Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 10:57   #1
Novi Citroen C-Elysee i Peugeot 301

Iako ne kupujem novi auto, članci o ovim autima su mi proteklih dana privukli pažnju, osobito o Citroenovom modelu koji se naveliko reklamira kao recesijska limuzina čiji će najjeftiniji model koštati manje od 90.000,00 kn.

http://www.peugeot.hr/showroom/301/4...media/zoom-sur
http://www.c-elysee.citroen.com/

http://www.vecernji.hr/auti/foto-cit...-clanak-472005


Po svemu Citroen zvuči odlično
Pretopstavljam da će onda i konkurentni najavljeni Škoda Rapid i Seat Toledo biti tu negdje s cijenom.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:19   #2
Citroen nikad na zvuči odlično. Sve me strah te "recesijske limuzine". Da ne bude i poruka "kakva plata - takva i vrata" uz nju ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:34   #3
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Citroen nikad na zvuči odlično. Sve me strah te "recesijske limuzine". Da ne bude i poruka "kakva plata - takva i vrata" uz nju ....
Koji je razlog da Citroen nikad ne zvuči odlično?
Već ima par recenzija na webu i po svemu se čini da je auto ok.

Što se Citroena tiče, u mlađim danima vozio sam AX-a tri godine, i dan danas mi izmami smješak na licu kad negdje u gradu naletim na Ax. Vozio sam kratko u firmi i Xsaru Picasso, također uz samo pozitivna iskustva, mada tih mjesec dva ne mogu smatrati relevantnima.

Općenito mi je jedina zamjerka bila na skuplje zamjenske dijelove.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:39   #4
Pa ne zvuči dobro jer PSA u globalu radi loše aute, jer je firma de facto propala i jedino je ponos države Francuske drži na površini.
I sad kad firma sa takvim renomeom ide radit "jeftin auto" to nikako ne zvuči dobro. Možda sam paranoičan - al da zvuči dobro, bogme ne zvuči.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:42   #5
A nemre bit lošiji od dacie koja se prodaje ko luda, a nije tolko ni jeftina kad pogledaš opremu koju nudi.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:47   #6
Koliko sam vidio 90tkn za onaj motor od 1.2l i 75 ks...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:52   #7
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa ne zvuči dobro jer PSA u globalu radi loše aute, jer je firma de facto propala i jedino je ponos države Francuske drži na površini.
I sad kad firma sa takvim renomeom ide radit "jeftin auto" to nikako ne zvuči dobro. Možda sam paranoičan - al da zvuči dobro, bogme ne zvuči.
Pa zar ih nije izvukao deal s GM-om?
Nisam baš pratio detalje.

A što se ostalog tiče, nsiam sklon generalizirati sve aute nekog proizvođača kao dobre ili loše, ali ne mogu bome ni ja dati neki relevantan sud na iskustvu četiri-pet PSA auta koje sam vozio.

Iako, Peugeot auti mi se nikad nisu sviđali (ne mislim tu na vizualni izgled već na vozne karakteristike, dok su mi Citroeni bili puno ugodniji).

Gledam tog C-Elysee kao konkurenciju Rapidu i Toledu koji će po svemu sudeći biti skuplji i to bi mu mogao biti adut (tu se misli na najjeftinije modele u ponudi, jasno da će jači motor i bolja oprema ići preko 100k i kod Citroena). Ima li nešto jeftinije a dobro na tržištu kompaktnih limuzina?
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:55   #8
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
A nemre bit lošiji od dacie koja se prodaje ko luda, a nije tolko ni jeftina kad pogledaš opremu koju nudi.
Zašto misliš da nemre bit lošije? Dacia se bazira na starim PROVJERENIM rješenjima Renaulta. Jel se može tako nešto reći da PSA, da imaju PROVJERENA rješenja? Eno ti 206+, prokleto sranje ima ISTE, IDENTIČNE probleme ko i 206 kad se pojavio. U više od 10 godina nisu prstom mrdnuli da ih isprave.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:09   #9
jbt. ne mogu virovat da se danas novi novcati modeli za 2013 puštaju u prodaju auti sa 0-100 iznad 11-12 sekundi.
samo mi treba neki lule koji pati od "limuzina" da na uzbrdici prestiže mene i traktor s krmom od 15 do stotke...
ko jedan "optimista" s novim c4 hdi, pa na pola puta udri po kočnici i traktor i ja i cila kolona a i onaj iz suprotnog smjer mu je sigurno xeba nešto idućih par km...

ontopic: također ne kužim tko bi to kupio umjesto VAG limuzine ili dacije.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:11   #10
206 ima moj buraz, a imamo i jedan u firmi. Defitivno jedan od auta koje nikad ne bih kupio, grozan za vozit, česti i skupi kvarovi i zamjene dijelova.


Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
također ne kužim tko bi to kupio umjesto VAG limuzine ili dacije.
Zbog cijene?
Po nekim procjenama i Toledo i Rapid će u sličnim mdoelima biti cca 20k kn skuplji. Koliko sam vidio rapid se već prodaje u Njemačkoj, po 14.000,00 Eur (105k kn).
Nove ''Reanult '' Dacie su dobre i jeftine, ali malo previše troše.

Zadnje uređivanje Retroman : 13.11.2012. at 12:20.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:22   #11
bolje uzet Corsu,Pola,... nego tu glupost,jednostavno niko nemože napravit limuzinu malih dimenzija jer to male i dimenzije i limuzina neidu skupa u istu rečenicu....

još francuz jeli se tko sjeća mazde 121 limuzina pa daj molim te
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:22   #12
S kojim to modelom Dacie su usporedivi ovi modeli?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:23   #13
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da nemre bit lošije? Dacia se bazira na starim PROVJERENIM rješenjima Renaulta. Jel se može tako nešto reći da PSA, da imaju PROVJERENA rješenja? Eno ti 206+, prokleto sranje ima ISTE, IDENTIČNE probleme ko i 206 kad se pojavio. U više od 10 godina nisu prstom mrdnuli da ih isprave.
to definitivno stoji
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:32   #14
Quote:
Po nekim procjenama i Toledo i Rapid će u sličnim mdoelima biti cca 20k kn skuplji. Koliko sam vidio rapid se već prodaje u Njemačkoj, po 14.000,00 Eur (105k kn).

a onda s novom daciom logan se može usporedit koja po meni izgleda savim ok, još ako oprema bude solidna...

@matko_gsi
u pravu si!
iako logan i ovaj psa su ljepotani naspram recimo fieste sedan
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:39   #15
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post

a onda s novom daciom logan se može usporedit koja po meni izgleda savim ok, još ako oprema bude solidna...
Dacia logan je meni uvjerljivo jedan od najružnijih auta, ali cijena je skoro pa nenadjebiva

Nadam se da će Škoda spustit cijene za ovaj Rapid, jer to je ipak malo too much. Ako ovaj Citroen bude tako jeftin, morat će i konkurencija korigirat cijene
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:44   #16
Quote:
Retroman kaže: Pogledaj post
Dacia logan je meni uvjerljivo jedan od najružnijih auta, ali cijena je skoro pa nenadjebiva

Nadam se da će Škoda spustit cijene za ovaj Rapid, jer to je ipak malo too much. Ako ovaj Citroen bude tako jeftin, morat će i konkurencija korigirat cijene
Treba vidjeti kakvu će opremu imati ovaj citroen. Nešto sam čitao da se u citroenu nadaju dobroj prodaji, ja iskreno sumnjam u takav ishod. Za 10tkn više dobiješ Fluence sa 100 ks, a i Rapid/Toledo će biti isto 10tkn više, ali s onim motorom i 5 vrata je svemir za ovaj. Ok, jest 10tkn, ali svejedno
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:53   #17
Vidjeh tog Citroena sa nizozemskim regama,full oprema ,koža i automatik. Auto je ružan i gotovo. Jednostavno takav koncept kompaktne limuzine nemože biti lijep(barem ga do sada nitko nije lijepog napravio)... Sve u svemu mislim da je Toledo i Rapid puon bolja (kvalitetnija) opcija od tog Francuskog-Španjolskog čušpajza...

No živi bili pa vidjeli.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:04   #18
stinger je u pravu

@velečasni
kako to nizozemska rega??? što se taj auto već proizvodi??? i zar ne piše da je to ist jurope only?
isto piše da je citroen novi model što nije nego izvedenica iz puga 207/208 prema vikipediji

Quote:
Dacia logan je meni uvjerljivo jedan od najružnijih auta, ali cijena je skoro pa nenadjebiva
naravno, baš zbog cijene i kažem
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:30   #19
Meni je pak Citroen ljepši

Doduše, nisam ni jednog od navedenih još vidio uživo.
A i s cijenama se ne zna, pitanje je koliko će to sve skupa koštat kod nas, treba pričekati siječanj kad bi se trebali početi prodavati. Možda na kraju među njima ne bude nikakve razlike u cijeni

Inače sam fan Škode, vozim Škode već 8 godina i bez obzira na neke probleme koje sam imao s njima, opet bi mi Škodini auti bili u vrhu izbora da kupujem drugi auto.
Retroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:36   #20
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
stinger je u pravu

@velečasni
kako to nizozemska rega??? što se taj auto već proizvodi??? i zar ne piše da je to ist jurope only?
isto piše da je citroen novi model što nije nego izvedenica iz puga 207/208 prema vikipediji


naravno, baš zbog cijene i kažem
Neznam kako je nizozemska rega,ali moje oči vidjele kod Trešnjevačkog placa. Baš sam stao i pogledao auto,jer znam da sam na slikama koj tj. prije gledao to isto vozilo pa reko da vidim kak to uživo izgleda..
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.