Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 12:15   #101
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Zašto ti je ITIL treš?
Podsjeća te na bulšit kojeg sačinjava barem 80% solidnih radnih mjesta u Hrvatskoj? Tankoćutan si i takvo što te vrijeđa?
Patiš od toga da budeš čru, a ne "gamad koja prodaje maglu"?
Sam si odgovril na pitanje.

Još bi dodal da kolko sam uspio saznat ionak većina polaznika u Zagrebu pripada T-COM grupaciji, a njihovi ljudi ionak to već znaju. Dođe im ko još dva-tri tjedna odmora i kunjanja od inače preopterećnog rasporeda.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:18   #102
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
opći konsenzus topica je da nema gore od linuxaša.
Ali oni su meni simpa.

Ko recimo maškarana djeca.
dao bi im krafnu i bombona, uštinuo za lice i potapšao po glavi jer si vole kompajlirati kernel i sl. i jer su si ponosni na to i so kul
Zamisli da tek njih pošalješ na ITIL.

Iako, varaš se ak misliš da će i oni jest govna za 5k kuna, a kad se dogodi veselje preuzet svu krivicu. I outsourceanja odbijaju kad neko iz US uleti sa indijskim cijenama.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:26   #103
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
daj pliz ovo malo proširi. Uđi u dubinu..

Zašto ti je ITIL treš?
Podsjeća te na bulšit kojeg sačinjava barem 80% solidnih radnih mjesta u Hrvatskoj? Tankoćutan si i takvo što te vrijeđa?
Patiš od toga da budeš čru, a ne "gamad koja prodaje maglu"?
Itil je ful kul. Znaš kako te tek gledaju ovi hardkoraši kad im kažeš da si otišao na MBA? Bleje u tebe onako u čudu i ne shvaćaju zašto bi itko kao inženjer išao na ekonomiju.

Super je bit kul inženjer,voljet tehniku,dobivat erekcije kad izađe nova tehnologija. Ali osobno,cijeli život to raditi,nema fakin šanse. Odradit par godina ko inženjer u kvalitetnoj firmi,skupit certifikate,neki mba možda i onda guranje u menađeriju. Ili bar u odjel za marketing ili prodaju.

Brogane,prijeđi na mračnu stranu. Dođi u menađeriju. Jest da će te većina mladih nadobudnih ITevaca smatrat prodanom dušom,ali boli te kifla. Družiš se sa kokama iz marketinga,malo sa curama iz ljudskih resursa,terene odrađuješ u hotelu. Naravno,uvijek postoji opasnost od povećanja škembe uzrokovane povećanom količinom ručkova i večera
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:33   #104
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Itil je ful kul. Znaš kako te tek gledaju ovi hardkoraši kad im kažeš da si otišao na MBA? Bleje u tebe onako u čudu i ne shvaćaju zašto bi itko kao inženjer išao na ekonomiju.

Super je bit kul inženjer,voljet tehniku,dobivat erekcije kad izađe nova tehnologija. Ali osobno,cijeli život to raditi,nema fakin šanse. Odradit par godina ko inženjer u kvalitetnoj firmi,skupit certifikate,neki mba možda i onda guranje u menađeriju. Ili bar u odjel za marketing ili prodaju.

Brogane,prijeđi na mračnu stranu. Dođi u menađeriju. Jest da će te većina mladih nadobudnih ITevaca smatrat prodanom dušom,ali boli te kifla. Družiš se sa kokama iz marketinga,malo sa curama iz ljudskih resursa,terene odrađuješ u hotelu. Naravno,uvijek postoji opasnost od povećanja škembe uzrokovane povećanom količinom ručkova i večera
+ tu i tamo spolne bolesti zbog povećanog broja rizičnih seksualnih odnosa

Jedino što je problem...guranje u menađeriju, prodaju...i to traži vrijeme i energiju. Nije ni to samo tako.. a tih poslova ima relativno malo. Jedan baja na 5 trulih inženjera.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:46   #105
Koristiš zaštitu. Ako nema kondoma,posluži i zadah po češnjaku

