Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 21:32   #4581
Praktički te potiču da šaltaš partnere u određenom roku.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:54   #4582
Sve mi se čini da baš i neće biti neka navala na javne bilježnike!
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 07:17   #4583
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Jebem li ga, on je isto bio nečije dijete i netko ga je odgajao - pa nije uspio.
Je, pa ako opljacka banku i zbrise hajmo roditelje u zatvor? Roditeljska skrb ne traje vjecno, a nakon 18 svatko odgovara za svoje postupke...

Jebote, drzava si uzima za pravo otimati novce nekome za dogadjanja s kojima nikakve veze nema...

Mogli su odrediti i da alimentaciju placa uciteljica (onog djeteta od 30 godina), jer je ocito i ona pogrijesila u odgoju...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 07:45   #4584
u svim ovim pričama oko odgovornosti roditelja i obavezama koje proizlaze prema potomstvu nikad mi nije bilo jasno kako,KAKO, netko može odlučiti da bude poslal djete na fakultet a onda od drugog roditelja kojeg se ništa nije pitalo se očekuje da samo financira. Meni eto to nije normalno. kad sam ja išla na fax naravno da su se roditelji sjeli i razmotrili moje realne mogućnosti i njihove mogućnosti. a kod razvedenih roditelja imam osjećaj da primarni roditelj samo klimne , kao ajde idi samo, ima tko bude financiral. pa onda obično otac ispadne ovakav i onakav jer dijete koje je otišlo na fax nije ni jednim slovom pitalo može li se to financijski.uvijek volimo zaboraviti da fakultet nije obavezan, pa zašto ga je netko tko nije sudjelovao u tim odlukama dužan finacirati???
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 08:05   #4585
Koliko je tebi godina da ti nešto takvo nije jasno? Koliko danas imaš brakova iz interesa?

Papiri, lova, bijeg od siromaštva... evo Srpkinje traže Hrvate za 10k eura, 5 godina braka negdje vani, Njemačka, Austrija, nebitno i poslije svatko na svoju stranu. Ima i obrnutih slučajeva.


godina? puno više nego bi pomislio
gle, ne govorim o braku iz interesa i zelenoj karti,
nego o dvoje ljudi koji su se voljeli i stvarali obitelj zajedno,
vjerojatno s mišlju da će trajati zauvijek,
kojima se vjerujem ruši cijeli svijet, koji su zatvoreni u nemogućnosti daljnje komunikacije, u beskrajnim krugovima pokušaja da izađu iz
limba nerazumijevanja, koji se pitaju što im se događa...
ne vidim ja tu puno proračunatosti, ono, idem sjesti i izračunati što mi se isplati jel...
imaš par otvorenih tema..teško je objasniti nekome tko nije prošao,
vidiš istu osobu koji si volio, ali u jednom trenutku pomišljaš da ludiš..
bar sam ja mislila.. da više ne znam razgovarati, riješiti problem, odgajati djecu, skuhati, pospremiti stan..sve je bilo krivo, pogrešno..nestanu pogledi, osmjesi , dodiri..
postaneš hodajuća čahura, tupa i prazna iznutra i vjeruj mi zadnje što pomisliš je da ideš naći nekog zanimljivijeg i pokupiti djecu i alimentaciju..
ideš si jednostavno spasiti život
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 08:17   #4586
ja ovdje doslovce učim razgovarati, komunicirati, razmjenjivati mišljenja..
nešto za što sam mislila da nisam sposobna,
a što se tiče laganog odlaska...
ostala sam toliko dugo, toliko predugo da još uvijek, nekoliko godina od razvoda,
imam ptsp od pomisli na novu osobu u svom životu i pitanje jel će ikada proći...
toliko o jednostavnost razvoda s ženske strane
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 08:45   #4587
brezia, sve je jasno, ali to je tvoja prica
jasno ti je da ima i vrlo drugacijih

a sto se strahova tice, mozda im se najbolje suprotstaviti i suociti se s njima
ovako kad im se covjek izmice i skriva, mislim da ih na neki nacin u svojoj psihi i podgrijava i uvelicava
ne govorim s time da je tvoj dozivljaj mali ili nebitan, nego da zivot ide dalje i nemas nista od toga da sjedis u mracnom kutu i gledas ga kako prolazi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 10:08   #4588
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
brezia, sve je jasno, ali to je tvoja prica
jasno ti je da ima i vrlo drugacijih

a sto se strahova tice, mozda im se najbolje suprotstaviti i suociti se s njima
ovako kad im se covjek izmice i skriva, mislim da ih na neki nacin u svojoj psihi i podgrijava i uvelicava
ne govorim s time da je tvoj dozivljaj mali ili nebitan, nego da zivot ide dalje i nemas nista od toga da sjedis u mracnom kutu i gledas ga kako prolazi
da ne oftopičarim...
problem je što ja u stvari ne osjećam da sjedim u mračnom kutu,
nego da baš uživam okrenuta djeci i sebi..osjećam se sretno...i mirno,
meni je to neprocjenjivo
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 10:38   #4589
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
Koliko je tebi godina da ti nešto takvo nije jasno? Koliko danas imaš brakova iz interesa?

