Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 08:22   #41
baš bi volila da vidm tko bi mi prigovario za moju djecu ,pogotovo za ovu mlenu ,mislim da ne bi uspio niti rečenicu izgovoriti do kraja već bi dobio nogom u guzicu,ali ove strije morju poštivati red jer već razumiju i znaju,da nesmiju nikom bečati ispod prozora navečer ili sl.,
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:16   #42
Quote:
Black Milk kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati da se hvalis kako ti je mm lupao cekicem starim penzionerima po vratima?!

pa naravno da se ne bune vise kad vas se boje!
Ne hvalim se nego samo govorim... šta bi sad trebala... meni to nije bilo uredu od mm-a šta je napravio al stvarno je bio poludio jer su non stop pizdili za ništa... ajde da je bilo s razlogom... i mm voli glasnije gledat telku ja ne... i prilikom normalnog gledanja telke je baba zvala da nek stišamo... pa da stišam još malo ja ne bi ništa čula...

I da nas se boje ne bi mi nosili poklon za vjenčanje.. ne bi me pozdravljali na hodniku... malome tepali i šta sve ne... ja bi s ljudima koji mi ne pašu jednostavno prestala komunicirat... a naša komunikacija i odnos su sad u jako ugodnim i korektnim odnosima.. kao da je netko ljudima kliknuo neki prekidač u glavi...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 16:35   #43
Evo, samo moje viđenje, srećom živimo u novoj zgradi sa ok izolacijom. Imamo jedne bočne susjede koji imaju malu bebicu. Sjećam se da me taj susjed jednom pitao jel vam smeta plač, ja pitam kakav plač, pa kaj je rodila već, on meni da, prije 3 tjedna i jednom sam ih čula dok je bila tišina doma ali jako slabo ( a beba imala grčeve) , ali kaj bi mi smetala mala bebica. E sad, dugo iznad nas nismo imali nikoga. Doselila jedna obitelj, sa više starije djece . Uglavnom, ta djeca TRČE po stanu cijele dane (dok sam radila nisam primijetila, sada sam doma pa kužim - hm, ko ona baba sa pudlicom ), i ajde upalim TV tek toliko da ih ne čujem, no kada su krenuli iza 22 h nabijati loptom na živce sam ispalila. Radi se ipak o starijoj djeci i mislim da je stvar kulture i odgoja da se njima lijepo objasni da ne mogu bacati loptu navečer, nije da su male bebe koje ne mogu shvatiti pojam nekakvog reda. OK još ovo po danu, pretpostavljam da ne znaju da sam doma tokom tjedna, i da sam trudna i da trebam mir, i ajde kućni red ne zabranjuje tokom dana buku, ali navečer...
__________________
miš došao 06.10. :)
ArwenZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:22   #44
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
.. pa glasniji smo zagor i ja kada se posvađamo nego moj Cvrčak
nešto sl i kod nas
kad se naljutim i počnem s ''vikanjem'' (a zapravo normalno govorim ), lupanjem vratima i drugim stvarima... srećom malo je susjeda, a i zbog djeteta se kontroliram... ili sam preumorna i nemam snage
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 18:17   #45
tema za mene

smeta mi nekulturna, neodgojena djecurlija i njihovi isti takvi roditelji
bila sam i ja mala i tocno se znalo sto se smije a sto ne smije raditi
sad tih granica nema - po stanovima se voze bicikli, role, udara se loptom po cijele dane, skace, trci...
jedini razlog je taj sto su roditelji lijeni odvesti djecu negdje u setnju, park....

naravno da mi ne smeta djecji plac, ali divljanje klinaca od 4+ godina je nesto sto ne toleriram

btw po noci ne slusam glasno muziku/tv, ves masina mi se nikad ne vrti iza 8 navecer, ne natezem usisavac po stanu u 6 ujutro - ne razumijem one bezobzirne kojima su takve bucne stvari u kasnim/ranim satima normalne
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 18:32   #46
Ja sam sinoć usisavala u 20.30 navečer.. ne zato jer mi je bilo dosadno nego mi je mali nešto prosuo po tepihu i morala sam to usisat nisam to tako mogla pustit do danas... al to je rijedak slučaj.. dogodilo se sad i ko zna kad će opet...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 18:37   #47
cokolada, jedno je upaliti usisavac da nesto na brzinu pokupis a drugo u 6 ujutro ili u ponoc pospremati cijeli stan
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 19:47   #48
pa kaj je kod većine vas tak loša izolacija?
kod nas u zgradi, pa i na katu ima puno djece i onih malih pasa koji onako piskutavo laju, pa ih u svom stanu iznimno rijtko čujem, tj. samo ako su na hodniku.

