Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 01:49   #1
Fallout 4

Nakon godina spekuliranja hoce li se ikada pojaviti novi nastavak ovog iznimno poznatog post-apokalipticnog RPG-a Fallout, su pocele pristizati informacije kako Bethesda u tisini uz igru Doom imaju u developmentu jos jedan poznati naslov a sve sluti na novi cetvrti dio Fallouta.
Ekipa Bethesde je prije nekoliko mjeseci potvrdila kako ce ove godine imati prvu i punu novinarsku konferenciju na E3 2015, ali postoji glasina da ce sam gameplay biti prikazan samo za odabranike (prakticki kao najava Doom-a na QuakeCon 2014), ali da ce navodno prikazati trailer kojeg ce rezirati Guillermo Del Toro.
Pretpostavlja se kako ce vecinu Bethesdinog press panela (koji ce se odrzati 16. lipnja) odrzavati novitetima o Doom igri, ali da bi trebalo biti i nekih novosti za Fallout 4 (uz spomenuti trailer).

'Fallout 4' release date: Artist claims working with Mirada Studios on trailer for game

Fallout 4 Not Going To Skip E3 2015.

Fallout 4 Setting - IGN
Quote:
According to leaked Fallout 4 documents, Fallout 4 will be set in Boston. This area has been referenced in prior Fallout games. In the Fallout 3 side quest The Replicated Man, players encounter a scientist named Dr. Zimmer who comes from The Commonwealth, a "war-ravaged quagmire of violence and despair" where he notes he and his colleagues created androids that have escaped and are running wild. Zimmer also references The Institute, which is presumably a post-apocalyptic version of MIT. Another document makes reference to the Commonwealth Minutemen.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 08:17   #2
Baš sam nedavno instaliral F3, reko, aj da mu dam još jednu šansu, možda nije tak loš kak ga pamtim.

Dođem do Megatona, pitam Sheriffa zakaj nisu deaktivirali bombu, veli ne vjeruje nikom da prčka po bombi. 30 sekundi nakon toga meni, totalnom strancu, dâ da prčkam po bombi.

Pa malo kasnije ode uhititi onog Burka gore u krčmu, veli "you're under arrest". Burke veli "OK", šerif si pospremi oružje i okrene leđa liku
I naravno, šerifa nakon toga uopće ne zanima od kud dolazi taj lik ni zakaj mu oće uništiti grad. Nije bitno, jel.

ESC --> Exit game --> Uninstall

Fallout 4 nema baš neke šanse da ispadne kvalitetna igra
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 08:29   #3
Radi toga si uninstal igru? zbilja?

Zasto mislis da nema sanse ispast kvalitetnom igrom?
Jest da sad nema jos nekih specificnih novosti, ali za mjesec dana cemo vidjet na kaj bi moglo licit.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:03   #4
Igrao sam Fallout 3 i stari moj igra je bila super u startu ali dojadila nakon sati igranja naprosto ona pustoš te u zdrav mozak. Inaće sam OCD pa sam morao istražit svaki kutak mape. Na kraju nisam sve prešao zbog tog sivila, ali prešao sam mislim dva DLC-a.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:15   #5
op op, nice,
nadam se da će više biti ko new vegas, a ne ko trojka.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:16   #6
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Radi toga si uninstal igru? zbilja?
Zbog lošeg dizajna i writing-a.
Šerif sam sebi proturiječi unutar nekolko sekundi dijaloga. Kvalitetan dijalog?
"Uhiti" nekog na način da okrene leđa potencijalno naoružanom liku koji mu želi raznesti grad. Kvalitetno odrađena scena?
Nakon toga ne pokaže ni najmanje zanimanje za pitanja tipa ko je taj lik, za kog radi, od kud dolazi, zakaj oće raznesti grad. Kvalitetno razrađen lik šerifa?

Nisam zbog tog i samo zbog tog uninstaliral igru. To su samo primjeri užasno lošeg game designa. Takve stvari se protežu kroz cijelu igru.
Ima i dobrih momenata, al su prerijetki između svih failova.


A uz to onda još imaš i nespretan combat system, loš SPECIAL/skill/perk sistem, neuvjerljiv i monoton world design, itd. itd.

