Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 12:46   #61
Quote:
maja002 kaže: Pogledaj post
pozdrav imam pitanje sa suprugom sam u braku 7god i sad ce doc do rastave nisam od njega mogla otic dok mu nisam kod javnog biljeznika potpisala papir da se odricem svoje imovine i djece,ali se tog niceg ne zelim odrec i sad me zanima dali sam tim potpisom sve izgubila,kuca glasi na mene i ja sam je svojim nasljedenim novcima napravila od temelja????
Ne možeš se odreći djece izjavom kod javnog bilježnika. Ovdje se očito radi o prijetnji pa se posavjetuj s odvjetnikom u vezi s kućom i drugom imovinom.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 13:22   #62
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
a tada on ne bi imao nikakve šanse za skrbništvo.
Nema ih ni sada. Zakonita nije luda i ne zlostavlja djecu.

Osim toga, čovjek je usred topica uveo varijablu svoje spremnosti na sporazumni razvod, protiv čega je žena . Potpuno je nejasno i što on hoće i što on neće.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 13:26   #63
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nema ih ni sada. Zakonita nije luda i ne zlostavlja djecu.

Osim toga, čovjek je usred topica uveo varijablu svoje spremnosti na sporazumni razvod, protiv čega je žena . Potpuno je nejasno i što on hoće i što on neće.
Oprosti, ali niti on nije ni lud niti zlostavlja djecu. Ako je starija kći uz njega, onda nije baš sve izgubljeno.
E sad, ni ja ne razumijem baš taj dio s razvodom, ali pretpostavljam da ona ne želi sporazumni razvod, nego ga želi tužiti, a u sadržaju tužbe planira navesti i zlostavljanje, ako sam dobro shvatila. Kad se takav brak okonča, on gubi parnicu i plaća sve troškove, dok kod sporazumnog plaćaju po pola. Zato bi bilo najpametnije kad bi on na njezinu tužbu išao sa protutužbom. Na kraju obično istina izađe na vidjelo, s obje strane....i moguće je i da se na kraju sve završi kao sporazumna rastava.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 13:30   #64
Jedino mi nije jasno zbog čega se bokixy ne izjašnjava pred djecom da ne želi rastavu- jer to je u krajnjoj liniji i istina, a koju djeca očito ne znaju. Ako je to uopće ono što on želi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:58   #65
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali niti on nije ni lud niti zlostavlja djecu. Ako je starija kći uz njega, onda nije baš sve izgubljeno.
E sad, ni ja ne razumijem baš taj dio s razvodom, ali pretpostavljam da ona ne želi sporazumni razvod, nego ga želi tužiti, a u sadržaju tužbe planira navesti i zlostavljanje, ako sam dobro shvatila. Kad se takav brak okonča, on gubi parnicu i plaća sve troškove, dok kod sporazumnog plaćaju po pola. Zato bi bilo najpametnije kad bi on na njezinu tužbu išao sa protutužbom. Na kraju obično istina izađe na vidjelo, s obje strane....i moguće je i da se na kraju sve završi kao sporazumna rastava.
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Jedino mi nije jasno zbog čega se bokixy ne izjašnjava pred djecom da ne želi rastavu- jer to je u krajnjoj liniji i istina, a koju djeca očito ne znaju. Ako je to uopće ono što on želi.
hm.....njezini razlozi za razvod su upravo tii.....radi troškova postupka i izjava (lažna) o zlostavljanju ima težinu koja bi mogla biti od velike važnosti (po mene negativno) prilikom odluke o skrbi za djecu......otud i lažna prijava policiji, otud u smiješna izjava da me se djeca boje itd, itd.....
ja nijednom nisam ni rekao da ne želim rastavu....ja želim rastavu sada čak više nego možda i ona......al mi se bljuje i muka mi na koji način ona to želi izvesti........a lijepo bio pristao na sporazumno i samo tražio par dana da se privremeno stambeno zbrinem........
jer...ajmo se sada zapitati.....ako czss zaista najveću brigu vodi o djeci, i njihovo mišljenje o tome ima veliku važnost na sudu prilikom okončanja parnice:
dali djecu povjeriti na skrb (barem tijekom radnog tijedna), ocu koji je u mirovini (solidnoj, i s ratom kredita 1500 kn veća od njene plaće koja takođe ima ratu kredita), nema posla, obveze mu samo djeca, vožnja i dovoženje njih iz škole, pomaganje oko zadaće, uvijek ima sitniša za njihove prohtjeve.....
ili majci koja radi od pol 8 do pol 4, karijera joj na prvom mjestu, redovno po par sati kasni s posla (''bilo puno posla''), odlazi i subotom na posao iako nije dežurna (naime mora nešto 'završiti' i baš osoba X isto slučajno navratila), za svoju šminku i kremice uvijek ima a djeci za nešto nikad nema, s posla dolazi čeka je gotov ručak i kava na stolu,
stariju ćerku budi u 6 ujutro (iako je ćerka druga smjena) da joj opegla košulju za posao dok se ona istušira, nije imala pojma niti je ikad interesiralo da je broj od moba starije čerke već par godina pretplatnički a od mlađe simpa u mojoj ''tarifi za obitelj'' pa im neki dan kupila 2 simpa bona od 25 kn (jooooooj)...itd, itd.....
pravda i istina su na mojoj strani i ona i njen odvjetnik (i možda još netko tko je savjetuje) to dobro znaju.....zbog toga moraju pokušati igrati 'prljave' igre......