ali iznad nas su imali 2 veće djece, o bože to što su vrištali mi i nismo jako čuli kolko ljudi s njima na katu, ali što su lupali,bacali stvari, vukli sve i svašta i bacali se da mi se zatrese sve...tad smo reagirali, zamolili ih i smirili su se. sad mislim da više ne žive tu ili su se tak smirili
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 19:54   #49
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
tema za mene

smeta mi nekulturna, neodgojena djecurlija i njihovi isti takvi roditelji
bila sam i ja mala i tocno se znalo sto se smije a sto ne smije raditi
sad tih granica nema - po stanovima se voze bicikli, role, udara se loptom po cijele dane, skace, trci...
jedini razlog je taj sto su roditelji lijeni odvesti djecu negdje u setnju, park....

naravno da mi ne smeta djecji plac, ali divljanje klinaca od 4+ godina je nesto sto ne toleriram

btw po noci ne slusam glasno muziku/tv, ves masina mi se nikad ne vrti iza 8 navecer, ne natezem usisavac po stanu u 6 ujutro - ne razumijem one bezobzirne kojima su takve bucne stvari u kasnim/ranim satima normalne

POTPISUJEM.
Black Milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 20:03   #50
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
pa kaj je kod većine vas tak loša izolacija?
kod nas u zgradi, pa i na katu ima puno djece i onih malih pasa koji onako piskutavo laju, pa ih u svom stanu iznimno rijtko čujem, tj. samo ako su na hodniku.

ali iznad nas su imali 2 veće djece, o bože to što su vrištali mi i nismo jako čuli kolko ljudi s njima na katu, ali što su lupali,bacali stvari, vukli sve i svašta i bacali se da mi se zatrese sve...tad smo reagirali, zamolili ih i smirili su se. sad mislim da više ne žive tu ili su se tak smirili
nije stvar izolacije
susjede s jedne strane uopce ne cujem
medjutim, susjede s druge strane koji imaju klinke od 8 i 10 godina je nemoguce ne cuti - klinke nikad ne izlaze van s ostalom djecom iz zgrade nego su cijele dane doma i samo skacu i nabijaju (rekla bi da se radi o skakanju s kreveta na kat)
pokusaj zamisliti kako zvuci kad klinka od 30ak kila svom tezinom s visine od 1.5m nabije po parketu
e to nije normalno (a nisu im normalni ni roditelji - kad se svadjaju (ne znam da li se i mlate) slusa cijela zgrada )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 21:58   #51
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
cokolada, jedno je upaliti usisavac da nesto na brzinu pokupis a drugo u 6 ujutro ili u ponoc pospremati cijeli stan
mojim susjedima smeta fen kojim sušim kosu. jebiga, nemrem prati kosu prije 21.30 nikako osim vikendom.


Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
tema za mene

smeta mi nekulturna, neodgojena djecurlija i njihovi isti takvi roditelji
bila sam i ja mala i tocno se znalo sto se smije a sto ne smije raditi
sad tih granica nema - po stanovima se voze bicikli, role, udara se loptom po cijele dane, skace, trci...
jedini razlog je taj sto su roditelji lijeni odvesti djecu negdje u setnju, park....

naravno da mi ne smeta djecji plac, ali divljanje klinaca od 4+ godina je nesto sto ne toleriram

btw po noci ne slusam glasno muziku/tv, ves masina mi se nikad ne vrti iza 8 navecer, ne natezem usisavac po stanu u 6 ujutro - ne razumijem one bezobzirne kojima su takve bucne stvari u kasnim/ranim satima normalne
u kasnim/ranim satima buče oni koji tijekom dana nisu doma, rade, nemaju vremena tijekom dana raditi bučne stvari.