Quote:
Zasto mislis da nema sanse ispast kvalitetnom igrom?
Povijest Bethesde.
Recimo, Skyrim, iako je OK igra, ne donosi puno novog nakon Morrowinda i Obliviona. Dapače, ponavlja njihove greške i nedostatke.
Za sad mi ne daju razloga vjerovati da bu s F4 drugačija situacija.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:19   #7
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post

Povijest Bethesde.
Recimo, Skyrim, iako je OK igra, ne donosi puno novog nakon Morrowinda i Obliviona. Dapače, ponavlja njihove greške i nedostatke.
Za sad mi ne daju razloga vjerovati da bu s F4 drugačija situacija.
Ne mislis li, da po pitanju Skyrima je to ipak tvoj osobni dojam? Jer ekipa dalje kupuje igru, jedna je od najmodanijih igara i slicno? F3 mozda nije primjer najbolje igre, al greske koje si naveo ja gledam u Fallout svijetu od prvog Fallouta.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:46   #8
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne mislis li, da po pitanju Skyrima je to ipak tvoj osobni dojam? Jer ekipa dalje kupuje igru, jedna je od najmodanijih igara i slicno?
Pa velim, Skyrim nije loša igra, al meni ne nudi niš puno drugačije i bolje u odnosu na Morrowind (naravno, osim tehničkog napretka tipa grafika i combat system), pa ga nakon par stotina sati Morrowinda i neš sitno Obliviona nemam razloga igrati
Poanta je bila da Bethesda u svojim nastavcima ne radi neki značajan korak naprijed, pa mi je teško očekivati napredak F4 u odnosu na 3.


Quote:
al greske koje si naveo ja gledam u Fallout svijetu od prvog Fallouta
Al omjer failova naspram dobrih stvari je skroz drugačiji
F3 ti baca failove u facu na svakom koraku. I stvari koje nisu fail su jednostavno "meh". Prođeš i zaboraviš.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:59   #9
Uf Morovind sam igrao kratko poslje Obliviona koji sam cijeli prešao sa svim DLC-ovima svaki kutak istražio, a zatim Skyrim isto stvar sve prešao istražio. Stvarno mi je žao da su unuštili naslov s MMO sranjem. Sad se nadam da Mass Effect neče uništiti prešao sam trilogiju nadam se da će četvorka biti ista s drugom pričom. Valjda neče zeznut stvar.
Sve manje se igram još koja godina pa nema više postajem pre star.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:50   #10
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne mislis li, da po pitanju Skyrima je to ipak tvoj osobni dojam? Jer ekipa dalje kupuje igru, jedna je od najmodanijih igara i slicno? F3 mozda nije primjer najbolje igre, al greske koje si naveo ja gledam u Fallout svijetu od prvog Fallouta.
Mislim da je razlog što je Skyrim toliko igran moddanje a ne kvaliteta same igre.

Općenito ne volim igre koje su kao ocean dubine 10cm, što je Skyrim (vanilla)
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:55   #11
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
op op, nice,
nadam se da će više biti ko new vegas, a ne ko trojka.
E da, ja isto. Ali za to bi je Obsidian trebao raditi a ne Bethesda.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:56   #12
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Baš sam nedavno instaliral F3, reko, aj da mu dam još jednu šansu, možda nije tak loš kak ga pamtim.

Dođem do Megatona, pitam Sheriffa zakaj nisu deaktivirali bombu, veli ne vjeruje nikom da prčka po bombi. 30 sekundi nakon toga meni, totalnom strancu, dâ da prčkam po bombi.

Pa malo kasnije ode uhititi onog Burka gore u krčmu, veli "you're under arrest". Burke veli "OK", šerif si pospremi oružje i okrene leđa liku
I naravno, šerifa nakon toga uopće ne zanima od kud dolazi taj lik ni zakaj mu oće uništiti grad. Nije bitno, jel.

ESC --> Exit game --> Uninstall

Fallout 4 nema baš neke šanse da ispadne kvalitetna igra
Iste me stvari "grizu" u vecini igara kada ih skuzim ali iz nekog razloga niti u FO3 niti u FONV me to nije diralo.

FO3 sam prelazio valjda desetak puta i utukao na stotine sati igranja, dok sam FONV igrao nesto manje iako mi je nesto bolja (ne trebas skidati hrpu modova).

