Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 20:04   #21
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
I ja mislim da će to neslavvno završiti.
Ma kakva srdela, ko bi to jeo od mladih s tim kostima. treba razmišljati kako oni razmišljaju, šta oni jedu-aha pizze i hamburgere, e sad ja ulijećem sa nekom smrdljivom suhom ribom s kostima i pomfritom. neide to tako..
Trebalo je nešto inventivnije izmisliti.
Npr. sendviči s tim i tim i onda malo domaćih slanih srdela paniranih nekim umakom sve bez kosti.
Staviti natpis domaće s certifikatom.
Ili eko, to danas pali, ali trebaju i prilozi biti eko..
Okus i mekoća na prvom mjestu, da se topi u ustima. To brijem da bi išlo.
Problem je u tome što od djece radimo idiote. A sve počinje roditeljima, ljenim roditeljima kojima je lakše uvaliti 50 kuna djetetu da jede u Mc-u neko skuhati zdjelu poštene hrane.
Današanja djeca dobivaju nervene slomove (tome sam osobno svjedočio) kada se pred njih stavi recimo punjena papirka ili špinat, blitva tikvice a meso u normalnom obliku gotovo da i ne poznaju

Ovo dobro oslikava situaciju
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 20:36   #22
Srdele volim, ali pipkati po nekakvim przenim iz kurceve plasticne case bez mogucnosti da operem ruke ne pada mi na pamet....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 23:35   #23
jebale ih srdele,bolje su papaline
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 01:00   #24
Srdele iz friteze ili tave nebi dao ni mačketinama, jeble ih srdele. A iz Splita sam.
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 01:08   #25

Katastrofa.
Još da su lignje, pa ih pikaš s štapićem, ajde, nekako, al srdele
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 01:28   #26
Definitivno propada biznis jer Hrvati ne jedu ribu a kako se vidi iz postova oni koji ju jedu su picajzle od ljudi ili da prevedem FINE GUZE koji nebi dirali ribu prstima a nego čime bi je dirali da ne ispadnem vulgaran?????

Kad got sam u Austriji ubijam se u NORDSEE fastfood-u oni su dobro zamislili meni sa sendvičima od panirane ribe ili pečene na žaru i još su ubacili tjesteninu i rižota sa plodovima mora ali opet to nije brdoviti balkan gdje ekipa jede u MCdonaldsu jer je to za nepovjerovati PRESTIŽ i naravno oni sa manje love mesni doručak na štapu oli ti kebab

Pizza cut nam je vrhunac ponude na moru isto ko kad dođem u npr PRAG nemožeš nigdje pojesti bramborove knedle uz kakav gulaš ali zato pizza cut je svagdje i identičan ovom našem smeće na 100 različitih jezika
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 07:42   #27
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Definitivno propada biznis jer Hrvati ne jedu ribu a kako se vidi iz postova oni koji ju jedu su picajzle od ljudi ili da prevedem FINE GUZE koji nebi dirali ribu prstima a nego čime bi je dirali da ne ispadnem vulgaran?????
To nije hrana za takvu vrstu konzumacije, na štandu treba biti nešto "ready to eat" bez kostiju i kompliciranja.
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Kad got sam u Austriji ubijam se u NORDSEE fastfood-u oni su dobro zamislili meni sa sendvičima od panirane ribe ili pečene na žaru i još su ubacili tjesteninu i rižota sa plodovima mora ali opet to nije brdoviti balkan gdje ekipa jede u MCdonaldsu jer je to za nepovjerovati PRESTIŽ i naravno oni sa manje love mesni doručak na štapu oli ti kebab

Pizza cut nam je vrhunac ponude na moru isto ko kad dođem u npr PRAG nemožeš nigdje pojesti bramborove knedle uz kakav gulaš ali zato pizza cut je svagdje i identičan ovom našem smeće na 100 različitih jezika
To se zove standard ili još bolje "igranje na sigurno". Sa Mc Donaldsom (ili nečim sličnim) znaš da ćeš svugdje na svijetu dobiti istu stvar istoga okusa a bramborovi knedli ili slično možda će ti se svidjeti a možda i neće pa ćeš popušiti lovu i ostati gladan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 07:50   #28
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Definitivno propada biznis jer Hrvati ne jedu ribu a kako se vidi iz postova oni koji ju jedu su picajzle od ljudi ili da prevedem FINE GUZE koji nebi dirali ribu prstima a nego čime bi je dirali da ne ispadnem vulgaran?????
Pricas gluposti. Ribu, normalno, jedem i volim... I je, srdele jedem prstima... Nakon cega ruke operem...