djeca žena sa ovakvim stavom u pravilu su najljepša, najbolja, najpametnija... dok maltretiraju vršnjake a ocjene u školi kupuju roditeljskim prijetnjama profesoru
nemoj se ljutiti, molim te, ali baš me zanima kako nećeš tolerirati divljanje SVOG četverogodišnjeg sina
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 06:44   #52
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
djeca žena sa ovakvim stavom u pravilu su najljepša, najbolja, najpametnija... dok maltretiraju vršnjake a ocjene u školi kupuju roditeljskim prijetnjama profesoru
nemoj se ljutiti, molim te, ali baš me zanima kako nećeš tolerirati divljanje SVOG četverogodišnjeg sina
Upravo sam i ja ovo pomislila! Iz iskustva znam da oni koji najviše pametuju drugima od silnog pametovanja obično zaborave odgojiti vlastitu djecu.

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
nije stvar izolacije
susjede s jedne strane uopce ne cujem
medjutim, susjede s druge strane koji imaju klinke od 8 i 10 godina je nemoguce ne cuti - klinke nikad ne izlaze van s ostalom djecom iz zgrade nego su cijele dane doma i samo skacu i nabijaju (rekla bi da se radi o skakanju s kreveta na kat)
pokusaj zamisliti kako zvuci kad klinka od 30ak kila svom tezinom s visine od 1.5m nabije po parketu
e to nije normalno (a nisu im normalni ni roditelji - kad se svadjaju (ne znam da li se i mlate) slusa cijela zgrada )
Nemaš ti pojma što one rade, a još manje imaš pojma što sve drugi čuju iz tvog stana. Ali važno je pametovati drugima, ne?

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
tema za mene

smeta mi nekulturna, neodgojena djecurlija i njihovi isti takvi roditelji
bila sam i ja mala i tocno se znalo sto se smije a sto ne smije raditi
sad tih granica nema - po stanovima se voze bicikli, role, udara se loptom po cijele dane, skace, trci...
jedini razlog je taj sto su roditelji lijeni odvesti djecu negdje u setnju, park....

naravno da mi ne smeta djecji plac, ali divljanje klinaca od 4+ godina je nesto sto ne toleriram

btw po noci ne slusam glasno muziku/tv, ves masina mi se nikad ne vrti iza 8 navecer, ne natezem usisavac po stanu u 6 ujutro - ne razumijem one bezobzirne kojima su takve bucne stvari u kasnim/ranim satima normalne
Ljudi koji odluče živjeti u stanovima, u velikim urbanim naseljima, moraju biti svjesni da su izolacije u većini stanova takve da svaki prdac zvuči kao topovska granata i da život u gradu, među puno drugih ljudi, ima svoju cijenu. To ne znači da opravdavam one nekulturne budale koje zaista u pola noći razmještaju namještaj, ali ne može se zbog toga ni ljudima uskratiti normalan život. Što bi svi trebali, hodati na prstima, TV gledati sa slušalicama na ušima, ne imati djecu, ne primati goste, ne pišati i ne srati da nekoga ne uzbuni vodokotlić...

Meni se veš-mašina itekako vrti poslije 8 navečer. I poslije 10. OK, ja sam u kući, veš-mašina je manja greda. Ali sveki je iznad mene, ako se noću probudim, ponekad čujem svekra kako hrče (i to dobro čujem). Čujem i njenu veš-mašinu, čujem nekad navečer treću susjedu kako se svađa s klincima, čujem štošta.

Ali sve su to zvukovi normalnog života.

Da mi sve to toliko smeta, otišla bih živjeti na pustaru...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 07:20   #53
dijete cu odgajati onako kako su nas odgajali moji starci
i zamisli, nitko od nije bio problematicno dijete koje mlati drugu djecu, tata nije dolazio u skolu pistoljem prijetiti uciteljima i sl
bili smo dobra djeca koja su uspjesno sudjelovala u x aktivnosti, odskolovali se, sa 30+ ne uzdrzavaju me starci itd

jedini argument onih koji bezobzirno krse kucni red i ponasaju se k'o da su sami je - odseli se u pustaru

