Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2014., 12:11   #601
moj prvi JOPPD prošao bez ikakavih zastoja



Quote:
TrutYF kaže: Pogledaj post
Hvala, u tom slučaju upisivam cijelu netto plaću radniku na JOPPD iako mu ide samo dio, a dio firma mu odmah uplaćuje banci na ime ovrhe.

Ili samo upisivam dio plaće koja mu ide na tekući račun, ali onda mi se obračun doprinosa tog radnika neće odgovoarat iznosu plaće
upisuješ cijeli neto u JOPPD, bez obzira koliko ide na tekući
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 12:19   #602
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Doprinosi po toj plaći trebali su biti u obrascu RS i zaduženi po ID obrascu bez iskazanog poreza i prireza. Ako je tako, doprinosi se plaćaju na stari poziv na broj i sa šifrom RS obrasca.

JOPPD se popunanjava kao naknadna isplata plaća (ima primjer na stranicama porezne uprava) sa danom isplate neto plaće. Po njemu se zadužuje samo porez i prirez, koji se tako i plaća sa novim pozivom na broj i broj JOPPD-a u nastavku.

Ako je ID obrazac predan kao da je isplaćena plaća, tj. po njemu su zaduženi i doprinosi i porez i prirez, sve obveze prema državi se plaćaju sa starim pozivima na broj i ne popunjava se JOPPD.

Puno, puno hvala!
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 12:24   #603
"Nova verzija XML sheme JOPPD obrasca
​Obavještavamo korisnike sustava ePorezna da je u produkciju puštena nova verzija aplikacije ePorezna te da je došlo do izmjene verzije XML sheme JOPPD obrasca. U novoj verziji impelmentirane su nove šifre iz priloga 1.,3.,4. i 5. sukladno izmjenama i dopunama Pravilnika o porezu na dohodak (Narodne novine 160/13)."

Jel sad opet moram nadogradit program ...?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 12:29   #604
Ne ako program podržava da sam dodaješ nove šifre, a ako ne onda da.

Ali ovo da ima ljudi koji rade i više od 10 godina ali uopće nisu prijavljeni kod HZMO je ono malo suludo zar ne.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:04   #605
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post

Jel sad opet moram nadogradit program ...?
O jebemti

Šta sad idemo na svakodnevne nadogradnje
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:23   #606
pupila je već izbacila novu verziju ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:31   #607
Firma je u blokadi, dakle JOPPD šaljem 31.01. i sad me zanima što točno popunjavam i koje šifre unašam.
Znam da doprinose zadužujem, ali što je sa porezom i prirezom i neto plaćom, jel to pišem isto zadužene vrijednosti ili ostavim nule.
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:34   #608
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
O jebemti

Šta sad idemo na svakodnevne nadogradnje
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
pupila je već izbacila novu verziju ...
navodno da će i synesis imati brojač kao joppd, tako da u svako doba znaš da li si za taj dan skinuo novu verziju

14009? a moja je 14008, hitni apdejt
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:39   #609
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
pupila je već izbacila novu verziju ...
Ja je vec tjedan dana updejtam svaki dan ujutro sa novom verzijom.
Ispričavam se unaprijed ali ovaj forum spašava sa šifranicima

Imam 2 voloterke u vrtiću, znači ono stručno osoboljavanje bet zasnivanja radnog odnosa.
Jedna volonterki je prvo zaposlenje, drugoj nije.
E sada oznake stjecatelja i primitka za ovu što joj je prvo zaposlenje stavio sam:
Stjecatelj:
5702 Osiguranik po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa prema odredbama Zakona o poticanju zapošljavanja
Primitak:
5703 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada – osobi koja se prvi put zapošljava – prema Zakonu o poticanju zapošljavanja

Ako je to uopće točno, sada mi je druga problematična, Stjecatelj mi je isti, međutim neznam za primitak jer njoj nije prvo zaposlenje. a imam ponuđeno samo sljedeće šifre od kojih mi nijedna ne odgovara.