Nisi uocio bitnu razliku izmedju svog austrijskog sendvica s paniranim filetom bijele ribe i fucking plasticne case masnih srdela?

A masnjake koji bi prstima pojeli (preplacenu) przenu srdelu s kioska bez mogucnosti pranja ruku pa se jos onda isli s nekim rukovati ne razumijem ....

Iako, vjerojatno su proucavanjem trzista uvidjeli da takvih masnjaka ima posve dovoljno, pa su im oni ciljano trziste
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 07:55   #29
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Definitivno propada biznis jer Hrvati ne jedu ribu a kako se vidi iz postova oni koji ju jedu su picajzle od ljudi ili da prevedem FINE GUZE koji nebi dirali ribu prstima a nego čime bi je dirali da ne ispadnem vulgaran?????
Glupost, jesi probao prženu srdelu ikad?

A jedem praktički sve morske plodove na skoro sve moguće načine i u ogromnim količinama.

Quote:
Kad got sam u Austriji ubijam se u NORDSEE fastfood-u oni su dobro zamislili meni sa sendvičima od panirane ribe ili pečene na žaru i još su ubacili tjesteninu i rižota sa plodovima mora ali opet to nije brdoviti balkan gdje ekipa jede u MCdonaldsu jer je to za nepovjerovati PRESTIŽ i naravno oni sa manje love mesni doručak na štapu oli ti kebab

Pizza cut nam je vrhunac ponude na moru isto ko kad dođem u npr PRAG nemožeš nigdje pojesti bramborove knedle uz kakav gulaš ali zato pizza cut je svagdje i identičan ovom našem smeće na 100 različitih jezika
Neno ti je već odgovorio, nije stvar prestiža nego jedeš hranu koju znaš, znaš joj cijenu i što dobiješ. A ovdje je početak, a cijena je već sad upitna da li je moguće s njom uopće konkurirati nekom.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:19   #30
Vidiš,a da tu istu srdelu ljepo isfiletiraju,pa ju uvaljaju u brašno sa začinima,pa malo nekog umaka i onda to sve slože sa salatom i prilozima u finu mekanu i toplu žemljicu ili neki somun,to bi onda i moglo proći. Dobio bi nešto slično Nordsee sendvičima. Ili mcd fishburgeru. Jednostavno,fast food mora bit takav da ga možeš jesti on the go bez da se cijeli zamastiš i ukenjaš.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:45   #31
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Vidiš,a da tu istu srdelu ljepo isfiletiraju,pa ju uvaljaju u brašno sa začinima,pa malo nekog umaka i onda to sve slože sa salatom i prilozima u finu mekanu i toplu žemljicu ili neki somun,to bi onda i moglo proći. Dobio bi nešto slično Nordsee sendvičima. Ili mcd fishburgeru. Jednostavno,fast food mora bit takav da ga možeš jesti on the go bez da se cijeli zamastiš i ukenjaš.
e ovo bi jeo svaki dan
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:04   #32
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Vidiš,a da tu istu srdelu ljepo isfiletiraju,pa ju uvaljaju u brašno sa začinima,pa malo nekog umaka i onda to sve slože sa salatom i prilozima u finu mekanu i toplu žemljicu ili neki somun,to bi onda i moglo proći. Dobio bi nešto slično Nordsee sendvičima. Ili mcd fishburgeru. Jednostavno,fast food mora bit takav da ga možeš jesti on the go bez da se cijeli zamastiš i ukenjaš.
Da i porcija bi koštala 50 kn ako ne i bolje
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:40   #33
50 kn nebi sigurno. Ali oko 30-35 kn da. U prosjeku kao bilo koji pošteni fast food. Ne znam zašto misliš da bi to moralo biti uber skupo? Da sve kupuješ po maloprodajnim cijenama,porcija te ne ispadne preko 20 kn. A pošteni fast food ipak ima i količinu na koju može tražiti neki popust.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:00   #34
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
50 kn nebi sigurno. Ali oko 30-35 kn da. U prosjeku kao bilo koji pošteni fast food. Ne znam zašto misliš da bi to moralo biti uber skupo? Da sve kupuješ po maloprodajnim cijenama,porcija te ne ispadne preko 20 kn. A pošteni fast food ipak ima i količinu na koju može tražiti neki popust.
Nije stvar u nabavnim cijenama nego radu. Oko toga ima puno posla a ne možeš skupo prodati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:17   #35
Naš narod je uglavnom naviknuo da uz malo truda skupo proda svoju uslugu ili proizvod. A da o nemaštovitosti i nedostatku inovacija i ne govorimo. Tako i ovo sa srdelama.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:35   #36
Misliš oko filetiranja? Tu imaš dvije opcije. Jedna je da kupuješ već isfiletiranu srdelu. Ima čak i naša firma koja to prodaje,samo nemaju cijene na netu. Druga je da prije otvaranja sat dva samo filetira netko ribu. Za jednu ti treba oko minute. Dvije osobe koje to rade mogu isfiletirat ajmo reći u 2 sata 200 komada. I onda jedan filetira,drugi prži i radi sendviče. Naravno da ima posla. To je neisplativo naravno ako imaš veliki promet. No onda ideš na već gotove filete.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:30   #37
Da bi se srdela ila sa nogu...mora biti malena(ociscena) i dobro pofrigana...onda je mos poisti cilu sa kostima...inace je to pain in my ass...
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:39   #38
I s repom
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:41   #39
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Da bi se srdela ila sa nogu...mora biti malena(ociscena) i dobro pofrigana...onda je mos poisti cilu sa kostima...inace je to pain in my ass...
pa zato velim ili papaline ili girice - manje su od srdela i mogu se jesti čitave
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 14:50   #40
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
I ja mislim da će to neslavvno završiti.
Ma kakva srdela, ko bi to jeo od mladih s tim kostima. treba razmišljati kako oni razmišljaju, šta oni jedu-aha pizze i hamburgere, e sad ja ulijećem sa nekom smrdljivom suhom ribom s kostima i pomfritom. neide to tako..
Trebalo je nešto inventivnije izmisliti.
Npr. sendviči s tim i tim i onda malo domaćih slanih srdela paniranih nekim umakom sve bez kosti.
Staviti natpis domaće s certifikatom.
Ili eko, to danas pali, ali trebaju i prilozi biti eko..
Okus i mekoća na prvom mjestu, da se topi u ustima. To brijem da bi išlo.
Ne piši više ovako, ogladnio sam.

