Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2011., 16:48   #301
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
josh jednom, djete nije posudilo novce, nego se uchiteljica nashla pozvana(njeni motivi i procjena) dati novac djetetu.

Kad ti netko da neshto bez da si ga pitao to se zove dar.

Ochekivati od desetogodishenjeg djeteta koje zeli biti kao i ostali u grupi , da ne prihvati, je iluzorno.I iskreno komentari kako bi djete koje nema,a zeli, trebalo biti uber xyz, se meni osobno gade.Ali ajd.

Ona je njemu darovala novac za hepi mil, a sad trazi dar natrag.
ne, ona je njemu ponudila novac uz napomenu da će joj njegova majka to vratiti. to je posuđivanje,a ne poklon. dijete nije moralo prihvatiti tih 30kn. moglo je i prihvatiti pa biti skromnije i uzeti nešto za <10kn. ali nije, i zato treba, između ostalog, porazgovarati i sa djetetom, a ne samo učiteljicom. sad mu je ponudila ona, drugi put će mu možda ponuditi neki prijatelj. i opet će bit ista priča.

nude ti i kredite na sve strane, pa nećeš reći da su ti banke/privatni lopovi taj novac poklonili ako ga uzmeš od njih(i bome ćeš ga skupo vratit natrag)

nije u redu od učiteljice što traži taj novac natrag ako je on sam nije pitao, al bome nije ni samo ona kriva za ovu zavrzlamu, već svi 3.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:49   #302
kad bi svi radili svoj posao..gdje bi nam bio kraj.

kod nas se prvo treba rijeshiti ostanak uchenika u istom kolektivu 8 godina...

svake dvije godine izroshtati i izmjeniti razrede....tako da se svi znaju na kraju skolovanja i onemogucuje da se stvaranje pretjerano (patoloshkih)grupa i grupica, a pogotovo se olaksha uchiteljima i uchiteljicama ie. ne moraju se baviti jednim te istim roditeljima i uchenicima, te obrnuto.

A razrednike mjenjati svake godine.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:52   #303
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ne, ona je njemu ponudila novac uz napomenu da će joj njegova majka to vratiti. to je posuđivanje,a ne poklon. dijete nije moralo prihvatiti tih 30kn. moglo je i prihvatiti pa biti skromnije i uzeti nešto za <10kn. ali nije, i zato treba, između ostalog, porazgovarati i sa djetetom, a ne samo učiteljicom.

nude ti i kredite na sve strane, pa nećeš reći da su ti banke/privatni lopovi taj novac poklonili ako ga uzmeš od njih(i bome ćeš ga skupo vratit natrag)

nije u redu od učiteljice što traži taj novac natrag ako je on sam nije pitao, al bome nije ni samo ona kriva za ovu zavrzlamu, već svi 3.
ma nemoj me *****....ako su odrasli primjer za ne uzimanje kredita, a pogotovo u RH...onda ti cijeli argument pada u vodu.I druga stvar, u banku ulazish i trashis kredu...tvrdish li ti da je on svjesno otishao na izlet znajuci da ce mu uchiteljica darovati novac, pa je to i prihvatio.

I trece, previdjela si chinjeicu u svom argumentu, da on nije nju trazio novac(ie. u banku ulazish i trazish novac na posudbu) ona je njega odvukla u stranu i dala mu novac...a potom se odredila prema tom daru kao posudjenom novcu.Automatski je ponishtila svaku dobru namjeru koju je imala...najvjerojatnije zbog komunikacijskih problema sa majkom.

jako losha procjena osobe od koje se ochekuje da educira mladje od sebe.


I kao sto sam rekla...iluzorno je ochekivati da ce desetogodishnjak, pa da mu je mater i rekla da ne moze, uspjeti oduprijeti se zelji da bude dio kolektiva i "drushtva"...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 11.12.2011. at 17:01.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:00   #304
imaš pravo, trebo se još isprsit i uzet neki mcmenu.
zašto potrošit samo 21kn, kad mu se nudi 30.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:34   #305
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nude ti i kredite na sve strane, pa nećeš reći da su ti banke/privatni lopovi taj novac poklonili ako ga uzmeš od njih(i bome ćeš ga skupo vratit natrag)
Postoji valjda neki opravdan razlog zašto desetogodišnjaci ne mogu dić' kredit na svoje ime tako da ova usporedba uopće ne spada u ovaj kontekst niti najmanje.

Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nije u redu od učiteljice što traži taj novac natrag ako je on sam nije pitao, al bome nije ni samo ona kriva za ovu zavrzlamu, već svi 3.

Svi troje?

Zbilja, ali ono...zbilja desetogodišnjak nosi toliku moralnu odgovornost? Jednaku kao što ju nose dvije osobe u dobi 30+ ?

LoL.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:51   #306
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post


I kao sto sam rekla...iluzorno je ochekivati da ce desetogodishnjak, pa da mu je mater i rekla da ne moze, uspjeti oduprijeti se zelji da bude dio kolektiva i "drushtva"...
Ne samo da je iluzorno već egocentrično, egoistično, apsurdno...nastavi niz...

Promatrati stvari samo i isključivo iz svoje (odrasle) perspektive je znak fanatičnosti i skučene percepcije.

Postaviti se u kožu djeteta već znači zbilja razmišljati i truditi se.

Tako senilno i starački zvuči kad ljudi krenu s pričama:
"Ja sam u svoje vrijeme..."

Notorna glupost.
I ja sam puno puta u djetinjstvu trebala postupiti odgovorno poput odrasle osobe, ali to je isključivo zato jer su me teške životne okolnosti natjerale na takav način razmišljanja (npr. moja mama je patila uvijek na neka sranja tipa nakita, parfema i ostalih pizdarija koje su nam bile bespotrebne. znala sam joj često reći u svojoj dobi od 7-8 godina da radije kupi hranu i plati struju nego da troši na to. i nije moja tadašnja racionalnost značila da sam wunderkind već da sam tako rano iskusila što znači biti gladan i bez struje).
I to je žalosno. Vrlo žalosno.
Bilo da djecu roditelji forsiraju na prijevremenu zrelost i "racionalnost"...bilo da ih splet okolnosti natjera na to da odrastu prebrzo... je nešto što niti jedno dijete nije zaslužilo.

Sačuvaj me Bože da istu stvar koju sam prošla želim svom ili tuđem djetetu.

Kriviti desetogodišnjaka koji je iovako već prošao svoju kalvariju...zbilja je nezrelo i nepromišljeno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:58   #307
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ne samo da je iluzorno već egocentrično, egoistično, apsurdno...nastavi niz...

Promatrati stvari samo i isključivo iz svoje (odrasle) perspektive je znak fanatičnosti i skučene percepcije.

Postaviti se u kožu djeteta već znači zbilja razmišljati i truditi se.

Tako senilno i starački zvuči kad ljudi krenu s pričama:
"Ja sam u svoje vrijeme..."

Notorna glupost.
I ja sam puno puta u djetinjstvu trebala postupiti odgovorno poput odrasle osobe, ali to je isključivo zato jer su me teške životne okolnosti natjerale na takav način razmišljanja (npr. moja mama je patila uvijek na neka sranja tipa nakita, parfema i ostalih pizdarija koje su nam bile bespotrebne. znala sam joj često reći u svojoj dobi od 7-8 godina da radije kupi hranu i plati struju nego da troši na to. i nije moja tadašnja racionalnost značila da sam wunderkind već da sam tako rano iskusila što znači biti gladan i bez struje).
I to je žalosno. Vrlo žalosno.
Bilo da djecu roditelji forsiraju na prijevremenu zrelost i "racionalnost"...bilo da ih splet okolnosti natjera na to da odrastu prebrzo... je nešto što niti jedno dijete nije zaslužilo.

Sačuvaj me Bože da istu stvar koju sam prošla želim svom ili tuđem djetetu.

Kriviti desetogodišnjaka koji je iovako već prošao svoju kalvariju...zbilja je nezrelo i nepromišljeno.
ne kuzim niti ja, ali se debelo provlachi kroz cijelu temu...svi bi, infantilno skoro, htjeli da taj malac bude ubermensch...

empatije bez..

