Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 13:38   #4721
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
A da?
Jedino gdje je razlika je na vodi iz razloga što se još uvijek obračunava po broju članova u kućanstvu.
To je jedina stavka koja ima veze s ovim što ti tvrdiš.
grijanje, odvoz smeća, one kojekakve naknade idu skoro sve po kvadraturi i jedino se voda obračunava po broju članova kućanstva tako da je potpuno svejedno koliko je članova u kućanstvu.
nije. meni ne trebaju dvije spavaće sobe nit bi kuhala isto za sebe il za još dvojcu vječno gladnih usta. troši se više struje, plina, telefona...
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:38   #4722
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Plus što su troškovi kućanstva sa 2,3 člana poprilično veći od samačkog kućanstva....
Ma glupo mi je uopće nabrajati.
Stvarno razumijem i podržavam očeve koji se bore za pravdu i za vrijeme s vlastiom djecom i već mi je stvarno ljigavo da svaka priča o tome i o svemu ostalome mora završiti na raznim definicijama bogaćenja žena nakon rastave, pa makar i za tri kune, jer bitan je point, ne?
Ne mislim da bi nezaposleni otac koji fakat nema nikakvih prihoda trebao pljačkati kladionice za alimentaciju niti završiti u zatvoru ako ne može, ali dajte prestanite srati o bogaćenju alimentacijom.
Bokte, pa taman da dijete držim u podrumu i hranim iz kontejnera, jebački bih se obogatila s alimentacijom.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:52   #4723
Ma, bez veze je sad do beskraja analizirati. Država zbilja podvlači minimum. Naravno, tamo gdje joj paše.

Da ne oftopičarim. Otac kad plati alimentaciju, koliko god da ona iznosila, ima oko djece još troškova. Jer ne možeš otići negdje, a da djetetu ne kupiš nešto. Jer alimentacijskim sustavom, dijete stječe dojam da samo kupuje mama. I to je ružan osjećaj.

Drugo, na ovaj način majka ima privilegiju odlučivanja. I u stvari, muškarac je u poziciji da ovisi doslovno o njenoj dobroj volji, a to nije u redu.

Ne morate sad navoditi kontra primjere, jer oni sad nisu tema.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:53   #4724
Dakle, kad maknemo sve ostalo što si nadrobio i nacifrao, smatraš da roditelj koji ne živi s djetetom ne mora ništa ako mu se ne da?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:54   #4725
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Jednom sam naletio na mentalni eksperiment, ideja da žene imaju pravo na pobačaj - ali nakon pobačaja imaju obavezu plaćanja alimentacije. Državi. Jer imaš pravo na svoje tijelo, ali ne i na post-seksualno odlučivanje o preuzimanju financijske odgovornosti za začeto dijete - jednako kao što ga nemaju muškarci.

Reakcija je bila, naravno, nedopustivo, pa zaboga onda bi žene masovno krenule potajno abortirati.

Jer tad odjednom ta sitna mini-mini-mikro alimentacije koja ne pokriva ništa
i nitko se njome nije obogatio postaje planina od troška dovoljna da ju se i po cijenu ozbiljnog riskiranja zdravlja pokuša izbjeći. Mentalni eksperiment uspio, rekao bih.

I nije riječ o 1200kn. Nego (manje-više) 1200x12x25 = 360000kn.
Pola tog iznosa sam ja vec iskrcao u ove tri godine sto sam rastavljen. Preko 150000 kn je gospodja inkasirala na ime djecjih potreba.
Ja stvarno ne znam jel meni samo cudno da djeca toliko "kostaju" nakon sto se odselis od njih.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 13:56   #4726
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma, bez veze je sad do beskraja analizirati. Država zbilja podvlači minimum. Naravno, tamo gdje joj paše.

Da ne oftopičarim. Otac kad plati alimentaciju, koliko god da ona iznosila, ima oko djece još troškova. Jer ne možeš otići negdje, a da djetetu ne kupiš nešto. Jer alimentacijskim sustavom, dijete stječe dojam da samo kupuje mama. I to je ružan osjećaj.

Drugo, na ovaj način majka ima privilegiju odlučivanja. I u stvari, muškarac je u poziciji da ovisi doslovno o njenoj dobroj volji, a to nije u redu.