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da i porcija bi koštala 50 kn ako ne i bolje
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
50 kn nebi sigurno. Ali oko 30-35 kn da. U prosjeku kao bilo koji pošteni fast food. Ne znam zašto misliš da bi to moralo biti uber skupo? Da sve kupuješ po maloprodajnim cijenama,porcija te ne ispadne preko 20 kn. A pošteni fast food ipak ima i količinu na koju može tražiti neki popust.
Upravo tako, za 35 kn bi išlo, osim ako nisi zaglibio sa nekom jebenom svotom za najam.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije stvar u nabavnim cijenama nego radu. Oko toga ima puno posla a ne možeš skupo prodati.
Možeš, jer je srdela u nabavi 6-7 kn/kg ako kupuješ na kašetu.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa zato velim ili papaline ili girice - manje su od srdela i mogu se jesti čitave
Moram reagirati kao biolog, jebiga, papaline su isto zajebane za jesti cijele, jer imaju ljusku, pa je treba čistiti od toga prvo.

Girice su inače izmišljen naziv za svu manju ribu, radi se o gavunu.



Ne znam zašto bi bio problem, postoje čišćene srdele, a neočišćene se daju nabaviti po 6-7 kn/kg, recimo 5 filetiranih po porciji, u kilogramu ti ih je 33 u prosjeku. Ako se to ne isplati, onda stvarno.

Umak, ako se radi na veću količinu, ne ispadne ni 2 kn/porcija (još sam puno i rekao), samo treba prodati 200 porcija dnevno minimum, inače se ne isplati. Ostale troškove i sami znate, pa eto, računajte.

Moguće da bi išla shema sa hobotnicom, lignjama, ali šta kad ne stanu turisti, sve zamre.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.