a bolno je ochigledno da su mama i uchiteljica zasrale obostrano.Tako tipichno "odraslo".
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:04   #308
Čovječe, 16 stranica drame oko gluposti... Ok, učiteljica je klinji trebala dati novce, a ne posuditi, mama je možda i mogla dati tih 21 kn da izbjegne cijelu dramu, ali što ste vi svi toliko nepogrešivi da je tu napadalo toliko drvlja i kamenja? Kakvu je to kalvariju prošlo to dijete i koje se posljedice očekuju? Učiteljica ga je pitala, lijepo, sa strane, da joj vrati novce koje je pojeo - prestrašno, nikad se od toga neće oporaviti! Sutra ćemo se svi pitati koje su to neempatične učiteljice koje ne bi posudile djetetu novce za sendvič... one koje čitaju ovu temu i gadosti koje pišete o ženi koja je (ipak) nahranila to dijete. Daš djetetu novce za hambić - razapnu te na križ. OK, drugi put nema hambija, bit će dobre i žemljice.

Nešto drugo je tu još strašnije - koliko ljudi mogu podcjenjivati desetogodišnje dijete! Desetogodišnjak jako dobro zna kad mu netko kaže - evo ti novci, pa će mama vratiti, da to nije poklon nego posuba. Razumijem ja da je desetogodišnjaku jaaako teško odoliti takvoj ponudi i nije kraj svijeta ako uzme novac, ali to ne znači da je njegov postupak ispravan. Ne treba ni tu raditi dramu, ali mu treba reći da se to tako ne radi. Bez brige, neće od toga imati pretjerane posljedice, a moža u budućnosti dva puta razmisli prije nego posudi nešto što ne zna čime će vratiti, bio to kredit ili nešto drugo. Djecu treba odgajati dok su djeca, kad bude kreditno sposoban, kasno je za ovakve lekcije.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:22   #309
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
dakle, žena bi trbala poduzet sve da zaštiti nasilnika jer zašto bi se ona koja uskoro ionako ide u penziju zajebavala i strahovala...
nemam pojma šta bi sad ta žena trebala niti što će napraviti idući put u takvoj situaciji.. i policiju je zvala- pa ta policija nije ništa napravila..
šta misliš kako se ta sad žena osjeća.. ? ili onaj lik kojeg je jedna luda mater otvoreno i lažno ucjenjivala sa optužbom za pedofiliju?
ma, *ebo ti to, svatko danas želi sačuvati svoju glavu i vratiti se doma svojoj djeci živ i zdrav.. vjerovatno zato i ima toliko petica jer su ljudi skužili da je bolje tako nego da popuše možda batine...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:29   #310
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Postoji valjda neki opravdan razlog zašto desetogodišnjaci ne mogu dić' kredit na svoje ime tako da ova usporedba uopće ne spada u ovaj kontekst niti najmanje.
naravno da postoji, zato je dobio samo 30kn, a ne 300000.


Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Svi troje?

Zbilja, ali ono...zbilja desetogodišnjak nosi toliku moralnu odgovornost? Jednaku kao što ju nose dvije osobe u dobi 30+ ?

LoL.
ne nosi toliku moralnu odgovornost kao ovo dvoje, ali dijelić odgovornosti je i na njemu.
čitaš i prevodiš si kako tebi odgovara.
"svi troje" ne mora nužno značiti da svi troje nose jednaku odgovornost(niti je to realno moguće) niti sam ja to igdje rekla. nismo na matematici da kad tri kruške podjeliš na troje ljudi, svak dobije jednaku krušku.

da, 10ogodišnje dijete mora znati neke stvari i mora se znati postaviti prema nekim stvarima. kao što sam rekla, to je danas učiteljica, sutra će bit netko drugi, prekosutra netko treći koji će mu ponudit novac. netko odrastao ili neki klinac iz razreda. a on bi trebao sve prihvaćat jer je "nesposobni 10godišnjak"? mislim, stvarno?


misliš da ja nisam bila u sl. situacijama kao dijete i da solim pamet bez veze? i nije mi palo na pamet mami nabijat dugove, zato jer sam znala da taj novac ona mora, a ne može vratiti.

to je dio života djeteta čiji starci nemaju novaca, i na njemu je da zna gdje su granice i da je s 21kn i happy mealom granicu prešao.
s djetetom treba porazgovarati. netko će mu uvijek nuditi novac kad mu mama neće dati, ili neće dati "dovoljno". možda će mu dati za male kokoce u kinu i spakirat mu sok, a netko će mu ponudit za pepsi i srednje kokice. on će "da ne bude otpadnik" kupit srednje kokice i pepsi i opet će mama doć kukat kak mu je neko dijete poklonilo 15kn i onda ga tražilo te novce natrag.