Nije lako,to se slažem. Ali dosta ekipe uopće nema neke ambicije gurat se u menađerski dio. Gledam ove svoje. Od dva tima koja imam,znači 12 ljudi,imam jednog team leada koji pokazuje ambiciju laktariti se naprijed i taj će čim se otvori neka pozicija ići gore. Drugi ima stav kao da ga je netko po kazni postavio na to mjesto,jer sad se malo mora baviti i organizacijom posla,a ne samo šajbanjem po softveru. Ostatak je ekipa 24-26 g,zaljubljenici u tehniku,dobri inženjeri,dobri radnici,kad im kažeš,sve odrade po špagici,ali inicijativa na razini krepanog konja. I točno vidim da ovi koji imaju mladog nadobudnog za leada bolje radu jer dečko pokazuje inicijativu,ne treba mu svaki drek crtati.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:58   #106
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Itil je ful kul. Znaš kako te tek gledaju ovi hardkoraši kad im kažeš da si otišao na MBA? Bleje u tebe onako u čudu i ne shvaćaju zašto bi itko kao inženjer išao na ekonomiju.
da, to je taj autizam o kojem sam pisao na par stranica. prestrašna ekipa. nešto s onu stranu bigoterije.
neshvatljiva razina zatumplanosti. preslatko al ok
jasno koliko je "lijepo" supostojati pored takve ekipe i koliko je STEM sektor onda "atraktivan" uz takve.

Quote:
Super je bit kul inženjer,voljet tehniku,dobivat erekcije kad izađe nova tehnologija. Ali osobno,cijeli život to raditi,nema fakin šanse.
upravo to. razviješ erekcije prema tehnologiji jer nemaš pametniju ideju kad si mlad...
kasnije skužiš da je to, naravno, bila patologija svojevrsna i moraš dalje. imat erekcije i na sve ostalo.

Quote:
Jest da će te većina mladih nadobudnih ITevaca smatrat prodanom dušom
bizarna razina bigoterije i društvene retardacije. koje se s razlogom gnuša dobar dio društva..
Prema takvima je Bonaventura Duda jebeni Larry Ellison


edit: mene taj inženjerski mindset malo podsjeća na navijače. na radničku klasu. na ultrase. na white treš.
te su ideje najblesaviji element radničke klase koji prezire sve što nisu oni i što nije hardkor. i što je "izdaja" raznih treš ideja..

i normalno da onda sektor ne može biti atraktivan zanimljivim ljudima, niti može proizvoditi osobitu zainteresiranost među ljudima...
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 28.02.2017. at 14:51.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:46   #107
Po vašim pisanjima imam osjećaj da vi smatrate da samo informatičari spadaju u STEM skupinu (u koju usput čini se i vi spadate) te po tome generalizirate cijelu zajednicu inženjera, tehničara, doktora, kemičara...
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:51   #108
kemijski inženjer kojega ja poznam voli kečere. te je još luđeg mindseta od IT-evaca. I još slabijih primanja


how deep the rabbit hole goes..
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:58   #109
Brogane ti imas ozbiljnih problema, toliko zajedljivu i zavidnu osobu je stvarno tesko naci. Umjesto da se bavis drugima poradi malo na sebi, bit ces sretniji i vedriji a i okolina ce te lakse prihvatiti. Opce je poznato da ljudi ne vole negativne i narcisoidne osobe.
Procitaj recimo ovaj clanak, savrseno te opisuje ( What you say about others says a lot about you ). Mozda ti stvari postanu jasnije pa prestanes omalovazavati sve sto vidis oko sebe.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:03   #110
STEM je izrazito zanimljivo područje u državama koje imaju STEM na razini višoj od hrvatske. Dakle razina iznad drvenog pluga i govnjive motike.

