Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2010., 17:47   #81
Quote:
finalnifantazista kaže: Pogledaj post
ja ne volim kak se ljudi krive protiv pitchforka, tog vidim daleko više..
pa normalno da ću slušat ono šta me zanima, a ne da tražin šta su oni napisali da je dobro.
Škafet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 17:52   #82
Quote:
Škafet kaže: Pogledaj post
pa normalno da ću slušat ono šta me zanima, a ne da tražin šta su oni napisali da je dobro.
nisi niš skonto kaj sam napiso, ljudi slušaju ono kaj pićfork preporučuje makar ih zapravo ne zanima, samo da bi onda mogli srat po tome, e, to je onak, otužno

i ja sam bio uvjeren da slušam "ono šta me zanima", a onda sam skonto da je to vrlo često upravo ono "šta su oni napisali da je dobro", jer drugi ljudi slušaju što oni hvale i ak im se svidi, proslijede preporuku..
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:24   #83
Quote:
finalnifantazista kaže: Pogledaj post
ne vole ni izbliza dovoljno Uncle Tupela i Jayhawkse, neko je već spomenuo da ne vole americanu baš, al eto, vole Bonnieja "Prince" Billyja i neke druge..
Vidiš dobro si me podsetio, imao još jedan album iz 2009. koji sam prilično zavoleo i puno slušao.

Son Volt - American Central Dust.

Malopre sam pogledao na Pitchforku - 3.7.

Nisu im dovoljno šašavi valda, šta li; kratke im brade, ili nešto...

Još da vidim šta je dobio Peter Doherty (i time se otprilike iscrpljuju moji prošlogodišnji favoriti)...

5.7.



(Zaboleše me ramena.)
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:35   #84
ja sam ko lale. ono što me ne zanima krivim sebe da ne razumijem

al isto tako kontam da osoba koja u isti koš trpa britni i gagu ne razumije gagu, i to obićno korelira da je osoba bila ili premlada ili prestara u devedesetima.
bue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 10:12   #85
Quote:
bue kaže: Pogledaj post
al isto tako kontam da osoba koja u isti koš trpa britni i gagu ne razumije gagu, i to obićno korelira da je osoba bila ili premlada ili prestara u devedesetima.
ok bue. ali cemu ta potreba da se toliko pokusa opravdati gagu u odnosu na ostalu glazbenu industriju? mislim, ok. let it go. dan kad pocnes dizat glabu na artisticku razinu nisi sebi napravio preveliku uslugu...
__________________
http://joe4.bandcamp.com/
Luzwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:06   #86
Sto se tice Pitchforka, promasuju ponekad i celi fudbal (ako ne i stadion). Od famoznog pocetka stoljeca i brutalnog svrsavanja na Kid A (a svi znamo da Amnesiac ima bolje stvari ) do ove totalne travestije s Animal Collective i njihovim derivatima koji ce bit bitni za x godina kao recimo Interpol danas...

Poanta je, da koliko god ponekad bili anakroni i/ili jednostavno dosadni, jos uvijek omladini prezentiraju nesto sto se ne tice majora, i cijele te pizdarije, a to nije malo...

Sto se tice Gage, ponovit cu x-ti put, stavi turbo-folku kurac medju noge i dalje ostaje turbo-folk...
(nije da me smeta da se razumijemo)
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:29   #87
Šta, turbo folk il kurac?

Što se pitchforka i recenzija tiče, moram bit iskren da ih ne čitam. Pogledam brojkicu s decimalom (ili prazno polje u slučaju In Rainbowsa - dobra šala ) i kliknem na best new music i pogledam "zvuči" li mi interesantno po imenu pa tražim i preslušavam. Dakle, najgori sam.

Međutim, ono što smatram vrhom pitchforka i vrhom vrhova općenito je pitchfork.tv. Koncerti s krova zgrade, recimo. Savršen zvuk, sjajno okruženje. Da se mjerit samo s blogothequeom.
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:31   #88
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
Šta, turbo folk il kurac?
.
Turbo folk
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:40   #89
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
Što se pitchforka i recenzija tiče, moram bit iskren da ih ne čitam. Pogledam brojkicu s decimalom (ili prazno polje u slučaju In Rainbowsa - dobra šala ) i kliknem na best new music i pogledam "zvuči" li mi interesantno po imenu pa tražim i preslušavam. Dakle, najgori sam.

