Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2009., 00:57   #41
pa nemreš prodavati knjige koje su već dvije godine u opticaju u pola cijene, nekak mi je normalnije pokloniti ih i spasiti nekoga, vježbenice i radne ionako svi moramo kupiti,

mi smo naše knjige poklonili, i nadam se da će biti i onih koji će knjige pokloniti i nama, ovo bi trebala biti ušteda za svaki džep a, ne da zarađujemo jedni na drugima
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 08:49   #42
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa nemreš prodavati knjige koje su već dvije godine u opticaju u pola cijene, nekak mi je normalnije pokloniti ih i spasiti nekoga, vježbenice i radne ionako svi moramo kupiti,

mi smo naše knjige poklonili, i nadam se da će biti i onih koji će knjige pokloniti i nama, ovo bi trebala biti ušteda za svaki džep a, ne da zarađujemo jedni na drugima
Gle..svi mi znamo da je najbolja trampa, ali daj ti to pospajaj kako kome treba...imaš knjige koje nemožeš zamjeniti jer jednostavno nisi došla do nekoga ko treba tvoje, a ima ono što tebi treba. Ako knjige pokloniš moraš kupiti nove, a sa prodajom barem dio cijene novih nadoknadiš, a oni koji kupe dođu do nje jeftino...tipa nova knjiga 50kn, rabljena 20. Govorim o ljudima kojima je to problem platiti..i kako smo im pomogli ako im ne želimo kupiti po povoljnijoj cijeni. Ne kužim kako tu bilo ko može zaraditi na nekome. U svakom slučaju...ja sam lijepo u situaciji da nikako da dođem do nekih polovnih koje mi trebaju, a svoje sam skoro do kraja ispoklanjala. Osim toga neznam zašto se knjige koje je dala država nebi tretirale kao nešto što je naše kad smo te knjige mi platili...pa nisu došle iz bangladeškog proračuna .
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:13   #43
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa nemreš prodavati knjige koje su već dvije godine u opticaju u pola cijene, nekak mi je normalnije pokloniti ih i spasiti nekoga, vježbenice i radne ionako svi moramo kupiti,

