Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2007., 05:06   #1
Koji mehanizam i "sila" "tjeraju" stanicu na diobu?

I josh, da li je mitoza (i kojim mehanizmima ) samokontrolirajuci proces ili nije? Zanimljivo je kako je proces "poslozen" na molekularnoj razini, tako da se sve na kraju moze "sloziti" u samospoznavajucu cjelinu na makroskopskoj razini? I josh dali jajasce i spermij komuniciraju prije oplodnje ili "on" dolazi "njoj" slucajnim susretom? I josh mi je interesantnije pitanje sto je prve stanice potaklo na diobu koja ni do danas nije prestala? I shto vishe dioba se "nastavila" i stalno se "usavrshava" koristeci nezivu tvar kao materijal i pokushavajuci spoznati samu sebe. Udrite svim oruzjima protiv mene, ali odgovarajte na pitanja!

P.S.1. Ab, ako me ubiju, pobrini se za Diki!!!

P.S.2. Gospodine Geza, jeste li u blizini?!

P.S.3. Endimione, budi pravichan prema svima!

P.S.4. Delija, budi u pripremi ako ni gospodin Geza kojim sluchajem ne prezivi!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:02   #2
Covjece, mislim da ni sam nisi svjestan koliku si opširnu temu otvorio. pa ovo bi zahtijevalo prepisivanje čitavih poglavlja literature iz embriologije, biokemije i neurologije.
ne pada mi na pamet toliko pretipkavati
odi u knjižaru pa se opskrbi. ponesi mjesečnu plaću ()

da, procesi u tijelu su samokontrolirajući, idu sustavom povratne sprege. komunikacija se vrši molekulama i kompleksnim molekulskim sustavima koje pokreću molekule viših energija. sámo mahanje biča spermatozoida je jedan kompleksan proces.
što se tiče dijeljenja stanica, i usavršavanja života, pojavljuje se jedna greška u tvom pitanju. naime, evolucija nema cilj. ne postoji "savršeno". postoji samo promjena dokle god imaš utjecajnu okolinu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:29   #3
Pretezak topic za mene. pre, pre, pre...
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:42   #4
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
I josh dali jajasce i spermij komuniciraju prije oplodnje ili "on" dolazi "njoj" slucajnim susretom?
kemotaksija.. 'on' prati put do 'nje'
 
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 18:49   #5
Quote:
p-ste kaže: Pogledaj post
kemotaksija.. 'on' prati put do 'nje'
tocnije prati miris jajne stanice..a najslicniji je mirisu đurđica
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 19:00   #6
Signali iz okoliša, ljubav itd.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 19:52   #7



=

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Covjece, mislim da ni sam nisi svjestan koliku si opširnu temu otvorio. pa ovo bi zahtijevalo prepisivanje čitavih poglavlja literature iz embriologije, biokemije i neurologije.
ne pada mi na pamet toliko pretipkavati
odi u knjižaru pa se opskrbi. ponesi mjesečnu plaću ()

da, procesi u tijelu su samokontrolirajući, idu sustavom povratne sprege. komunikacija se vrši molekulama i kompleksnim molekulskim sustavima koje pokreću molekule viših energija. sámo mahanje biča spermatozoida je jedan kompleksan proces.
što se tiče dijeljenja stanica, i usavršavanja života, pojavljuje se jedna greška u tvom pitanju. naime, evolucija nema cilj. ne postoji "savršeno". postoji samo promjena dokle god imaš utjecajnu okolinu.


Ako mozhes, reci neshto na ovu temu!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 20:54   #8
Želja za opstankom i proširenjem vrste, tako je sa svime.
divlja zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 13:32   #9
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
I josh dali jajasce i spermij komuniciraju prije oplodnje ili "on" dolazi "njoj" slucajnim susretom?
Pa ništa nije slučajno, to već i vrapci znaju.
A kaj se tiće spermića, ako je brz, prepreden i izdržljiv, te hvata frekvencije jajašca najodlučnijeg da preživi, uleti pod pravim kutem i dostatnom brzinom, sve je spremno za diobu!
Na dijelu ti je čisti darvinizam : opstaju najjači. A to nije moguće slučajnošću, već dobrom informiranošću i višegodišnjim treningom, podaci čega su pohranjeni u DNA (optimalno kod para koji se susretne).
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 14:06   #10
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Pa ništa nije slučajno, to već i vrapci znaju.
A kaj se tiće spermića, ako je brz, prepreden i izdržljiv, te hvata frekvencije jajašca najodlučnijeg da preživi, uleti pod pravim kutem i dostatnom brzinom, sve je spremno za diobu!
Na dijelu ti je čisti darvinizam : opstaju najjači. A to nije moguće slučajnošću, već dobrom informiranošću i višegodišnjim treningom, podaci čega su pohranjeni u DNA (optimalno kod para koji se susretne).
ponavljam : prati miris jajne stanice.
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 17:46   #11
želi se osamostalit, jer ima svijest ko i elektron
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 19:38   #12
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
ponavljam : prati miris jajne stanice.
To može kod Đurđice. Ali što je s Ljubicom?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 11:40   #13
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
I josh, da li je mitoza (i kojim mehanizmima ) samokontrolirajuci proces ili nije? Zanimljivo je kako je proces "poslozen" na molekularnoj razini, tako da se sve na kraju moze "sloziti" u samospoznavajucu cjelinu na makroskopskoj razini? I josh dali jajasce i spermij komuniciraju prije oplodnje ili "on" dolazi "njoj" slucajnim susretom? I josh mi je interesantnije pitanje sto je prve stanice potaklo na diobu koja ni do danas nije prestala? I shto vishe dioba se "nastavila" i stalno se "usavrshava" koristeci nezivu tvar kao materijal i pokushavajuci spoznati samu sebe. Udrite svim oruzjima protiv mene, ali odgovarajte na pitanja!

