Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 02:13   #181
Quote:
zocu kaže: Pogledaj post
Bacam kroz prozor!!
Prije nego to napraviš, probaj umjesto VMC softvera koristiti neki drugi, npr. ZTE join air.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 02:22   #182
Da i to bi mogao, to je tvornički soft, ali tu mora ručno kreirati postavke za vip u novom profilu i prebaciti na njega, apn je data.vip.hr (predpostavljam da nije carnet), dial up *99***1#, user name 38591, password 38591

teško se njemu ako je na adsl-u trenutno prebaciti na ovo, ovo je ipak drugačije, ja vjerujem da bi to uspio napraviti da je pred menom,

ni ja ne znam sa routerom jer ga ne koristim, to je tako
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 17:27   #183
Jel se dogodilo kome da mu se obračunsko razdoblje u programu zaglavilo? Burazu stoji na vremenu 1.8.-15.8.2011.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 20:43   #184
Nek stanje provjerava na data.vipnet.hr ako je registriran na moj.vip.hr

Inače meni nije zaglavilo ali to programsko stanje i nije baš pouzdano
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 20:55   #185
Znam da nije pouzdano, i znam sve njihove začkuljice, fala bogu pa koristim taj net...5 godina.

Kod njega je fora da mu brojač skače doslovce bez veze. Prvo, obračunsko razdoblje je stalo na prvoj polovici kolovoza, onda onaj stupac i broj koji pokazuje ukupan promet skače bez uma i razuma, doduše samo prema gore, ono, u trenu spajanja na net je na 2,7 gb, za 10 sekundi je na prek 3 gige, za 30 prek 4 i tak. A i brojevi za trenutnu vezu su suludi. Ko da ima neki virus/spy/mal, al sam prosknirala s 2 programa za svaku stvar i nema ničega.
I registrirala sam ga na vip, pogledala, promet praktički na nuli.
Pogledala sam updateove (opet jer sam ih sama narihtala da se ne skidaju sami), ne skidaju se, pogledala sam programe koji inače vole sami surfati, nisu ni oni. Ja sam mu instaliravala sve pa onda znam s čim baratam, kune se da nije instalirao ništ drugo osim jednog programa koji se isto ispostavio ok.
A velim, meni program nikad nije tak sam od sebe poludio.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:10   #186
Reinstaliraj Vmc, makni sve sa Revo-m van, mada kažem ima potrošnju na data.vipnet.hr, sa programom oko potrošnje se uopće ne treba zamarati...


http://img163.imageshack.us/img163/8012/izrezakt.jpg
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:17   #187
Danke. Actually mu ja budem vodila računa oko potrošnje jer on sam nema pojma o pojmu...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:24   #188
No tu imaš live potrošnju, vidiš stanje, nešto MB potrošiš, refrešaš stranicu i vidiš promjenu, da je manje za onoliko koliko potrošiš, i to on-line je mjerodavnije od programskog brojača

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 12.09.2011. at 23:34.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:35   #189
Zanima me kako u praksi izgleda ograničenje brzine? Ugase li HSDPA protokol i ostave samo UTMS?!
P E R O is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:35   #190
Quote:
P E R O kaže: Pogledaj post
Zanima me kako u praksi izgleda ograničenje brzine? Ugase li HSDPA protokol i ostave samo UTMS?!
to i mene zanima.
doduše ja nikad ni nemam HSDPA vezu, skida mi max 200kb/s.
Uglavnom prošli mjesec sam probio jedno 200mb i nisam skužio smanjenje brzine. Sve je bilo normalno.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:38   #191
Znači, ipak postoji to ograničenje.

Meni je Vip pun k... sporiji od kad su odblokirali karticu (nakon kaj su ju zbog njihove lijenosti/nemarnosti) blokirali.