mi smo naše knjige poklonili, i nadam se da će biti i onih koji će knjige pokloniti i nama, ovo bi trebala biti ušteda za svaki džep a, ne da zarađujemo jedni na drugima
tako i ja mislim..
poklonila sam knjige za 4.razred...a nabavila od druge osobe za 6.razred..
dobro se dobrim vraća...!
eto..glupo mi je prodavati nešto što sam dobila !
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:24   #44
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
tako i ja mislim..
poklonila sam knjige za 4.razred...a nabavila od druge osobe za 6.razred..
dobro se dobrim vraća...!
eto..glupo mi je prodavati nešto što sam dobila !
Slažem se, ali razumijem logiku onih koji kod neuspješnih pokušaja trampe prodaju..svede se na isto ako od tih opet kupe polovne (jer ih ima dosta koji prodaju) ili prođu gore nego mi jer kupe nove....ali moram reći cure moje ponovo...knjige nismo dobili nego su nam došle plaćene iz proračuna!!...sve je to plaćeno sa naše strane, ali su nas tako odgojili da kad nam se iz tog proračuna vrati onda mi bogeci mislimo da smo dobili poklon. Po toj logici kad se tamo trguje sa primjerice dječjom robicom..ona koju smo same kupile se prodaje dalje, a ono što smo dobili u recimo babinjama poklonimo Odluke kod prodaje ili poklanjanju knjiga trebale bi ovisiti isključivo o financijskoj situaciji i o tome kako neko vodi kućni budžete..gdje su granice njegove solidarnosti.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:36   #45
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali razumijem logiku onih koji kod neuspješnih pokušaja trampe prodaju..svede se na isto ako od tih opet kupe polovne (jer ih ima dosta koji prodaju) ili prođu gore nego mi jer kupe nove....ali moram reći cure moje ponovo...knjige nismo dobili nego su nam došle plaćene iz proračuna!!...sve je to plaćeno sa naše strane, ali su nas tako odgojili da kad nam se iz tog proračuna vrati onda mi bogeci mislimo da smo dobili poklon. Po toj logici kad se tamo trguje sa primjerice dječjom robicom..ona koju smo same kupile se prodaje dalje, a ono što smo dobili u recimo babinjama poklonimo Odluke kodes prodaje ili poklanjanju knjiga trebale bi ovisiti isključivo o financijskoj situaciji i o tome kako neko vodi kućni budžete..gdje su granice njegove solidarnosti.
dokle god netko kupuje bit će onih koji će prodavati, knjige stare dvije godine nikako nemreš prodavati u pola cijene a, ima i onih koji uzimaju besplatno da bi prodavvali što je više nego ,
na netu imaš hrpu stranica gdje upišeš knjige koje tražiš i javit će ti se netko tko ih poklanja, bit svega ovog i je razmjena a, ne trgovina.
mi smo svoje udžbenike za 7. poslali u split, osijek a, dolaze nam iz varaždina i čakovca, kako sam ja olakšala nekome tako netko olakšava meni, probaj i ti, uostalom još ništa nije sigurno i besmisleno je bacati novce
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:53   #46
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
dokle god netko kupuje bit će onih koji će prodavati, knjige stare dvije godine nikako nemreš prodavati u pola cijene a, ima i onih koji uzimaju besplatno da bi prodavvali što je više nego ,
na netu imaš hrpu stranica gdje upišeš knjige koje tražiš i javit će ti se netko tko ih poklanja, bit svega ovog i je razmjena a, ne trgovina.
mi smo svoje udžbenike za 7. poslali u split, osijek a, dolaze nam iz varaždina i čakovca, kako sam ja olakšala nekome tako netko olakšava meni, probaj i ti, uostalom još ništa nije sigurno i besmisleno je bacati novce
Većina knjiga koje ja imam su 2008 godište i u odličnom su stanju jer učiteljice zbog nasljeđivanja koje se trebalo dogoditi nisu skoro uopće koristile i moralo se pisati u bilježnice. Vidim da te jako pogađa to plaćanje knjige i nemogu dokučiti zašto...pa izmišljen je novac jer je u prvobitnoj razmjeni -trampi bilo teško potrefiti se sa onim što imam i što trebam nađem odgovarajućeg čovjeka.(Povijest 5) Evo ti ja sam primjer...u dva tjedna kopanja po netu u 90% slučajeva ljudi imaju što mi treba i žele prodati jer im ne trebaju moje knjige. Danas sam naišla na ženu koja mi šalje tri knjige za jednu moju. Mislim dok se sve to iskopa jel nije lakše ljudima prodati upola ili trećinu cijene i onda tim istim novcima kupiti što im treba...da su meni knjige velik izdatak ja bi tako napravila, ali ovaku ću razliku pokloniti i kupiti nove u knjižari...a slučajevi koje si navela da neko traži knjige koje mu ne trebaju da bi zaradio...gle ono..takvih ljudi ima u određenom broju i uvijek će ih biti...
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 00:43   #47
Jeli netko naručivao od školske knjie online?
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:21   #48
da ne otvaram novu temu ima li itko iskustva sa naručivanjem udžbenika preko
TISAK MEDIE?

ovo mi je nekako najzgodnije zbog toga što naručeno dostavljaju u najbliži kiosk i ne plaća se dostava....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 16:17   #49
Question Kako najjeftinije slati školske knjige poštom

Pozdrav svima!
Evo poprilično sam nova u ovom biznisu slanja knjiga poštom pa nisam baš pametna.
Recimo da imate knjigicu koju trebate poslati poštom i za nju trazite otkupninu od 20kn,također je dogovor da poštarina ide na kupca knjige. Koji je najjeftiniji i najisplativiji način za poslati paket s tom (ili vise) knjigom?? Čula sam za slanje pouzećem,ali to se bas nije pokazalo najisplativijim ,jer ja za knjigu npr. trazim 20kn plus oni meni naplate poštarinu 25kn,to se kupcu nikako ne isplati on za te novce kupi novu knjigu u knjižari i još mu ostane za kavicu... ...