Ali sto se atmosfere tice, FO3 mi je puno jaci od FONV-a. Svijet FONV-a i je mozda malcice presaren i presvjetlucav dok je u FO3 bas onak postapokalipticki siv.

Uz Reborn mod za FO3 jedno se vrijeme uopce nisam odvajao od te igre.

I da, u FONV definitivno fale oni "zelembaci" (super mutanti) te se nadam da vise nikada nece ponoviti istu pogresku sto se toga tice. Ona mala grupica onih "plavih" mi ne moze zamijeniti horde priglupih mutiranih nasilnika.

Mozda bi sa FO4 trebali pokusati napraviti ozbiljniju igru.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:39   #13
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Nisam zbog tog i samo zbog tog uninstaliral igru. To su samo primjeri užasno lošeg game designa. Takve stvari se protežu kroz cijelu igru.
Ima i dobrih momenata, al su prerijetki između svih failova.
Ne znam jel to zapravo bug u igri ili cisto dizajn, nisam igrao F3, no ono kaj znam je da takve sitnice meni osobno nebi kvarile cjelokupni dojam, jer mnoge price imaju rupa u sebi ali svejedno kao cjelina ispadnu dobre.

Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Sad se nadam da Mass Effect neče uništiti prešao sam trilogiju nadam se da će četvorka biti ista s drugom pričom. Valjda neče zeznut stvar.
Sve manje se igram još koja godina pa nema više postajem pre star.
Ima tu malo nize i Mass Effect 4 tema i sudeci prema brojnim informacijama koje du sada izasle, igra ce biti exploring galaksije, raznih sustava u svrhu kolonizacije ljudi.
Artovi koje su napravili izgledaju zanimljivo.

Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
E da, ja isto. Ali za to bi je Obsidian trebao raditi a ne Bethesda.
Ja nemam lose misljenje o Bethesdi. Po meni su napravili dosta kvalitetnih naslova: Dishonored, Skyrim, Wolfenstein: TNO, Fallout serijal, i meni tri posebno dobre igre, Doom, Rage, Quake 4.
A F3 i New Vegas imaju cisto dobre ocijene.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 19:16   #14
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ja nemam lose misljenje o Bethesdi. Po meni su napravili dosta kvalitetnih naslova: Dishonored, Skyrim, Wolfenstein: TNO, Fallout serijal, i meni tri posebno dobre igre, Doom, Rage, Quake 4.
A F3 i New Vegas imaju cisto dobre ocijene.
Da ali kao publisher a ne kao developer.
Dishonored - Arkane Studios
Wolfenstein TNO - MachineGames
Rage - Id software
The Evil Within - Tango Gameworks
Ni ovi prvi Fallouti ni Doom baš nisu njihovi.
Publisher se više bavi marketingom i možda finalizacijom projekta. Uvijek sam developera smatrao bitnijim u proizvodnom procesu.
Nemam ni ja baš jako loše mišljenje u Bethesdi iako često zabrljaju na detaljima. Sviđa mi se što si postave malo ozbiljniji zadatak. To što oni rade je onaj pravi open world, znači svijet koji reagira na igrača a ne ko Ubisoft koji napravi ogroman svijet koji ima život za sebe a onda se igrač uključuje tako da dođem do markera i započinje quest koji je potpuno odvojen od ostatka svijeta. Bar sam ja to tako nekako doživio. I sviđa mi se što forsiraju first person koji inače preferiram.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 19:23   #15
New Vegas je super igra, F3 je cisti srot.
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 19:35   #16
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ne znam jel to zapravo bug u igri ili cisto dizajn, nisam igrao F3, no ono kaj znam je da takve sitnice meni osobno nebi kvarile cjelokupni dojam, jer mnoge price imaju rupa u sebi ali svejedno kao cjelina ispadnu dobre.
Da se takva stvar tu i tam desi, onda bi bila sitnica. Kad je igra prepuna loše dizajniranih scena i bezveznjikavih dijaloga, onda mi se dojam itekak kvari.

Al dobro, to je kreativan dio igre. Kreativnost ili imaju, ili nemaju.