P.S.1. Ab, ako me ubiju, pobrini se za Diki!!!

P.S.2. Gospodine Geza, jeste li u blizini?!

P.S.3. Endimione, budi pravichan prema svima!

P.S.4. Delija, budi u pripremi ako ni gospodin Geza kojim sluchajem ne prezivi!
Kao što vidite tu sam intuitivno. A od kud Vam pitanje, ako preživim? Pa bar bi vi trebali znati da sam besmrtan kao i Ramzes!? Alio, ne kao " ja " , već kao onaj koji se smestio u središte - težište tetredra!! Čini mi se da ste i Vi besmrtni jer se i VI muvate oko te fascinantne točke..........
No idemo na stanicu. U holističkomk svijetu, a svijet stanica je holistički, kao i ljudski, nema prvih, ili prve stanice. Svaka stanica je uvijek prva. Kako god nema broja dva tako nema ni druge stanice!
A zašto se one dijele je pitanje svih pitanja jer se radi o UMNAŽANJU a ne dijeljenju kao drugoj derivaciji oduzimanja. Samo ću " nabaciti " , znamo da je prvo dijeljnje četvorno, a ne dvojno, zar ne? Kaže se: " Mejotskom diobom primarne spermatocite i oocite nastaju četiri nove stanice ". To je ona moja stara priča da svaka pojava pa tako i stanična uvijek ima svoja dva plarno podijeljena i dva sjedinjena identiteta.
Kad shvatimo kako i zašto se umnaža tetraedar shvati ćemo i kako i zašto se umnažaju stanice,a da bi to shvatili moramo prepoznati vlastitu inverziju u sebi i svom komplementranom polu. Nije jednostavno, ali je vrlo, vrlo zanimljivo.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 11:43   #14
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Kao što vidite tu sam intuitivno. A od kud Vam pitanje, ako preživim? Pa bar bi vi trebali znati da sam besmrtan kao i Ramzes!? Alio, ne kao " ja " , već kao onaj koji se smestio u središte - težište tetredra!! Čini mi se da ste i Vi besmrtni jer se i VI muvate oko te fascinantne točke..........
No idemo na stanicu. U holističkomk svijetu, a svijet stanica je holistički, kao i ljudski, nema prvih, ili prve stanice. Svaka stanica je uvijek prva. Kako god nema broja dva tako nema ni druge stanice!
A zašto se one dijele je pitanje svih pitanja jer se radi o UMNAŽANJU a ne dijeljenju kao drugoj derivaciji oduzimanja. Samo ću " nabaciti " , znamo da je prvo dijeljnje četvorno, a ne dvojno, zar ne? Kaže se: " Mejotskom diobom primarne spermatocite i oocite nastaju četiri nove stanice ". To je ona moja stara priča da svaka pojava pa tako i stanična uvijek ima svoja dva plarno podijeljena i dva sjedinjena identiteta.
Kad shvatimo kako i zašto se umnaža tetraedar shvati ćemo i kako i zašto se umnažaju stanice,a da bi to shvatili moramo prepoznati vlastitu inverziju u sebi i svom komplementranom polu. Nije jednostavno, ali je vrlo, vrlo zanimljivo.
Ovaj se zajebava ili ozbiljno priča?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 11:44   #15
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
a da bi to shvatili moramo prepoznati vlastitu inverziju u sebi i svom komplementranom polu. Nije jednostavno, ali je vrlo, vrlo zanimljivo.
Slažem se, geza, s vama.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 12:25   #16
Stanica je najmanji zivi "organizam", ili bolje receno najmanji zivi sastojak organizma.Samim tim sto je ziva moze se promatrati kroz karakteristike zivoga.
Zivot karakteriziraju neke potebe i realizacija tih potreba.Jedna od njih je i razmnozavanje.Razmnozavanje moze poceti sa spolnom zreloscu.Dakle, kad je stanica spolno zrela pocinje sa razmnozavanjem.
A to sto se stanica naseg organizma dijeli i mnozi bez naseg svjesnog upliva u taj proces mogla bi biti jedna sasvim nova tema u kojoj bi se razglabalo o teoretski mogucem svjesnom utjecaju na taj proces i mogucnostima koje bi tu mogle biti prepoznate, od lijecenja pa do podmladjivanja.zauvijek mlad
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 12:30   #17
Pogodila me pjesma... I odmah da se oraspolozim sam poslusao Zvuci kao melodija
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 12:47   #18
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Pogodila me pjesma... I odmah da se oraspolozim sam poslusao Zvuci kao melodija
Oprosti @Rie!
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 10:11   #19
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Ovaj se zajebava ili ozbiljno priča?

Ma ozbiljno, nema zajebancije................
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 10:17   #20
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Slažem se, geza, s vama.
Diki, pa to jedna od suština stvari. Piso am o polarnim ( spolnim ) inverzijama kod mnogih živih bića, naročito riba, a eto ljudi malo znaju o tome. Pazi, to sve ide do inverzije zemaljskih polova i dalje. Naravno uz inverziju ide oscilacija i valno kvantna predstava svijeta, a onda već je tu i holozam i koješta drugo.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.