Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2011., 13:58   #1
Pomoć-registracija vozila kupljenog na carini (licitacija)

Dakle,
imam priliku dobiti vozilo - motor Honda cm 125 custom,1984 g.

Motor mi je od člana obitelji a on ga je kupio na carinskoj licitaciji.
Od papira ima račun i kopiju neke švicarske prometne dozvole, a u računu carine piše da je za dijelove i da je broj šasije brisan.

Postoji li neki način da se taj motor registrira?

Dal da mi ga član obitelji "proda", pokloni, dal da ga da na otpad pa ga ja otkupim, ili nešto treće?
Dosta je rijedak tip i mislim da ću teško naći nekog sa papirima.

molio bi svaku pomoć i savjet jer motor je super očuvan, lijep je i šteta je da čami u podrumu.

hvala na savijetima,

pozdrav
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 14:11   #2
Nema šeme.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 14:53   #3
ako si iz neke zabiti kao ja,nemora biti registriran da bih ga vozio iz gušta...stavi na njuškalo i ostale hrv oglase da tražiš taj i taj motor ili papire za njega možda ti se i posreći
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 15:09   #4
Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
Dakle,
imam priliku dobiti vozilo - motor Honda cm 125 custom,1984 g.

Motor mi je od člana obitelji a on ga je kupio na carinskoj licitaciji.
Od papira ima račun i kopiju neke švicarske prometne dozvole, a u računu carine piše da je za dijelove i da je broj šasije brisan.

Postoji li neki način da se taj motor registrira?

Dal da mi ga član obitelji "proda", pokloni, dal da ga da na otpad pa ga ja otkupim, ili nešto treće?
Dosta je rijedak tip i mislim da ću teško naći nekog sa papirima.

molio bi svaku pomoć i savjet jer motor je super očuvan, lijep je i šteta je da čami u podrumu

hvala na savijetima,

pozdrav
Prouči malo ovaj Pravilnik. Inače nema problema sa vozilima kupljenim na licitaciji preko carine jer se VIN oznaka ionako mora izbrisati i usječi novi broj šasije. Problem je jer ti na računu piše da je za dijelove i jer je 1984.g.proizvodnje i sigurno ne udovoljava homologacijskim propisima. Bojim se da će ti i dalje čamiti u podrumu

http://www.poslovni-savjetnik.com/pr...enih-ili-oduze
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 15:53   #5
Koja je to fora da se sa vozila kupljenih na carinskoj licitaciji briše VIN oznaka?????? Jesu li oni normalni?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 16:03   #6
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Koja je to fora da se sa vozila kupljenih na carinskoj licitaciji briše VIN oznaka?????? Jesu li oni normalni?
Vjerojatno ima razloga jer su zaplijenjena, bez papira, ovo, ono. Usječe se nova VIN oznaka i registrira u RH kao prva registracija.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 16:31   #7
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ima razloga jer su zaplijenjena, bez papira, ovo, ono. Usječe se nova VIN oznaka i registrira u RH kao prva registracija.
A onda odeš negdje van pa umjesto, šta ja znam, VWWZZZ... piše HRCARINA i eto sranja do neba. Dok objasni zec da nije bik ... znaš kako dalje ide.

Majku im blesavu - VIN oznaka ima i neke druga značenja OSIM što figurira u prometnoj.
A oni fleksu pa udri. To što je auto zapljenjen ili štajaznam - sigurno NIJE valjan razlog da mu se briše VIN oznaka.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 20:14   #8
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A onda odeš negdje van pa umjesto, šta ja znam, VWWZZZ... piše HRCARINA i eto sranja do neba. Dok objasni zec da nije bik ... znaš kako dalje ide.

Majku im blesavu - VIN oznaka ima i neke druga značenja OSIM što figurira u prometnoj.
A oni fleksu pa udri. To što je auto zapljenjen ili štajaznam - sigurno NIJE valjan razlog da mu se briše VIN oznaka.
Stvarno ne znam, to su valjda takvi carinski propisi. Uglavnom ne piše u prometnoj HRCARINA. VIN oznaka ima isto 17 znakova, a sad na pamet nisam sigurna, to izgleda nekako ovako CZxxxxxxxxxxxxxPP (umjesto tih ikseva dođu brojevi, da ne bi netko mislio da ne). Pa ako se posumnja vani da nešto ne štima, nazove se HR policija pa se provjeri. Idu ljudi van i s naknadno utisnutim brojevima, ako su radi korozije ili oštećenja morali to napraviti. Bitno je da štima u prometnoj, na autu i u sistemu MUP-a.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 12.10.2011. at 21:10.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.