Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 10:13   #81
Quote:
sauna kaže: Pogledaj post
Bok,bok,

evo suprug i ja smo naručili kuhinju po preporuci prijatelja...
jest malo skupa,al sve se da dogovoriti.
Mi smo svoju platili dužine 4 metra sa šankom ( posebno ) i sa još rasvjetom nekih 45 tisuća,al ovo kaj smo vidjeli je fenomenalno i dečki su stvarno ok.

Ljudi rade isto po mjeri i možeš birat boje koje želiš- to ti je medi-japan lakirani,al ovi rade kaj got poželiš -uostalom i sve je ručni rad !
Skoro pa smo uzeli sa djelovima od nekih egzota ,al to je malo skuplje...

Vidjela sam i u nekim novinama- ne znam jel Gracia il neke druge također i dječji namještaj rade.
tak da se nadam sve u svemu da ćemo biti zadovoljni !


isusek, ta cijena i još od pprijatelja?!! Pa ja naručujem 5 metara kuhinje od punog drveta, talijanska .... i maximum maximuma sa svim prilagodbama i mojim izvoljevanjima nije 30.000 kn!!!! I šank i visoki elementi za ugradbenu tehniku i skoro sve donji elementi s ladicama .... gore dosta stakla....
elegant is offline  
Old 08.06.2007., 10:20   #82
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
isusek, ta cijena i još od pprijatelja?!! Pa ja naručujem 5 metara kuhinje od punog drveta, talijanska .... i maximum maximuma sa svim prilagodbama i mojim izvoljevanjima nije 30.000 kn!!!! I šank i visoki elementi za ugradbenu tehniku i skoro sve donji elementi s ladicama .... gore dosta stakla....
ak se smije znati...gdje.kod koga...
paspa is offline  
Old 08.06.2007., 11:07   #83
ma nije od prijatelja,nego po preporuci prijatelja,a ipak bi i htjela vidjeti sliku od ove kuhinje od punog drveta ako košta manje od 30,000 ???.

Htjela bi vidjeti tu kvalitetu.
Sve u svemu mi smo svoju odabrali i dogovorili se nakon puno razmišljanja.
Mi se vodimo za onim-kvalitetu moraš platiti.,kaj ja znam mogli smo i od iverala uzet za bagatelu,al kaj kad svaku dodatnu glupost moraš platiti.

uostalom sve se dogodilo nakon puno traženja,jer su se i nama svidjele kuhinje od punog drveta,al to nismo mogli platiti- e to košta !
zato me zanima kakva je to kvaliteta od punog drveta za 30,000 ?
sauna is offline  
Old 08.06.2007., 11:28   #84
Smile

ma kakva kuhinja od punog drva za manje od 30,000 kn !
Ljudi osobno sam radio u prodaji i na uvozu raznih marki i modela tako da znam malo više o tome.

Prodavači uvijek kažu sve samo da prodaju. kihinja ne može bit od punog drva i koštati toliko.!!!

Pogledajte detaljnije pa ćete vidjeti da je dio furniran ( furnirana iverica,ili nešto drugo ) . Vidim da je navedeno da je talijanska: Talijani iz Hrvatske i Slovenije naručuju drvo za bagatelu, obrađuju ga strojno i strojno se radi na stotine komada kuhinja samo jednog tipa,pa na stotine drugog ITD.- šta mislite gdje bi bili, kad bi vam prodali puno drvo- samo ih otpad drveni košta kolko i vas kuhinja _kužite ???

Poseban je dio onda kad je drvo završno obrađeno- jeste li svjesni kolko je tu zaj......je !- kad se tvornički radi kuhinja- traži se što više zarade za što manje uloženog.- tamo nema otpada ! sve se koristi, ali se zato i ne radi od punog drva. da neki dijelovi da ,al večina se furnira -( furnirana iverica ),

Jedanput pitam prodavačicu u Solidumu u jednom dućanu za jednu veliku komodu- kaže ona od punog je drva.

Pozovem ju i pitam za svaki dio pojedinačno- na kraju se ispostavilo da su samo fronte od punog drva i to od tankih letvica !!

Šta je ostalo- furnirana iverica- Tolko o punom drvu -tvorničke izrade-talijanskih i inih modela !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobto provjerite svaki dio i za svaki dio posebnio pitajte od čega je i nek vam daju tvorničku specifikaciju koji su materijali uloženi i u kojem postotku. prodavači će vam to nevoljko napraviti jer se tamo vidi da nije puno drvo,ali samo tako možete znati što kupujete.
golgota is offline  
Old 08.06.2007., 12:13   #85
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
ma kakva kuhinja od punog drva za manje od 30,000 kn !
Ljudi osobno sam radio u prodaji i na uvozu raznih marki i modela tako da znam malo više o tome.

