Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2009., 16:19   #901
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ako to "nema veze", navedi ti onda dio Ustava gdje piše da je vjeronauk u državnoj školi dopušten.
To što si ti protumačila ovaj članak u korist svojih teorija zavjere, to ne znači da taj tekst zaista govori u prilog tome. Tamo piše upravo ono što piše. Ni više, ni manje. A ugovori sa ostalim vjerskim zajednicama su jednako važeći kao i onaj s Vatikanom i u praksi se ostvaruju.

Sve u svemu, mislim da smo se počele previše ponavljati na ovoj temi. I zaista bi voljela s tobom dalje razmijenjivati mišljenja, ali za moj ukus jednostavno nisi dovoljno uvjerljiva pa smatram da oduljivanje ove rasprave ne vodi nikud osim ka nepotrebnom gubljenju vremena.
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:03   #902
Quote:
Gusjenica_ kaže: Pogledaj post
To što si ti protumačila ovaj članak u korist svojih teorija zavjere, to ne znači da taj tekst zaista govori u prilog tome.
Nema tu nikakve "zavjere". Tu je riječ samo o političkoj moći jedne institucije koja se zove kc, i to zbog običnog koristoljublja. A ja ti nisam kriva što ti tako banalnu stvar mistificiraš i nazivaš "teorijom zavjere".

Quote:
Tamo piše upravo ono što piše. Ni više, ni manje.
Da, vrlo je jasno što piše, toliko da nema mjesta za paušalne izmišljotine, osim za povlaštene.

Quote:
A ugovori sa ostalim vjerskim zajednicama su jednako važeći kao i onaj s Vatikanom i u praksi se ostvaruju.
Moš' si mislit. Prvo ih mora biti 7, za početak. Ali, ni ti ugovori ne rješavaju pitanje djece ateista, koji nemaju ni crkvu, ni ikakav alternativni izborni predmet na izbor. Međutim, ja sam svjesna toga da se ne može očekivati od katolika koji "suosjećaju" da će oni tu djecu smatrati uopće važnima.

Quote:
Sve u svemu, mislim da smo se počele previše ponavljati na ovoj temi
To pričaj u svoje ime.

Quote:
I zaista bi voljela s tobom dalje razmijenjivati mišljenja, ali za moj ukus jednostavno nisi dovoljno uvjerljiva pa smatram da oduljivanje ove rasprave ne vodi nikud osim ka nepotrebnom gubljenju vremena.
Tebe nitko ne tjera da samnom "razmjenjuješ mišljenja", a što se uvjerljivosti tiče, ja ovdje ni ne iznosim svoje mišljenje, argumente i stavove da bi tebe i slične "uvjeravala". Ne bavim se propovijedanjem. Međutim, kad sebe već smatraš tako "uvjerljivom", onda je u najmanju ruku neobično da od tvojih argumenata ni "a". Još nisi navela nijedan dio Ustava rh niti bilo koji drugi relevantan izvor podataka koji podupire tvoj "uvjerljivi" stav da je vjeronauk u državnim školama ustavom propisan.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:08   #903
vjera naša svagdanja

Ja sam po godištu iz "onog" bivšeg sistema.s mora iz grada najljepšeg na svijetu! Od rođenja /krštenje, pa od početka školovanja vjeronauk u crkvi.To je nešto čega se zaista jako lijepo sijećam iz svog djetinjstva.U školi su svi znali da većina djece ide na vjeronauk! Nikad nismo imali problema!
Išli smo nakon škole na vjeronauk, to nam je uz engleski,glazbenu školu bila van nastavna aktivnost.Tamo smo se igrali, pjevali,učili molitve,kroz filmove sa projektora saznavali o Isusu,učili o zapovjedima i zavjetima.Puno toga smo naučili,saznali,obavili pričest,krizmu sve! Velečasni i časne sestre su se nama bavili,i razgovarali o svemu. Redovno smo išli na nedjeljne mise,jer smo se opet svi zajedno tamo nalazili i svirali tamburice poslije toga.Pjevali u zboru.
Polnoćke smo također sami stvarali,recitirali,čitali,pjevali....
Sve to u bivšem sistemu!
Meni osobno je vjera dio mog života, nisam fatalist i ne volim kler ništa posebno jer i oni su samo ljudi kao i svi ostali....
Ali sam protiv uvođenja katoličkog vjeronauka u škole!
Želim da moja djeca uče etiku,gdje će upoznati,saznati i dobiti opću kulturu i o drugim vjerama,religijama i svemu onome što nas okružuje kako bi mogli živjeti zdravo u 21 st.
Nažalost toga nema, djeca MORAJU na vjeronauk, jer ako ne onda su na hodniku ili na igralištu..premali su da budu bez kontrole.A oni koji ne žele kataločki vjeronauk jer su druge vjere su ipak na tom vjeronauku i kao "ne sudjeluju".
Pa ja pitam sve Vas: kako bi vam bilo da živimo u državi većinske druge vjere i da moje dijete mora biti na satu :islamskog,pravoslavnog,židovskog,budističkog,prot estantskog vjeroučenja!?? Da li bi ja bila sretna i mirna s tim!
Budimo pošteni! Ne bih to nitko lako prihvatio,jer djeca tamo neće čuti ništa loše, ali zašto da uopće slušaju?
banje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.