Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2017., 13:33   #161
Garancija - Blender power Utile

Pozdrav svima,

imam blender Delimano power Utile + set dodataka i jako sam zadovoljan.

Međutim nakon godinu dana (garancija je istekla) počeo mi je puštati glavni nož te bih zamolio za pomoć, naravno ukoliko je netko spreman pomoći na način da mi isprinta garanciju i račun te da isto reklamiram.

Unaprijed hvala svima na pomoći
Marinko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 18:38   #162
Planiram si uzeti Vitamix S30 u Enziti, posto su oni koliko vidim jedini ovlašteni zastupnik u HR.

Jel itko od njih uzimao proizvode? Kakva je Enzita po pitanju eventualnih reklamacija, jamstva etc.?
__________________
"Nećeš, razbojniče jedan!!"
Jolly Roger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:26   #163
Javi kakav je vitamix

Sent from my SM-G920F
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:30   #164
Vitamix je divan <3
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 07:34   #165
Quote:
Jolly Roger kaže: Pogledaj post
Planiram si uzeti Vitamix S30 u Enziti, posto su oni koliko vidim jedini ovlašteni zastupnik u HR.
U čemu je caka da košta 4 milje?? Znam da je kvalitetan, ali baš toliko...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:28   #166
Moze pomoc? Imam tristar blender bl 4430. Zanima me da li se sa staklene case moze odvojiti onaj plasticni dio s ostricama i kako? Vidim ko dva utora ali ne kuzim kako ih odvojiti... Hvala

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 00:37   #167
jesu svi ti blenderi tako glasni?
kupila sam ima par dana novi, dosta je jak 1400w ali to kad krene brujat ujutro kad smoothie radim, mislim da cijeli kvart probudim.. uzas
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:14   #168
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
jesu svi ti blenderi tako glasni?
kupila sam ima par dana novi, dosta je jak 1400w ali to kad krene brujat ujutro kad smoothie radim, mislim da cijeli kvart probudim.. uzas
Većina je. Mi smo jednom pijani u 6 ujutro došli kod mene i pravili vitaminske bombe da se dobijemo. Idućih dana kako sam naišao na koga iz haustora samo je bilo pitanje "jes' ti ružio s nečim u 6 ujutro neki dan?"
stef_mrcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:23   #169
ahhahahahahaha to je to.. sad ocekujem i ja susret takve vrste hahahah
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 00:45   #170
Quote:
Marinko22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

imam blender Delimano power Utile + set dodataka i jako sam zadovoljan.

Međutim nakon godinu dana (garancija je istekla) počeo mi je puštati glavni nož te bih zamolio za pomoć, naravno ukoliko je netko spreman pomoći na način da mi isprinta garanciju i račun te da isto reklamiram.

Unaprijed hvala svima na pomoći
Zar nije fer i najjednostavnije kupiti novi nož, sigurno nije skup?
arkiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 12:53   #171
Dobar dan, dobri ljudi.
Moj prvi post na forumu i odmah tražim nešto umjesto da dajem
Tražim savjet za blender. Stari riknuo. Ugl radim krem juhe, ali ako bi blender bio dobar, mogao bi i proširiti korištenje i npr umjesto da kuham sastojke prethodno, možda bi ih mogao i unaprijed znblendati pa zamrznuti, pogotovo kad je sezonsko povrće u pitanju tipa špinata i blitve npr, a ako i koji kuhani komadić mesa završi u blenderu, volio bi da to odradi bez posljedica
Kako sam istraživao tako su rasli i apetiti, pročitao sam i dosta recenzija i ugl sam nekako došao do ovih primjera:
https://www.mall.hr/blenderi/braun-j...ntent=blenderi
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/b.../TEFAL-BL850D/

a ako za moje potrebe može i nešto jeftinije poput
https://www.mall.hr/blenderi/braun-j...ntent=blenderi
super.
Maximum cifra mi je 100 eura, znalci neka me prosvjetle jel ima boljih strojeva od ovih za te novce i mogu li proći jeftinije sa nekim strojem, a ako ne, koji od ovih bi mi bio preporučen.
HVALA!!
jan duo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 19:17   #172
Quote:
iva1505 kaže: Pogledaj post
Javi kakav je vitamix

Sent from my SM-G920F
Evo da javim kakav je Vitamix.

Jednom rijecju..zakon!

Kupio sam model S30 u Enziti prije nekih ,mjesec i pol dana. S obzirom da se radlio o izlozbenom primjerku (jedini crni), dobio sam i popust od 11%. Nije za bacit. Svaka pohvala Enzitinim djelatnicima. Ljudi su ljubazni i usluga za pet.

Od kupovine, blendam gotovo svaki dan i smoothiji ispadaju fantasticni. Doduse nemam ga s cim usporedit, jer si prije nikad nisam radio smoothije, i ne znam kako ih drugi blenderi rade, al po meni Vitamix odradjuje i vise nego dobar posao. A i vrlo se jednostavno i brzo čisti pod mlazom vode.

Sto se hardvera tice, garancija je 7 godina na motor, a djeluje prilicno masivno i robusno.
Sam nastavak za rezanje ima dosta metalnih dijelova, naravno ostrice nozeva, ali i zupcanici koji spajaju ostrice na motor su takodjer metalni (kao i njihovi utori na motoru) i cijeli nastavak za rezanje tezi cak 400 g.
Plasticne posude takodjer djeluju kvalitetno, kako i glavni poklopac, koji je od debele gume. Stap za miksanje me se bas nije dojmio, plastican je i djeluje mi jeftino.
Jedina zamjerka (osim paprene cijene) mi je velika glasnoca uredjaja. Savrsen za razbijanje popodnevnog sna okolnih susjeda! Al za smoothije nije potrebno dulje od 1 minute, tak da i nije neki bed.

