Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2006., 22:03   #1
Škola Forex-a

Svi koji ste zainteresirani za valutno trgovanje na forex tržištu, welcome.

Osnovne informacije:
Forex je jedan od najpredvidljivih tržišta kapitala.
Moguča mjesečna zarada od 5% - 50% mjesečno, ovisi od vaše strategije ulaganja i visine kapitala.
Leverage do 400:1.
Minimalni ulog za otvaranje trgovalnog računa je 200 €.
romc55 is offline  
Old 15.02.2006., 22:50   #2
Forex škola

Pozdrav,
Forex tržište je trgovanje valutama u parovima (EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, USD/CHF) jedna prema drugoj, razlika je profit tj. tvoja zarada.
Sve se radi putem interneta inštalira se platforma i možeš trgovati. Najprije preporučujemo trgovanje virtualnim novcem ili demo accountom, kasnije pravim novcem real account. Sve aktivnosti vezane uz forex rade se preko interneta, znači od otvaranja real računa i transfera novca, samog trgovanja i isplate novca na vaš osobni račun u Hrvatskoj. Forex tržište je jedan od najpredvidljivih tržišta kapitala. Zarada je od 5%-100% na ulog i ovisi o vašoj strategiji. Real račun može se otvoriti minimalnim ulogom 200€, ali preporučljivo je oko 1000€.
Škola forex-a: [email protected] www.investicoss.bravehost.com
romc55 is offline  
Old 16.02.2006., 00:37   #3
kad vec pises o zaradi napomeni ljudima da mogu i popusiti sve u jednom danu ))

igro sam jedno vrijeme na oandi simulaciju i s 100 000 doso do 300 000... pa pao na 50 000....
 
Old 16.02.2006., 10:21   #4
Quote:
LostCase kaže:
kad vec pises o zaradi napomeni ljudima da mogu i popusiti sve u jednom danu ))

igro sam jedno vrijeme na oandi simulaciju i s 100 000 doso do 300 000... pa pao na 50 000....

Očito si imao pogrešno strategijo. Jer ne možeš trgovat sa cjelim kapitalom sa računa, može biti opasno. Trguje se sa od 3%-5% kapitala, kojeg imaš na accountu.
Ljudi upišu fakultet, a ne završavaju svi, pa zato nije problem u fakultetu. Ne želim ispast pametan, nego ljudima koji žele trgovati pokazati ili pomoči kako na tom tržištu, jer znam kako je teško doči do koristnih informacija o forexu.
A iskustva govore da je moguče kontinuirano trgovati sa profitom.
romc55 is offline  
Old 16.02.2006., 12:28   #5
Quote:
romc55 kaže:
Očito si imao pogrešno strategijo. Jer ne možeš trgovat sa cjelim kapitalom sa računa, može biti opasno. Trguje se sa od 3%-5% kapitala, kojeg imaš na accountu.
Ljudi upišu fakultet, a ne završavaju svi, pa zato nije problem u fakultetu. Ne želim ispast pametan, nego ljudima koji žele trgovati pokazati ili pomoči kako na tom tržištu, jer znam kako je teško doči do koristnih informacija o forexu.
A iskustva govore da je moguče kontinuirano trgovati sa profitom.
pogledah stanje nakon par mjeseci.... sad sam na 175 000

kolko sam se ja informiro o tom samo 5% ljudi posluje oko 0 , 1 posto zaraduje a ostali gube....

a o ovaj Leverage 400:1. mi se cini jako opasnim
 
Old 17.02.2006., 21:16   #6
romc,slobodno nas uputi,informacije ne mogu skoditi...
__________________
Everything is how you make it...
money=buy=fun=joy=sex
And everything leads to sex...
no_frx is offline  
Old 18.02.2006., 20:37   #7
Forex - FX

Pozdrav svima, koji imajo interes po dobiti na forex tržištu.

Početnici na forex-u uvijek razmišljaju,da je fx jednostavan i jakoo profitabilan.
Tu o tome nema dileme ali za dobar profit treba se posla-trgovanja naučiti.

Kdje? Kako?