what's the point? okrivljavat samo učiteljicu? pa drugi put okrivljavat samo tog drugog klinca? ne, treba naučit dijete da novac ne prihvaća iili da barem bude skromniji. to nije toliko teško. može s epojest hamburger i bez happy meala.

ne moraš imati 15 da budeš skromaniji od ovoga.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:41   #311
btw, Death kažeš da si ti to znala sa 7-8 god i da ne želiš to niti jednom djetetu. well, guess what. nemaš mu kaj željet, to je i njegova stvarnost košto je bila tvoja. mama mu nema novaca=treba malo "odrast". jer njegova obitelj zbog tog happy meala možda neće imat kaj jest za ručak jedan dan.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 19:56   #312
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
naravno da postoji, zato je dobio samo 30kn, a ne 300000.




ne nosi toliku moralnu odgovornost kao ovo dvoje, ali dijelić odgovornosti je i na njemu.
čitaš i prevodiš si kako tebi odgovara.
"svi troje" ne mora nužno značiti da svi troje nose jednaku odgovornost(niti je to realno moguće) niti sam ja to igdje rekla. nismo na matematici da kad tri kruške podjeliš na troje ljudi, svak dobije jednaku krušku.

da, 10ogodišnje dijete mora znati neke stvari i mora se znati postaviti prema nekim stvarima. kao što sam rekla, to je danas učiteljica, sutra će bit netko drugi, prekosutra netko treći koji će mu ponudit novac. netko odrastao ili neki klinac iz razreda. a on bi trebao sve prihvaćat jer je "nesposobni 10godišnjak"? mislim, stvarno?


misliš da ja nisam bila u sl. situacijama kao dijete i da solim pamet bez veze? i nije mi palo na pamet mami nabijat dugove, zato jer sam znala da taj novac ona mora, a ne može vratiti.

to je dio života djeteta čiji starci nemaju novaca, i na njemu je da zna gdje su granice i da je s 21kn i happy mealom granicu prešao.
s djetetom treba porazgovarati. netko će mu uvijek nuditi novac kad mu mama neće dati, ili neće dati "dovoljno". možda će mu dati za male kokoce u kinu i spakirat mu sok, a netko će mu ponudit za pepsi i srednje kokice. on će "da ne bude otpadnik" kupit srednje kokice i pepsi i opet će mama doć kukat kak mu je neko dijete poklonilo 15kn i onda ga tražilo te novce natrag.

what's the point? okrivljavat samo učiteljicu? pa drugi put okrivljavat samo tog drugog klinca? ne, treba naučit dijete da novac ne prihvaća iili da barem bude skromniji. to nije toliko teško. može s epojest hamburger i bez happy meala.

ne moraš imati 15 da budeš skromaniji od ovoga.
Ako je ovo prvi put da se autorica susrela s ovakvim problemom,nadam se da ce obaviti jedan razgovor s malim da mu objasni upravo ovo sto pises.ako je dovoljno star da mu puni glavu necim totalno glupim tipa da nema obitelj,onda je dovoljno star i da ga nauci pametnom da novce vise ne uzima za koje mama nema/ne zeli vracati

Sent from my LG-P350 using Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:06   #313
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post

Tko je kriv za inflaciju petica i odlikasa? Roditelji pisu ocjene u dnevnike?Prijete nastavnicima pistoljima?

Usput,toliko licemjera, emotivnih invalida,iskompleksiranih osoba i laznih velicina (cast iznimkama,naravno) nigdje ne sretoh ko' u prosvjeti.
Zasto je to tako?
U moje vrijeme (imam 43) tko nije mogao upisati zeljeni faks (losiji ucenici) ili naci bolje placen posao u struci (nema vezu),redovno bi zavrsio u - skoli i svoje frustracije lijecio na djeci.
Sumnjam da je danas bolje.
ne mogu na ovo ne reagirati; aruena, nisi li se upravo ti pohvalila na jednoj temi, davno (nešto tipa "kako se žaliti na školu" ili na učiteljicu ili neš slično), kako ti je klinac dobio četvorku iz glazbenog, pa ste ti i muž urlali na ravnatelja, pa je ravnatelj urlao na učiteljicu, pa je ona plakala - ali je nakon toga tvoj sin dobio peticu?!