Papiri, lova, bijeg od siromaštva... evo Srpkinje traže Hrvate za 10k eura, 5 godina braka negdje vani, Njemačka, Austrija, nebitno i poslije svatko na svoju stranu. Ima i obrnutih slučajeva.


godina? puno više nego bi pomislio
gle, ne govorim o braku iz interesa i zelenoj karti,
nego o dvoje ljudi koji su se voljeli i stvarali obitelj zajedno,
vjerojatno s mišlju da će trajati zauvijek,
kojima se vjerujem ruši cijeli svijet, koji su zatvoreni u nemogućnosti daljnje komunikacije, u beskrajnim krugovima pokušaja da izađu iz
limba nerazumijevanja, koji se pitaju što im se događa...
ne vidim ja tu puno proračunatosti, ono, idem sjesti i izračunati što mi se isplati jel...
imaš par otvorenih tema..teško je objasniti nekome tko nije prošao,
vidiš istu osobu koji si volio, ali u jednom trenutku pomišljaš da ludiš..
bar sam ja mislila.. da više ne znam razgovarati, riješiti problem, odgajati djecu, skuhati, pospremiti stan..sve je bilo krivo, pogrešno..nestanu pogledi, osmjesi , dodiri..
postaneš hodajuća čahura, tupa i prazna iznutra i vjeruj mi zadnje što pomisliš je da ideš naći nekog zanimljivijeg i pokupiti djecu i alimentaciju..
ideš si jednostavno spasiti život
Apsolutno razumijem i shvaćam o čemu pišeš... iz vlastitog iskustva. Kakva računica i isplativost nakon toliko godina, desetljeća uzmicanja, prilagođavanja i zatomljivanja, poricanja samog sebe zbog drugog kojem jednostavno više nije stalo da te vidi, čuje i osjeti? Jedina računica je naći mir, stabilnost i ponovo sebe u ruševinama, izgraditi se ponovo bez stalne vanjske destrukcije u osobu koja može sve i koja opet vjeruje u samu sebe i svoje sposobnosti. Na žalost ima mnogo takvih brakova koji trunu u temeljima ljudskosti iza pristojnoodržavane fasade za javnost.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:05   #4590
Roditelji su duzni uzdrzavati dijete tokom skolivanja, sto ukljucuje i fakultet i to do godine dana nakon zavrsetka istog. Ovo sto se pise tu da sa 18 prestaje obaveza je krivo.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:11   #4591
znam to, ukoliko si se nadovezala na moj post. samo kažem da je studiranje stvar dogovora s roditeljima, nikako ne jednostrana odluka djeteta. kod ubračenih roditelja je dovoljno da se veli da se nema novca za fax. a kod razvedenih je to uvijek jednostrana odluka čini mi se.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:17   #4592
To ja stalno tupim jednoj razvedenoj majci ali neda se krstiti.

Dijete kod nje, otac plaća alimentaciju.

Završena srednja strukovna škola.

Hoće na faks.

Jedva preživljava ali na faks u drugi grad uz plaćanje stana i svega ostaloga
odmah ga je poslala i promptno zatražila povišenje alimentacije...

Da je obitelj na okupu možda bi se dijete i zaposlilo jer je deficitarnog zanimanja i imao je ponude za posao koje nisu bile loše.

A on upiše novinarstvo
Uz svesrdnu podršku majke...samo da otac plaća.

