Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 18:39   #1
Pomoć oko SNES-a!!! I`m stupid, sorry!

Dakle, preporučili su mi downloadanje snes emulatora.... Dakle, nemam pojma šta se i kako s tim radi pa ako netko ima živaca objasniti - dobrodošli ste


Hvala unaprijed!!!!
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:44   #2
Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
Dakle, preporučili su mi downloadanje snes emulatora.... Dakle, nemam pojma šta se i kako s tim radi pa ako netko ima živaca objasniti - dobrodošli ste


Hvala unaprijed!!!!
Super Nintendo Emulator ili? Nisam nikad radio s time ali ako je to to mogu ti nači upute na netu.Znaš engleski?
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:45   #3
Quote:
Dado_Bm kaže: Pogledaj post
Super Nintendo Emulator ili? Nisam nikad radio s time ali ako je to to mogu ti nači upute na netu.Znaš engleski?
Znam, ni to problem al ne kužim kaj se radi s tim... Samo ga instaliram i skinem igricu i to je to??? Il kaj? Neam pojma!
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:48   #4
Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
Znam, ni to problem al ne kužim kaj se radi s tim... Samo ga instaliram i skinem igricu i to je to??? Il kaj? Neam pojma!
Jer mi možeš reči za šta ti to služi,očeš igrat Nitendo igrice na komp?
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:53   #5
Steps:

Step 1:

If necessary, unzip the contents of your ROM Hack folder.

View any "readme" files attached.

Place the ROM Hack file in the same folder as the original ROM file.

Rename the ROM Hack IPS file to match the file name of the original ROM.

Example:

If your original ROM is named "Derok.smc", rename your ROM Hack "Derok.ips". (Often the .ips is already understood and you should just enter "Derok" as the new name of the file.)



***NOTE***: Unlike NES ROMs, SNES ROMs do not have to be manually patched. Simply having the files in the same folder with the same name will allow ZSNES to patch the files. This type of patch will not change your original SNES ROM, so creating a backup is not necessary.

If you would like to manually patch your SNES ROMs, you can use SnesTool. This will permanently change your ROMs, so always make sure you have made a back up. It is a little difficult to use, but the instruction manual included in the zip file, should explain everything to you.



Step 2:

Unzip the contents of the ZSNES Folder.

View the "license" file found in the "docs" folder.

Open the ZSNES program.

Select GAME, then LOAD

Locate your original ROM file, using the directory system.

Click on the original ROM filenam, and click LOAD

Begin playing.

Note: To set the controls, go to "CONFIG", then "INPUT #1", select your device and then set the keys.
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:53   #6
Quote:
Dado_Bm kaže: Pogledaj post
Jer mi možeš reči za šta ti to služi,očeš igrat Nitendo igrice na komp?
Da,da,da....
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:54   #7
Quote:
Dado_Bm kaže: Pogledaj post
Jer mi možeš reči za šta ti to služi,očeš igrat Nitendo igrice na komp?
Da,da,da....
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:55   #8
Da!!!
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 19:08   #9
Gdje skinut igricu??? NIšta to meni nije jasno
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 19:12   #10
Ja koristim ZSNES, pa ako ti neš nije jasno javi.

Mada je ovo gore nepotrebno, jednostavno skini rom s neta i pokreni ga u emulatoru.
Lord Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 19:32   #11
Quote:
LORD-KINKY kaže: Pogledaj post
Ja koristim ZSNES, pa ako ti neš nije jasno javi.

Mada je ovo gore nepotrebno, jednostavno skini rom s neta i pokreni ga u emulatoru.
Meni se čini da onda nezna gdije da skine igricu koju može pokreniti u tome emulatoru.
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 22:00   #12
Quote:
Dado_Bm kaže: Pogledaj post
Meni se čini da onda nezna gdije da skine igricu koju može pokreniti u tome emulatoru.
Ne samo da ne znam gdje skinut igricu neg mi nije ni jasno to da skinem rom i pokrenem u emulatoru!!!! WTF???
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 08:37   #13
Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
Ne samo da ne znam gdje skinut igricu neg mi nije ni jasno to da skinem rom i pokrenem u emulatoru!!!! WTF???

Sigh.....

No dobro, krenimo redom....

Prvo u google upiši "SNES rom download", to će ti otvorit brdo stranica, npr ovu, ovu i ovu a bogami i hrpu drugih....

Fino nađi ROM koji te zanima i skini ga. ROMovi se većinom pakirani u rar. ili 7z. format, da bi to raspakirala treba ti program tipa winrar ili 7zip. Ako ih nemaš - skini ih, mada iskreno sumnjam da postoji osoba sa kompom koja NEMA barem winrar.

Napravi na kompu folder u koji ćeš spremati raspakirane romove, tak da ti nebudu razbacani po celom hardu. Recimo da si napravila folder ROMS na particiji C. Uđi u ZSNES klikni na GAME, pa na LOAD. S desne strane je prozor directory. Sad trebaš ZSNESu pokazat di ima romove, jel? Pa fino napravi dupli klik na C, i zatim na ROMS. Sad će se u lijevom prozoru pojavit sadržaj tog ROMS foldera, dakle - popis igara. Dupli kik na igru u popisu i igra počinje.

Normalno, prije igranja skoči u CONFIG --> INPUT#1 i malo si poštelaj kontrole. A nebi bilo loše skočit u CONFIG ---> VIDEO da si namjestiš rezoluciju i uključiš opcije 2xSAI i HI-RES MODE da bi ti igre izgledale manje "kockasto".

Evo, sad je valjda sve jasno.
Lord Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:27   #14
Ok, sad mi je jasnije. Sad samo da skinem igrice. Također sa skinula i za Segu isto taj emulator samo sad ne mogu skontat dal se može save-at ikako da ne moram sve ispočetka!!!

Da i hvala puno na jednostavnijem objašnjenju!
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:33   #15
Ovisi koji emulator si skinula. Ja za segu koristim GENS, a u njemu je save F5 a load F8.
Lord Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 18:03   #16
Quote:
Silvia_Ana_Tomas kaže: Pogledaj post
Ok, sad mi je jasnije. Sad samo da skinem igrice. Također sa skinula i za Segu isto taj emulator samo sad ne mogu skontat dal se može save-at ikako da ne moram sve ispočetka!!!

Da i hvala puno na jednostavnijem objašnjenju!
Naravno da možeš spremati poziciju na emulatoru. Možeš onako kako se moglo u konzoli što emulator emulira ili putem "save state" koji ti sprema doslovno taj trenutak igre koji si spremila i možeš kasnije nastaviti.
Alemann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 19:16   #17
Quote:
Alemann kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš spremati poziciju na emulatoru. Možeš onako kako se moglo u konzoli što emulator emulira ili putem "save state" koji ti sprema doslovno taj trenutak igre koji si spremila i možeš kasnije nastaviti.
OK. thanks puno.... Lakše je kad mi netko objasni neg da ja samam to istražujem. A skinula sam ovaj prvi Dega...

http://www.freeroms.com/
Silvia_Ana_Tomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.