Donosi se sud o STEM-u iz vrlo ograničenih pogleda pojedinaca koji blage veze nemaju što i koliko STEM područje može pokrivati. Ja bih radio i za minimalac da imam priliku da radim u firmi kao što je Rheinmetall Defence, ruski Uralvagonzavod, Sukhoi, MiG, Bazalt, francuski Dassault Aviation itd. Takvih firmi ovdje nema niti će ih biti ikad. Netko drugi bi volio raditi u Mercedesu, BMW-u, Ferrariju, Fordu, GM-u itd. I što tu ima biti idiotno i autistično? To su poslovi za koje je potrebna strast prema tehnici. Imati priliku da radiš na nekom divljem sportskom automobilu pa to je čisti užitak dolaziti na posao. Isto kao i ako nemaš faks, a volio bi biti dobar majstor imati priliku da radiš u firmi kao što je onaj Gas Monkey Garage. Ne bi niti išao doma. Napravio bih si krevet tamo negdje u garaži.

Mjeriti STEM-ovce prema nekim vlastitim ograničenim i dosadnim poslovima može samo netko tko ima žalosno uzak pogled na ono što pojam STEM znači. Pogotovo ako radite neki usrano dosadni IT posao i mislite da dalje od toga nema pa mjerite sve po tome. Debilizam.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:06   #111
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Brogane ti imas ozbiljnih problema, toliko zajedljivu i zavidnu osobu je stvarno tesko naci. Umjesto da se bavis drugima poradi malo na sebi, bit ces sretniji i vedriji a i okolina ce te lakse prihvatiti. Opce je poznato da ljudi ne vole negativne i narcisoidne osobe.
Procitaj recimo ovaj clanak, savrseno te opisuje ( What you say about others says a lot about you ). Mozda ti stvari postanu jasnije pa prestanes omalovazavati sve sto vidis oko sebe.
Brogan od jučer ne mora biti Brogan od danas. A pogotovo ne mora biti 1:1 sa osobom iza tipkovnice...
Ne shvaćaš medij kojega koristiš, a tu me ideš educirati sa nekim psihologijama. Ja sam se tim stvarima bavio kad dečec... sa tekstovima znanstvenim oko psihologije i sličnih tema. Kad sam ja iz zajebancije čitao Wittgensteina i njegov Tractatus ti si gledao tekmu Cibalije.. i sad mi dociraš. ma preslatko
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:10   #112
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
STEM je izrazito zanimljivo područje u državama koje imaju STEM na razini višoj od hrvatske. Dakle razina iznad drvenog pluga i govnjive motike.

Donosi se sud o STEM-u iz vrlo ograničenih pogleda pojedinaca koji blage veze nemaju što i koliko STEM područje može pokrivati. Ja bih radio i za minimalac da imam priliku da radim u firmi kao što je Rheinmetall Defence, ruski Uralvagonzavod, Sukhoi, MiG, Bazalt, francuski Dassault Aviation itd. Takvih firmi ovdje nema niti će ih biti ikad. Netko drugi bi volio raditi u Mercedesu, BMW-u, Ferrariju, Fordu, GM-u itd. I što tu ima biti idiotno i autistično? To su poslovi za koje je potrebna strast prema tehnici. Imati priliku da radiš na nekom divljem sportskom automobilu pa to je čisti užitak dolaziti na posao. Isto kao i ako nemaš faks, a volio bi biti dobar majstor imati priliku da radiš u firmi kao što je onaj Gas Monkey Garage. Ne bi niti išao doma. Napravio bih si krevet tamo negdje u garaži.

