Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2010., 12:53   #1001
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje...pokusat cu tu...Uglavnom, moj sin ima skoro 4 mjeseca i unazad 10 tak dana kada leži na leđima redovito okkreće glavu ili lijevo ili desno. ko da želi vidjeti nesto iznad glave, a pritom se cijeli izvije u luk. Čini mi se da mu to nije nimalo ugodan polozaj i odvraćam ga od njega ali je uporan. A pritom cendra i nekad plače. Je li netko ima isto iskustvo? Jel ovo nesto za zabrinuti se ili je samo jedna od faza razvoja? Ono sta me najvise zbunjuje je to da kad ide spavat, to isto radi i ne moze zaspat od toga, pa nam je uspavljivanje postao najveći problem...
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:27   #1002
Quote:
Lucija6.7. kaže: Pogledaj post
Moj puza već 2 tjedna unatrag,i to intenzivno?Ima tko isti slučaj?
ja sam prvih mjesec dana puzala unazad. i evo, sad hodam unaprijed! ma ne brini, dosta beba prvo unazad ide pa onda skuze da mogu ici i unaprijed.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:28   #1003
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje...pokusat cu tu...Uglavnom, moj sin ima skoro 4 mjeseca i unazad 10 tak dana kada leži na leđima redovito okkreće glavu ili lijevo ili desno. ko da želi vidjeti nesto iznad glave, a pritom se cijeli izvije u luk. Čini mi se da mu to nije nimalo ugodan polozaj i odvraćam ga od njega ali je uporan. A pritom cendra i nekad plače. Je li netko ima isto iskustvo? Jel ovo nesto za zabrinuti se ili je samo jedna od faza razvoja? Ono sta me najvise zbunjuje je to da kad ide spavat, to isto radi i ne moze zaspat od toga, pa nam je uspavljivanje postao najveći problem...
hm... uvija se? mene je pedica pitala na sistematskom da li se uvija i ja sam rekla da ne, i ona je na to odgovorila da je to u redu jer nije dobro da se uvija... tak da ja bi pitala pedicu na tvom mjestu.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 16:31   #1004
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje...pokusat cu tu...Uglavnom, moj sin ima skoro 4 mjeseca i unazad 10 tak dana kada leži na leđima redovito okkreće glavu ili lijevo ili desno. ko da želi vidjeti nesto iznad glave, a pritom se cijeli izvije u luk. Čini mi se da mu to nije nimalo ugodan polozaj i odvraćam ga od njega ali je uporan. A pritom cendra i nekad plače. Je li netko ima isto iskustvo? Jel ovo nesto za zabrinuti se ili je samo jedna od faza razvoja? Ono sta me najvise zbunjuje je to da kad ide spavat, to isto radi i ne moze zaspat od toga, pa nam je uspavljivanje postao najveći problem...
a jesi ga probala stavit spavat na trbuh,mislim ako na trbuhu diže glavu i okreće lijevo desno,da može na trbuh spavat...možda on to pokušava napravit,moj je od tog perioda počeo spavat na trbuh i tako mu je najdraže sada...
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:03   #1005
mene zanima što to znači - puzanje unatrag! moja ide unatrag kad se odguruje rukama i "skliže" se prema unatrag. jel to to? ili...?
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:45   #1006
nama je fizijatrica rekla da djeca prvo pužu unazad.

