne vjerovat....pozzzz
eee, fakat... može bit i to. falilo mi je malo preveć goriva za probnu vožnju... pas mater. nemreš više nikom danas vjerovat zbilja...
tnx
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 18:49   #2444
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Bull bar, na SX-u?!

Za kaj to služi?
ma to ti je ona štanga naprijed... kromirana. imam tu i one sa strane, na pragovima. služi za ukras i taj se vrag olabavio i škripao nenormalno. a nisu mi baš trebale te štange, više smetaju neg kaj su ičem korisne - al kad su mi lijepe...

pozdrav!
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 21:36   #2445
Thumbs up

Prezadovoljan sam sa odgovorom

Svaka budala ima svoje veselje tak su i mene pitali kad sam na auto stavil 19"
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:07   #2446
Thumbs up

Quote:
malaodradara kaže: Pogledaj post
ma to ti je ona štanga naprijed... kromirana. imam tu i one sa strane, na pragovima. služi za ukras i taj se vrag olabavio i škripao nenormalno. a nisu mi baš trebale te štange, više smetaju neg kaj su ičem korisne - al kad su mi lijepe...

pozdrav!
pozdrav

ajde plz stavi koju sliku tog tvog sx-a da vidim kako mu stoje ti silni bullovi

ps
i ja volim chrom
DAKKADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:15   #2447
Quote:
roki977 kaže: Pogledaj post
Taj 1.5 bezninac je popriličan potrošać ,imal sam ga u Swiftu i trebalo je jako pazit da potrošnja bude prihvatljiva ali moglo se . Mislim da je u sx4 situacija još gora zbog oblika i veličine auta. Ja sam sa novim 1.6 jako zadovoljan kaj se potrošnje tiće , iako sam 90% na otvorenoj cesti pa možda nije neko mjerilo prave potrošnje.
Neko mi je maznul na parkiralištu onu plastiku s prednjeg dijela nosaća na krovu,nova 66kn.
pozzz..motor 1.5 ili 1.6 ta dva motora su praktički ista razlika je jako mala..nevidim zašto bi bila razlika u potrošnji...u mene je motor 1.5 111ks...?
Motosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 16:34   #2448
Exclamation

da li mi netko može objasniti koja je razlika između auto te lock moda kod zukija , zanima me da li u lock modu priliokom proklizavanja jednog kotaca moment prijenosa automatski raspoređuje na druge kotace koji imaju boji prianjaje , naime uspoređujem prijenos između sx-a te dustera. Kod dustera u lock modu se ne vrsi preraspodjela vec vrti samo jedan kotac tj onaj koji proklizava sto ne valja, samo se u auto modu vrsi prijenos na sve kotace

zahvaljujem,
jjauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 20:42   #2449
re

parkira sam ispo bora auto..i pala mi je šiška na haubu i malo škorcala pituru..jako malo točkica..sad me zanima pošto je auto novo to mi bode oči..jeli se ta mala udubina piture može sanirat u servisu suzukija ili di to da rješim jeli se to uopšte isplati šta radit jako je malo ali bi opet to volija rješit...na svakom savjetu bi bija zahvalan..'???
Motosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 15:00   #2450
Treba mi hitan savjet.

Dobar dan svima i pozdrav.

Jučer sam išao promjeniti gume i odlučio promjeniti samo prednje iako imam sx4 4x4 i s obzirom da sam vidio da je cijena od good year optimagrip na akciji, kupio sam njih, ali nisam uzeo dimenziju od 60 nego 55 jer sam mislio, a vulkanizer se složio, da je mala razlika u promjeru i da nema problema.

Jutros se vozim po gradu i treperi (titra) mi znak na konzoli za "auto". Išao sam u servis, a oni ne rade do 31.07.

Ima li tko da mi da savjet što da radim, možda je problem sada u visini guma pa da izdušim malo zadnje gume i da li da kupim drugi par zadnjih guma iste dimenzije?

