Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih kompozicija Frédérica Chopina moglo bi biti:
Op. 9, Nocturne No. 1 in B-flat minor 0 0%
Op. 9, Nocturne No. 2 in E-flat major 1 33.33%
Op. 10, Étude No. 12 in C minor (Revolutionary) 0 0%
Op. 10, Étude No. 3 in E major (Tristesse) 0 0%
Op. 10, Étude No. 1 in C major (Waterfall) 0 0%
Op. 11, Concerto for Piano and Orchestra No. 1 in E minor Allegro maestoso 1 33.33%
Op. 11, Concerto for Piano and Orchestra No. 1 in E minor Romanze – Larghetto 1 33.33%
Op. 18, Grande valse brillante in E-flat major 0 0%
Op. 22, Andante spianato et grande polonaise brillante in E-flat major 0 0%
Op. 23, Ballade No. 1 in G minor 2 66.67%
Op. 25, Étude No. 9 in G-flat major (Butterfly) 0 0%
Op. 27, Nocturne No. 2 in D-flat major 0 0%
Op. 27, Nocturne No. 1 in C-sharp minor 0 0%
Op. 28, Prelude No. 4 in E minor 0 0%
Op. 28, Prelude No. 15 in D-flat major (Raindrop) 0 0%
Op. 31, Scherzo No. 2 in B-flat minor 0 0%
Op. 33, Mazurka No. 4 in B minor 1 33.33%
Op. 35, Piano Sonata No. 2 in B-flat minor (Funeral March) 0 0%
Op. 40, Polonaise No. 1 in A major (Military) 0 0%
Op. 47, Ballade No. 3 in A-flat major 1 33.33%
Op. 48, Nocturne No. 1 in C minor 0 0%
Op. 52, Ballade No. 4 in F minor 1 33.33%
Op. 53, Polonaise in A-flat major (Heroic) 1 33.33%
Op. 55, Nocturne No. 1 in F minor 0 0%
Op. 64, Waltz No. 2 in C-sharp minor 0 0%
Op. 64, Waltz No. 1 in D-flat major (Minute Waltz) 0 0%
Waltz in A minor, B. 150 1 33.33%
Nocturne No. 20 in C-sharp minor, Op. posth. 0 0%
Op. posth. 66, Fantaisie-Impromptu in C-sharp minor 0 0%
Op. posth. 69, Waltz No. 2 in B minor 1 33.33%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 3. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 21:27   #41
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Nije se dogodilo njemu, nego SAD-u i ljudima koji su je krivo interpretirali. Samo zaostali ljudi iz Amerike to nisu skužili da je kritika državi, a ne domoljubna pjesma.