Mjeriti STEM-ovce prema nekim vlastitim ograničenim i dosadnim poslovima može samo netko tko ima žalosno uzak pogled na ono što pojam STEM znači. Pogotovo ako radite neki usrano dosadni IT posao i mislite da dalje od toga nema pa mjerite sve po tome. Debilizam.
i iskustvo rada kao inženjer ti je imalo samo pozitivne strane (makar i na globalnom levelu)? Nije bilo pain in the ass momenata? Nije bilo boli u guzi?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:18   #113
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Brogan od jučer ne mora biti Brogan od danas. A pogotovo ne mora biti 1:1 sa osobom iza tipkovnice...
Ne shvaćaš medij kojega koristiš, a tu me ideš educirati sa nekim psihologijama. Ja sam se tim stvarima bavio kad dečec... sa tekstovima znanstvenim oko psihologije i sličnih tema. Kad sam ja iz zajebancije čitao Wittgensteina i njegov Tractatus ti si gledao tekmu Cibalije.. i sad mi dociraš. ma preslatko
Takav pametan i elokventan a nitko da te posteno plati. Da nije smijesno bilo bi zalosno.
Nagledao sam se takvih kao ti u zadnjih 15 godina na vagone. Sve o svemu znaju, svi drugi su im 'tres' i 'autisticni', svaki posao misle da znaju i mogu bolje i od najboljih inzenjera, psihologa, tajnica, menagera, direktora, ubaci sto zelis. Tragikomicno je to sto su u svom poslu bili ispodprosjecni i upravo toliko placeni i cijenjeni.
Mlad si, naucit ces, a ako neces ostat ces tu gdje jesi.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:38   #114
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Po vašim pisanjima imam osjećaj da vi smatrate da samo informatičari spadaju u STEM skupinu (u koju usput čini se i vi spadate) te po tome generalizirate cijelu zajednicu inženjera, tehničara, doktora, kemičara...
Ja se svojim upisima sprdam,ponajprije na sebe. Generalizacija i stereotipi,koliko god ih mi voljeli ili ne voljeli,ipak imaju neko svoje uporište u stvarnosti. Ista fora je sprdao ti inženjeriju da su asocijalni gikovi,ekonomistice da su ulickane lutkice ili filozofe da su salonski ljevičari neradnici itd. Uz to,ukazujem kolegi forumašu Broganu,da čak i u tom ITu ima mjesta gdje bi bio sretniji.

STEM je ogromno područije koje pokriva veliku količinu radnih mjesta. Problem sa nezainteresiranošću za isto kreće u osnovnoj školi i predmetu zvanom matematika. Kod nas profesori uspješno uspiju zgaditi djeci matematiku,koja je divan predmet,zanimljiv i zabavan i razvija i razmišljanje i kreativno rješavanje problema i logičko zaključivanje. Imao sam sreće naletjeti u srednjoj školi na profesora matematike koji ju je strastveno volio. Uvijek je potkrepljivao stvarima iz stvarnog života,često bi spojio matematiku sa informatikom i znao je ljude zainteresirati za predmet.
U osnovnoj je bila iz matematike u višim razredima profa starog kova -bog za 5,ja za 4,knjiga za 3 i vi možda za dva. Hrpa mehaničkog drilanja,nula ičeg drugoga. Da sam imao takvu i u srednjoj,nebi se ni približio tehničkom fakultetu.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:51   #115
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
STEM je ogromno područije koje pokriva veliku količinu radnih mjesta. Problem sa nezainteresiranošću za isto kreće u osnovnoj školi i predmetu zvanom matematika. Kod nas profesori uspješno uspiju zgaditi djeci matematiku,koja je divan predmet,zanimljiv i zabavan i razvija i razmišljanje i kreativno rješavanje problema i logičko zaključivanje. Imao sam sreće naletjeti u srednjoj školi na profesora matematike koji ju je strastveno volio. Uvijek je potkrepljivao stvarima iz stvarnog života,često bi spojio matematiku sa informatikom i znao je ljude zainteresirati za predmet.
U osnovnoj je bila iz matematike u višim razredima profa starog kova -bog za 5,ja za 4,knjiga za 3 i vi možda za dva. Hrpa mehaničkog drilanja,nula ičeg drugoga. Da sam imao takvu i u srednjoj,nebi se ni približio tehničkom fakultetu.
Tocno to. Nazalost razvoj i zainteresiranost ucenika previse ovisi o prefesoru i njegovoj inicijativi i volji da nesto priblizi svojim ucenicima.
Srecom pa sam imao jednog takvog koji je nas par uspio motivirati i usadit nam neku zainteresiranost prema tehnologiji, bilo da je to programiranje, automatizacija ili neka slicna grana. Sto je najgore uspio je to u razredu za koji je bilo dovoljno 30 bodova iz osnovne skole za upasti i od ucenika koji su tada bili teska bagra, sjecam se da smo isli i na neka natjecanja tih godina a par nas se i napusavalo ispred FERa prije prezentacije rada. Danas svi od tih ljudi imaju respektabilne pozicije i place daleko iznad prosjeka. Kad od takvih propaliteta uspijes nesto stvoriti onda znaci da mozes od svakoga. Da je ostalo samo na skoli i skolskom programu danas bih vjerojatno natezao zuju negdje u parku i zicao socijalu.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:47   #116
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
opći konsenzus topica je da nema gore od linuxaša.
Ali oni su meni simpa.