Prodavači uvijek kažu sve samo da prodaju. kihinja ne može bit od punog drva i koštati toliko.!!!

Pogledajte detaljnije pa ćete vidjeti da je dio furniran ( furnirana iverica,ili nešto drugo ) . Vidim da je navedeno da je talijanska: Talijani iz Hrvatske i Slovenije naručuju drvo za bagatelu, obrađuju ga strojno i strojno se radi na stotine komada kuhinja samo jednog tipa,pa na stotine drugog ITD.- šta mislite gdje bi bili, kad bi vam prodali puno drvo- samo ih otpad drveni košta kolko i vas kuhinja _kužite ???

Poseban je dio onda kad je drvo završno obrađeno- jeste li svjesni kolko je tu zaj......je !- kad se tvornički radi kuhinja- traži se što više zarade za što manje uloženog.- tamo nema otpada ! sve se koristi, ali se zato i ne radi od punog drva. da neki dijelovi da ,al večina se furnira -( furnirana iverica ),

Jedanput pitam prodavačicu u Solidumu u jednom dućanu za jednu veliku komodu- kaže ona od punog je drva.

Pozovem ju i pitam za svaki dio pojedinačno- na kraju se ispostavilo da su samo fronte od punog drva i to od tankih letvica !!

Šta je ostalo- furnirana iverica- Tolko o punom drvu -tvorničke izrade-talijanskih i inih modela !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobto provjerite svaki dio i za svaki dio posebnio pitajte od čega je i nek vam daju tvorničku specifikaciju koji su materijali uloženi i u kojem postotku. prodavači će vam to nevoljko napraviti jer se tamo vidi da nije puno drvo,ali samo tako možete znati što kupujete.

ah ah što si dramatičan ... nismo svi baš lajbeci pa znamo što tražimo, što nam treba i što kupujemo,a neki od nas su radili i rade u komercijali pa znaju o čemu pričaju!
elegant is offline  
Old 08.06.2007., 12:14   #86
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ak se smije znati...gdje.kod koga...
smije, kak da ne ... kuhinja Arredo3 ... Gioiosa .... po mjeri uštimano, a prodaje firma u Jaski ... ako treba, može i broj na PM
pogledaj na ovom situ ....

http://www.arredo3.com/
elegant is offline  
Old 08.06.2007., 12:17   #87
Quote:
sauna kaže: Pogledaj post
ma nije od prijatelja,nego po preporuci prijatelja,a ipak bi i htjela vidjeti sliku od ove kuhinje od punog drveta ako košta manje od 30,000 ???.

Htjela bi vidjeti tu kvalitetu.
Sve u svemu mi smo svoju odabrali i dogovorili se nakon puno razmišljanja.
Mi se vodimo za onim-kvalitetu moraš platiti.,kaj ja znam mogli smo i od iverala uzet za bagatelu,al kaj kad svaku dodatnu glupost moraš platiti.

uostalom sve se dogodilo nakon puno traženja,jer su se i nama svidjele kuhinje od punog drveta,al to nismo mogli platiti- e to košta !
zato me zanima kakva je to kvaliteta od punog drveta za 30,000 ?

ko prvo ... ja ne želim dok sam živa imat istu kuhinju! Ko drugo, ako su elementi od iverala a vrata od punog drveta, to je više nego solidna kvaliteta, za svako normalnu osobu. A kuhinja od 45.000 i to samo 4m kuhinje je po meni čista perverzija ... ali tko ima love na bacanje ... pa nek baca....
elegant is offline  
Old 09.06.2007., 10:20   #88
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ko prvo ... ja ne želim dok sam živa imat istu kuhinju! Ko drugo, ako su elementi od iverala a vrata od punog drveta, to je više nego solidna kvaliteta, za svako normalnu osobu. A kuhinja od 45.000 i to samo 4m kuhinje je po meni čista perverzija ... ali tko ima love na bacanje ... pa nek baca....

Evo vidiš, nekom se očito povrijedio ego- molimo bez egoizma.

Mislim da je bilo govora o punom drvu a ne o iveralu i solidnoj kvaliteti- ta dva pojma ne idu skupa !

tolko o tome da ima tu još ljidi koji rade u komercijali- pitam se kakvoj jer za namještaj i kuhinje sigurno ne .?
golgota is offline  
Old 09.06.2007., 10:25   #89
Thumbs up

Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
isusek, ta cijena i još od pprijatelja?!! Pa ja naručujem 5 metara kuhinje od punog drveta, talijanska .... i maximum maximuma sa svim prilagodbama i mojim izvoljevanjima nije 30.000 kn!!!! I šank i visoki elementi za ugradbenu tehniku i skoro sve donji elementi s ladicama .... gore dosta stakla....
Evo klasičnog primjera neznanja -5 metara kuhinje za manje od 30,000 kn.

