Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 22:10   #1
Street Food

Pozdrav,

Sto mislite o fast food pokretnom standu (nesto tipa kao coffee bike) za prodaju przenih lignji, uz pommes + umak po izboru u ambalazi slicnoj kao onoj iz surf n fries-a? Jel postoji vec tako nesto kod nas, ako ne mislite li da bi to proslo? Dali bi kupili takvo sto?

Zadnje uređivanje delicilous : 08.02.2017. at 23:32.
delicilous is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 00:13   #2
Quote:
delicilous kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Sto mislite o fast food pokretnom standu (nesto tipa kao coffee bike) za prodaju przenih lignji, uz pommes + umak po izboru u ambalazi slicnoj kao onoj iz surf n fries-a? Jel postoji vec tako nesto kod nas, ako ne mislite li da bi to proslo? Dali bi kupili takvo sto?
samo to nam je jos nedostajalo-friteza na kotacima; Mcdonalds, siptarov sladoled, polupokvareni kebab i losa pizza na svakom cosku i izbor nakon pijancevanja je sada potpun.
a te lignje, nemoj nas od samog pocetka zavaravati, to nece biti lignje vec neka jeftina zamjena za lignje koje se obicno i prodaju pod lignje. (nije da imam nesto protiv, meni je jednako dobra bilo koja hrana pod imenom "lignje")
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 07:59   #3
Ja ne bih jeo lignje s nogu, za to bi išao u restoran, a za fast želim nešto brzo, jednostavno i praktično.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:08   #4
Quote:
delicilous kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Sto mislite o fast food pokretnom standu (nesto tipa kao coffee bike) za prodaju przenih lignji, uz pommes + umak po izboru u ambalazi slicnoj kao onoj iz surf n fries-a? Jel postoji vec tako nesto kod nas, ako ne mislite li da bi to proslo? Dali bi kupili takvo sto?
A na pokretnom standu na biciklu kako mislis zagrijavati ulje za przenje? Ako nosis plinsku bocu onda je taj pokretni stand ipak malo ozbiljniji nego nesto ultra malo. Da ne velim da je izbor hrane koju si naveo ocaj ali ono....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:13   #5
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja ne bih jeo lignje s nogu, za to bi išao u restoran, a za fast želim nešto brzo, jednostavno i praktično.
A to je on mislio kao surf & fries.....dakle jedes iz onog skanicla sa cackalicama. No, moras imati 2 friteze i ogromnu kolicinu izuzetno vruceg ulja. Em je to opasno za mobilnu platformu (da netko ne nastrada), em ti treba prostor em ti treba izvor topline. A vjerovatno trebaju i neke sanitarne dozvole.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:31   #6
pa kad se mogu tako peći krofnice, kokice, palačinke... ne vidim razloga zašto ne bi mogao pržiti i npr. lignje

kod mene ima jedan baja ispred jednog trg. centra sa onom fritezom u kojoj peče krofnice i to dovuče na kotačima
prije toga je imao isto takav štand na kotačima gdje je kuhao hrenovke i pravio hot-dog, ali slabo je išlo
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:12   #7
Lani jednu večer prošao rivom u Makarskoj (kad je bio koncert Prljavaca)... E koji su to opojni mirisi bili prastare ribe, ulja itd bili.... Pa ipak raja kupuje. Dakle, probaj. Netko to ipak kupuje, i papreno plati, ja ću radije napravit sendvič bio kupio samo točeno pivo, pa i njega prolio, nisam ga mogao pit...

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:36   #8
Ja sam prije četiri godine imao plan i želju uložiti 40000 eura u pokretne štandove sa cijedjenim voćem pa sam izračunao da to nije dosta para kad sam na papir stavio sve uvjete koje treba zadovoljiti.

Možda je danas nešto drugačije/lakše ali čisto sumnjam.

Edit: evo ti i bolja ideja - pusti lignje, bolje da prodaješ juhu. U sklopu tjedna restorana su to radili i bio je hit, kaže mi tip da sve proda u vrlo kratkom vremenu. On je uzimao tri "bačve" juhe iz restorana i na webu je svaki dan bilo objavljeno mjesto gdje će biti u koje vrijeme.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:39   #9
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Lani jednu večer prošao rivom u Makarskoj (kad je bio koncert Prljavaca)... E koji su to opojni mirisi bili prastare ribe, ulja itd bili.... Pa ipak raja kupuje. Dakle, probaj. Netko to ipak kupuje, i papreno plati, ja ću radije napravit sendvič bio kupio samo točeno pivo, pa i njega prolio, nisam ga mogao pit...

Poslano sa Lenovo Mobicha
Petkom vidim svakakvu ekipu od radnika do manager kakao hodocaste po te przene "lignje" i pommes sa tartarom od Kaufland kioska do gablec restorana. Iskreno ne znam kako to netko moze jesti. Lignje nisu lignje nego drek iz tajlanda pun smeca i antibiotika i onda sve zivo przeno u ulju - znaci em je lose i nekvalitetno em je udar na srce i krvozilni sustav.

Ajde da je netko narucio prave jadranske lignje na zaru uz maslinovo ulje, blitvu i krumpir na leso. Ne bi nis rekao.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:05   #10
E da nije barem ponovnog zamrzavanja odmrznutog

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:00   #11
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ajde da je netko narucio prave jadranske lignje na zaru uz maslinovo ulje, blitvu i krumpir na leso. Ne bi nis rekao.
Gdje i po kojoj cijeni?