Što se tu događa uopće, zar je tako taj sistem osjetljiv. Vožnja mi je normalna, nema nikakvih zvukova i prebacio sam na 2wd, ali nakon par kilometara mi se upali "auto" i počne titrati.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 18:32   #2451
Quote:
jjauk kaže: Pogledaj post
da li mi netko može objasniti koja je razlika između auto te lock moda kod zukija , zanima me da li u lock modu priliokom proklizavanja jednog kotaca moment prijenosa automatski raspoređuje na druge kotace koji imaju boji prianjaje , naime uspoređujem prijenos između sx-a te dustera. Kod dustera u lock modu se ne vrsi preraspodjela vec vrti samo jedan kotac tj onaj koji proklizava sto ne valja, samo se u auto modu vrsi prijenos na sve kotace

zahvaljujem,
Kako kako?

Lock je polozaj da se 50% preraspodjeljuje na prednju, a 50% na straznju osovinu. I to je sve. Sto ce osovina, tj diferencijal napraviti s time je pitanje podloge. Kad imas obican diferencijal, oba kotaca imaju moment koji ima onaj s manje momenta. Ako jedan moze prenijeti mali moment, te proklizne zbog previse momenta na poluosovini, suprotni kotac nece moci prenijeti vise momenta.

Ako auto ima traction control, onda moze prikociti kotac s manjim trenjem na podlozi koji je poceo proklizavati, cime se povecava moment prilikom kojeg ovaj proklizava, u kojem casu onaj drugi na istoj osovini dobija veci moment s kojim moze pokrenuti automobil.

Suzuki ima iste modove kao i Duster. Nijedan ne rasporedjuje snagu na ostale kotace (u smislu lijevi desni, moze prebaciti u AUTO modu dio na straznju osovinu), niti je to moguce s ovakvim konceptom pogona.

Nesto su bolji oni koji imaju otraga LSD koji sprecava potpuno proklizavanje jednog od kotaca.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:32   #2452
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima i pozdrav.

Jučer sam išao promjeniti gume i odlučio promjeniti samo prednje iako imam sx4 4x4 i s obzirom da sam vidio da je cijena od good year optimagrip na akciji, kupio sam njih, ali nisam uzeo dimenziju od 60 nego 55 jer sam mislio, a vulkanizer se složio, da je mala razlika u promjeru i da nema problema.

Jutros se vozim po gradu i treperi (titra) mi znak na konzoli za "auto". Išao sam u servis, a oni ne rade do 31.07.

Ima li tko da mi da savjet što da radim, možda je problem sada u visini guma pa da izdušim malo zadnje gume i da li da kupim drugi par zadnjih guma iste dimenzije?

Što se tu događa uopće, zar je tako taj sistem osjetljiv. Vožnja mi je normalna, nema nikakvih zvukova i prebacio sam na 2wd, ali nakon par kilometara mi se upali "auto" i počne titrati.
Promjeni Vulkanizera!

Molim te napiši kak se zove taj vuklanizer, da i mi znamo.

Čudi me da ti se ne pali lampica od ESP-a obzirom da ti se sada kotači ne vrte istom brzinom, a to senzor ESP-a i ABS-a i Auto pogona registrira.

Tvornička dimenzija koja ti piše u knjižici ti ne piše zato kaj tam nekaj mora pisat...

Kupi 4 gume iste dimenzije pa ti se takve ne buloze ne budu više događale....

Zadnje uređivanje zlatkohorvat69 : 27.07.2010. at 21:38.
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 23:23   #2453
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Promjeni Vulkanizera!

Molim te napiši kak se zove taj vuklanizer, da i mi znamo.

Čudi me da ti se ne pali lampica od ESP-a obzirom da ti se sada kotači ne vrte istom brzinom, a to senzor ESP-a i ABS-a i Auto pogona registrira.

Tvornička dimenzija koja ti piše u knjižici ti ne piše zato kaj tam nekaj mora pisat...

