Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2009., 13:32   #21
Vjerovatno će to biti ko i do sada,uplatnice će doći i to svaka na 80kn npr. i onda svaki mjesec plaćaš po jednu,to su te kao rate.
Bebilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 14:49   #22
Imaju li dopunsko za zubare skupine HRVI?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 15:08   #23
Mislim da su nešto najavljivali da će imat,al samo oni sa postotkom invalidnosti od 80%,pa na gore....
Al još nisam dobio niš službeno.tj napismeno...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:55   #24
Da li je itko od vas razmišljao da Hzzo ne plaća obavljenu uslugu po pacijentu, nego godišnji paušal bez obzira da li si bio tisuću puta ili nijednom. Godišnja glavarina iznosi cca 130 kn za odraslog čovjeka, djeca oko 8o kn. Pa si malo izračunajte svako svoje realne troškove. Ako kog interesira mogu napisati i cijene materijala potrošnog i opreme koja je neophodna da bi se plomba napravila. Ima u toj naplati puno nereguliranog prostora za odokativno određivanje nadoplata i to nije ok prema pacijentima da je jedan 50 a drugi 200 kn. Tu stupa na snagu vaš odabir, da li na to pristajete ili mijenjaj stomatologa. Eto toliko Pozdrav od stomatologa koji ima sasvim dovoljan broj pacijenata da im do sad nije naplaćivao bijele plombe, a u budućnosti.... que sera,sera
doc holliday is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 08:44   #25
Quote:
doc holliday kaže: Pogledaj post
Da li je itko od vas razmišljao da Hzzo ne plaća obavljenu uslugu po pacijentu, nego godišnji paušal bez obzira da li si bio tisuću puta ili nijednom. Godišnja glavarina iznosi cca 130 kn za odraslog čovjeka, djeca oko 8o kn. Pa si malo izračunajte svako svoje realne troškove. Ako kog interesira mogu napisati i cijene materijala potrošnog i opreme koja je neophodna da bi se plomba napravila. Ima u toj naplati puno nereguliranog prostora za odokativno određivanje nadoplata i to nije ok prema pacijentima da je jedan 50 a drugi 200 kn. Tu stupa na snagu vaš odabir, da li na to pristajete ili mijenjaj stomatologa. Eto toliko Pozdrav od stomatologa koji ima sasvim dovoljan broj pacijenata da im do sad nije naplaćivao bijele plombe, a u budućnosti.... que sera,sera
prvo,hvala što si se javio i dao svoj stručni komentra,jeli jer ipak ti obavljaš posao sa strane teme...otuda vjerojatno proizlazi ona da moja prijateljica kod svoje stomatologice ne plaća ni kunu za bijele plombe,vjerojatno ima dovoljni broj pacijenata...
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:40   #26
samo da se "pohvalim' kako sam danas prosla...mijenjala je plombu na gornjoj 3. i stala kod sestre pa nekako iz navike pitam koliko da platim, ona zbunjeno pogleda doktoricu, a ova kaze :20kn!...ja malo zbunjena pitam: 20? a sestra ce na to: danas imamo popust!!! na to cu ja odusevljeno: daj narucite me i drugi puta kada imate popust!!!! idem tako kuci i sjetim se da se za prednje ne naplacuju plombe....ah....ah...ah... a ja sada trebam biti jos i sretna i zahvalna zbog popusta...
...balkanske price pisu zivot...
sandrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 09:28   #27
Jučer sam se izborila za račun kod stomatologa i osjećala se ko zadnji debil što sam ustrajala u tome. Daklem moja priča:
prije 5 dana mi je zubarica stavila bijelu plombu na 6-icu i rekla da se plaća 50 kuna. Pitam sestru račun, kaže "ne dajemo" i odoh ko pokisla doma.
U međuvremenu sam pročitala sve o bijelim plombama po netu, kužim da nam ih ne naplaćuju za prva 4 zuba, a za zube dalje od toga naplaćuju razliku od amalgamske do bijele, ovisno od doktora do doktora, koliko koji procijeni cijenu, i ovisno o vrsti (cijeni) te bijele plombe, jer nisu sve iste.
Nije mi jasno samo jedno: zašto plaćam i ako imam dopunsko, a imam ga od 2003-će godine . To nisam nigdje našla na netu. Ali OK, platit ću, vani se popravci zuba plaćaju masu više nego kod nas, aparati su skupi, neka im, zaslužuju, čega se sve nagledaju na poslu, i studiralil su 6 godina, to fakat cijenim. Neka, platit ću 50 kn po plombi, nije problem.