Hvala unaprije na pomoći!
__________________
Chemistry is like cooking,just DON'T lick the spoon!:)
cool111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:06   #50
Najjeftinije je poslati običnu pošiljku, ali onda nemaš garancije tj. nemaš ju na temelju čega tražiti u pošti ako se zagubi.
Zato ti preporučam da se za trgovanje i razmjenu udžbenika koncentriraš samo na svoju županiju.
Na stranici na kojoj ja trgujem imaš kupce i prodavatelje po županijama i tražim one najbliže meni.
Pa zajedno popijemo kavicu.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:52   #51
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Najjeftinije je poslati običnu pošiljku, ali onda nemaš garancije tj. nemaš ju na temelju čega tražiti u pošti ako se zagubi.
Zato ti preporučam da se za trgovanje i razmjenu udžbenika koncentriraš samo na svoju županiju.
Na stranici na kojoj ja trgujem imaš kupce i prodavatelje po županijama i tražim one najbliže meni.
Pa zajedno popijemo kavicu.


Hvala na odgovoru,pokušala sam ja i traziti po zupanijama,ali nema skoro nista oglasa na stranici kojoj ja trazim.
Na kojoj stranici vi trazite?!
Ne znam,imam osjecaj da smo u modernom dobu pa se iskreno nebi zamarala niti slanjem kao obicna posiljka.. Mislim nebi imala strah da bi se nesto zagubilo... Makar uvijek postoji ali...
__________________
Chemistry is like cooking,just DON'T lick the spoon!:)
cool111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:05   #52
na Njuškalu imaš dosta oglasa koji prodaju knjige iz varaždinskog kraja,pa probaj tamo
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 21:10   #53
http://www.skolske-knjige.net/

Po meni najpregledniji i najbolje riješen site za knjige.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:10   #54
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu ima li itko iskustva sa naručivanjem udžbenika preko
TISAK MEDIE?

ovo mi je nekako najzgodnije zbog toga što naručeno dostavljaju u najbliži kiosk i ne plaća se dostava....
S Tiskom imam dobra iskustva, naručivala sam dvije godine za redom i sve je ispalo OK Jedina je mana to da nemaju opciju kupovine plastičnih omota zajedno s knjigama - a to uvijek ispada patnja (kad je svaka knjiga svojih dimenzija... koma živa).
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:41   #55
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
S Tiskom imam dobra iskustva, naručivala sam dvije godine za redom i sve je ispalo OK Jedina je mana to da nemaju opciju kupovine plastičnih omota zajedno s knjigama - a to uvijek ispada patnja (kad je svaka knjiga svojih dimenzija... koma živa).
ja sam zato preko ekupi naručila radi omota, jest d su mi skuplje knjige za 35 kn radi poštarine, ali kad se sjetim da uvijek moram kupit po nekoliko paketa omota kako bih skompletirala, muka mi je
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:53   #56
Quote:
cool111 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,pokušala sam ja i traziti po zupanijama,ali nema skoro nista oglasa na stranici kojoj ja trazim.
Na kojoj stranici vi trazite?!
http://www.udzbenici.com/
https://www.forum.hr/showthread.php?t=595443
http://mijenjamknjige.com/pretrazivanje
http://www.teen385.com/knjige/
http://www.skolske-knjige.net/ (vidjeh da je spomenut, ali neka ga tu na hrpi)

Na ovoj stranici ima jos informacija o lokalnim internetskim stranicama.
(ne znam jesu li sve u funkciji, to morate sami provjeriti)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 14:35   #57
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
S Tiskom imam dobra iskustva, naručivala sam dvije godine za redom i sve je ispalo OK Jedina je mana to da nemaju opciju kupovine plastičnih omota zajedno s knjigama - a to uvijek ispada patnja (kad je svaka knjiga svojih dimenzija... koma živa).
a u kojem roku dođu na trafiku?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 09:18   #58
nama došle knjige za 1.razred 02.08. naručene preko e-kupi 02.07.sve naručeno stiglo.bravo za e-kupi
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 09:51   #59
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
nama došle knjige za 1.razred 02.08. naručene preko e-kupi 02.07.sve naručeno stiglo.bravo za e-kupi
I od mene za e-kupi
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 11:06   #60
Prošlih godina su se knjige prodavale kod INE u Zagrebu. Ima li toga i ove godine?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.