Bas tako ali Dile ce me ubiti pa necu dalje .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 10:01   #42
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
yeah right problem je što su svi Bachovi rukopisi izloženi sudu javnosti, odnosno oni koji su sačuvani. vidit ćemo što će biti kad u javnost izađu svi morikoneovi rukopisi. tko će imati želuca preslušati sve to.
A poanta rečenoga je?
Ja i preslušavam svih cca 400 soundtrackova koje imam od Morriconea i daleko mi je izazovniji, zabavniji i svestraniji od svih klasičara zajedno. To ne znači da ne volim klasiku ili da ju smatram na bilo kojoj razini slabijom, samo mi njena silna kvantiteta ne upućuje nužno uvijek na kvalitetu što je i objektivna činjenica, dok mi kvantiteta kod Morriconea jasno ukazuje i na veliku kvalitetu te silne kvantitete, a i radi se o glazbi iz sasvim drugog doba i kao takva mi odgovara. Morricone je također pod priličnim utjecajem mnogih klasičnih glazbenika među kojima su pogotovo Bach, Stravinsky i Mahler kao što je i svaki klasični glazbenik bio pod utjecajem nekih svojih prethodnika. Ne treba svaku moju izjavu shvaćati bukvalno, izokretati ju i braniti se od nje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:31   #43
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A poanta rečenoga je?
poanta je u tome što kažeš da bi se ljudi umorili kad bi krenuli slušati baš sve što je Bach stvorio. tu se radi o preko tisuću rukopisa, među kojima i dosta nedovršenih i vjerojatno ne predviđenih da budu predstavljeni javnosti. istovremeno Morricone ima kontrolu nad onim smo u mogućnosti poslušati. a ne vjerujem da je to sve što je zabilježio na papiru. jednog dana ako sve što je napisao izađe na svjetlost dana, pitanje je hoće li biti jednako slušljivo kao sve probrano što je odlučio objaviti. da ne bude da ima nešto protiv Morriconea, naprotiv, puno toga mi je genijalno, ali je i puno toga izrazito monotono i bezlično samo po sebi, i najčešće funkcionira samo u kombinaciji sa slikovnim zapisom. ne vjerujem da bi bilo zabavno prosječnom slušatelju poslušati sve redom.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 15:44   #44
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
poanta je u tome što kažeš da bi se ljudi umorili kad bi krenuli slušati baš sve što je Bach stvorio. tu se radi o preko tisuću rukopisa, među kojima i dosta nedovršenih i vjerojatno ne predviđenih da budu predstavljeni javnosti. istovremeno Morricone ima kontrolu nad onim smo u mogućnosti poslušati. a ne vjerujem da je to sve što je zabilježio na papiru. jednog dana ako sve što je napisao izađe na svjetlost dana, pitanje je hoće li biti jednako slušljivo kao sve probrano što je odlučio objaviti. da ne bude da ima nešto protiv Morriconea, naprotiv, puno toga mi je genijalno, ali je i puno toga izrazito monotono i bezlično samo po sebi, i najčešće funkcionira samo u kombinaciji sa slikovnim zapisom. ne vjerujem da bi bilo zabavno prosječnom slušatelju poslušati sve redom.
Da, samo je razlika što od Morriconea mogu skupiti na jedno mjesto oko 2000 pretežno genijalnih skladbi, a od Bacha recimo 50 (ako) u kojima bih mogao uživati.
Trenutna kompilacija od Morriconea koju sam si stvorio ima 546 skladbi, a i tu još fali ohoho toga genijalnoga na što nisam obratio još pažnju pretjerano ili sam jednostavno propustio.
546 skladbi je jednako koji dan uzastopnih orgazama u njegovoj glazbi. Zapravo radi se o jednom jako dugačkom i ubojitom orgazmu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:52   #45
Malo sam preslušala i evo, sviđaju mi se još i:

Bach - Double Violin Concerto in D minor 2nd movement, Largo - jako lijepa

Prelude and Fugue No 1 in C Major The Well Tempered Clavier, BMW 846

a ove su mi OK:

Bach - Cello Suite No.1 i-Prelude

Bach: Orchestral Suite #2 In B Minor, BWV 1067 - 7. Badinerie
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]

Zadnje uređivanje Gošća : 29.01.2017. at 00:06.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 00:11   #46
Koliko još do Mozarta?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:04   #47
Bio sam pomalo sumnjičav prema otvaranju topica sa klasičnim kompozitorima, ne zato što imam nešto protiv klasične glazbe već više iz razloga što su aktuelna i ostala dva topica u kojima su predstavljene domaće(ex yu) i strane rock legende. Međutim, vidim da je to sasvim dobro ukomponovano i da se preklapanje Diletovih tema ne stavlja u drugi plan neka od istih, ima forumaša koji sve tri teme isprate sa velikim zadovoljstvom i to je odlična vest za sve ljubitelje dobrog zvuka. Podstiče se delimično i živost na pdf glazba a isto tako i buđenje pojedinih forumaša koji su se možda pasivizirali u poslednjih par meseci.

Moj predlog je da "tjedan" sa klasičnim izvođačem traje što duže kako bi se slegla materija i razgraničili nazivi kompozicija. Podseća me na čas muzičkog vaspitanja u osnovnoj kada su nam puštali ploče klasičnih kompozitora a mi smo trebali da prepoznajemo o kome se radi. Danas je to dosta retka pojava izuzev ako pohađate muzičku školu, više se danas forsiraju folklorni detalji kako bi se istakle nacionalne posebnosti.