Zadnje uređivanje bokixy : 30.04.2012. at 17:05.
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:39   #66
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nema ih ni sada. Zakonita nije luda i ne zlostavlja djecu.

Osim toga, čovjek je usred topica uveo varijablu svoje spremnosti na sporazumni razvod, protiv čega je žena . Potpuno je nejasno i što on hoće i što on neće.
Koliko sam shvatila, on neće da se žena rola po svom stanu, neće da odseli i neće da ga tuži za...nešto.

Hoće da bude zahvalna na njegovim uslugama; kuhanja ručka i kave, hoće da uvidi kako je on dobar suprug i otac te nastave sretno živjeti.

Pretpostavljam da misli kako je njezina odluka ishitrena, sjedi tu gdje jeste misleći da bi se mogla predomisliti i uvidjeti svoje greške. Odustati od tužbe i razvoda.

Već sam kartonirana zbog svojih pretpostavnih odgovora ali mislim da mogu podnijeti još jedan.
-ontopic
Mislim da bi trebao odseliti a ne sjediti u ženinoj jednoj osmini i trpjeti njezino rolanje po njezinom stanu. Financije mu to dopuštaju.
Može srediti nekakav smještaj za sada (rješivo u par dana), težiti ka nekom vlastitom i ugošćavati djecu kad god ona požele. Voziti ih kamo treba i posvetiti se njima. Iz svog stana.
Možda se cure odluče odseliti njemu, barem dok ne bude presuda.

Ženom se baviti samo na sudu, kad ga pozovu.

Osobno, ne bi mi palo na um čamiti kod nekog tko me ne želi u svojoj blizini, direktno mi to kaže, tuži me, prkosi i ponižava.
Netko je spomenuo dostojanstvo?
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 17:00   #67
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebao odseliti a ne sjediti u ženinoj jednoj osmini i trpjeti njezino rolanje po njezinom stanu. Financije mu to dopuštaju.
Preciznije govoreći, financije mu to dopuštaju negdje tamo od treće stranice topica - naime, u početku je bio bogec koji nema gdje a kojeg žena, opterećenog kreditima, tjera iz svoga, potom je zakonita odselila iz svog stana, da bi na kraju on odjednom postao netko tko je otpočetka spreman na sporazumni razvod i financijski je jači od supruge, kreditima unatoč.

Čudni su putovi forumski.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 17:09   #68
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Preciznije govoreći, financije mu to dopuštaju negdje tamo od treće stranice topica - naime, u početku je bio bogec koji nema gdje a kojeg žena, opterećenog kreditima, tjera iz svoga, potom je zakonita odselila iz svog stana, da bi na kraju on odjednom postao netko tko je otpočetka spreman na sporazumni razvod i financijski je jači od supruge, kreditima unatoč.

