Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2006., 13:22   #61
Treba napomenuti kod forexa postoji termin koga se svi u financijskom svijetu užasavaju, a to je Margin Call. Naime, kod forexa, kuća kod koje kupujete i prodajete dolar, kreditira Vas kako bi mogli ostvarivati vidljivije rezultate s većom sumom novca pod pretpostavkom da će taj novac biti trošen u malim marginama u odnosu valuta, no ukoliko se desi krah ili vaša kriva rizična procjena možete otvoriti account sa 2500$, dobiti 100 000$ na raspolaganje, omjer 100:1 low i na kraju budete dužni 100 000$, naravno to nije često, ali je moguće kod forexa, zato oprezno i vježbajte na simulatorima i nikad ne budite pre sigurni. Na forexu su se gubile milijarde dolara, padale su banke (i Riječka banka) i sl. nije sve lijepo kako se čini, ukoliko trebate savjeta, knjiga ili imate pitanje, obratite mi se na pm.

Pozdrav!
HBB is offline  
Old 29.04.2006., 16:42   #62
Čini mi se da se ovdje nepotrebno komplicira i mistificira forex trgovanje.
Sve što ti u biti treba je računalo(s internet vezom, i modem je dovoljan za software kao što je metatrader sada preimenovan u interbank fx), i lova.
Što imaš manje love imaš veći leverage, jer brokeru nije laku za milju dati polugu od 400:1, jer te onda kreditira s 399 milijuna.
rexfo is offline  
Old 03.05.2006., 18:19   #63
Evo citam postove i od gomile velikih rijeci osjecam se kao guska u magli...
Ajde nekoliko kratkih i preciznih, ako nije problem.
1) koja je adresa forexa (di se prijaviti)
2) koji program skinuti/instalirati (jel to dzabe)
3) uletim, uchipim se sa 200$ i sta onda?
4) ako trgujes na odnosu eur/usd u cemu se iskazuje tvoj kapital u periodu kada niti kupujes, niti prodajes?
5) ako kupujes dolare, automatski prodajes eure ili...?
6) kad se zaradi neka lova, di ju i kako skloniti od nametnika?

Ako sam sad na pocetku, ne znaci da za godinu dana necu biti strucnjak.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Old 04.05.2006., 08:35   #64
Quote:
NenadX kaže:
Ako sam sad na pocetku, ne znaci da za godinu dana necu biti strucnjak.
Za godinu dana bit ćeš stručnjak bez novaca u potrazi za hlebincima
wapi is offline  
Old 04.05.2006., 11:03   #65
za NenadaX

idi na www.forex.com, otvori demo account, malo se poigraj i sve ce ti biti mnogo jasnije.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 04.05.2006., 11:56   #66
1) koja je adresa forexa (di se prijaviti)
Forex sam po sebi nema adresu jer je to foreign exchange, znači kupovina i prodaja strane valute, e sada imaš razne brokere...
2) koji program skinuti/instalirati (jel to dzabe)
... imaš ih i za dzabe i one koji nisu, preporucam odi na google i upisi oanda fx game, registriraj se i kreni sa virtualnom lovom igrati određeno vrijeme dok ne dobiješ malo iskustva, fx ti je inače kratica od forexa.
3) uletim, uchipim se sa 200$ i sta onda?
Ovisi od brokera do brokera, no vidiš kakav ti je leverage i kupuješ i prodaješ eure odnosno dolare, preporučam da ne uliječeš s lovom jer imaš igara koje simuliraju stvarne uvijete samo bez love, a ako ti bude isplativo, kreni s pravom
4) ako trgujes na odnosu eur/usd u cemu se iskazuje tvoj kapital u periodu kada niti kupujes, niti prodajes?

Naprotiv, kupuješ i prodaješ, kupuješ eure npr, kasnije ih prodaš i zaradiš na razlici euro dolar koja je bila prije ( malo sam zakomplicirao, ali preporučam da si uzmeš neku knjigu da i bude jasnije)

5) ako kupujes dolare, automatski prodajes eure ili...? ti ubiti radiš na odnosu euro dolar
6) kad se zaradi neka lova, di ju i kako skloniti od nametnika? ako misliš poreza, javi mi se na pm, nemožeš to pitati baš na forumu.

Pozdrav nadam se da sam pomogao.

Btw. obavezno probaj prvo sa igrom, bez prave love.
HBB is offline  
Old 04.05.2006., 15:52   #67
Pa bio sam na forex.com a tamo u gornjem redu kod izbora jezika, engleski, ruski i rumunjski... i naravno japanski, kineski i korejski...
Pa jel nebi tu neki npr. spanjolski i njemacki trebali stajati?
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Old 04.05.2006., 20:58   #68
Što se tiče poreza u Hrvatskoj nemaš obveza, jer koliko mi je poznato ukinut je porez na kapitalnu dobit.
O tim tehnikalijama ti preporučujem forum mojnovac.com pod investiranje u svijetu podforum imaš temu o forexu, tamo ti je već odgovoreno.
rexfo is offline  
Old 05.05.2006., 11:19   #69
Pozdrav!
Ovo sa forex-om u demo verziji pre dobro funkcionira tako da ne znam kako bi to komentirao. Bilo bi stvarno zgodno da dobijemo nekakav odgovor da li su cijene u demo i pravoj verziji stvarno ok. Po demo verziji sam zaradio 5000 USD samo tako. Još se uvijek čeka odgovor kako se skida lova koja se zaradi?
Ako ništa drugo interesantnije je od monopla.
lara_roko_luka is offline  
Old 06.05.2006., 10:31   #70
Koliko mi je poznato cijene na demou su real time.
Lovu koji zaradiš skineš na račun, nemaš beda dobit lovu na svoj račun, problemi mogu bit kad šalješ odavde.
Eh da, kako brzo zaradiš još brže možeš i izgubiti, ako uspiješ par mjeseci bez da zbrokaš račun smatraj da si sposoban za pravo trgovanje.
rexfo is offline  
Old 07.05.2006., 12:02   #71
Pronasao sam skolu Forexa u 20 lekcija. Uskoro cu ju postaviti na jedan site, pa je lakse samo link nekome poslati, nego .pdf dokumente ili sl. Pa, prema tome -- stay tuned --