seven mi smo dobili vježbe za posjedanje, ali to ne valja ovako objašnjavati. slično je onoj vježbi što ima kod jovančevića kada se uhvati bebinim rukicama bebine gležnjeve dok leži na leđima i onda ga ''povučeš'' u sjedeći položaj. jednu mu rukicu držiš na gležnju, a druga mu služi kao bočni oslonac fino ispružena i oslonjena dlanom na podlogu.
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:49   #1007
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje...pokusat cu tu...Uglavnom, moj sin ima skoro 4 mjeseca i unazad 10 tak dana kada leži na leđima redovito okkreće glavu ili lijevo ili desno. ko da želi vidjeti nesto iznad glave, a pritom se cijeli izvije u luk. Čini mi se da mu to nije nimalo ugodan polozaj i odvraćam ga od njega ali je uporan. A pritom cendra i nekad plače. Je li netko ima isto iskustvo? Jel ovo nesto za zabrinuti se ili je samo jedna od faza razvoja? Ono sta me najvise zbunjuje je to da kad ide spavat, to isto radi i ne moze zaspat od toga, pa nam je uspavljivanje postao najveći problem...
to napomeni pedijatru, jer mi se čini kao tipično izvijanje koje nije poželjno i treba ga izbjegavati npr. odvlačenjem pažnje.
samo ne paničari, nije to ništa strašno!
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 19:27   #1008
Hvala vam mame . Baš si me utješile . Pol dana sam s njim na puzzlama i stalno ga promatram kako se kreće i šta radi.
Gric,baš kao što si ti rekla, baca se s boka na bok s ispruženom rukicom i tako dogmiže do igračke .
Jednostavno neće na koljena. Kad ga stavim na sve četiri odmah se baci na trbuh i izravnava nogice . Kad sjedi, već pomalo savladava bočne obrane, ali ne znam kad će se sam naučit posjedat.
Imam osjećaj da je njemu sve teško jer je velika i krupna beba .

Javim se ako bude kakvih pomaka - bilo to unaprijed ili unazad .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 20:07   #1009
seven, ne pizdi moj tek u zadnje vrijeme hoće na koljena, ali i dalje voli gmizati.
posjeo se sam par dana prije navršenog 9 mjeseca iz patuljka. isti dan se počeo dizat uz namještaj (tj pokušavat)

što se tiče izvijanja u luk, ja sam se ovdje načitala svakakvih pizdarija i čim mi se bebač počeo tako izvijat ja ga već zamislila bolesnog
naravno, odvela ga doktoru, sve u savršenom redu. bebač nakon 10-15 dana prestao s izvijanjem u luk, to isto zna bit faza u razvoju.
ne kažem da je kod svake bebe tako, ali u svakom slučaju ne treba odmah ni paničariti.
prestanite čitat internet i zamišljat crnjake, meni je super otakako sam prestala.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 20:21   #1010
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje...pokusat cu tu...Uglavnom, moj sin ima skoro 4 mjeseca i unazad 10 tak dana kada leži na leđima redovito okkreće glavu ili lijevo ili desno. ko da želi vidjeti nesto iznad glave, a pritom se cijeli izvije u luk. Čini mi se da mu to nije nimalo ugodan polozaj i odvraćam ga od njega ali je uporan. A pritom cendra i nekad plače. Je li netko ima isto iskustvo? Jel ovo nesto za zabrinuti se ili je samo jedna od faza razvoja? Ono sta me najvise zbunjuje je to da kad ide spavat, to isto radi i ne moze zaspat od toga, pa nam je uspavljivanje postao najveći problem...
Kad sam bila sa malom u bolnici zbog refluksa sa nama u sobi je bila curica od 5 mj. i isto je radila most i doktori su je zadržali 5 dana da provjere sve moguće bakterije i dr. stvari i na kraju je pustili doma i rekli da bebi nije ništa nego da je samo malo zaigrana i znatiželjna...da su napravili sve preglede i da je curka zdrava... posavjetuj se sa pedijatricom pa če ti ona znat bolje.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 22:07   #1011
Hvala vam na odgovorima. Nadam se da nije nista opasno...Drago mi je da se prestane izvijat kad mu zaokupim paznju ispred njega. Pokušala sam i sa lezanjem na trbuhu, ali on to jednostavno ne želi kad je pospan. Kad je budan i kad mu je do igre i istraživanja voli biti na trbuhu i već unazad mjesec dana lijepo drzi glavu, ali kad mu se spava ili kad je nervozan, nema šanse. Zaključak: moje malo tvrdoglavo i znatiželjno zlato
Imamo kontrolu za 10 tak dana u pedice, pa cu joj reci za ovo sto me muci...a do tada cemo se borit
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 23:24   #1012
dakle. 6 i pol mj.
sjedi, puže..okej,samo naprijed
diže se na noge...
ne znam kaj da radim s njime. ne hvata se za visoki namještaj pa povlači rukama, nego se za nešto niže primi... nekad klekne na jedno koljeno pa se digne, al večinom dođe do nečeg povišenog(npr ograda kreveta koja je do sad bila još na najgornjoj razini) i iz puzajućeg položaja se uhvati za ogradicu odozgo i digne se,snagom nogu-ne rukama. i stoji na punom stopalu.
mogu ga i snimit ak netko oće analizirat
stvarno ne znam jel ok pustit ga već da se "stoji" tako?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 00:29   #1013
ajme ne znam black, pa di ranije...stvarno je napredan
a šta ćeš sada pa pusti ga