1. pravilo fx posel nije obiteljski posao, jer se tu operira sa velllikkkiiiima svotama. Niko nije pripreman info. o dobrim profitom djeliti sa drugima i oni, koji se bave sa fx profesionalno znaju gdje se dobivaju prave info.

Dosta je tu početnikov, koji imaju jako čudno "familijsko razmisljanje", i nemaju pojma kako početi sa poslom.

FX je jako precizan i pouzdan posao i da ga se, sa lohkošču predvidjeti.
Svako koji misli suprotno, mora se hitno zaposliti negdje drugdje, gdje če prodavat svoje filozofiranje.


Sa više godišnje prakse znam, da je posao fx-forex samo za najbolje.
Dosta ljudi izgube novac, zbog velikih gluposti.

više na: [email protected]
romc55 is offline  
Old 18.02.2006., 22:58   #8
Vec duze vrijeme se povremeno igram na forex.com sa demo accountom. Oni za pocetak daju 2000 dolara, ali ja to namjerno smanjim na 500 jer pretpostavljam da bih sa tom svotom otvorio pravi account.

Ja nemam znanja o svjetskoj ekonomiji da bih mogao dugorocno ulagati, pa igram na principima daytradinga gdje pratim grafikon tog dana ili posljednjih sati i na temelju toga pokusavam procjeniti hoce li se neko kretanje ponoviti.
Ako ocijenim da hoce ulozim minimalnu svotu i molim boga da krene u zeljenom smjeru. Obicno se dogodi da u slijedecih 20-ak minuta ostvarim dobitak od 2 ili 3 dolara i onda izlazim. To ponovim nekoliko puta i za par sati sakupim
od 10 do 20 dolara. Nakon toga koncentracija popusti i kako se ne igra stvarnim novcem poduplam uloge i vecinom se desi da profuckam zaradu. Medjutim kad bi igrao stvarnim novcem i kad bih radio samo sa onom pocetnom strategijom mislim da bi stvar funkcionirala.

Da, to bi bila neka vrst kocke, ali kocke u kojoj imas 50 posto sanse za dobitak. Koliki je taj postotak kad igrate loto, bingo ili sportsku prognozu?

U svakom slucaju kad ovo dovoljno uvjezbam uplatit cu stvarnu lovu. To se moze kreditnom karticom. Moras im fotokopirati dva dokaza o svom identitetu i faksom poslati neku potpisanu izjavu. Lova koju povlacis dolazi ti cekom.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 21.02.2006., 21:18   #9
evo slicice koga zanima ovo o cemu sam govorio:

http://www.e-peep.net/forex/21-02.jpg

danas sam otvorio poziciju petnaestak minuta prije 15 sati. to je u njujorku 9 ujutro kada se otvara burza. imao sam 510 dolara i na gore opisani nacin do 21 sat sakupio sam 26 dolara. vidite danasnji grafikon koji je na modu od 5 minuta.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 23.02.2006., 17:37   #10
Pa u principu je moguče po danu, bez večeg rizika uloviti oko 40 pips-a. Uz pomoč naravno pravih indikatora i pravog sistema.To (40pips-a) je dosta, da možeš lagodno živjeti. Ako imaš malo veči account i ulažeš 1-lot na poziciju onda ti to donosi oko 400€.
romc55 is offline  
Old 24.02.2006., 11:25   #11
Quote:
romc55 kaže:
Pa u principu je moguče po danu, bez večeg rizika uloviti oko 40 pips-a. Uz pomoč naravno pravih indikatora i pravog sistema.To (40pips-a) je dosta, da možeš lagodno živjeti. Ako imaš malo veči account i ulažeš 1-lot na poziciju onda ti to donosi oko 400€.
Ovo pitanje postavljam svim financijskim "maherima" kad me nagovaraju da uletim u njihov jedinstveni sistem koji GARANTIRA zaradu. Ako taj tvoj sistem donosi 400 EURa na dan, tj. cca 10.000 EUR mjesečno, koji klinac ti gubiš vrijeme tu na forumu??? Zašto ga ne ponudiš svojim roditeljima, braći i sestrama i prijateljima nego nama neznancima na forumu?