I šank i visoki elementi I " -skoro sve donji elementi s ladicama " ??????????- evo klasičnog primjera ,pa možda i nekog ko je i radio u komercijali al onda nije radio svoj posao.


SVE PUNO DRVO
golgota is offline  
Old 09.06.2007., 10:30   #90
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
smije, kak da ne ... kuhinja Arredo3 ... Gioiosa .... po mjeri uštimano, a prodaje firma u Jaski ... ako treba, može i broj na PM
pogledaj na ovom situ ....

http://www.arredo3.com/
ELEGANT- čini mi se da si ovdje samo zbog reklame ( svoje ili svojih bližnjih ).

Što se ovdje pokušava to je dati par pametnih savjeta ljudima koji muku muče sa odabirom kuhinje, pa eto da im se to olakša.

zahvaljujem
golgota is offline  
Old 09.06.2007., 13:29   #91
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
ELEGANT- čini mi se da si ovdje samo zbog reklame ( svoje ili svojih bližnjih ).

Što se ovdje pokušava to je dati par pametnih savjeta ljudima koji muku muče sa odabirom kuhinje, pa eto da im se to olakša.

zahvaljujem
Nit mi je blizak nit mi je bližnji niti sam te ljude u životu srela prije nego su mi zatrebali, ali ako netko svoj posao radi ok, onda mislim da je u redu to i reći, jer možda nekome tako netko isto treba, a poštedi ga "sita" između dobrih i loših majstora. Ja sam to i rekla u svrhu pomoći i savjeta ... pa ako se to tako nije shvatilo ... iskreno mi je žao i iskreno se ispričavam onima koji su našli "pogođeni".
elegant is offline  
Old 09.06.2007., 13:31   #92
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
Evo klasičnog primjera neznanja -5 metara kuhinje za manje od 30,000 kn.

I šank i visoki elementi I " -skoro sve donji elementi s ladicama " ??????????- evo klasičnog primjera ,pa možda i nekog ko je i radio u komercijali al onda nije radio svoj posao.


SVE PUNO DRVO

a ti si pročitala sve što na navedenoj stranici piše .. pa znaš o čemu pričaš?! Ok ... ma lijepo je znati da ovdje ima i obrazovanih i načitanih!
Svaka čast ... moj naklon!
elegant is offline  
Old 09.06.2007., 13:56   #93
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
I šank i visoki elementi I " -skoro sve donji elementi s ladicama " ??????????- ,pa možda i nekog ko je i radio u komercijali al onda nije radio svoj posao.
a za ovakve komentrae se prijavljuje moderatorima.... što ti sa 4 objavljena posta očito ne znaš
elegant is offline  
Old 10.06.2007., 13:08   #94
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
a za ovakve komentrae se prijavljuje moderatorima.... što ti sa 4 objavljena posta očito ne znaš
Meni je iskreno žao ako je netko ovo krivo shvatio.
Za ovakve komentare se ne prijavljuje moderatorima jer ne vrijeđa nikoga osim ako nije istina .?

4 posta nisu mjerilo znanja ili neznanja .

Nikad ni tak loše da nemre bit gore - a očito može !
golgota is offline  
Old 10.06.2007., 15:48   #95
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
Meni je iskreno žao ako je netko ovo krivo shvatio.
Za ovakve komentare se ne prijavljuje moderatorima jer ne vrijeđa nikoga osim ako nije istina .?

4 posta nisu mjerilo znanja ili neznanja .

Nikad ni tak loše da nemre bit gore - a očito može !
ah, provali padobranac i ostane živ .... no comment
elegant is offline  
Old 10.06.2007., 17:02   #96
Smile

Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ah, provali padobranac i ostane živ .... no comment
OK,
golgota is offline  
Old 10.06.2007., 17:39   #97
Uz duzno postovanje svima. Ali kuhinje u danasnje vrijema nisu štofovi da se kupuju na metre.

Cijena ovisi o opremi (okovi za ladice, košare, kolone, amortizeri, kante, sudoperi drobilice, alu okviri, kutevi, metaboxi, magicboxi, buemotioni, slowmotioni itd.itd držači za tanjure i šalice, rasvjeta ruckice .............)
Kako sam ih izradio skromni broj: što zidanih, od masiva (punog drveta) iverala, sa masivnom radnom plocom ili od iverala ili keroka, mogu tvrditi da cijena može varirati od 3000 do 12000 kn po metru ili čak i više.

Primjer: radna ploča od rausolida duljine 5 m košta 8000 kn, dok ce netko za to kupiti citavu kuhinju u Pavlosu.
Jos jedan primjer: Vodilice za ladice mogu koštati 15 kuna ili 380 kuna. Puta broj ladica koje trebate ..............