.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Old 07.05.2006., 22:22   #72
Quote:
lara_roko_luka kaže:
Pozdrav!
Ovo sa forex-om u demo verziji pre dobro funkcionira tako da ne znam kako bi to komentirao. Bilo bi stvarno zgodno da dobijemo nekakav odgovor da li su cijene u demo i pravoj verziji stvarno ok. Po demo verziji sam zaradio 5000 USD samo tako. Još se uvijek čeka odgovor kako se skida lova koja se zaradi?
Ako ništa drugo interesantnije je od monopla.
Savjetujem ti da se ne daš nagovoriti slatkorječivim pa da sa demo pređeš na real account jer ćeš sve izgubiti. Brojni su se odvažili krenuti stvarnom lovom pa su u debelim minusima i nikako povratiti uloženo. Zato pamet u glavu i ne slušaj savjete sa strane, pozdrav od tony
tony50ri is offline  
Old 08.05.2006., 01:18   #73
"Po demo verziji sam zaradio 5000 USD samo tako."

ovo ne vjerujem.

povremeno se igram sa demom skoro dvije godine i ne sjecam se da sam ikada u kratko vrijeme (mjesec dana, koliko traje demo) uspio udvostruciti ulozeno.

da li je tvoj pocetni ulog sa kojim si ostvario 5000 dolara dobitka onoliki koliko bi stvarno ulozio ako otvoris real account?

zarada od 5000 u kratkom vremenu je moguca u slucaju da si igrao s pocetnih recimo 50.000 virtualnih dolara i to neopterecen brigom da li ces ih izgubiti pa te je posluzila sreca.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 08.05.2006., 10:54   #74
5000 USD

bok ekipa!
evo stavljam capture mog stanja, startao sam sa 20000USD i otvorio racun u srijedu, taktika je bila trgovanje s CHFEUR po principu kupovina na najnizim razinama i to parcijalno radi sigurnosti da se ne desi preveliki skok 100000, 200000 i tako 1,5 čekajući pravi trenutak za prodaju. Po toj šabloni se nakupila lova.
Budući da to još uvijek shvaćam kao igru tako će i ostai neko vrijeme.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	crop.jpg‎
Views:	822
Size:	7.4 KB
ID:	800  
lara_roko_luka is offline  
Old 15.05.2006., 18:32   #75
Thumbs up Forex trgovina

Savjeti i informacije !?

Dobro su došle ali isto tako bih volio podjeliti svoje iskusta s nekim tko je malo duže u poslu i to za ozbiljno.
The Player No1 is offline  
Old 15.05.2006., 19:03   #76
Thumbs up Nema ništa preko noči

Samo da se razumije jedna stvar !!!
Na foreksu su minutne, satne i sl. trgovine igra a ne ozbiljan posao, tjedne i mjesečne pozicije su jedine opravdane i potkrepljene relevantnim informacijama.

Jedan dane ne predstavlja trend nego u najboljem slučaju je korekcija.

Nemojte me krivo shvatit i na taj se način zarađuje i gubi novac i to po sistemu dok nekome ne smrkne drugom ne svane.
The Player No1 is offline  
Old 15.05.2006., 22:40   #77
Imaš već temu o FX-u.
rexfo is offline  
Old 15.05.2006., 22:44   #78
Na čemu temeljiš tu tvrdnju?
Daytrading nije ništa neozbiljniji od position tradinga, jedino zahtjeva veću koncentraciju i napor, ali zato nudi komfor da na kraju dana ne brinemo što je s našim pozicijama.
rexfo is offline  
Old 16.05.2006., 07:33   #79
Quote:
The Player No1 kaže:
Samo da se razumije jedna stvar !!!
Na foreksu su minutne, satne i sl. trgovine igra a ne ozbiljan posao, tjedne i mjesečne pozicije su jedine opravdane i potkrepljene relevantnim informacijama.

Jedan dane ne predstavlja trend nego u najboljem slučaju je korekcija.

Nemojte me krivo shvatit i na taj se način zarađuje i gubi novac i to po sistemu dok nekome ne smrkne drugom ne svane.
Relevantne informacije su relativan pojam... Najčešće su već irelevantne kad ih doznamo , tj. uračunate u cijenu. Tečajevi na forexu (pogotovo na forexu) nisu odraz objektivnih okolnosti nego kumulativ onoga što rade tisuće sitnih i krupnih trgovaca diljem svijeta, tj. onoga što oni misle o tim "objektivnim okolonostima" i onoga što oni misle da drugi misle o svemu tome, da stvar ne bi ispala isuviše jednostavna
Bankei is offline  
Old 16.05.2006., 07:36   #80
Quote:
The Player No1 kaže:
Savjeti i informacije !?

Dobro su došle ali isto tako bih volio podjeliti svoje iskusta s nekim tko je malo duže u poslu i to za ozbiljno.
Pa evo ispričaj nam svoj slučaj, trguješ li s pravim novcem, gdje, koliko, s kakvim uspjehom.. Koje tehnike koristiš u radu itd itd..
Bankei is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.