Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2013., 13:50   #261
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ne kazem ja da ne treba svim silama raditi na tome i odgovoriti ih ...
...ali kada postanu punoljetni, pa recimo i zarade te novce, tesko je braniti i branitit...ne mozes tako do njihove tridesete. Na kraju moraju i sami odlucivati, kad tad.
Ali slazem se s tim ...i ja bih bila protiv, radila bi na tome da to ne prodje, ne bih bila sretna s tim ...ako ipak prodje..., ali na koncu mozes samo truditi se prestati zanovjetati.
Ne znam kako bi silom mogla ista uciniti...ok, mozda ne bi vozili sa 18-20, ali to opet ne znaci da sa 25 ne bi sami kupili motor.
A i tada je ista cituacija:
Ukratko, roditeljstvo je bol, nerjetko prepuno iracionalnih strahova ali, tako je kako je.

Što se motora/motorića tiče, namjeravam djelovatii edukativno. Prisila u situaciji financijske autonomije može ići na način: ok, svojom lovom kupi motorić ali i plačaj sve ostale životne troškove. S druge strane, tvoja lova je tvoja a pape će ti i dalje pokrivati životne troškove, platiti vozački i kupiti auto ali, pod uvjetom da ne sjedaš na motor ili kupuješ isti.

Skupo? Ni najmanje u odnosu na moguće događaje/posljedice.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 13:58   #262
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Skupo? Ni najmanje u odnosu na moguće događaje/posljedice.
Ne da je skupo (mislim je, ali ako je izvedivo, zasto ne) nego...pitanje je, je li bas izvedivo. Javi kako ide, ako dodje do toga.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 09:21   #263
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ukratko, roditeljstvo je bol, nerjetko prepuno iracionalnih strahova ali, tako je kako je.

Što se motora/motorića tiče, namjeravam djelovatii edukativno. Prisila u situaciji financijske autonomije može ići na način: ok, svojom lovom kupi motorić ali i plačaj sve ostale životne troškove. S druge strane, tvoja lova je tvoja a pape će ti i dalje pokrivati životne troškove, platiti vozački i kupiti auto ali, pod uvjetom da ne sjedaš na motor ili kupuješ isti.

Skupo? Ni najmanje u odnosu na moguće događaje/posljedice.
na takav način i ja postupam

da me pita za motor, rekla bih mu :ja ti ga kupiti neću jer se bojim za tebe, kad zaradiš svoje novce kupi si sam
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 10:58   #264
Quote:
SAY kaže: Pogledaj post
na takav način i ja postupam
da me pita za motor, rekla bih mu :ja ti ga kupiti neću jer se bojim za tebe, kad zaradiš svoje novce kupi si sam
Pa nije bas takav, ako izostavis onaj dio:
"ali i plačaj sve ostale životne troškove"
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 08:58   #265
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pa nije bas takav, ako izostavis onaj dio:
"ali i plačaj sve ostale životne troškove"
dok dođe do plaćanja životnih troškova, možda mu neće biti bitan motor više
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 09:58   #266
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
svojom lovom kupi motorić ali i plačaj sve ostale životne troškove.
Imalo pametnije dijete će ti objasniti da je plaćanje njegovih "životnih troškova" tvoja zakonska obveza, čak i ako je punoljetan a redovito se školuje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:08   #267
Zar je tuga manja ako se slupa na motoru koje je samo kupilo i natankalo?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 13:36   #268
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Zar je tuga manja ako se slupa na motoru koje je samo kupilo i natankalo?
nit je benzin jeftiniji ak ga plaća sam, nit je cijena motora manja ak ga plaća sam
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:12   #269
Quote:
SAY kaže: Pogledaj post
dok dođe do plaćanja životnih troškova, možda mu neće biti bitan motor više
Radi se o istom trenutku.
Ako mu das da si sam kupi motor i da ga vozi - onda trazis da i sve svoje troskove placa sam. Bez obzira ima li 16 ili 20 godina.
To je napisala fgzcvijetic.
A ti si se slozila...a cini mi se da ne mislis isto.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 08:38   #270
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Radi se o istom trenutku.
Ako mu das da si sam kupi motor i da ga vozi - onda trazis da i sve svoje troskove placa sam. Bez obzira ima li 16 ili 20 godina.
To je napisala fgzcvijetic.
A ti si se slozila...a cini mi se da ne mislis isto.
gle, ak ima svoje novce, ak ima vozačku za motor, ja mu branila ne bi, ne bi bila sretna zbog toga, al to je moj problem, a što se tiče životnih troškova.... režije i hranu će uvijek imati kod mene plaćeno.... to e moje dijete i želim mu pružiti utočište i zdrav život koliko mogu

odjeću, izlaske, putovanja, motore i ostale zanimacije nek plaća sam od svoje plaće

moji roditelji meni nikada nisu naplaćivali hranu i režije, to mi je omogućilo da si kupim bolju krpicu, kremu ili tak nešto... tako ću i ja sa svojom djecom
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 12:16   #271
Quote:
SAY kaže: Pogledaj post
gle, ak ima svoje novce, ak ima vozačku za motor, ja mu branila ne bi, ne bi bila sretna zbog toga, al to je moj problem, a što se tiče životnih troškova.... režije i hranu će uvijek imati kod mene plaćeno.... to e moje dijete i želim mu pružiti utočište i zdrav život koliko mogu

odjeću, izlaske, putovanja, motore i ostale zanimacije nek plaća sam od svoje plaće

moji roditelji meni nikada nisu naplaćivali hranu i režije, to mi je omogućilo da si kupim bolju krpicu, kremu ili tak nešto... tako ću i ja sa svojom djecom
Ovim postom zelis reci da sad shvacas da ono sto si napisala u postu 263 ("na takav način i ja postupam") ustvari nije bilo dobro napisano? Ili?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 13:57   #272
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ovim postom zelis reci da sad shvacas da ono sto si napisala u postu 263 ("na takav način i ja postupam") ustvari nije bilo dobro napisano? Ili?
moguće
valjda
učito
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.