Čudni su putovi forumski.
Promjenjive varijable smatram mentalnim napretkom autora, iz topica u topic.
Preciznije, forum mu "otvara oči" pa iz posta u post postaje svjesniji sebe, drugih, prostora i vremena, kao i mogućnosti.

Sumnjam da bi netko piskarao i izmišljao tek toliko da piskara...iako... može i to biti zabavno...hm.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 17:18   #69
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Preciznije, forum mu "otvara oči" pa iz posta u post postaje svjesniji sebe, drugih, prostora i vremena, kao i mogućnosti.
...i (financijski) bogatiji.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 17:22   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
...i (financijski) bogatiji.
Uzmimo da se na početku osjećao kao teški bogec (još sam mu savjetovala da traži uzdržavanje ), pa se zbrojio i uvidio da ima i više no što mu treba.

Još koji post i vidjet ćemo da je u lijepom stanu, kuha puding curama i pozdravlja jer žure u kino. Ženu neće ni spomenuti.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 07:10   #71
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Uzmimo da se na početku osjećao kao teški bogec (još sam mu savjetovala da traži uzdržavanje ), pa se zbrojio i uvidio da ima i više no što mu treba.

Još koji post i vidjet ćemo da je u lijepom stanu, kuha puding curama i pozdravlja jer žure u kino. Ženu neće ni spomenuti.
uh....da sad ne odgovaram na sve ove nove postove......nisam nikakav bogec....ovih dana ću vjerojatno postati iz novog 'prostora za stanovanje'....niti sam namjeravao ostati u braku (nakon svega) niti je moliti da se predomisli.....
ako možete, samo me shvatite na početku teme i postova, bio sam ...jbg, šokiran i moram priznati malo uplašen novonastalom situacijom , pogotovu načinom na koji supruga to planira izvesti......imat ću dovoljno za život s svojom djecom u lijepo uređenom stanu (čuo sam da je i kredit, na kojem mi je ona i jamac, bračna stečevina pa se i to djeli).......
puno hvala na savjetima i mišljenjima, uvelike su mi pomogli kad mi je stvarno bilo teško.....

peeee esss-samo da napomenem....starija ćerka je izabrala život s mnom....ako ne promjeni mišljenje (što je uvijek moguće, kao i mlađe s mamom), nevidim način na koji je sud i czss mogu prisiliti da živi s mamom......
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 11:56   #72
Ja jedino ne kužim zašto se neke žene, ako su stvarno takve kako si ti opisao svoju, bore za srbništvo nad djecom. S druge strane, ni ti ne bi postavio ovo pitanje da ti do djece nije stalo. Bez obzira što te neki kritiziraju, gledajući muškarce koji se razvodom "rastanu" i od djece, ne brinu za njih, ne plaćaju alimentaciju (koja je btw. kap u moru onoga što djeci stvarno treba i puno je "elegantnije" to platiti i biti miran, nego se brinuti 24 sata) itd. pohvalno je što se ti trudiš za njihovu dobrobit.
Moja je pretpostavka da će starija kći doista biti dodijeljena tebi, a mlađa majci. Iako sudovi više nemaju tu praksu, kakva je nekad bila (pa se djeca ne razdvajaju) mislim da je u ovom slučaju - ako je sve što si napisao točno- izvjesno da će tako završiti. Sve će se podijeliti po pola- sudski troškovi, djeca i zajednička imovina.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 16:35   #73
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja jedino ne kužim zašto se neke žene, ako su stvarno takve kako si ti opisao svoju, bore za srbništvo nad djecom. S druge strane, ni ti ne bi postavio ovo pitanje da ti do djece nije stalo. Bez obzira što te neki kritiziraju, gledajući muškarce koji se razvodom "rastanu" i od djece, ne brinu za njih, ne plaćaju alimentaciju (koja je btw. kap u moru onoga što djeci stvarno treba i puno je "elegantnije" to platiti i biti miran, nego se brinuti 24 sata) itd. pohvalno je što se ti trudiš za njihovu dobrobit.
Moja je pretpostavka da će starija kći doista biti dodijeljena tebi, a mlađa majci. Iako sudovi više nemaju tu praksu, kakva je nekad bila (pa se djeca ne razdvajaju) mislim da je u ovom slučaju - ako je sve što si napisao točno- izvjesno da će tako završiti. Sve će se podijeliti po pola- sudski troškovi, djeca i zajednička imovina.
hm.....ajd za početak, nemora nitko vjerovati...ali kunem se da je sve što sam napisao točno......s obzirom da smo svi ovde na neki način anonimno, nevidim razlog zašto bih 'baljezgao' i lagao.....
a to zašto su neke žene takve...nem pojma, iz mog slučaja mogu samo izreći svoje mišljenje....s obzirom da joj je ona i njezina karijera na prvom mjestu...ovo oko djece (oko koje vodim svu brigu odkad supruga radi) radi samo da napakosti meni.....
u Vašu pretpostavku oko starije kćerke vjerujem (i nadam se, mada pomalo strepim) i ja......
hvala na razumjevanju i nekom viiidu podrške......