a ovo drugo..... devetnaestogodišnjaci su (i u moje vrijeme i u tvoje i u sadašnje) obično puni ideala, optimizma, žele mijenjati svijet (na bolje!) - sumnjam da su tako ogorčeni i frustrirani kak ti misliš, a još manje mislim da su tako glupi da bi upisivali faks kojeg uopće nije tako lako upisati, a koji ih nimalo ne zanima, i da bi desetljećima radili posao kojeg ne vole - samo zato bi liječili frustracije.

osobno posao učitelja smatram vrlo plemenitim (da, ima ih nesposobnih i loših, kao i u bilo kokoj drugoj struci - ali mislim da većina radi svoj posao pošteno).

p.s. ne, nisam učiteljica, ne radim u školi
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:14   #314
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
- - - - -
laura, ti i tvoj sin jeste obitelj.
vjerujem da je teško ak ste bez posla i bez love, ali pokušaj djetetu dati osjećaj sigurnosti - stalno mi se čini da mu izmičeš tlo pod nogama, umjesto da mu budeš oslonac.
te priče o nemanju obitelji ili pola obitelji vjerojatno u djetetu stvaraju strah i nesigurnost i (u njegovim očima) ga čine drukčijim od druge djece (gle, svi imaju obitelj - samo ja ne!). ne radi mu to.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:35   #315
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ne mogu na ovo ne reagirati; aruena, nisi li se upravo ti pohvalila na jednoj temi, davno (nešto tipa "kako se žaliti na školu" ili na učiteljicu ili neš slično), kako ti je klinac dobio četvorku iz glazbenog, pa ste ti i muž urlali na ravnatelja, pa je ravnatelj urlao na učiteljicu, pa je ona plakala - ali je nakon toga tvoj sin dobio peticu?!

a ovo drugo..... devetnaestogodišnjaci su (i u moje vrijeme i u tvoje i u sadašnje) obično puni ideala, optimizma, žele mijenjati svijet (na bolje!) - sumnjam da su tako ogorčeni i frustrirani kak ti misliš, a još manje mislim da su tako glupi da bi upisivali faks kojeg uopće nije tako lako upisati, a koji ih nimalo ne zanima, i da bi desetljećima radili posao kojeg ne vole - samo zato bi liječili frustracije.

osobno posao učitelja smatram vrlo plemenitim (da, ima ih nesposobnih i loših, kao i u bilo kokoj drugoj struci - ali mislim da većina radi svoj posao pošteno).

p.s. ne, nisam učiteljica, ne radim u školi
Nije bilo tako,prilicno (da li namjerno?)uproscavas slucaj.

Naime,na kraju 4.razreda,uciteljica je malome (po nama nepravedno )zakljucila 4 iz muzickog uz obrazlozenje pred cijelim razredom da ruzno pjeva.
Dijete je imalo svaku zadacu uradjenu,iz svih testova i glazbenih diktata 5 ili -5,svaku je pjesmicu znao,to nam je i uciteljica potvrdila,ali zena nije dala na svoju ocjenu,a to je 4.Ruzno pjeva.

Muz i ja smo,na ovaj njen komentar,otisli do ravnatelja,sa njom,naravno i zatrazili da komisija ispita dijete,pa neka bude 5 ili 4,nebitno,samo da se njena ocjena i komentar da li je bitno u 4.osnovne lijepo pjevati-provjere.

Niko se nije derao,mada je izmedju mojeg muza i uciteljice bilo povisenih tonova (pred ravnateljem),ona nije dala na svoju ocjenu,muz inzistirao na komisiji spominjuci ocjene ko' argumente pri cemu je i pitao je li pedagoski klincu od 10 godina pred cijelim razredom reci da ruzno pjeva.

Na kraju je ravnatelj stao na nasu stranu.Ili je zakljucio da je uciteljica stvarno kriva ili se bojao komisije,tko ce znati.
Zasto bi se bojao komisije,ako je sve u redu?

Uglavnom,uciteljica je upisala peticu,a nakon sto smo mi izasli iz kabineta,izgleda joj ocitao bukvicu jer se pojavila u holu suznih ociju.