ne, odselite se vi - vi niste u stanju zivjeti u zajednici sa 100+ stanara zgrade

ps. stefy, znam (kao i ostatak susjeda) da se ovi do mene svadjaju k'o ludjaci (histericno deranje "koji ti je kurac", plakanje, lupanje i sl kojem smo izlozeni svakih nekoliko meni nije normalan nacin komunikacije)

a buka koju klinke rade moze biti jedino ako skacu s neceg visokog - probala sam skociti iz mjesta (prilicno sam teza od njih) i ne mogu "lupiti" onako kako one lupe

ne znam sto se cuje iz mog stana, za sada se nitko od susjeda nije zalio

Zadnje uređivanje mom2be : 29.09.2009. at 07:26.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 07:23   #54
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
u kasnim/ranim satima buče oni koji tijekom dana nisu doma, rade, nemaju vremena tijekom dana raditi bučne stvari.
i ja radim po cijele dana pa "bucenje" ostavim za vikend, em sam preumorna, em smatram da je nepristojno lupati usisavacem u ponoc
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 07:40   #55
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
jedini argument onih koji bezobzirno krse kucni red i ponasaju se k'o da su sami je - odseli se u pustaru
Ne, to nije uopće argument. To je jedino rješenje problema. A argument je da svakodnevni život nosi sa sobom i zvukove. Ja nikako ne razumijem neke ljude, htjeli bi živjeti u zgradi u centru grada, ne jebe ih buka sa ulice, ispušni plinovi automobila, zvuci prometa i sl., samo da budu u centru. Ali kad susjedovo djete glasnije kihne, odmah se povlači kućni red i glumi se žrtve...

Quote:
ne, odselite se vi - vi niste u stanju zivjeti u zajednici sa 100+ stanara zgrade
Ja jesam to u stanju. Jer mi ne smeta svakodnevni život. Kuiš?

Quote:
ps. stefy, znam (kao i ostatak susjeda) da se ovi do mene svadjaju k'o ludjaci (histericno deranje "koji ti je kurac", plakanje, lupanje i sl kojem smo izlozeni svakih nekoliko meni nije normalan nacin komunikacije)
Nisam ni referirala na svađe, ali OK. Ljudi se svađaju. I ti ćeš se povremeno posvađati sa mužem, vikati na djete. Nema tu ničega nenormalnoga. Ako netko pretjera, prvo ga se upozori, a onda se zove policija. E sad, ako je poziv bio neopravdan, onda bude glupih situacija...

Quote:
a buka koju klinke rade moze biti jedino ako skacu s neceg visokog - probala sam skociti iz mjesta (prilicno sam teza od njih) i ne mogu "lupiti" onako kako one lupe


Zanemarimo osnovne zakone fizike (tijelo u kretanju, gravitacija, težina, visina i tako to), reci mi pliz da li je netko u susjednom stanu sudjelovao u tom tvom eksperimentu i saopćio ti kako su tvoji skokovi zvučali prenešeni kroz hrpu građevinskog materijala? Jer inače moraš priznati da i dalje nemaš pojma... Eto, meni zvuči kao tsunami kad mi sveki iznad mene pusti vodu u sudoperu. Prijenos zvuka je varljiva stvar, pogotovo kad naši građevinari rade izolacije. Ali neću zbog toga braniti ženi da si noću popije čašu vode...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 07:46   #56
mislim da ovo nema smisla , ali ipak...

kad vec izvrces stvari - meni ne smeta normalna, svakodnevna buka (wc, voda, tulumi svakih nekoliko, djeca koja placu i sl)
ako se iz 40+ stanova ne cuje nikakva nenormalna buka nego se cuje samo iz jednog, istina je, vjerojatno smo problem svi mi ostali a ludjaci su ok

ovo za fiziku
ludjaci su stan do, buka se cuje preko bocnih zidova, ali mislim da ti nema smisla objasnjavati

iz tvog primjera se vidi kako su "bukaci" tolerantni i spremni na suzivot s x ljudi

mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 08:05   #57
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
kad vec izvrces stvari - meni ne smeta normalna, svakodnevna buka (wc, voda, tulumi svakih nekoliko, djeca koja placu i sl)
ako se iz 40+ stanova ne cuje nikakva nenormalna buka nego se cuje samo iz jednog, istina je, vjerojatno smo problem svi mi ostali a ludjaci su ok

ovo za fiziku
ludjaci su stan do, buka se cuje preko bocnih zidova, ali mislim da ti nema smisla objasnjavati
Pa normalno je da buku jače čuješ iz stana odmah do tvog, nećeš čuti preko 3 kata razlike. I to spada u fiziku...