možda ti netko da savjet, tko je upućeniji u ovo

moja je stara oliko i tvoj, ali još ne puzi i ne diže se na noge
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 00:38   #1014
ma daj kak je krenuo s 8 mjeseci bu trčo
ma nije normalan vrag mali

još kad je tek počeo gmizat, dizao se na noge(stavljala sam sliku negdje, glavom je ronio a guzica u zraku i na nogama "stoji" ), a sad je to prešlo baš u dizanje.. ima već neko vrijeme al zadnjih par dana se cijelo vrijeme diže

jednom sam ga pustila da spuzne natraške s kauča i nije završio na dupetu, dočekao se na noge i ostao stajat ...
prije nekih 3 tjedna je to bilo...
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 01:04   #1015
[QUOTE=me in honey;24628942]seven, ne pizdi moj tek u zadnje vrijeme hoće na koljena, ali i dalje voli gmizati.
posjeo se sam par dana prije navršenog 9 mjeseca iz patuljka. isti dan se počeo dizat uz namještaj (tj pokušavat)

Moram pizdit . Što je to "patuljak"? Jel to neki položaj ili ? To njegovo gmizanje je svaki put drugačije. Nekad se njiše s boka na bok,a nekad se kreće ko gusjenica jer nakratko podigne guzicu i tako se odgurne prema naprijed .

Nadam se da će se i moj kikić tako odjednom pokrenuti .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:21   #1016
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
dakle. 6 i pol mj.
sjedi, puže..okej,samo naprijed
diže se na noge...
ne znam kaj da radim s njime. ne hvata se za visoki namještaj pa povlači rukama, nego se za nešto niže primi... nekad klekne na jedno koljeno pa se digne, al večinom dođe do nečeg povišenog(npr ograda kreveta koja je do sad bila još na najgornjoj razini) i iz puzajućeg položaja se uhvati za ogradicu odozgo i digne se,snagom nogu-ne rukama. i stoji na punom stopalu.
mogu ga i snimit ak netko oće analizirat
stvarno ne znam jel ok pustit ga već da se "stoji" tako?
Ako izbaci jednu nogicu i osloni se na nju a s rukicama se samo pridrzava, onda je ok. I moja se pocela dizati sa 6 i pol ali prvo se povlacila rukama. Inace se gotovo svi tako pocinju dizati pa ipak provjeri da se ne koristi vise rukicama za dizanje.
A i to je gotovo nemoguce sprijeciti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:27   #1017
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ako izbaci jednu nogicu i osloni se na nju a s rukicama se samo pridrzava, onda je ok. I moja se pocela dizati sa 6 i pol ali prvo se povlacila rukama. Inace se gotovo svi tako pocinju dizati pa ipak provjeri da se ne koristi vise rukicama za dizanje.
A i to je gotovo nemoguce sprijeciti.
tnx
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 16:24   #1018
Quote:
carrie23 kaže: Pogledaj post
mene zanima što to znači - puzanje unatrag! moja ide unatrag kad se odguruje rukama i "skliže" se prema unatrag. jel to to? ili...?
da,tak radi i moj
__________________
BORNA 17.04.2009.
Lucija6.7. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 18:06   #1019
Nagradno pitanje!!!

Koliko prosjecno treba od puzanja do dizanja/hodanja?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 18:08   #1020
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Nagradno pitanje!!!

Koliko prosjecno treba od puzanja do dizanja/hodanja?
Nama od puzanja do prvog dizanja malo manje od mejsec dana.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.