Eto,tako je bilo.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:45   #316
Toliko postava za 30 kn za sendvić djetetu...ne mogu vjerovati! Učiteljica očito ima toliko pristojnosti da ne izolira dijete dok svi drugi jedu i imala je najbolju namjeru i sigurno nije ozbiljno mislila kada je rekla da će sutra vratiti nego je samo htjela zaštiti dijete od daljnih neugodnosti. I da, normalo je da djeca idu u kino, kazalište, muzeje i nakon toga u Mc Donalds, slastičarnice i pizzerije...
Dorja0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 20:54   #317
Inflacija odlikaša nije tema ovog topica.
Molim vas da se držite teme jer će sav off biti brisan i kartoniran.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:21   #318
možda bi trebalo otvoriti posebnu temu "mišljenje roditelja o učiteljima" jer mi se čini da su mnogi nabrijani na to.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:39   #319
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
možda bi trebalo otvoriti posebnu temu "mišljenje roditelja o učiteljima" jer mi se čini da su mnogi nabrijani na to.
Da, mozda.
Bez obzira koliko dobro misljenje o nastavnicima imali, mislim da se svi prije ili kasnije susretnemo s nekim od njih koji nam se bas ne svidja...ili s nekim njihovim postupkom koji nas razljuti.
Nevezano s tim tko je ovdje u pravu ili krivu (svoje sam o tome misljenje vec rekla) trebalo bi osvjestiti to da ovo i nije nesto oko cega bi se trebalo previse uzbudjivati tj. nije problem velikih razmjera.
Mozda je i dobro sto nije odmah isla u skolu...jer tada je jos bila ljuta i nerealno je gledala na cijelu pricu, ovdje je dobila i kritike, drugacije vidjenje stvari...pa iako nije pokazala da vidi svoju krivnju (vec samo uciteljicinu), mozda nakon prospavanih par noci sutra bude mirnija i uspije to na fini nacin srediti s uciteljicom, pa mozda cak i shvatiti/prihvatiti njeno objasnjenje i izgladiti stvar, sto bi svakako bilo dobro za decka i za daljnju komunikaciju i suradnju.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:52   #320
Black...i dalje mi je totalno besmisleno moralizirati oko onoga što je klinac napravio.

Ja ne mislim da bezveze soliš pamet i vjerujem ti da si bila u sličnim situacijama... ali prekrutih si stavova kad misliš da svako dijete mora djelovati po tom principu.

A to što ti jesi bila odgovorna u dotičnom momentu je iznimka, a ne pravilo.

Zbog toga nije u redu ovog klinca osuđivati.

Djeca bi u tim godinama trebala biti odgovorna da napišu domaću zadaću bez roditelja, da operu zube prije spavanja, da se pomole prije jela da ne zajebavaju pod satovima kolege i učitelje...itd...itd...
To bi bilo neko normalno djetinjstvo.

Ali očekivati od desetogodišnjaka da bude jedini koji ne jede taj famozni Happy Meal i da pritom odbije 21 kunu za Meal od starije osobe koja ujedno predstavlja autoritet...ma daj... besmisleno.
Em što to nije u skladu s njegovom dobi da on shvaća pravi koncept posudbe, em što ga takve sheme zbunjuju.

Ok..ako je to dijete s deset godina dovoljno ustrajno da kaže:
"Ne, hvala...moja mama mi ne dopušta da uzimam Happy Meal i ako mi je spremila žemljice ja ću te žemljice pojesti."
Dobro...bravo.

Ali s druge strane osuđivati dijete koje je pokleknulo iskušenju (bilo ono upoznato s tom "odgojnom lekcijom" koja glasi "ne uzimaj novac")...nema smisla uopće.

Ne. On ne snosi nikakav dio krivnje.
On je samo i isključivo kolateralna žrtva u zajebu odraslih koji jesu odgovorni za ovu situaciju.


I očekivati baš toliku skromnost od djeteta da si ne uzme taj jadni Happy Meal dok svi ostali rasturaju po njemu... Meni to nema veze s vezom.
Meni je to psihička tortura koja sigurno ne vrijedi 21 kunu niti je vrijedna svih ovih komplikacija koje su se dogodile nakon Mekića.

Uglavnom smatram da je ova priča sretno završila onda kad je dijete dobilo svoj dio kolača i to je najbitnije.
A kako će se odrasli kasnije zajebavat sa svojim mušicama... njihova stvar.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.