Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2016., 11:22   #61
Molim vas pomoc
ovako vec duze vrijeme na lijevoj dojci imam povecu bolnu kvrgu. Isla sam na UZ.Na nalazu stoji:.... sonografski u toj regiji se vidi fibroglandularno tkivo koje nije moguce odvojiti od okolnog paranhima.Inace velicina areala mjeri u duzini od cca 3cm,debljine 5-6 mm.
Nakon toga sam isla na citopunkciju i u nalazu pise -u oskudno celularnim razmazima nadjena je pokoja manja nakupina monomorfnih stanica duktilnog epitela,pokoja bipolarna gola jezgra te nesto mrvicastog materijala.
Nakon 6 mj. opet UZ nalaz opet isti osim sto sad imam i na desnoj dojci par cistica. Dr. me poslala ma MR dojki koji je po njoj ok.Kontrola za 6 mj. ciste su i dalje tu.
E sad stvar je u tome sto nista od toga ne razumijem. Isla sam privatno i Dr. nije bas pricljiva bila,mene te ciste bole a i to zadebljanje je bolno na dodir. Dali bi trebala jos koji pregled napraviti?Dali i inace isti doktor radi UZ,punkciju,MR i ocitava nalaze?
molim vas odgovor bilo kakav
Emili642 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 10:53   #62
Nemam kod sebe nalaz da točno napišem kakve su bile moje ciste (bile su jako bolne). Nakon ultrazvuka sam išla na punkciju (bilo je više cista na obadvije dojke), izvučeni sadržaj je bio vodeni, nalaz iza ok. Nakon 2 mj. sam išla na mamografiju i sve je bilo u redu. Doktorica mi je rekla da su to vodene ciste koje se vremenom pune, treba ih kontrolirati i po potrebi prazniti. Iza toga "preporod", grudi nisu bolne
sama19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:31   #63
Ja imam fibroadenome na obje dojke. Idem na uvz svakih 6 mjeseci.
Jaga12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 07:22   #64
Jos prije skoro 2 mj napipala sam ispod oba pazuha po 1 kvrzicu. Moja doktorica je to samo taknula i rekla da je od brijanja. Isla sam njenoj zamjeni zbog neceg drugog i usput rekla za ovo. Ona je to dosta grubo ispipala (sve mi je oteklo i bolilo) i rekla da su cvorovi povecani. Isla sam na uzv i tu je nalaz. Za cvorove je rekla da su reaktivni. Uoravo sam kod nove doktorice vadila kks, dks, crp.
Nalaz je pun tipfelera, bas je to i doktorica komentirala. Ali evo, tocno kak je napisano (s pogreskama): "intermedijarni tip dojki. Uredan uzv nalaz koze, potkoznog masnog tkiva t TC promijne zljezdanog parenhima. U LDn11h 4 c od mile komplicrn istapromjera 5 mm, zadebljae stijnke, septirna. Nema fokalnih solidnih lezija. Aksilarno bez patoloske limfadenopatije"

Doktorica (moja) je na uputnicu napisala: uputna dijagnoza: cista mammea I.sin, citoloska punkcija promjene u LD na 11h promjera 5 mm
Druga uputnica: ista dijagnoza, analiza citoloskog punktata

Moze iakustvo? Citam da nije idealno da je s pregradama, jer moze biti/upucivati na tumorske promjene.
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 13:49   #65
Ugl, punkcija odradjena. Doktorica je nesto zacudjeno komentirala tokom punkcije kako se smanjuje, malo su ostavili, pa cu si do nalaza utuviti u glavu da je to dobro sto se smanjivala tokom punkcije nalazi za tjedan dana

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.