Ko recimo maškarana djeca.
dao bi im krafnu i bombona, uštinuo za lice i potapšao po glavi jer si vole kompajlirati kernel i sl. i jer su si ponosni na to i so kul
nesto u ovom stilu?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:51   #117
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Itil je ful kul. Znaš kako te tek gledaju ovi hardkoraši kad im kažeš da si otišao na MBA? Bleje u tebe onako u čudu i ne shvaćaju zašto bi itko kao inženjer išao na ekonomiju.

Super je bit kul inženjer,voljet tehniku,dobivat erekcije kad izađe nova tehnologija. Ali osobno,cijeli život to raditi,nema fakin šanse. Odradit par godina ko inženjer u kvalitetnoj firmi,skupit certifikate,neki mba možda i onda guranje u menađeriju. Ili bar u odjel za marketing ili prodaju.

Brogane,prijeđi na mračnu stranu. Dođi u menađeriju. Jest da će te većina mladih nadobudnih ITevaca smatrat prodanom dušom,ali boli te kifla. Družiš se sa kokama iz marketinga,malo sa curama iz ljudskih resursa,terene odrađuješ u hotelu. Naravno,uvijek postoji opasnost od povećanja škembe uzrokovane povećanom količinom ručkova i večera
sta fali terenima odradjenim po server salama?

prodana duso
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:13   #118
ja bi htio biti najprodanija duša. Perverzno prodana duša. Jenna Jameson IT-a.
IT kujica iz pakla..
Sotona IT-a

jer biti inženjer..to je glupo i nadobudno kao recimo biti HOS-ovac i poginut 91-e za Tuđmana i Šuška... te Luku Rajića i Bornu Rajić


Želim biti takva osoba da se Stipo Matić pored mene doima kao pristojni bečki dječak.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:16   #119
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
nesto u ovom stilu?
skoro. Iako ima i jako dobrih MS inženjera koji također spektakularno nemaju život...niti zdrav razum
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:29   #120
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
To su poslovi za koje je potrebna strast prema tehnici. Imati priliku da radiš na nekom divljem sportskom automobilu pa to je čisti užitak dolaziti na posao.

Mjeriti STEM-ovce prema nekim vlastitim ograničenim i dosadnim poslovima može samo netko tko ima žalosno uzak pogled na ono što pojam STEM znači. Pogotovo ako radite neki usrano dosadni IT posao i mislite da dalje od toga nema pa mjerite sve po tome. Debilizam.
npr rimac automobili

većina kompanija i poslova na tržištu su dosada i tu predrasuda stoji da bi radio dosadan posao moraš takav tip biti.

prirodnjaci i društvenjaci su dva različita načina razmišljanja...

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Kad sam ja iz zajebancije čitao Wittgensteina i njegov Tractatus ti si gledao tekmu Cibalije..
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.