Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 15:15   #41
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
nego kaj je?
Instant napitak.

Razlika između kakao praha i kraša, nesquika i sličnih ti je ista onoj kao kod mljevene kave i nescafea i sličnih instantica. Ovo su pripravci koji u sebi imaju dodano sve i svašta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 01:02   #42
ja bi probao kakao prah, eko ili krašev ali me strah da se ne navučem

a kraše expresom sam zadovoljan kakav je da je , po cijeni se i vidi da je na 30% od prave stvari ali standard je takav

ne znam zapravo ni kakav je kaj se tiče pravljenja čokoladnog mlijeka, koliko ga manje treba , ide li samo u vruće mlijeko itd .
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 01:05   #43
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Instant napitak.

Razlika između kakao praha i kraša, nesquika i sličnih ti je ista onoj kao kod mljevene kave i nescafea i sličnih instantica. Ovo su pripravci koji u sebi imaju dodano sve i svašta.
dobro ok
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 02:04   #44
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
ja bi probao kakao prah, eko ili krašev ali me strah da se ne navučem

.
zanima me čega te strah?
nečeg što je zdravo?

ja se više bojim tvojih kombinacija ručkova s tim kakaom
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 03:50   #45
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
zanima me čega te strah?
nečeg što je zdravo?

ja se više bojim tvojih kombinacija ručkova s tim kakaom
čokoladno mlijeko mi je velika stavka , nije to orada ili srndać jednom 100 , 200 kn za božić pa eto

meni tjedno ide i do 250 kn na čokoladno , s kakao prahom bi onda išlo i do 700, znači mjesečno umjesto 1000, 2800, godišnje umjesto 12000 skoro 34000 kn
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:48   #46
Tjedno 700 kn na kakao? Šta bi radio s time, jeo na lopate?

Za šalicu mlijeka ti treba 2 čajne žlice kakao praha, to nek je recimo 15-tak grama. 100 g kakao praha je negdje oko 10-tak kn. Da smrviš jednu tu vrećicu tjedno mjesečno bi te kakao prah izašao oko 50 kn. Kakvih 2000 kn pobogu? Nisi slastičarna koja pravi tonu kolača sa kakaom.

Ne znam kako nekome uopće može biti isplativije kupovat kraš express i slične nego kakao prah jer njega treba puno manje staviti da bi se dobio taj čokoladni okus. Jedina prednost tih svih instant je to da ubaciš u toplo ili hladno mlijeko, promješaš i gotovo dok ovo sa kakao prahom moraš kuhati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:28   #47
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
čokoladno mlijeko mi je velika stavka , nije to orada ili srndać jednom 100 , 200 kn za božić pa eto

meni tjedno ide i do 250 kn na čokoladno , s kakao prahom bi onda išlo i do 700, znači mjesečno umjesto 1000, 2800, godišnje umjesto 12000 skoro 34000 kn

ja često pijem kakao pa mi svejedno pakovanje od 10 deka traje više od mjesec dana,
čak i ako bi ti pio kakao umjesto vode ne vidim kako bi mogao mjesečno potrošiti više od 50 kuna s tim da je kakao prah puno ukusnija i isplativija varijanta od kraš ekspresa u kojem je hrpa šećera, kakao praha treba staviti puno manje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:39   #48
ne moraš kuhati s kakao prahom da bi dobio čokoladno mlijeko. treba ti samo za početak jedna žlica vrućeg mlijeka, ona prva, s kojom ćeš promiješati smjesu kakao praha i šećera da bi je rastopio. to se može doslovno na svijeći zagrijati ako treba. za fix. ili 10 sekundi u mikrovalnoj. na to onda možeš dodati hladno ili toplo mlijeko, kako ti je po volji.

meni smetaju dodatne umjetne arome kojima napune te gotove pripravke. pogledajte te deklaracije, manchild & co.

babunovich mozda zbraja i cijenu mlijeka u to? ili kupuje najmanje pakiranje gotovoga u najskupljem dućanu u okolici.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:48   #49
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
čokoladno mlijeko mi je velika stavka , nije to orada ili srndać jednom 100 , 200 kn za božić pa eto

meni tjedno ide i do 250 kn na čokoladno , s kakao prahom bi onda išlo i do 700, znači mjesečno umjesto 1000, 2800, godišnje umjesto 12000 skoro 34000 kn
jako puno bespotrebnih kalorija unosiš u sebe
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:30   #50
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post

babunovich mozda zbraja i cijenu mlijeka u to? ili kupuje najmanje pakiranje gotovoga u najskupljem dućanu u okolici.
Vjerojatno kupuje gotovo čokoladno u trgovini. Da pije litru mlijeka dnevno i tuče jedno pakiranje kraš expresa tjedno, ne izađe te sve skupa preko 300 kn mjesečno. Uvijek sam se pitala ko kupuje to čokoladno u trgovini kad si doma možeš smućkati po svom guštu. Sad vidim da ih ima koji deru po njemu na dnevnoj bazi (i dalje mi nije jasno, to čokoladno bi uzela jedino da mi se baš jako pije a nemam di smućkati sama, ono tipa u gradu sam)

A ovo ti je lukavo sa malo vrelog mlijeka i kakaom, da se ne mora kuhati sve. Najgore mi uvijek bude čekati da se sve ohladi na neku normalnu temperaturu da mogu piti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:53   #51
čak i ako uzmeš punomasno mlijeko radi boljeg okusa, kao https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...ko-3-8-m-m-1-l
litru dnevno to je 197,70 kn mjesečno.

gotovo čokoladno je duplo skuplje, ali opet je to 389,70 kn mjesečno, ne dođeš do te svote od 250 kn tjedno koju je spomenuo.