5701 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada
5702 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada – osobi koja se prvi put zapošljava – prema Zakonu o doprinosima
5703 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada – osobi koja se prvi put zapošljava – prema Zakonu o poticanju zapošljavanja


Dali možda volonterima koji nedobivaju nikakav primitak, tj. netto plaću uopce se nemora stavit oznaka primitka?

Hvala unaprijed onome ko bude ima volje procitat ovaj zid teksta..
TrutYF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:17   #610
filiptg, hvala na odgovoru.
Napravila sam tako. Evo, danas sam poslala obrazac joppd, ali baš za tu djelatnicu mi javlja grešku.

ako mi možete pomoći za tu situaciju.
Što točno treba upisati jer očito sam nešto krivo.
Ona je na porodiljnom bila do 23.12.
Pod 6.1. sam stavila 5203
pod 6.2.: sam stavila 0000
pod 8:3
9: sam stavila 0
razdoblje od 01.12. do 23.12.
sve mi je nula do kolone 15. 1 gdje mi se pojavilo 12, a onda u koloni 15.2. 0,00 i za to mi javlja grešku . Iznos u koloni 15.2. treba biti veći od 0,00 kažu.
Očito sam negdje u prethodnim šiframa pogriješila jer ne znam što staviti točno u tom slučaju .



Molim ovdje odgovor jer postavila sam ga na temi plaće/dopronosi pa prebacujem ovdje
noktica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:40   #611
Quote:
noktica kaže: Pogledaj post
filiptg, hvala na odgovoru.
Napravila sam tako. Evo, danas sam poslala obrazac joppd, ali baš za tu djelatnicu mi javlja grešku.

ako mi možete pomoći za tu situaciju.
Što točno treba upisati jer očito sam nešto krivo.
Ona je na porodiljnom bila do 23.12.
Pod 6.1. sam stavila 5203
pod 6.2.: sam stavila 0000
pod 8:3
9: sam stavila 0
razdoblje od 01.12. do 23.12.
sve mi je nula do kolone 15. 1 gdje mi se pojavilo 12, a onda u koloni 15.2. 0,00 i za to mi javlja grešku . Iznos u koloni 15.2. treba biti veći od 0,00 kažu.
Očito sam negdje u prethodnim šiframa pogriješila jer ne znam što staviti točno u tom slučaju .



Molim ovdje odgovor jer postavila sam ga na temi plaće/dopronosi pa prebacujem ovdje
Pod 8 mora ići broj 2 za to razdoblje 01.12.-23.12. To znači da je završila bolovanje/porodiljni

EDIT: Pod 15.1. ide 0
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:44   #612
Quote:
TrutYF kaže: Pogledaj post
Ja je vec tjedan dana updejtam svaki dan ujutro sa novom verzijom.
Ispričavam se unaprijed ali ovaj forum spašava sa šifranicima

Imam 2 voloterke u vrtiću, znači ono stručno osoboljavanje bet zasnivanja radnog odnosa.
Jedna volonterki je prvo zaposlenje, drugoj nije.
E sada oznake stjecatelja i primitka za ovu što joj je prvo zaposlenje stavio sam:
Stjecatelj:
5702 Osiguranik po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa prema odredbama Zakona o poticanju zapošljavanja
Primitak:
5703 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada – osobi koja se prvi put zapošljava – prema Zakonu o poticanju zapošljavanja

Ako je to uopće točno, sada mi je druga problematična, Stjecatelj mi je isti, međutim neznam za primitak jer njoj nije prvo zaposlenje. a imam ponuđeno samo sljedeće šifre od kojih mi nijedna ne odgovara.

5701 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada
5702 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada – osobi koja se prvi put zapošljava – prema Zakonu o doprinosima
5703 Obveze po osnovi stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa za mjesec dana rada – osobi koja se prvi put zapošljava – prema Zakonu o poticanju zapošljavanja


Dali možda volonterima koji nedobivaju nikakav primitak, tj. netto plaću uopce se nemora stavit oznaka primitka?