Quote:
iz tvog primjera se vidi kako su "bukaci" tolerantni i spremni na suzivot s x ljudi
A ne, draga. Ja nisam bukač. Ja sam mom djetetu objasnila da postoje i drugi ljudi, ona nije cmizdravo djete, ne galami, mi se ne svađamo... Veš-mašina nije bučan stroj, električne alate ne uključujem ni preko dana, nemam psa da laje, mrzim glasni TV jer radim u buci i doma želim mir. Ali to što nisam bukač ne znači i da sam netolerantna i zadrta, i da smatram da zbog mene drugi ljudi moraju živjeti na prstima. A suživot znači i drugu vrstu tolerancije.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 08:34   #58
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pa normalno je da buku jače čuješ iz stana odmah do tvog, nećeš čuti preko 3 kata razlike. I to spada u fiziku...
draga, mislim da o fizici (osim ako nisi kolegica s faksa) znam malo vise od tebe

iz stana s druge strane se ne cuje buka, iz stanova iznad se ne cuje buka, iz stanova preko puta se ne cuje buka... mislis da je to slucajno ili ces i to objasniti "fizikom"

i, naravno, opet izvrtanje, ja sam zadrta baba s pudlicom koja ocekuje da ostali hodaju na prstima

fakat si dosadna i predvidljiva

i btw kad se iz stana od ludjaka siri buka tolika je da je ostatak zgrade na prozorima da vidi sto se desava, toliko o tome da ih cuje samo moje (pre)osjetljivo uho

Zadnje uređivanje mom2be : 29.09.2009. at 08:40.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 08:42   #59
Moj komšija ispod zvao policiju kad je malac propuzao, a onda su me napali jer im je voda koja se prelila iz moje saksije isprljala prozor.
Iz razgovora sa neurotičnom ženom shvatila sam da je nervozna jer radi ponekad treću smjenu, a moj klipan je probudi u 7 ujutro. Rekla sam joj da ga ne mogu vezati, da nisam kriva što ima labav san i da se može odseliti na selo. Doduše nikome nije smetalo kad je malac plakao od grčeva, a vjerujte mi da je to bila prava buka. A tek kad se svađamo mm i ja
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:11   #60
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
i ja radim po cijele dana pa "bucenje" ostavim za vikend, em sam preumorna, em smatram da je nepristojno lupati usisavacem u ponoc
i ja smatram da je nepristojno lupati usisavačem u ponoć.
ali ako nastaviš raditi po cijele dane i poslije porodiljnog, tek tad ćeš znati što je kronični manjak vremena i morat ćeš reorganizirati svoje prioritete. možda ćeš živjeti u smeću a teta čistilica će ti vikendom sterilizirati stan, a možda ćeš odlučiti sama održavati svoj dom čistim i urednim, a htjet ćeš se i opustiti ponekad sama, s prijateljicama, pogledati film ili ležati dragome u zagrljaju, a da bi si to mogla priuštiti (zbog manjka vremena) morat ćeš ponekad usisavati u 21 sat ili pustiti mašinu da ti pere ili suši veš i poslije 22. ili si ti supermama (ima i takvih, puno, i ovdje na forumu ) pa ćeš sve to brzinom zvuka, k tomu još i nadzvučno, tako da uznemiriš eventualno gusjenice u vrtu
a tad sigurno nećeš primjećivati ni male susjede, jer jednostavno nećeš imati vremena
a tek kad tvoje dijete prohoda... tad ćeš ili priznati da si sada bila u krivu, ili ćeš tvrditi da tvoje dijete ne trči po stanu jer je tvoje dijete pristojnije, razumnije, bolje od sve druge djece, ili ćeš pak od svoje djece zaista napraviti prave male strojeve koji se pomiču samo na zahtjev
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.