Ali kad dam lovu, očekujem račun. Mito i korupcija, svi smo za nju krivi, a ja sam odlučila početi boriti se protiv nje. Time što sam čvrsto zauzela poziciju da želim račun. Ovaj put za 100 kuna, jer mi je jučer stavila 2 bile plombe.

"Ali ne dajemo nikad račun", opet počinje sestra.
"Kako mislite, ne dajete? Ja sam vam dala novac."
"Ali bilo je na TV", uključi se doktorica, "ovo se naplaćuje, bijele plombe se naplaćuju."
"Nemam problem s tim", rekoh, "dat ću novac, nije problem, samo želim nekakav račun."
Samo što me nisu pitale "a što će vam?".
"Sad ćete vi taj novac staviti u ladicu, ja odem bez računa doma... kako to?", slušala sam samu sebe, a inače nisam takva, plaha sam i nekonfliktna ali kad se ruši nek se ruši...
Doktorica me zagledala i rekla sestri: "Dobro, dajte joj, napišite joj."
"I molim vas za 150, jer sam već dala 50."
Sestra se okreće prema doktorici sva u čudu, a ja stojim tu pored sestre: "Ali kako ću joj dati račun? Kako ćemo to?"
Doktorica: "Što kako ćemo? Dajte joj kad joj treba. Napišite na 150."
Sestra: "Ali ne mogu na 150, to je bilo u petak..."
Već mi je bilo neugodno, tlak mi se digo na 200 pa sam rekla: "Ma dobro je, napišite na 100, napišite na obični papirić, samo udarite pečat..."

Osjećala sam se ko kad nama u firmu uđe gradski redikul Ljubo i nešto traži, i daš mu što god traži samo da ga se riješiš. Osjećala sam se kao Ljubo, i jedva sam se suzdržala da se ne počnem ispričavati. Rekla sam doktorici doduše: "Nemojte se ljutiti, nije ništa osobno..." Rekla je da nema problema, s osmijehom, ali sestra bi me najradije bila zadavila... Što su govorile kad sam izašla, sam Bog zna... Opet mi je ići za 2 dana, već vidim kako će zakolutat očima kad me vide na vratima ali to je naša borba koju moramo pregrmiti. Još imam najmanje 3 bijele plombe za staviti, znači još 150 kuna najmanje ću im ostaviti, i tražit ću račun,
neka mi Bog pomogne...


P.S. Nije mi do povrata poreza, ali mogu li uopće dobit povrat na taj račun, nema izraženog PDV-a, piše samo 100,00 Kn i 2 kom "plošna helio"?
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:50   #28
al cjepidlačiš!

pazi da ti zubarka drugi put namjerno ne sjebe zub!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:58   #29
E a nemoš drukčije mijenjati stvari. I ona crna bakica je morala cjepidlačiti da je puste u autobus, i žene su cjepidlačile kad su tražile pravo glasa... To milom ne ide.
Tribali bismo svi početi cjepidlačiti pa da se oni malo trgnu.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:01   #30
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
E a nemoš drukčije mijenjati stvari. I ona crna bakica je morala cjepidlačiti da je puste u autobus, i žene su cjepidlačile kad su tražile pravo glasa... To milom ne ide.
Tribali bismo svi početi cjepidlačiti pa da se oni malo trgnu.
kakve veze ima politčka prava žena s vlastitim zdravljem?!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:06   #31
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post

P.S. Nije mi do povrata poreza, ali mogu li uopće dobit povrat na taj račun, nema izraženog PDV-a, piše samo 100,00 Kn i 2 kom "plošna helio"?
možeš, priložiš taj račun uz poreznu prijavu.
i da, treba tražiti račune za bilo koju uslugu...
danas je u jednim novinama izašlo kolike štete RH trpi zbog sive ekonomije, jer ovo je primjer baš toga.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:14   #32
Ja sam isto neki dan platio što sam na zub stavio bijelu plombu,a crna ne dolazi u obzir.


Koja je uopće razlika između crne i bijele mislim u sastavu osim što je ova bijela, a druga crna.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 16:28   #33
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
U međuvremenu sam pročitala sve o bijelim plombama po netu, kužim da nam ih ne naplaćuju za prva 4 zuba, a za zube dalje od toga naplaćuju razliku od amalgamske do bijele, ovisno od doktora do doktora, koliko koji procijeni cijenu, i ovisno o vrsti (cijeni) te bijele plombe, jer nisu sve iste.