Tko se želi kladiti koliko godina će imati dok završi faks ?
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 12:41   #4593
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
da ne oftopičarim...
problem je što ja u stvari ne osjećam da sjedim u mračnom kutu,
nego da baš uživam okrenuta djeci i sebi..osjećam se sretno...i mirno,
meni je to neprocjenjivo
ako je zaista tako, to nije onda problem
jako je tesko o ovome razgovarati, jer svatko od nas ima drugacije ideje, potrebe, iskustva i gledista
netko odlicno funkcionira sam, nekome je dosta jedan prijatelj, netko zeli i treba partnera, netko se posveti djeci, humanitarnom radu, umjetnosti...
ni jedna od tih opcija nije sama po sebi losa niti losija od ostalih, ako osobi tako pase
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:14   #4594
ima takav slučaj u blizini....28 mu je goooodina teeeeek
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:20   #4595
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
godina? puno više nego bi pomislio
gle, ne govorim o braku iz interesa i zelenoj karti,
nego o dvoje ljudi koji su se voljeli i stvarali obitelj zajedno,
vjerojatno s mišlju da će trajati zauvijek,
kojima se vjerujem ruši cijeli svijet, koji su zatvoreni u nemogućnosti daljnje komunikacije, u beskrajnim krugovima pokušaja da izađu iz
limba nerazumijevanja, koji se pitaju što im se događa...
ne vidim ja tu puno proračunatosti, ono, idem sjesti i izračunati što mi se isplati jel...
imaš par otvorenih tema..teško je objasniti nekome tko nije prošao,
vidiš istu osobu koji si volio, ali u jednom trenutku pomišljaš da ludiš..
bar sam ja mislila.. da više ne znam razgovarati, riješiti problem, odgajati djecu, skuhati, pospremiti stan..sve je bilo krivo, pogrešno..nestanu pogledi, osmjesi , dodiri..
postaneš hodajuća čahura, tupa i prazna iznutra i vjeruj mi zadnje što pomisliš je da ideš naći nekog zanimljivijeg i pokupiti djecu i alimentaciju..
ideš si jednostavno spasiti život
Pa kako onda ne možeš shvatiti da se ne žene svi radi ljubavi i stvaranja nečega. To možeš shvatiti?

Sad je pitanje koliko je čega, ali ima stvarno svega i nemoj govoriti - ja ne mogu shvatiti... šta ne možeš shvatiti, da ima drukčijih ljudi od tebe?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:25   #4596
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
znam to, ukoliko si se nadovezala na moj post. samo kažem da je studiranje stvar dogovora s roditeljima, nikako ne jednostrana odluka djeteta. kod ubračenih roditelja je dovoljno da se veli da se nema novca za fax. a kod razvedenih je to uvijek jednostrana odluka čini mi se.
Nisam se u svom postu referirala na ono sto se smatra pravednim vec na pravnu regulaciju alimentacije.

Jednostrana odluka - za sto? Da dijete studira ili ne? I tko donosi tu jednostranu odluku - roditelj kod kojeg dijete zivi ili roditelj koji placa alimentaciju?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:27   #4597
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa kako onda ne možeš shvatiti da se ne žene svi radi ljubavi i stvaranja nečega. To možeš shvatiti?

Sad je pitanje koliko je čega, ali ima stvarno svega i nemoj govoriti - ja ne mogu shvatiti... šta ne možeš shvatiti, da ima drukčijih ljudi od tebe?
Interesantno. Predbacujes forumasici tocno ono sto ti ne mozes shvatiti. A to je da ne dijeli tvoje misljenje
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 13:43   #4598
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Nisam se u svom postu referirala na ono sto se smatra pravednim vec na pravnu regulaciju alimentacije.

Jednostrana odluka - za sto? Da dijete studira ili ne? I tko donosi tu jednostranu odluku - roditelj kod kojeg dijete zivi ili roditelj koji placa alimentaciju?
u svakom slučaju je onaj koji se ne složi "bad guy". dok kod roditelja koji su u braku nitko nikog neće ocrnjivati ako se jedno ne slaže s nastavkom studiranja. pravna regulacija je i u ovom djelu kao i u mnogim drugim stavkama loša.meni je bilo normalno da iznesem svoje želje i da se roditelji onda izjasne. i da kad sam mijenjala fax nisam očekivala da oni to razumiju ali ni da financiraju. puno je u tom zakonu o obaveznom uzdržavanj sivih zona. a bogme su neke postale i crne rupe
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:05   #4599
Grozno je reći svom djetetu da se ne slažeš da nastavi školovanje. Bilo da živi s tobom, a još gore ako ne živi. Ne znam kako stvari stoje ako dijete odluči studirati na privatnom fakultetu. Školarine mogu koštati i 50 000 kn godina. Da ne govorim ulaskom u EU, koliko su se mogućnosti studiranja promijenile. Nekako sumnjam da je zakonodavac popratio te sve nove momente adekvatnim promjenama zakona.

Svaka obitelj je drugačija. Nekima je neugodno prestati plaćati djetetu i par godina nakon završetka školovanja, jer im je to teško izgovoriti. Sve čekaš da se malo bolje snađe, skrasi i tak.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:15   #4600
ako dijete odluci, neka si dijete i placa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.