Zadnje uređivanje bokixy : 02.05.2012. at 16:41. Reason: dooooopis.....
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:49   #74
Thumbs up

Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm.....ajd za početak, nemora nitko vjerovati...ali kunem se da je sve što sam napisao točno......s obzirom da smo svi ovde na neki način anonimno, nevidim razlog zašto bih 'baljezgao' i lagao.....
a to zašto su neke žene takve...nem pojma, iz mog slučaja mogu samo izreći svoje mišljenje....s obzirom da joj je ona i njezina karijera na prvom mjestu...ovo oko djece (oko koje vodim svu brigu odkad supruga radi) radi samo da napakosti meni.....
u Vašu pretpostavku oko starije kćerke vjerujem (i nadam se, mada pomalo strepim) i ja......
hvala na razumjevanju i nekom viiidu podrške......
Nije poanta u tome da netko sumnja u neistinost napisanog, nego se neke stvari mogu subjektivno doživjeti a realno onima koji odlučuju izgledaju drukčije.
Držim fige da sve ispadne najbolje za sve
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:11   #75
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Nije poanta u tome da netko sumnja u neistinost napisanog, nego se neke stvari mogu subjektivno doživjeti a realno onima koji odlučuju izgledaju drukčije.
Držim fige da sve ispadne najbolje za sve
hvala na podršci i nadi da će sve ispasti najbolje i najbezbolnije za djecu.....
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 19:54   #76
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hvala na podršci i nadi da će sve ispasti najbolje i najbezbolnije za djecu.....
Razdvajanje djece im zasigurno nije najbezbolnije a ni najbolje.
Ako se rastaju roditelji ne moraju i djeca.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:03   #77
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Razdvajanje djece im zasigurno nije najbezbolnije a ni najbolje.
Ako se rastaju roditelji ne moraju i djeca.
hm...da...u potpunosti se slažem s Vama......zato sam u jednom prošlom postu i postavio pitanje šta bi po czss bilo najlogičnije i za djecu najbezbolnije....
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 22:24   #78
Djeca idu majci.Osim ako argumentima ne dokažeš da je narkomanka,da ih zlostavlja,da ima psihičkih problema,da je kleptomanka,da ima kriminalni dosije....A i onda je upitno hoće li ih joj oduzeti.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 05:00   #79
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Djeca idu majci.Osim ako argumentima ne dokažeš da je narkomanka,da ih zlostavlja,da ima psihičkih problema,da je kleptomanka,da ima kriminalni dosije....A i onda je upitno hoće li ih joj oduzeti.
hm....a jedini argumenat mislim da mi je volje djece.....nevidim način da stariju kćerku od 15 godina silom odvedu majci....ali....kako bude, bude.....biti ću negdje u blizini da sam djeci 'pri ruci'......
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 07:35   #80
i samo da se osvrnem na ovo Vaše "oduzeti"......nitko nitkom niti želi niti može 'oduzeti' djecu...... djeca će uvijek imati mamu i tatu (mozda 2), samo je bitno radi djece ko im moze omoguciti bolje uvjete i brinuti oko njih.....
__________________
hm.....nikad više ništa ne potpisujem !!!!!!
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.