Malo realnosti ne bi škodilo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:44   #12
Ne znam koliko bi to bilo za "turizam" ali kod nas definitivno fali mjesta gdje bi se ili s nogu ili po uzoru na one američke zalogajnice pojelo nešto što bi se zvalo "doručak". Npr. Pita, 2 jaja i komad slanine, bijeli žganci s vrhnjem, neka gusta juha i to sve do recimo 10kn.
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:53   #13


Genijalna ideja, eto, ti to ponudi, ja ću ti biti prvi gost.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:23   #14
Zašto roflaš?!?!

Pa ima masu ljudi koji bi pojeli za gablec npr bijele žgance koji su inače malo teži za napraviti i rijetko ih tko radi doma... Evo, kod nas u BJ ima jedan hotel koji to nudi, s time da si možeš za 10kn praktički staviti koliko želiš. I vrlo brzo rasprodaju. Ne odgovaraju svima za galbece pekare ili cijeli gableci za 30kn.
Ista stvar je i s ne znam npr. jajima, neka "kajgana to GO" s slaninom ili nešto slično....
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:11   #15
doručak/gablec bi prolazio.
pitanje koliko se isplati sve to skupa.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:57   #16
Mislim da rofla jer si rekao do 10 kn. Ne mogu si posložiti računicu ako su ti jela po 10 kn.

Ali, slažem se, bilo bi super da toga ima, evo i ja bi bio redovit gost.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:36   #17
Ma ono to sam okvirno lupio (nisam mislio sve skupa za 10kn) al realno tu negdje, mislim, ako Burek s mesom može biti 10kn i to dobar (Pekara Panini u Bjelovaru) onda ne vidim zašto npr. 2 jaja i nešto slanine ili pečeni jeger kobasica ne bi bilo toliko... Ali ok, znam, treba gledati širu sliku tj. i ostale troškove koje ulaze u pripremu takvih jela...

Meni je bilo zakon kada smo imali u našoj firmi kuhinju pa si mogao za 10-ak kn uzeti takva jela. Najviše sam volio četvrtak sir/vrhnje i dvije roštilj kobasice
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:53   #18
Kod nas općenito drastično fali mjesta gdje možeš na brzinu pojesti normalnu hranu.

S jedne strane imaš pekare, a to što oni prodaju se ne može nazvati hranom.
S druge strane imamo fast foodove koji uglavnom trže hamburgere, kebabe i ćevape.

Dakle, preko 90% hrvatske ponude brze hrane su klipići, hamburgeri i kebabi.
No prosječnom Hrvatu je standardna stvar za doručak pojesti klipić, a vrhunac gastronomije koji se prepričava danima mu je kebab natrpan zapečenim mesnim doručkom kod Ali Kebabe kod Kvatrića, pa me takva situacija niti ne čudi.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:40   #19
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Petkom vidim svakakvu ekipu od radnika do manager kakao hodocaste po te przene "lignje" i pommes sa tartarom od Kaufland kioska do gablec restorana. Iskreno ne znam kako to netko moze jesti. Lignje nisu lignje nego drek iz tajlanda pun smeca i antibiotika i onda sve zivo przeno u ulju - znaci em je lose i nekvalitetno em je udar na srce i krvozilni sustav.

Ajde da je netko narucio prave jadranske lignje na zaru uz maslinovo ulje, blitvu i krumpir na leso. Ne bi nis rekao.
Po čemu su to tajlandske lignje lošije od naših? Po čemu su njihove lignje ulovljene na otvorenom moru (dijelom oceana) pune antibiotika a naše nisu,a ulovljene su u struji mora koja je prošla sve obale od Maroka, Alžira, Tunisa, Malte, Libije, Egipta, Izraela, Libanona, Sirije, Turske, pa joj se pridružila struja mora koja dolazi iz Crnog Mora i nosi slivove Dunava i Volge, Grčke, Albanije, pokupila fekalije svih navedenih zemalja plus velikih riječnih slivova i tek onda došla nama???

A što se udara na srce tiče, naše domaće lignje su jednako prepune kolesterola kao i bilo koje druge na svijetu.


U Splitu je postojalo (ne znam jel još) par štandova s kolicima di su se prodavale fritule, dakle friteza sa dubokim uljem. Ako mogu fritule, trebale bi moći i pržene lignje.

Uostalom i kokičari u svojim kolicima imaju plinske boce. Nasred ulice. Pa nitko ne diže paniku
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:43   #20
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Kod nas općenito drastično fali mjesta gdje možeš na brzinu pojesti normalnu hranu.

S jedne strane imaš pekare, a to što oni prodaju se ne može nazvati hranom.
S druge strane imamo fast foodove koji uglavnom trže hamburgere, kebabe i ćevape.

Dakle, preko 90% hrvatske ponude brze hrane su klipići, hamburgeri i kebabi.
No prosječnom Hrvatu je standardna stvar za doručak pojesti klipić, a vrhunac gastronomije koji se prepričava danima mu je kebab natrpan zapečenim mesnim doručkom kod Ali Kebabe kod Kvatrića, pa me takva situacija niti ne čudi.
Ne baš, našim je ljudima vrhunac gastronomije kad jednom godišnje odu u restoran pa se hvale da su jeli ZELENU tjesteninu s plodovima mora
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.