Pretpostavljam da se trudiš s nama zato što si kao Slovenac jako zainteresiran za financijsko zdravlje hrvatske nacije
Bankei is offline  
Old 25.02.2006., 10:46   #12
"Uz pomoč naravno pravih indikatora i pravog sistema."

ja isto mislim kako je romc55 otvorio ovaj thread kako bi prodao "prave indikatore i prave sisteme". a to je glupost. najbolji dokaz je ovo sto govori bankei-ri. ako ulozim pravu lovu ja cu se drzati svog sistema.
trenutno je ona moja pozicija na nekih 620 dolara. vikend je, a meni je ostalo otvoreno 20.000 dolara, ali sam ih kupio dosta nisko, na 1,1878. to se odnosi na dolar - euro. siguran sam da ce u ponedjeljak skociti vise od 1,19. kad realiziram stavit cu vam slicicu kao gore.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 26.02.2006., 12:42   #13
ajde romc55 daj malo informacija....uputi nas kao sto je americano nas uputio za dionice,a kaskader za nekretnine...Znaci daj malo konkretnije objasnjavaj...
ili nas pokusavas "navuc" da dodjemo u tu tvoju skolu....
__________________
Everything is how you make it...
money=buy=fun=joy=sex
And everything leads to sex...
no_frx is offline  
Old 26.02.2006., 19:52   #14
Post

Pozdrav,

Nemam ja nikakve najmere vam ništa prodavati, ni se promovirati uz ovaj forum.
Kao što znate na forexu 90% ljudi izgubi sve novce. A ostalih 10%, neki manje neki više uspješno trguju.
Ja osobno trgujem valutama več više od dvije godine. U početku veliko oduševljenje, nakon toga gubitak dosta novca.
Sada več godinu dana mogu se pohvaliti da relativno dobro zaradujem, tako sam u grupi 10% uspješnih forex traderja.
To znači moja prva godina na forexu, bila je jako gorko izkušnjenje. Ali istovremeno dobar poticaj za dalje, još me više ojačalo i nastavio sam sa traženjem novih i novih strategij i sistemov. Najgore je kad misliš, da si konačno na pravom putu, kad onda ...

Ako imate svoj sistem i djeluje super, nastavite sa trgovanjem i ništa ne mjenjajte.
Samo želim sa svojim jako "skupim" iskustvom pomoči traderima, da budu uspješni.
Trgovanje valutama nije za svakoga.

PEEPMAN-u samo mala napomena jer mi djeluje jako samouvjeren, velika je razlika trgovati sa DEMO ili RAEL acountom.
Vjeruj mi jer sam osjetio na početku moje forex kariere na svojoj koži.

Uspješno trgovanje - TREND IS YOUR FRIEND


--------------------------------------------------------------------------------


Ja inače upotrebljavam križanje 10 EMA in 50 EMA. Na 1H chartu gdje vidim trend dana. I onda na 15 min chartu čekam na ugodan ulazak u otvaranje pozicije. Ulazim kada je stochastic slow 80+ ili 20- i kada vrijednost ne prelazi 50 EMA na 15 minutnom chartu. Najviše radim na paru EUR/USD i GBP/USD, ponekad i na USD/YEN. Čekam na pullback, kada stochastic slow 20 ili ispod i vrijednost blizu ili na crti 50 EMA, onda ču ulaziti u long poziciju. Stop lose 15 pips izpod 50 EMA-15 min chart, tako da je rizik minimalan.
NA sva pitanja ču vrlo rado odgovorit.