Ne morate sad navoditi kontra primjere, jer oni sad nisu tema.
to je odvratan osjećaj...
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:13   #4727
To što se ubračujemo i pravimo djecu sa svakakvim osobama, od kojih su neke i nikakvi roditelji, ne znači da djeca koju smo napravili nemaju nikakvih materijalnih potreba.
Ljudi smo od krvi i mesa i razumljiva mi je ogorčenost nakon groznih rastava, razumljivo mi je i da očevi nikako nisu i ne moraju biti oduševljeni ako se brinu za djecu i uredno plaćaju alimentaciju, a zauzvrat od bivših dobivaju jebanje u mozak i ucjenjivanje viđanjem djece, ali mislim da su tu novci najmanji problem.
Zasad sam na račun alimentacije inkasirala 36000 kn.
Naravno da ih nisam potrošila na dijete, stoje na računu, skupljaju kamate i dok prestane obveza plaćanja alimentacije, bit ću milijunašica
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:13   #4728
Biti sa klincima je privilegija....
treba stvoriti takav sustav da onaj roditelj kojem djeca nisu dodjeljena prima naknadu od drugog roditelja....
bile bi to zanimljive parnice
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:25   #4729
a roditelj koji ne živi sa djetetom i plaća alimentaciju, koja očito ne pokriva sve materijaljne troškove djeteta, nema nikakvih troškova gllede tog istog djeteta???

upbičajeni standard je utorak, četvrtak i svaki drugi vikend

znači, taj utorak, četvrtak i svaki drugi vikendc petak poslije podne, čitava subota i nedjelja djeca ništa ne jedsu,ne griju se, ne spvajau kod oca i on ih ne vozi na aktivnosti, rođendamne, kino itd

a pola zimskih ljetnih i proljetnih praznika, za vrijem kad su s njim, on majci plaća alimentaciju
ljeti to bude i 42 dana u komadu

za što joj točno plaća alimentaciju, molim lijepo?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:28   #4730
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
a roditelj koji ne živi sa djetetom i plaća alimentaciju, koja očito ne pokriva sve materijaljne troškove djeteta, nema nikakvih troškova gllede tog istog djeteta???

upbičajeni standard je utorak, četvrtak i svaki drugi vikend

znači, taj utorak, četvrtak i svaki drugi vikendc petak poslije podne, čitava subota i nedjelja djeca ništa ne jedsu,ne griju se, ne spvajau kod oca i on ih ne vozi na aktivnosti, rođendamne, kino itd

a pola zimskih ljetnih i proljetnih praznika, za vrijem kad su s njim, on majci plaća alimentaciju
ljeti to bude i 42 dana u komadu

za što joj točno plaća alimentaciju, molim lijepo?
naravno da nema, kod njega jedu čikove skupljene s poda i piju kišnicu.
a i za to se država pobrinula, meni su rekli da mi ne pada na pamet ne plaćati za vrijeme koje su kod mene preko praznika jer ću dobiti tužbu za neplaćanje alimentacije.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:42   #4731
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
a roditelj koji ne živi sa djetetom i plaća alimentaciju, koja očito ne pokriva sve materijaljne troškove djeteta, nema nikakvih troškova gllede tog istog djeteta???

upbičajeni standard je utorak, četvrtak i svaki drugi vikend

znači, taj utorak, četvrtak i svaki drugi vikendc petak poslije podne, čitava subota i nedjelja djeca ništa ne jedsu,ne griju se, ne spvajau kod oca i on ih ne vozi na aktivnosti, rođendamne, kino itd

a pola zimskih ljetnih i proljetnih praznika, za vrijem kad su s njim, on majci plaća alimentaciju
ljeti to bude i 42 dana u komadu

za što joj točno plaća alimentaciju, molim lijepo?
naravno da imaš troškove. tvoja alimentacija majci pokriva dječju odjeću, školske potrepštine, poklone za te rođendane na koje ih voziš, dio plaće koji mama gubi dok je na bolovanju zbog djece i tak.
a prek ljeta dok su djeca 42 () dana s tobom, plaćaš mami hladni pogon.
vjerujem da bi se većina žena vrlo lako nagodila i dogovorila s ocem oko alimentacije kad bi taj otac bio tako idealan kao što ga ti opisuješ. 42 dana po ljeti plus pola svih praznika. voljela bi vidjeti gdje su ti očevi koji tako i postupaju.
lijepo da si ti takav
i žao mi je da te bivša guli
ako te guli
ne daj se floki!
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 14:54   #4732
42 dana od kojih 22 dana na velom lošinju, u idealnim uvjetima dječjeg ljetovanja sa ostalim vršnjacima svoje dobi + još tata da se nađe pri ruci
pa 10 dana kampiranja svuda po lijepšoj našoj, šator i more, rijeke i planine
a deset dana u gradu svaki dan bicikli bazen jezero kino ili predstave navečer