Kupi 4 gume iste dimenzije pa ti se takve ne buloze ne budu više događale....
Napravio sam test sa gumama iste dimenzije 55 i sve je bilo u redu, a upalio mi se jednom znak ručne kočnice prije toga. Kupio još dvije 55 -tice i sad je sve ok. Na kraju sam ipak dobro prošao jer sam uzeo good year optigrip gume na akciji koje imaju odlične perfomanse po kiši što meni treba i u okretanju punog volana, sa gumama Continental, više ne proklizavaju što mi je trebalo, a cijena im je 660 kn po komadu dok su 60-tice puno skuplje, a meni 5 mm ne znači ništa jer nisam na off roadu.
A ESP nemam jer sam na akciji mogao birati između njega i ugradnje plina koju sam izabrao.

Pozdrav.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 06:58   #2454
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Napravio sam test sa gumama iste dimenzije 55 i sve je bilo u redu, a upalio mi se jednom znak ručne kočnice prije toga. Kupio još dvije 55 -tice i sad je sve ok. Na kraju sam ipak dobro prošao jer sam uzeo good year optigrip gume na akciji koje imaju odlične perfomanse po kiši što meni treba i u okretanju punog volana, sa gumama Continental, više ne proklizavaju što mi je trebalo, a cijena im je 660 kn po komadu dok su 60-tice puno skuplje, a meni 5 mm ne znači ništa jer nisam na off roadu.
A ESP nemam jer sam na akciji mogao birati između njega i ugradnje plina koju sam izabrao.

Pozdrav.
Kupio si još dvije 55 i sad je sve ok. - THAT`S THE POINT!
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:02   #2455
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
a meni 5 mm ne znači ništa jer nisam na off roadu.


nije 5mm, nego 20mm... visina se ne iskazuje u milimetrima, nego u postotku u odnosu na širinu.

baci pogled..

http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 09:20   #2456
Quote:
Brock kaže: Pogledaj post
nije 5mm, nego 20mm... visina se ne iskazuje u milimetrima, nego u postotku u odnosu na širinu.

baci pogled..

http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html
Hm, zgodno, nisam ovo znao, hvala na info. Vratit ćemo istu dimenziju kada bude više novaca, zasada je i ovako ok. Pozdrav.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 23:02   #2457
Bok,

Jedno pitanje, ako netko ima neki savjet...

Imam SX4, prosao cca 30000 km i u zadnje vrijeme sam primijetio slijedece:

Pri vrlo sitnim neravninama (npr sljunak, narovasen asfalt ili slicno), osobito izrazeno kada skrecem u desno i kada pritome lijevi kotac prelazi preko tih neravnina, u prednjem lijevom dijelu cujem neko tupo lupkanje. Pojavljuje se kao neka lupkajuca rezonancija ili tako nesto...

Zamijenjena letva volana, ali to lupkanje je i dalje prisutno.

Ima li netko ideju?
Denisdb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 00:02   #2458
Quote:
Denisdb kaže: Pogledaj post
Bok,

Jedno pitanje, ako netko ima neki savjet...

Imam SX4, prosao cca 30000 km i u zadnje vrijeme sam primijetio slijedece:

Pri vrlo sitnim neravninama (npr sljunak, narovasen asfalt ili slicno), osobito izrazeno kada skrecem u desno i kada pritome lijevi kotac prelazi preko tih neravnina, u prednjem lijevom dijelu cujem neko tupo lupkanje. Pojavljuje se kao neka lupkajuca rezonancija ili tako nesto...

Zamijenjena letva volana, ali to lupkanje je i dalje prisutno.

Ima li netko ideju?
pozdrav,
sličan problem sam imao kod prošlog auta (vw polo)
zvuk se pojavljivao samo kod laganih neravnina na cesti
na kraju se ispostavilo da je otišla balans štanga. (na 7000 km)
što kažu u servisu?
DAKKADA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 08:25   #2459
pozdrav.
dal je netko čekao dijelove za popravak limarije nekog zukija? djelovi za bratovog sx4 još nisu stigli u osijek ,a ima već 25 dana da je kao naručeno... pitam jer prve priče u sevisu su bile da će auto biti gotov za tri tjedna,a trenutno nakon 4,5 tjedna od sudara auto se nije pomakao sa parkiralista...
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 14:11   #2460
Tempomat?

Ima li ga tko?

Zna li tko koliko košta original s gumbima na desnoj strani volana kao za USA market?
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.