Ima ostalih stvari koje se mogu popraviti.
Recimo, SPECIAL/skill/perk/VATS sistem. - I sami su svjesni kolko su im SPECIAL atributi besmisleni pa zato već na početku igre nađeš najobičniju odjeću koja ti diže atribute.
Level design - monotoni interijeri, svaki hodnik izgleda ko 500 ostalih hodnika kroz koje si prošetal.
Težina - staviš mali difficulty, niko ti niš nebre. Staviš veći difficulty, protivnici su bullet sponges kojima trebaš u facu ispaliti 3 clipa iz combat shotguna da krepaju.
U F3 nailaziš na hranu, lijekove i municiju na svakom koraku. Nakon 2 sata igranja ih tolko skupiš da ne znaš di bi s njima. Kvari postapokaliptičnu atmosferu i gradi neuvjerljiv svijet (zakaj to niko prije tebe nije pokupil?)
Udovi koji uvijek odlete 50 metara od tijela uvijek kad ih pogodiš. Osim ak im ciljana publika nisu osmogodišnjaci.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 00:01   #17
Quote:
fsoul kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se što si postave malo ozbiljniji zadatak. To što oni rade je onaj pravi open world, znači svijet koji reagira na igrača a ne ko Ubisoft koji napravi ogroman svijet koji ima život za sebe a onda se igrač uključuje tako da dođem do markera i započinje quest koji je potpuno odvojen od ostatka svijeta. Bar sam ja to tako nekako doživio. I sviđa mi se što forsiraju first person koji inače preferiram.
Ubisoft prebrzo stanca igr, doslovno ko na tekucoj traci pa se u njihovom slucaju umjesto kvalitete cesto svede na kvantitetu odnosno ratio release.
Kod ovakvih igri koje izdaje Bethesda se ne vidjaju takvi primjeri.

Nadam se da ce se i dalje drzati first person moda.
Kolko se sjecam Quake 4 i Rage nisu bile nesto popularne igre, ali su imale ono nesto kaj je privlacilo.
Recimo taj wasteland je zajednicki faktor Falloutu kao sa Rage igrom, sta mi uvijek u igrama djeluje zanimljivo.

Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Da se takva stvar tu i tam desi, onda bi bila sitnica. Kad je igra prepuna loše dizajniranih scena i bezveznjikavih dijaloga, onda mi se dojam itekak kvari.

Al dobro, to je kreativan dio igre. Kreativnost ili imaju, ili nemaju.
Jel i drugim igracima te stvari smetaju?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 05:35   #18
Fallout 4: Bethesda may be prepping surprise for fans
Quote:
The highly anticipated sequel to Fallout 3 has been delayed quite a bit, but rumors have it that Bethesda is planning to surprise its fans with a wide range of improvements over the previous title. But what will these new additions be? Are they going to be new secret missions, maybe new weapons or even more interesting and smarter monsters? Well, about that we’re going to talk more below below as we take a closer look at some of the most viral Fallout 4 Rumors.

- Boston will be the primary setting:

- Introduction of Co-op mode:

- Enclave will return:
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 14:34   #19
Redbox Restocking Fallout 3 In Preparation For Fallout 4 Announcement?
Quote:
According to a report from Hardcore Gamer, Redbox kiosks in North America are set to restock Fallout 3 games on June 16th. This is interesting because kiosks usually only stock new games that are still in demand. Also, June 16th is the day E3 starts.

It’s highly possible Redbox expects a Fallout 4 announcement will be happening at E3 2015. Lots of evidence has been uncovered over the last couple of weeks. Not to mention Bethesda is holding its first ever press conference at E3 on June 14th.

Redbox wouldn’t restock Fallout 3 randomly in June if no Fallout 4 announcement is made. Either Redbox knows something, or they are just expecting something big will be announced like the rest of us. It would be disappointing if Fallout 4 isn’t announced. Redbox will probably have to stock their kiosks with another game. Nobody would play Fallout 3 if no announcement is made for its sequel.

Other than a press conference, Bethesda revealed a RPG game will be showcased at E3 2015. There was also the LinkedIn profile of an employee who said he worked on Fallout 4’s cinematic trailer. All the signs are there, now it’s time for the actual official announcement to happen.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 01:05   #20
Glasina za engine - New game engine
Quote:
Contrary to earlier speculations that Bethesda will be using a new game engine for “Fallout 4,” previous rumors indicate that the developer may will be using instead an updated Skyrim’s game engine, called the Creation Engine.

“Fallout 4” has been in production since 2011 and one of the reasons that its development took a long time compared to Bethesda’s previous games is the fact that it was using Skyrim.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.