Inače, i meni je skidalo max 200 kb/s. Sad neće ni 100. A zbog sporog servera foruma, ne mogu paralelno skidat nekaj i surfat forumom, prekida mi loadanje stranica.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 02:32   #192
Quote:
P E R O kaže: Pogledaj post
Zanima me kako u praksi izgleda ograničenje brzine? Ugase li HSDPA protokol i ostave samo UTMS?!
Svijetli tebi i dalje svijetlo plavo ali nemaš te brzine

Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
to i mene zanima.
doduše ja nikad ni nemam HSDPA vezu, skida mi max 200kb/s.
Uglavnom prošli mjesec sam probio jedno 200mb i nisam skužio smanjenje brzine. Sve je bilo normalno.
btw ekipa da li vi pišete o 100-200 kilobita ili KiloBajta?? ako je ono prvo onda je EDGE 0.20Mb/s, a ako je drugo onda je HSDPA, 256KB/s (KiloBajta/s) u downloadu (npr. iz browsera) je 2Mb/s (Megabita/s)

1 Bajt=8 bitova

inače 64kbps je 0.06Mb/s, tj. EDGE je do 0.23Mb/s, razliku kužite, da sporije i od EDGE, nemojte padati na tu brzinu jer je beskorisna na računalu, za mob ne znam

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 18.09.2011. at 02:43.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 03:19   #193
Ok, ok, ja govorim o KB/s, u torrentu mi se pokazuje ko kB/s, sad sam provjerila.
Probala sam sad skidat bezveze (s browsera), i postiglo mi je neku prosječnu brzinu od 135 KB/s (skakalo je 120-150), kaj za prosječni Vip nije loše, al sad je 3 ujutro. S tim da sam probala loadati stranicu foruma - fail.

Tokom dana mi ni približno ne postigne tu brzinu. Max 50-60 KB/s i to ako sam jaaaaaaako velike sreće. U prosjeku se vrti na oko 20-40. Pa ti sad meni reci u čemu je problem.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 03:32   #194
Ne znam u lokaciji recimo? meni ide i do 750KB/s na skidanju recimo 6Mb/s, s tim da ne skidam iz ljubljane ili rusa tj. najbližih, to je rapidshare, a sa filesonica ili filesharea recimo oko 250KB/s tu već treba premium, rapid daje full speed još uvijek, zato sve što mogu skidam s njega

inače forum i mene trenutno kolje brže otvaram stranice jednog južnoafričkog foruma

da KB veliko je KiloBajt, MB MegaBajt, GB GigaBajt.... a Kb je Kilobit, Mb Megabit.... Gb Gigabit...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 03:34   #195
U Zagrebu na Trešnjevci (i jugu i sjeveru) mi je davalo istu brzinu.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 03:39   #196
Ništa seli se prek Save, vamo šala, ne znam stvarno, osim da sam kod Albaharijeve nedavno u jednom kafiću unutra ulovio EDGE, reko mašala metropola još uvijek imamo i EDGE-a

nisu sve bazne definitivno ni dignute na iste brzine, kod frenda kad odem u Brestje, nema šanse da idem preko 4Mb/s, ili manje, u Središću sam dobio 2Mb/s i upload i download, na donjim sveticama isto malo više, tu kod sebe blizu trnskog idem i 13 na bonove, pretplata limitirana brzinski to znaš, tako da ti je to sve relativno,
čekamo LTE hehe

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 18.09.2011. at 03:50.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 14:40   #197
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ok, ok, ja govorim o KB/s, u torrentu mi se pokazuje ko kB/s, sad sam provjerila.
Probala sam sad skidat bezveze (s browsera), i postiglo mi je neku prosječnu brzinu od 135 KB/s (skakalo je 120-150), kaj za prosječni Vip nije loše, al sad je 3 ujutro. S tim da sam probala loadati stranicu foruma - fail.

Tokom dana mi ni približno ne postigne tu brzinu. Max 50-60 KB/s i to ako sam jaaaaaaako velike sreće. U prosjeku se vrti na oko 20-40. Pa ti sad meni reci u čemu je problem.
Koji uređaj imaš?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:00   #198
Express data card E3735.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:17   #199
Riječ je o dosta starom uređaju, možda je u tome problem.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 16:21   #200
Uređaj je star 3 godine. To je njegov rok trajanja?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.