Danas sam ponovo pogledao posle mnogo, mnogo godina Bondov film The Spy who loved me. Ne, ne želim da pominjem Carly Simon , tu se našla jedna scena u filmu gde se koristila Bachova glazba i zahvaljujući Diletu saznao sam odmah ime kompozicije - Air (nije baš adekvatna situacija za Bacha, ali koincidencija je da se i glavna glumica, koja nije ova nesrećna dama, preziva Bach )
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:34   #48
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Koliko još do Mozarta?
moram vidit kako tema diše i kod manje proslavljenih kompozitora, nema svrhe svesti temu na dva tri najpoznatija

Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Moj predlog je da "tjedan" sa klasičnim izvođačem traje što duže kako bi se slegla materija i razgraničili nazivi kompozicija.
tako će biti, zato i nisam stavio "tjedan" u naslov (na stranu to što je tamo tjedan u stvari dva tjedna). ova tema će ići nepravilnim tempom.

Quote:
Danas sam ponovo pogledao posle mnogo, mnogo godina Bondov film The Spy who loved me. Ne, ne želim da pominjem Carly Simon , tu se našla jedna scena u filmu gde se koristila Bachova glazba i zahvaljujući Diletu saznao sam odmah ime kompozicije - Air
to volim, otkrivanje nepoznatog, i još kad se nekome svidi otkriveno što kažeš na Air? ja mislim da tko posluša mora zaključiti da klasična glazba (često) nije nepristupačna, naprotiv, uvijek svima može biti aktualna i atraktivna, ništa manje od rock legendi

Quote:
(nije baš adekvatna situacija za Bacha, ali koincidencija je da se i glavna glumica, koja nije ova nesrećna dama, preziva Bach )
definitivno nije adekvatna, u biti mi se čini totalno promašena.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 23:57   #49
možda bi bilo zanimljivo vidit tko se dotaknuo Bacha od pop rockera

npr.
Beach Boys - Lady Linda Jesus bleibet meine Freude
The Beatles - All you need is Love Invention in F major (BWV 779)
Emerson, Lake & Palmer - The Only Way Toccata in F Major, BWV 540
Jethro Tull - Bourée Bourree from Lute Suite BWV 996
Paul Simon - American Tune O Sacred Head, Now Wounded
Genesis - Horizons Cello Suite No. 1 in G Major BWV1007
Tereza Kesovija - Prijatelji stari gdje ste ja sam bio uvjeren da je ovo skladao Bach, ali čini se da nije
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 00:02   #50
ja mislila da je to njihovo original

https://www.youtube.com/watch?v=N2RNe2jwHE0
Jethro Tull - Bourée

preduhitri me

Zadnje uređivanje arenx : 05.02.2017. at 00:16.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 14:24   #52
Billy Joel je jednom rekao da je ovo bazirano na Bachovom načinu skladanja:
https://www.youtube.com/watch?v=4HXjtlDjdP4
Pretpostavio bih isto i za instrumentalni uvod ove njegove:
https://www.youtube.com/watch?v=qdLPI6XhEN8

Naravno, Procol Harum:
https://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:40   #53
Meni se čini da je Bach više utjecao na popularnu glazbu od bilo kojeg drugog klasičara. Možda sam u krivu, ali takav dojam stječem. Znam da ga i jazzeri cijene, pa i reinterpretiraju njegovu glazbu itd.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 03:45   #54
Ipak bi to bio najveći od klasičara, Stravinsky.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 17:07   #55
Jedan od prvih mojih susreta sa Johajnes Sebastijanusom Bakhusom dogodio se preko filma Rollerball. Jedna od najmoćnijih stvari ikad skladanih.
Inače, u svezidbi opusa cijenjenog boga glazbe Bachusa, kod mene vlada dojam da je stvarao više matematički nego vodeći se osjećajima. Ovdje su tonalitet, savršeno uravnotežen ritam i božja pravila skladanja ispred razvoja melodije iz nekakve inspiracije. No, ko kaže da je matematika ružna.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:27   #56
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Jedan od prvih mojih susreta sa Johajnes Sebastijanusom Bakhusom dogodio se preko filma Rollerball. Jedna od najmoćnijih stvari ikad skladanih.
Inače, u svezidbi opusa cijenjenog boga glazbe Bachusa, kod mene vlada dojam da je stvarao više matematički nego vodeći se osjećajima. Ovdje su tonalitet, savršeno uravnotežen ritam i božja pravila skladanja ispred razvoja melodije iz nekakve inspiracije. No, ko kaže da je matematika ružna.