pokloni za rođendan?
otac ih kupuje i kad ne vidi djecu i ne vozi ih tamo
hladni pogon majčin?
a otac nema hladni pogon?

kad pitaš na sudu zašto moraš platit i onaj mjesec i po kad majka ni ne vidi djecu, dobiješ odgovor zato jer su u 9 mjesecu početak škole i povećani troškovi
a beskonačno ljetovanje oca s djecom nejmu nisu povečani troškovi?

slično je i za zomskih praznika

u isto vrijeme, majka svoj dio praznika pošalje dicu kod baba, 2 ,5 km od mora, bez društva ili bilo čeg zanimljivog, baka i djed od 80+ godina, i viđa ih vikendima???

i, ništa, ti opet plaćaš alimentaciju...

di toga ima?
u rvackoj, naravno
sukladno presudi i sudskoj praksi
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:03   #4733
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
42 dana od kojih 22 dana na velom lošinju, u idealnim uvjetima dječjeg ljetovanja sa ostalim vršnjacima svoje dobi + još tata da se nađe pri ruci
pa 10 dana kampiranja svuda po lijepšoj našoj, šator i more, rijeke i planine
a deset dana u gradu svaki dan bicikli bazen jezero kino ili predstave navečer

pokloni za rođendan?
otac ih kupuje i kad ne vidi djecu i ne vozi ih tamo
hladni pogon majčin?
a otac nema hladni pogon?

kad pitaš na sudu zašto moraš platit i onaj mjesec i po kad majka ni ne vidi djecu, dobiješ odgovor zato jer su u 9 mjesecu početak škole i povećani troškovi
a beskonačno ljetovanje oca s djecom nejmu nisu povečani troškovi?

slično je i za zomskih praznika

u isto vrijeme, majka svoj dio praznika pošalje dicu kod baba, 2 ,5 km od mora, bez društva ili bilo čeg zanimljivog, baka i djed od 80+ godina, i viđa ih vikendima???

i, ništa, ti opet plaćaš alimentaciju...

di toga ima?
u rvackoj, naravno
sukladno presudi i sudskoj praksi
imaš ti dosta godišnjeg bome...
eto, meni je žao da je tebi tako. i žao mi je da te niko od nadležnih ne posluša. majka je nepravedno zaštićena ko lički medvjed. ali, vjeruj, uglavnom je situacija obrnuta i uglavnom se tate poprilično distanciraju od djece, pogotovo kad nađu novu partnericu. to je realnost, ti si iznimka.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:06   #4734
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
a roditelj koji ne živi sa djetetom i plaća alimentaciju, koja očito ne pokriva sve materijaljne troškove djeteta, nema nikakvih troškova gllede tog istog djeteta???

upbičajeni standard je utorak, četvrtak i svaki drugi vikend

znači, taj utorak, četvrtak i svaki drugi vikendc petak poslije podne, čitava subota i nedjelja djeca ništa ne jedsu,ne griju se, ne spvajau kod oca i on ih ne vozi na aktivnosti, rođendamne, kino itd

a pola zimskih ljetnih i proljetnih praznika, za vrijem kad su s njim, on majci plaća alimentaciju
ljeti to bude i 42 dana u komadu

za što joj točno plaća alimentaciju, molim lijepo?
Kao što su u alimentaciju uračunati izvanredni troškovi poput školskih knjiga, odjeće i obuće, tako su uračunati i dani koje dijete provede kod oca.


Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
u isto vrijeme, majka svoj dio praznika pošalje dicu kod baba, 2 ,5 km od mora, bez društva ili bilo čeg zanimljivog, baka i djed od 80+ godina, i viđa ih vikendima???

i, ništa, ti opet plaćaš alimentaciju...