Majstor koji radi po narudjbi ili industrijska kuhinja?
Ima dobrih i losih majstora; dobrih i losih tvornica namjestaja; dobrih i losih kupaca.
Rezultat ovisi o tome tko ce se pojaviti kao kupac, a tko kao izvodjac.
Majstor koji je uvijek zadovoljan svojim poslom i kupac koji nikad nije ničim zadovoljan predstavlja katastrofu bez premca.
ima jos jedna dobra kombinacija: majstor koji misli da sve zna i kupac koji misli da sve zna, a jedan i drugi nemaju pojma.

Najbolje je kada majstor i kupac imaju zajrdnički cilj, da naprave posao na obostrano zadovoljstvo i uz sto manje nepotrebnih troskova.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 10.06.2007., 17:57   #98
Quote:
golgota kaže: Pogledaj post
Dobto provjerite svaki dio i za svaki dio posebnio pitajte od čega je i nek vam daju tvorničku specifikaciju koji su materijali uloženi i u kojem postotku. prodavači će vam to nevoljko napraviti jer se tamo vidi da nije puno drvo,ali samo tako možete znati što kupujete.
Tu ima mnogo istine, samo što i na specifikacijama proizvoda pišu stvari koje nemaju veze sa onim što je u stvarnosti, a ponekad i sami prodavaci ne znaju sto prodaju.

Primjer: Naziv proizvoda:Stol wenge masivno drvo
Na specifikaciji je kao materijal navedeno: masivno drvo wenge.
U stvarnosti su noge izradjene od masovne bukovine, dok je ploca stola presvucena bukovim furnirom, dok je sve obajcano u wenge boju.
Kupci koji nisu stolari ili inženjeri šumarstva nece prepoznati razliku izmedju obajcane bukovine i pravog wengea.

Postavljam si pitanje da li kupac kupuje dobru imitaciju wengea za cijenu originalnog ili za cijenu bukovine?
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 10.06.2007., 20:41   #99
Talking

Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Tu ima mnogo istine, samo što i na specifikacijama proizvoda pišu stvari koje nemaju veze sa onim što je u stvarnosti, a ponekad i sami prodavaci ne znaju sto prodaju.

Primjer: Naziv proizvoda:Stol wenge masivno drvo
Na specifikaciji je kao materijal navedeno: masivno drvo wenge.
U stvarnosti su noge izradjene od masovne bukovine, dok je ploca stola presvucena bukovim furnirom, dok je sve obajcano u wenge boju.
Kupci koji nisu stolari ili inženjeri šumarstva nece prepoznati razliku izmedju obajcane bukovine i pravog wengea.

Postavljam si pitanje da li kupac kupuje dobru imitaciju wengea za cijenu originalnog ili za cijenu bukovine?
-Evo konačno i neko pametan ovdje tko se razumije u sve skupa, jer je ispalo da ja tu nešto pametujem .
Treba ipak ljudima objasniti o čemu se tu radi ( neki još nisu naučili )
golgota is offline  
Old 10.06.2007., 20:48   #100
Smile

Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje svima. Ali kuhinje u danasnje vrijema nisu štofovi da se kupuju na metre.

Cijena ovisi o opremi (okovi za ladice, košare, kolone, amortizeri, kante, sudoperi drobilice, alu okviri, kutevi, metaboxi, magicboxi, buemotioni, slowmotioni itd.itd držači za tanjure i šalice, rasvjeta ruckice .............)
Kako sam ih izradio skromni broj: što zidanih, od masiva (punog drveta) iverala, sa masivnom radnom plocom ili od iverala ili keroka, mogu tvrditi da cijena može varirati od 3000 do 12000 kn po metru ili čak i više.

Primjer: radna ploča od rausolida duljine 5 m košta 8000 kn, dok ce netko za to kupiti citavu kuhinju u Pavlosu.
Jos jedan primjer: Vodilice za ladice mogu koštati 15 kuna ili 380 kuna. Puta broj ladica koje trebate ..............

Majstor koji radi po narudjbi ili industrijska kuhinja?
Ima dobrih i losih majstora; dobrih i losih tvornica namjestaja; dobrih i losih kupaca.
Rezultat ovisi o tome tko ce se pojaviti kao kupac, a tko kao izvodjac.
Majstor koji je uvijek zadovoljan svojim poslom i kupac koji nikad nije ničim zadovoljan predstavlja katastrofu bez premca.
ima jos jedna dobra kombinacija: majstor koji misli da sve zna i kupac koji misli da sve zna, a jedan i drugi nemaju pojma.

Najbolje je kada majstor i kupac imaju zajrdnički cilj, da naprave posao na obostrano zadovoljstvo i uz sto manje nepotrebnih troskova.
Ovo je pravi doktorat za Elegant i njezino poimanje izrade namještaja !
Nadam se da su joj neke stvari sada malo jasnije, jer je ovo izvrsna prilika da na jedan elegantan način nauči nešto o tome !
golgota is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.