Međutim, ono što smatram vrhom pitchforka i vrhom vrhova općenito je pitchfork.tv. Koncerti s krova zgrade, recimo. Savršen zvuk, sjajno okruženje. Da se mjerit samo s blogothequeom.
Ja isto tako

tv najbolji dio tog sajta
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:39   #90
Quote:
Luzwei kaže: Pogledaj post
ok bue. ali cemu ta potreba da se toliko pokusa opravdati gagu u odnosu na ostalu glazbenu industriju? mislim, ok. let it go. dan kad pocnes dizat glabu na artisticku razinu nisi sebi napravio preveliku uslugu...
pa ja to ne radim, jednostavno su mi poker face i pogotovo bad romance uberpjesme svoga žanra <3

a ćinjenica da sama piše je optimistićan zalog za budućnost da je neće menađer odjebat kad dođe neka mlađa, ljepša i jednospolna

čak se ni na haljine ni kabare ne ložim, pa vidio si na enpeu da sam modno kontribuirao samo fotkom s cickama
bue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:49   #91
Quote:
Mikilegendo!care! kaže: Pogledaj post
Sto se tice Pitchforka, promasuju ponekad i celi fudbal (ako ne i stadion). Od famoznog pocetka stoljeca i brutalnog svrsavanja na Kid A (a svi znamo da Amnesiac ima bolje stvari ) do ove totalne travestije s Animal Collective i njihovim derivatima koji ce bit bitni za x godina kao recimo Interpol danas...
Pa ti sve obrnuto misliš od mene .

Kid A jeste bio ključni album za početak veka, taj čitav glacijalni fazon bio je prilično osvežavajući u datom trenutku. Amnesiac je posle rekao da nema puno razloga za optimizam. "After years of waiting, nothing came."

Tako i bi.

Navodiš Interpol i Animal Collective; meni su to visoko natprosečni bendovi za pojmove poslednjih godina i cele te Pitchforkove "scene". Da li ostaju mnogo važni kad prođe neki broj godina? Verovatno ne, ali danas je rok trajanja indie muzike uglavnom pre možda godinu dana, ili par meseci, ili nedelja, ili par dana, ili sati, te opet ispada da ti bendovi jesu izuzetni.

Obično je varijanta best before sledećeg meseca, kad će se pojaviti još osamdeset dva veoma dobra albuma kojih će se za godinu i po dana sećati rodbina, prijatelji, te blogeri i forumaši sa fotografskim pamćenjem.

Zadnje uređivanje Žlzc : 05.01.2010. at 15:09.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:08   #92
Quote:
vtrslv kaže: Pogledaj post
Pop-glazbenica koju spominješ s gnušanjem i otpisuješ ju kao konzumerističko smeće upravo je u konzervativnom sustavu glazbene autentičnosti istinska individua: autorica je i producentica svih svojih pjesama na kojima ujedno i svira jer je, vidi populističkog đavla, diplomirala klavir na Tisch Scool of Arts, a od svoje je persone na pozornici i u medijima napravila prekrasan postmodernistički kabaret.
momak, neznam jesi li primjetio, ali izašao si iz ormara






osim ako nisi tonĆi kožul
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:23   #93
Vatroslav može biti svakakav al usporedbe s Kožulom nije zaslužio
__________________
www.potlista.com
Mcnuggetdistorzion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:31   #94
Quote:
Mcnuggetdistorzion kaže: Pogledaj post
Vatroslav može biti svakakav al usporedbe s Kožulom nije zaslužio
O ovome može posebna tema možda - Lady Gaga, pop, produkcija, autorstvo itd.
Ali činjenica je da Vtrslvov stav u ovoj stvari bar donekle podseća na ono što se obično doživljava kao gej percepcija pop muzike.

A ne znam ko je Kožul, sori.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:42   #95
pa jes čito nomad. Vrlo iritantan kritičar poznat po tome da je svršavao na tadađnju pop mtv produkciju jer je mislio da je kul tako se isticat, a poznat je i po svršavanju na garage i 2step i općenito predrkavanje
__________________
www.potlista.com
Mcnuggetdistorzion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:45   #96
nismo li zaboravili i coloniu?
__________________
http://joe4.bandcamp.com/

Zadnje uređivanje Luzwei : 05.01.2010. at 15:55.
Luzwei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:51   #97
Quote:
Mcnuggetdistorzion kaže: Pogledaj post
pa jes čito nomad.
Aha... Ime mi je delovalo poznato(ish), ali se nisam setio da je kritičar.

Pa, to sve je po meni priličan problem. Pop ovo, pop ono, te ne znam to je šareno, te ne znam vole ljudi...

Ja ne kažem da se time ne treba baviti, ali takav pristup je po meni pogodniji za sociologiju, psihologiju, marketing, menadžment(...) nego za muzičku kritiku.

Muzika je umetnost.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:32   #98
Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Muzika je umetnost.
(I onda je zavladala grobna tišina.)
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:29   #99
da, Interpol je nebitan, samo su pokrenuli lavinu (ili bar bili na njenom vrhu ) tinejdžera, bendova i filmova koji se furaju na Joy Division, utjecali na valjda najhvaljeniji novi bend 2009., The xx, te miljon malih bendova, samo na myspaceu ćeš ih nać peteroznamenkasto.


Miki, super mi je kak si kao primjere promašaja celog fudbala uzeo možda i najveće njihove golove (uz Arcade Fire).
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:32   #100
Quote:
Mcnuggetdistorzion kaže: Pogledaj post
pa jes čito nomad. Vrlo iritantan kritičar poznat po tome da je svršavao na tadađnju pop mtv produkciju jer je mislio da je kul tako se isticat, a poznat je i po svršavanju na garage i 2step i općenito predrkavanje
tonći je meni simpatičan, unatoč svom glazbenom ukusu
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.