Neki šalju kod bake, neki ne šalju. Nećemo generalizirati. Svačega ima na objema stranama. Ima slučajeva i gdje očevi ni taj vikend svaki drugi mjesec ne provedu s djecom nego ih uvale svojim roditeljima pa opet žene ovdje ne tvrde da to rade svi i uvijek.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 17:42   #4735
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Kao što su u alimentaciju uračunati izvanredni troškovi poput školskih knjiga, odjeće i obuće, tako su uračunati i dani koje dijete provede kod oca.
Kako točno?

Koliko se umanjuje iznos minimalne alimentacije ako će dijete boraviti pri sekundarnom skrbniku X dana od 365?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 18:22   #4736
Divan poligon da se svi koji su se u zivotu zajebali i izrodili djecu sa smecem od ljudi obracunavaju sa cijelim muskim/zenskim rodom.
Pokusala sam bit objektivna, ali nema tu kruha, pa se povlacim iz ovih debilnih prepucavanja. Na kraju svi pusimo sto smo si izabrali.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:35   #4737
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Divan poligon da se svi koji su se u zivotu zajebali i izrodili djecu sa smecem od ljudi obracunavaju sa cijelim muskim/zenskim rodom.
Pokusala sam bit objektivna, ali nema tu kruha, pa se povlacim iz ovih debilnih prepucavanja. Na kraju svi pusimo sto smo si izabrali.
Baš. Ne vjerujem da ovo čitam.

A frajerima s ove teme svaka sreća u budućim dogovorima. Sigurno će biti u vašu korist.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:37   #4738
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
42 dana od kojih 22 dana na velom lošinju, u idealnim uvjetima dječjeg ljetovanja sa ostalim vršnjacima svoje dobi + još tata da se nađe pri ruci
pa 10 dana kampiranja svuda po lijepšoj našoj, šator i more, rijeke i planine
a deset dana u gradu svaki dan bicikli bazen jezero kino ili predstave navečer

pokloni za rođendan?
otac ih kupuje i kad ne vidi djecu i ne vozi ih tamo
hladni pogon majčin?
a otac nema hladni pogon?

kad pitaš na sudu zašto moraš platit i onaj mjesec i po kad majka ni ne vidi djecu, dobiješ odgovor zato jer su u 9 mjesecu početak škole i povećani troškovi
a beskonačno ljetovanje oca s djecom nejmu nisu povečani troškovi?

slično je i za zomskih praznika

u isto vrijeme, majka svoj dio praznika pošalje dicu kod baba, 2 ,5 km od mora, bez društva ili bilo čeg zanimljivog, baka i djed od 80+ godina, i viđa ih vikendima???

i, ništa, ti opet plaćaš alimentaciju...

di toga ima?
u rvackoj, naravno
sukladno presudi i sudskoj praksi
Da je to baš tako kao što kažeš, ne bi ti imao problem dobiti primarno skrbništvo.
Očito vidiš samo sebe.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:08   #4739
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Kako točno?

Koliko se umanjuje iznos minimalne alimentacije ako će dijete boraviti pri sekundarnom skrbniku X dana od 365?
Na ovom pdf-u je bilo puno priča o tome. Kad su primarni skrbnici govorili da im alimentacija ne može pokriti ni približnu polovicu troškova prilikom nabavke školske opreme, odjeće, izleta i ostalih izvanrednih troškova, onda su oni koji daju alimentaciju govorili da je to sve uračunato i podijeljeno u iznos koji trebaju platiti kroz godinu. Isto tako su uračunati i dani koje dijete treba provesti kod tog roditelja. Jer ili je napravljen neki izračun, ili nije, a koliko znam - je.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:59   #4740
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Na ovom pdf-u je bilo puno priča o tome. Kad su primarni skrbnici govorili da im alimentacija ne može pokriti ni približnu polovicu troškova prilikom nabavke školske opreme, odjeće, izleta i ostalih izvanrednih troškova, onda su oni koji daju alimentaciju govorili da je to sve uračunato i podijeljeno u iznos koji trebaju platiti kroz godinu. Isto tako su uračunati i dani koje dijete treba provesti kod tog roditelja. Jer ili je napravljen neki izračun, ili nije, a koliko znam - je.
Nije napravljen izračun.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.