@babunovich - za čokoladno mlijeko trebaju ti: punomasno mlijeko, šećer (1 kg cca 7 kn) i kakao prah. ništa više. ne miješaš kakao u gotovo čokoladno mlijeko.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:29   #52
Mene u stvari zanima što je uopće to što prodaju pod kakao?
Naime čitam da je kakaovca premalo i da otkad su u Kini počeli jesti više čokolade da je deficitaran.
Znači nema ga dovoljno i moraju nekog vraga stavljati drugog da to nadoknade.

Offtopic: kudikamo mi bolja bijela kava (divka) nego ti napitci tipa nesquik, kraš express... Ovi instanti su strahovito aromatizirani.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:48   #53
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Mene u stvari zanima što je uopće to što prodaju pod kakao?
Naime čitam da je kakaovca premalo i da otkad su u Kini počeli jesti više čokolade da je deficitaran.
Znači nema ga dovoljno i moraju nekog vraga stavljati drugog da to nadoknade.
na deklaraciji piše što je unutra ako piše kakao prah (i ništa više osim toga) onda se radi o kakao prahu
a kinezi i čokolada... novinari moraju svašta natrkeljati ako nema pravih vijesti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:08   #54
Ma ja sam ti skeptičan oko svega tu kod nas.
Može pisati jedno, a u stvari valjda biti nešto drugo.
Pogotovo što su ove naše inspekcijske službe korumpirane i čim vide neki euro u džepu odmah mogu zatvoriti jedno oko.
Da ne spominjemo ako dirnu u "prejakog uvoznika" mogu ostati i bez tog svog divnog posla pa zatvaraju oko i silom.

Jer ako samo piše kakao zašto onda i nema okus sličan njemu?!


Ovo za novinare si itekako u pravu
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:19   #55
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Može pisati jedno, a u stvari valjda biti nešto drugo.
ne može, provjerava se i kazne su velike ako sastav ne odgovara deklaraciji... a za one koji ne znaju
po zakonu se na deklaraciju stavljaju sastojci po redu od onoga čega ima najviše do onoga čega ima najmanje
i obavezno se navodi postotak kakao praha u čokoladama i kraš ekspresu i u svemu gdje se stavlja kakao
pa ako piše "šećer, kakao prah 30%" onda to znači da unutra ima više od 30% šećera
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:58   #56
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Mene u stvari zanima što je uopće to što prodaju pod kakao?
Naime čitam da je kakaovca premalo i da otkad su u Kini počeli jesti više čokolade da je deficitaran.
Znači nema ga dovoljno i moraju nekog vraga stavljati drugog da to nadoknade.

Offtopic: kudikamo mi bolja bijela kava (divka) nego ti napitci tipa nesquik, kraš express... Ovi instanti su strahovito aromatizirani.
da, bijela kava je super

ima sad franck bijelu kavu s okusom čokolade
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 23:08   #57
da, u trošak je ukalkulirano i mlijeko

dnevno 4 litre mlijeka 6X4 24 kn
tjedno cca 170 kn
na 28 L mlijeka mi ide 2 kg kraš expresa cca 85 kn

total 250 kn tjedno

sad ako je kila kakao praha 100 kn i ako mi treba 2 kg to je 200 kn

žbalja sam sinoć to je 370 kn tjedno ili samo 120 kn više

vjerojatno ga treba i još manje za isti okus pa je i razlika još manja


01.04.2015., 15:56 #5504
body halleck

Vernon Pinkley
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=5504
Babunoviću, još uvijek kakao dijeta?

Sad imaš izvrsna sniženja starinskog kakaa po dućanima, to je šteta propustiti, ako si već takav kakao-fan

Btw, probao sam nedavno kraš-ekspres, ali BEZ mlijeka - na žlicu
Čisti cukor
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 23:23   #58
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
dnevno 4 litre mlijeka
ja toliko vode ne popijem dnevno... ma ne popijem ni litru
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 00:58   #59
bogami i ja sam impresioniran time da netko može dnevno popiti 4 litre mlijeka. i to ne jednom za okladu, nego sutradan opet. namjerno i svojevoljno.

no u svakom slučaju ne važi da treba 1 kg Kraš ekspresa zamijeniti sa 1 kg kakao praha, ni blizu. manje od pola težine je adekvatna zamjena. šećer lako dodaš koliko ti je neophodno, opet je jeftinije.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 02:33   #60
dan mi obavezno započinje ispijanjem cca 0,7 L mlika s kraš expresom, bez toga nisam živ
i završava na sličan način, što je korektno i ne odudara previše od nekih općih navika

ostaje još 0,5 L recimo nakon ručka

ostale dvi su i meni višak , radije bi ih zamjenio sa nekim čokoladnim kolačićima ili sladoledom uz mineralnu

ali to je nemoguće jer slastice kod mene ne mogu doživjeti mrak a kamoli sutra

onda mi opet preostaje mlijeko

7 L je limit, jednom nisam ima doma ništa drugo , cijeli dan samo mliko. na kraju dana mi je islo na povraćanje polako, ima sam i neki grozan filing u ustima, dva dana ga kasnije nisam taka

I danas mi je običaj mliko preko dana obavezno zalit bar gutljajem mineralne , da mi se "ne diže" iz želudca onako laički rečeno

probam taj kakao , može biti ukusnije i zdravije ali ne vem da će mi smanjiti potreba za količinom

znam da nije ni zdravo , ničeg nije zdravo previše
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.