Hvala unaprijed onome ko bude ima volje procitat ovaj zid teksta..
Pogledaj na ovaj link, točka 35, tu imaš primjere i kako ide. Mislim da će ti to pomoći.

http://www.porezna-uprava.hr/obrazac...-obrasca-.aspx
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:46   #613
Quote:
filiptg kaže: Pogledaj post
Ne ulazi u JOPPD.

U pravilu, obveze za poreze i doprinose za koje rješenje izdaje porezna ne ulaze u JOPPD.

Osim toga, obveznik plaćanja prema državi je najmodavac, tako da ti nemaš ništa sa tim.
Zahvaljujem !!!
larani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:28   #614
Molim pomoć .Imam djelatnicu koja je
01-05. 12.2013 bila na porodiljnom dopustu do 6 mjeseci starosti djetete
06.12.2013. - do 02.06.2014 je na dodatnom porodiljnom (180 dana)

Na koje to šifre stjecatelja ide 5102 , 5203 ili 5204 ?
HITNO! ako tko zna
veronika04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:37   #615
pao sustav u poreznoj danas ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:39   #616
Quote:
Početnikuposlu kaže: Pogledaj post
prvi obrazac danas je prošao na način da mi je porezna poslala mail da je puna provjera ispravna, ali sa upozoravajućom greškom... jedanom radniku se ne podudara adresa na PK kartici i adresa na osobnoj iskaznici (novi radnik)... naravno da je porez plaćen tamo gdje mu je adresa osobne...
objašnjeno je radniku da mora u poreznu to ispraviti, a u poreznoj su rekli da će se imati 3 mjeseca prilagodba da se to sve uskladi...
koliko mogu imati problema zbog toga?!?!!? porez je ionako uplaćen tamo gdje i treba, na adresi osobne iskaznice koja u poreznoj stoji kao prva adresa... tako su mi rekli...

Imam istu takvu situaciju, no što ste vi napravili. Da li mogu obrazac s time učitati i da li će kao takav proći (upozorenje je žuto s uskličnikom) i uplatiti porez i prirez.. ili da ljude upozorim da moraju otići na poreznu ili policiju i to riješiti.


ukoliko je netko drugi imao takvu situaciju, molim za pomoć..
joppd999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 16:04   #617
[QUOTE=veronika04;

Na koje to šifre stjecatelja ide 5102 , 5203 ili 5204 ?
HITNO! ako tko zna[/QUOTE]
5203 je porodiljni , a 5204 roditeljski dopust (dijete od 6 mjeseci pa nadalje)
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 16:09   #618
Quote:
walter wingfield kaže: Pogledaj post
5203 je porodiljni , a 5204 roditeljski dopust (dijete od 6 mjeseci pa nadalje)
dobro je odgovoreno
dakle 5102 - je osiguranik po osnovi roditelja koji obavlja roditeljske dužnosti

Zadnje uređivanje joppd999 : 09.01.2014. at 16:10. Reason: dodajem još MIO II 0,35%
joppd999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 16:38   #619
Eto, bila OPET na seminaru i rijesila neke dvojbe. Nadam se da su u pravu. Pa sad evo nekih stvari ako netko nije saznao do sada: ako vlasnik i jedini zaposlenik isplacuje doprinose a neto ne, u JOPPD se prikazuje sve, kao da je neto isplacen. A onda isplacuje neto kako hoce bez naknadnog prikazivanja kroz JOPPD. Novost je bar za mene da u JOPPD idu obracunani, a neisplaceni putni nalozi.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 16:41   #620
Quote:
unicom kaže: Pogledaj post
Eto, bila OPET na seminaru i rijesila neke dvojbe. Nadam se da su u pravu. Pa sad evo nekih stvari ako netko nije saznao do sada: ako vlasnik i jedini zaposlenik isplacuje doprinose a neto ne, u JOPPD se prikazuje sve, kao da je neto isplacen. A onda isplacuje neto kako hoce bez naknadnog prikazivanja kroz JOPPD. Novost je bar za mene da u JOPPD idu obracunani, a neisplaceni putni nalozi.
znaci ovo vrijedi samo za vlasnika i ako je on jedini zaposleni?
ako je vlasnik + 1 radnik , onda NE?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.