Kod smoothiranja treba pripaziti da se ne blenda predugo. Iako o duljini blendanja ovisi koliko ce isti bit kremast, ako se predugo blenda moze doci do zagrijavanja smoothija zbog brzine vrtnje ostrica (na isti se nacin moze radit i kremasta juha, al treba blendat 10-ak minuta).

Za sad idealna smoothie kombinacija:
- chia sjemenke
- 1 jabuka
- 1 kivi (odlican je i ananas, a dobar i mango)
- 1 banana
- 1.5 dcl bademovog mlijeka (nesecerenog)
- 0.5 dcl kokosove vode (da razrijedi)

Dobije se oko 6-7 dcl napitka, dovoljno za 2 osobe. Sad jedva cekam sezonsko voce, pa da idu dalje kombinacije! :klap:
__________________
"Nećeš, razbojniče jedan!!"
Jolly Roger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 11:09   #173
Dobar dan. Iako je ovdje riječ o blenderima, mene bi zanimale sjeckalice. Vidjela sam na ekupi VIVAX HOME mini sjeckalica MC-2501. Ima li tko iskustva sa njom i imate li neke druge preporuke?
Planiram raditi tahini, sjeckati povrće, samljeti orašaste plodove.
Hvala unaprijed!
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 19:17   #174
Trebao bi neki blender tipa Nutribullet, ne treba imati puno dijelova, samo posudice (široko grlo) da si mogu smiksati smoothie. Cijena do cca 300 kn. Preporuke?
cartman682 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:59   #175
Znaci .. mjenjao sam ih cesto ali zapeo sam vec godinu i pol sa jednim ne pretjerano atraktivnim blenderom od kojeg nisam imao bas nikakva ocekivanja vec mi je uletio kao jedini na izbor, cca 280 kn a pricamo o Quadru BT - 600G Table blender od 600W, nevjerojatno izdrzljiv aparat, nevjerojatno, svaki dan dva do tri puta blendam sve zivo, sto god mi padne na pamet, ovisan sam o toj vrsti sirove ishrane .. i Quadro vrti, blenda i radi kao i prvi dan i nikako da krepa. Nedavno mi je smiksao drvenu kuhaću, pala je slucajno unutra i to sam definirao kao kraj jedne zanimljive epohe ali nakon svega on radi bez ikakve trzavice! Mozda jos jedna anegdota, stjecajem okolnosti sam ga ostavio da vrti u drugoj brzini cca 14 min. bez ikakva nadzora i sto reci, nije pregorio, sto definira da za 280 kn. nema pouzdanijeg aparata a jos dolazi s godinu dana garancije.
Smijem reci .. Definitivna preporuka jer Quadro model BT - 600 G je prava radnicka i pouzdana mula.
__________________
dmessia
dmessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:40   #176
Može li preporuka nekog blendera do 500kn da bude dobar omjer uloženog i dobivenog?
Za sada će se najviše koristiti za rađenje smoothiea.
kalixius is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:35   #177
ok, odlučio sam Blendtec uzet. e sad, koji ? od najniže cijene 3100 kn - koja je razlika, jer svi imaju 1500 W i 7-8 godina garancije.
vidim da je razlika u broju načina, odn. brzina.
jednostavno pitanje : hoće li biti velike razlike između 570 (2 ciklusa i 3 brzine) i 625 (4 ciklusa i 6 brzina)i slično. što veća cijena - više modusa ?
mislim, hoće li biti nešto zakinuto ... ako uzmem najjeftiniji ?
toliko izbora ...
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 08:27   #178
Sta mislite o Russell hobbs nutri boost 23180-56, za 430 kn?
Jel dobar, value for money?
Ima jos u konkurenciji Severin Sm 3718- taj je drugi gir, nije naopak, imali smo ga prije i zadovoljni smo bili al je pukla posuda, on je jednostavniji i (meni) bolje izgleda, s dobro miksa.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 12:03   #179
I mene zanima RusselHobs, ovaj model: 20230-56. Nije baš da mi trebaju ta svjetla, ali...
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:59   #180
ljudi moji, želim blender i to neki dobar! želim se lansirati u high kategoriju.
Ali koja su to odstupanja ahhaha

prvo sam želju bazirala na Vervita SuperBledu, pa se dvoumila cjenovno oko Vervita Omniblenda V - jer taj mogu kupiti isti sekund.
A onda opet, vid' vid Vervita ima u ponudi i Blendec Designer
dakle već sasvim fino osilaciliram od 1900kn do cca 6500kn
I onda jučer dodatno prosvijetlim pa kad sam već na želji od 6ipo šta želju neb' prebacila na Vitamix.
I tako, tadaam riješeno je: Vitamix! ...nego pričekaće

Do tad se mogu zabavljat usporedbom njihovih blednera.
Skužih na brzinu razlike između varijacija (pro/super/DeLuxe) modela, koliko vidim to je obično dodana oprema, DeLuxe verzija ima obe dodatne posude za suhe i onu za mokre sastojke.
No zašto je inox boja na Vitamix TNC 5200 skuplja od ostalih (bijela, crna, crvena)?

I trebam sad proučit razliku ooćenito između modela.
Vitamix Pro 300
Vitamix Pro 750
Vitamix TNC 5200

Za sada san skužia samo da:
Vitamix TNC 5200 ima motor snage 2KS, dok 300 i 750 Pro 2,2KS.

Zna li iko koje su druge razlike?
FALAAAA PUNOO
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.