To je istina, no isto bi se moglo reći za mnoge klasičare. Da je Mozart umro sa 25 umjesto sa 35 godina života najvjerojatnije ne bi danas znali za njega iako je skladao non-stop od negdje pete godine života. Ono što je stvorio u zadnjih 5 godina života jednostavno jede za doručak sav pretežno tehnički treš koji je skladao prije toga.
Treba također biti svjestan i tadašnjih formi kojih se prilično strogo držalo. Danas nema pravila i puno žanrova se miješa. Onda to nije bio slučaj. Taj prijelaz iz klasike u romantizam koji je začeo Beethoven je malo jače razbio kalup. O miksu jazza, bluesa, popa, folka, new age-a, countrya, minimalizma, elektronike i rocka u 20-om stoljeću da ne pričamo. Tu se sve izmijenilo.
Recimo, zanimljivo je doduše da prosječna pop pjesma ima puno više dodirnih točaka u svom glazbenom temelju s klasičnom glazbom, nego li sa jazzom.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 10:12   #57
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
To je istina, no isto bi se moglo reći za mnoge klasičare. Da je Mozart umro sa 25 umjesto sa 35 godina života najvjerojatnije ne bi danas znali za njega iako je skladao non-stop od negdje pete godine života. Ono što je stvorio u zadnjih 5 godina života jednostavno jede za doručak sav pretežno tehnički treš koji je skladao prije toga.
Treba također biti svjestan i tadašnjih formi kojih se prilično strogo držalo. Danas nema pravila i puno žanrova se miješa. Onda to nije bio slučaj. Taj prijelaz iz klasike u romantizam koji je začeo Beethoven je malo jače razbio kalup. O miksu jazza, bluesa, popa, folka, new age-a, countrya, minimalizma, elektronike i rocka u 20-om stoljeću da ne pričamo. Tu se sve izmijenilo.
Recimo, zanimljivo je doduše da prosječna pop pjesma ima puno više dodirnih točaka u svom glazbenom temelju s klasičnom glazbom, nego li sa jazzom.
Neki od Bachovih uradaka djeluju više kao stilske vježbe (npr. Prelude and Fugue No 1 in C Major). No to je bilo vrijeme kada je harmonijska glazba bila u razvoju i dobar dio njegovog opusa je moguće bilo čisto eksperimentiranje i istraživanje što se iz akorada uopće može izvući. Ne znam da li postoje kakvi zapisi koji sadrže detaljnije komentare samog Bacha o vlastitim djelima.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:53   #58
Tri za vremensku kapsulu:

Suite No. 3 in D major, BWV 1068 (Air)
Toccata and Fugue in D minor, BWV 565
Prelude and Fugue in C major, BWV 846 (Prelude)
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:53   #59
Vrijeme za klasiku: LUDWIG VAN BEETHOVEN

LUDWIG VAN BEETHOVEN


"Among the greatest of composers, Beethoven took
the style and forms of the Classical era to their utmost
as a vehicle for personal expression. "
wikipedia

Rođen 17. prosinca 1770. u Bonnu u Njemačkoj, umro 27. ožujka 1827. u Beču
Ludwig van Beethoven bio je njemački skladatelj klasične glazbe. Skladao je simfonije, koncerte, sonate i jednu operu.

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:08   #60
Ludovik

Za početak, ako se ne varam, čini mi se da nedostaje ova kao jedan od mojih osobnih favorita:
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.