Uspješno trgovanje - TREND IS YOUR FRIEND
romc55 is offline  
Old 27.02.2006., 11:43   #15
"velika je razlika trgovati sa DEMO ili RAEL acountom."

pretpostavljam da mislis na psiholosku razliku? da, svjestan sam toga i upravo ovaj vikend sam napravio ogromnu gresku, pisao sam vec o tome kako sam ostavio otvoreno 20.000 dolara uvjeren kako ce u ponedjeljak, danas, grafikon krenuti prema gore. i zbog te samouvjerenosti uzeo sam jos 20.000 tijekom vikenda. a onda je sinoc, u nedjelju oko ponoci, valjda je to neka azijska burza, hong kong ili tokijo, grafikon krenuo jos dolje, znacajno. tako sada pusim nekih 150 -160 dolara od stanja u petak, to jest od onih pocetnih 500 dolara gubim nekih 50 - 70.

sretan sam sto je to demo account iako da je pravi sasvim sigurno ovakvu gresku ne bih napravio. zatvorio bih poziciju na onaj gubitak krajem dana.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 28.02.2006., 15:53   #16
Preporučujem ti da ne puštaš otvorene pozicije kroz vikend, i sam si to skužio.
Jer ponekad tečaj počinje novi tjedan 50 pipov više ili niže od točke gdje je stao u petak u 22.30.
Na početku trgovanja se ne zamaraj sa zaradom svejedno, 20 € ili 200 € nije bitno. Nego pokušaj nači sistem gdje češ kontinuirano dobiti recimo 15 pipova Znači svaki dan 15 pipova. I onda kad češ to osvojiti onda povečavaš ulog. Recimo sa 0,2 lota dobiješ 30€, a sa 1 lotom dobiješ 150€, znači za isto količinu pipova(15pip).
To je pravi put ako želiš živjeti od forex-a.
romc55 is offline  
Old 28.02.2006., 16:37   #17
dobro, ali evo bas maloprije se ostvarilo ono sto sam predvidjao, samo sa jednim danom zakasnjenja. evo slikice:
http://www.e-peep.net/forex/28-02-1630.jpg
to je bilo prije par minuta, povratio sam gubitak i jos nesto zaradio, nekih 30 dolara. mogao sam i vise, jos raste, ali u 5 moram biti na poslu pa rekoh ajd da zatvorim. stopa na grafikonu je 30 minuta, sve se vidi - moj gubitak na 400 dolara tijekom vikenda i sad oporavak na nekih 650.
sad je pozicija zatvorena, nema otvorenih lotova pa se lakse dise.
ne zelim zivjeti od forexa, zelim malo zabave i adrenalina
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 01.03.2006., 19:49   #18
ko o cemu, ja o dolaru jel zanima ovo koga?

izgleda da je srijeda na forex trzistima posebno veseo dan. evo kako sam danas ugrabio 103 dolara. slika vam sve govori, necu komentirati:

http://www.e-peep.net/forex/01-03.jpg

steta sto je demo. grafikon je na stopi od 1 minute.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 02.03.2006., 07:57   #19
Quote:
peepman kaže:
izgleda da je srijeda na forex trzistima posebno veseo dan. evo kako sam danas ugrabio 103 dolara. slika vam sve govori, necu komentirati:

http://www.e-peep.net/forex/01-03.jpg
Jesam ja ćorav ili što je, dva zadnja deala, vidim da si sa 11901 $ ušao u 10000 eura i dvije minute kasnije se vratio u 11908 $, što znači 7!!! dolara zarade??
Bankei is offline  
Old 02.03.2006., 13:15   #20
da, one lotove nize sam prodao pa kupio. ovaj zadnji, kad sam vidio da grafikon skace ko jarac sam kupio pa prodao. nisam siguran cemu se cudis, je li 7 dolara malo? meni nije, steta sto je demo

grafikon je po stopi od 1 minute, kupio sam pri dnu ovog visokog bijelog stupca, a prodao par minuta poslije kad se poceo kolebati. promislio sam da je 7 dolara dovoljno.

dobro, ti vjerojatno mislis kako je 7 dolara za 2 minute mnogo. i sad kad gledas grafikon i zaradu razmisljas "i tata bi, sine" . ali u trenutku kad sam odlucivao niko mi nije mogao garantirati kako ce vrijednosti rasti. bilo je 50 posto sansi i da padnu. rekoh, nije to moje znanje vec sreca. iako su u onoj situaciji u zadnjih 10-ak minuta vrijednosti naglo pale, pa je bilo logicno ocekivati kako ce sad porasti. da budem iskren u trenutku kupovine tog lota nadao sam se zaradi od 2 - 3 dolara.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.