P.S. Nije mi do povrata poreza, ali mogu li uopće dobit povrat na taj račun, nema izraženog PDV-a, piše samo 100,00 Kn i 2 kom "plošna helio"?
HZZO pokriva bijele samo za jedinicu, dvojku i trojku gore i dolje...ne i za 4....

ja kod svoje plaćam 120 kn bijele....

svaka čast za traženje računa...možeš ga priložiti kod porezne prijave....ja inače uvijek dobijem račun za sve: ginekologica, stomatologica, frizerka, kozmetičarka....kad platim, očekujem račun, to je moje pravo...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 19:08   #34
ni moj ne daje račun za plombe,a mi budale i ne tražimo-a kad zatražimo poput gioie svaka joj čast-onda na kraju moramo se sramiti,progutati toliko gova.a kao da smo mi lopovi i kriminalci...eeee na što je spala ova država
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 08:44   #35
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
HZZO pokriva bijele samo za jedinicu, dvojku i trojku gore i dolje...ne i za 4....
Tako je, lapsus,

a i ja dobijem račun za sve usluge. Naravno ako mi ne daju, ja pitam račun a oni znaju reći "aha, oprostitie, odmah!", ko fol zaboravili su. Al kod stomatologinje me zbunilo to što se nisu niti pretvarale da su zaboravile, nego se flat-out bore da mi ne daju, ne boje se da ću ih prijavit, valjda zbilja žive u uvjerenju da mogu primat novac bez ikakve potvrde. Doktorica je skužila, okej, ali sestra... Mora joj doktorica pothitno održat predavanje.

Ljudi, baš me zanima što bi se vama desilo da tražite račun. Ide li ko skoro kod zubara?

Ja danas opet kod nje, stavlja 3 bile plombe, dakle borit ću se za račun na 150 kuna, dršte mi fige...
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:09   #36
ne kuzim zasto se ti imas boriti za racun i sto imas kome bjasnjavati??
vec je puno i to sto si pitala uopce
slijedeci razgovor bi trebao biti s inspekcijom , pa neka dame njima objasnjavaju sto rade s novcima i po kojem kljucu imaju pravo cak i odbiti izdati racun

taj je problem inace izrazen od nas: mi smo se smpremni posvadati , ukopati i zahtijevati , cak uci i u sukob s nekim , ali nismo spremni napraviti ono sto jedna civilizirana osoba treba - predati problem nadleznima i pustiti da oni rade svoj posao
s obzirom da su toga i neizdavaci svjesni , otuda im hrabrost da se pokusaju suptrotstaviti (po njima je to izbuijanje novca iz njihovog depa) i da se mogu potcjenjivacki postavljati prema musteriji (svojevrsno nabijanje osjecaja krivnje i racunanje na to da ce ljudima biti neugodno pa ce sutjeti)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:54   #37
Bravo Gioia!
Nema ti šta biti neugodno pitati račun. Oni su nas tako naučili da ih ništa ne pitamo, pa se čude kad se netko sjeti.
Jedan moj bivši zubar (privatnik) je izmišljao cijene.
Ja ga unaprijed pitam za jedan sitan popravak, i koliko bi to koštalo.. on pogleda i kaže 200 kuna. Bilo mi je puno, al ajde, može. Naručim se ja opet za par dana da mi to sredi. Nakon obavljenog posla, on meni kaže da je to 300 kn. Da ne spominjem da mi račun nije dao.
Ja blesava nisam ga pitala zašto je sad odjednom 300 a rekao je da je to 200, i nisam pitala za račun.
Nakon toga me više nije nikada vidio.
A isto tako sam se sve nešto bojala pitati, ustručavala... Na kraju sam došla do zaključka da ako ništa ne kažem, pokrast će me.
Sad kažem, pitam, makar ispala koji put i glupa ali neka znaju, pa kud puklo da puklo.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:19   #38
I od mene jedan veliki za traženje računa!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 08:34   #39
Evo ljudi ja dobila svoju malu bitku: jučer popodne mi stavila još 2 plombe, to je bilo 100 kuna, i račun me već čekao na stolu kad sam došla platiti.
Usluga je bila na nivou, nije bilo loše atmosfere.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:19   #40
Za pimp my car, umjetne nokte i frizerku vam nije tesko dati a za jednu bijelu plombu je. Mislim, takve stvari nikad necu shvatiti!
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.