Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2005., 13:55   #1
Računalno programiranje kao moderna alkemija svijesti

Dali je netko od vas nalazio nekakve korespodencije programiranja kao pomoći u duhovnom radu, dali vam se kada dogodi da otkrijete neke podudarnosi koda koji pišete u stvarnom životu. Recimo programska petlja koju napišete vrtiti će varijable dok se ne ispuni neki uvjet... tako i u svakodnevnom životu, stalno vrtimo jedne te iste gluposti dok ne ispunimo neki uvjet koji nam najčešće skriven stoji ispred nosa...ili ga konstantno potiskujemo u podsvijest, izlaskom iz jedne takve "mistične" petlje doživljavamo oslobođenje i jednu vrstu sreće koja nas čini stupanj zrelijim u duhovnom smislu. naravno izlaskom iz jedne petlje ulazimo u drugu petlju sa puno više varijabli, konstanti, for, while.. grananja...

Također računalni program ima svoj kod koji kao takav ima svoje niže razine sve do računalnog koda koji se sastoji od nula i jedinica ili ima struje i nema struje (tj. ima malo struje)... dali vam ovo šta govori...?

Srednjovjekovni alkemičari služili su se kemijom kao medijem, dali bi suvremeni alkemičari mogli koristiti neki drugi medij, činjenica je da su najbolji svjetski programeri indijci...
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 14:29   #2
racunalno programiranje kao extenzija ljudskog bica
racunalno programiranje kao extenzija svijesti
racunalno programiranje kao moderna svijest
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 18:01   #3
da i to se zove inicijacija. i vi ne-pričate o svijesti, već o svijesnosti,umjetnoj inteligenciji.
neteru kako bi to egipćani nazvali. uglavnom, svakom energijom upravlja jedna inteligencija, jedan (n)eter!
i vješt "programer" ga može isprogramirati(da mu ne-smeta).

p.s. u jednom sistemu može egzistirati samo jedna namjera(jedan neter
jedna namjera=100%
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 19:22   #4
Quote:
Khonsu kaže: Pogledaj post
Srednjovjekovni alkemičari služili su se kemijom kao medijem, dali bi suvremeni alkemičari mogli koristiti neki drugi medij, činjenica je da su najbolji svjetski programeri indijci...
Zanimljivo.

Srednjovjekovni alkemičari su kao kakvi čarobnjaci i proganjani prema tome krili su znanja, a oni iz antike i raniji isto tako su držali ta znanja za upućenike skrivena kako ne bi došla u pogrešne ruke...

Kako je inkvizicija progonila sve što nije pod ukusom jednog centra moći, tako su razne prastare alkemije zapisane zapravo kao europske bajke i priče.

Nakon toga eventualno u vrijeme povećane moći svjetovnih kraljeva i na književnost i na uopće umjetnost vjerojatno treba gledati kao na moguće izvore, a da danas bude tragova iste u programiranju zanimljiva je ideja...

Kako su programi već kodirani zbog monopolizma kojekakvih tvrtki tako bi možda bilo previše očekivati eventualnu alkemiju u programskim uradcima koji nisu open-source.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 22:47   #5
e

Pitanje = Trim(Text2.Text)
Select Case LCase(Pitanje)
Case ""
Odgovor = "Mlolim vas unesite nesto"
Case "koliko ima sati"
Odgovor = Time

Case Else
Odgovor = "blabla"
End Select
List1.AddItem "Covek: " & Pitanje & " ?"
List1.AddItem "m0zak: " & Odgovor


Davno sam se igrao s ovim,naime napravio sam software s kojim si se mogao dopisivati imao je bazu podataka rijeci koje upisujes i kad koristis msn sve upisuje u bazu podataka.Odvajanje rijeci bad language u prijevodu svaku psovku je unosio u zasebnu bazu.Naravno uz to sam dodao i shell funkcije primjer upisete notepad on otvori notepad.Ali ako upotrijebite prostu rijec onda vas software pocne ispitivati sto vise vrijedjate stvar postaje jos gora tipa da pocne skrivati u tasku,doslovno nemoze zatvoriti software.Tu sam ubacio da posalje vlastiti link svima u msn listi.Software je bio zajebancija ali sam se svojom kreacijom zajebao i sam,Dodao sam par kill funkcija i pokusao napraviti neki prank software ipak sam sebe sam doveo do formatiranja windowsa.Dugo je trebalo ali izvedivo jer dodas 3 baze podataka

1.Baza rijeci
2.Baza prostih rijeci
3.Baza za shell funkcije -Kad spomenes windows,msn program dodaje shell "cindows" uglavnom program je zazivio i umro nakon 2 dana neke greske mi se nije dalo ispravljat sad opet radim malo drugacije.
Program je doslovno kao chat samo nedopisujes se sa osobom nego software ima 1000 rijeci spremljeno u sebi
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 11:22   #6
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Program je doslovno kao chat samo nedopisujes se sa osobom nego software ima 1000 rijeci spremljeno u sebi
Lipo još kad bi ovi šta pričaju s TV-ekranima za vrime dnevnika i sličnih emisija bili kako dodatno kažnjeni; iako već jesu sami po sebi, pa ne mijenjaju navike...

U biti ovi-oni koji idu u masone ili gdje li već alkemiji svijesti pristupaju s ciljem povećanja moći na račun pripadnosti konkretnoj skupini i njenoj hijerarhiji; dok romantici idu za golim znanjem... i istinom. Pa i postizanjem konkretnih dostignuća proisteklih iz znanja i promjena...

Dok je na učilištima dobijanje diplome i ocjene cijelim putem školovanja su postale cilj po sebi, pa i natjecanje tako...

Alkemija svijesti ne ide od znanja, pa ni dodatnih kazni, već od mogućnosti da u jednom trenutku osoba primijeti što joj što čini... Od pamćenja unutrašnjih osjeta, pa osjećaja; pa onoga što je s njima povezano - kakvih struja misli - sa skupovima raznoraznih osjećaja, i sklopa asocijajcija - ukratko "pamćenja sebe" dok se paralelno tome ne gubi percepcija okoline; nego dapače širi.

Bolno to može biti; upoznavati pobliže i dobro i zlo.. Okrenutost prema vani psovkama i užitak u re-akcijama; ispoljavanjima; nadređenosti i nadmoći kompenzacije su gubitku kontrole pred spektrom strahova koje već tko može nositi...

Program koji bi poticao alkemiju svijesti trebao bi oscilirati po utjecaju na različite "čakre"...
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 04:47   #7
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
napravio sam software s kojim si se mogao dopisivati imao je bazu podataka rijeci koje upisujes i kad koristis msn sve upisuje u bazu podataka.
Evo iGOD ... AI chat

http://www.titane.ca/main.html
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:11   #8
Nadnaravno je kad umjestio i napišeš 1. Tada petlja transcendentno prožima samu sebe unedogled meljući isto. Pravo zrcalo života nekih jedinki.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 11:32   #9
nitko nista ne krije

svi ocu pokazat ono sto znaju...

ljudi otkrivaju, trazerijesenja za svoje probleme i tako nastaju novi alati

vecinom priroda to radi za njih. jer svaka rijeka ima svoj put. ali od kad je svijest dosla ljudi samo iskopavaju put. mi smo ipak dinamicka bica i mozemo jako puno. ali mi smo mrvica prema prostoru u kojem zivimo
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 15:42   #10
Da li je softver materijalan?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 04:39   #11
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Da li je softver materijalan?
ono sto ce bit ishod programa je itekako materijalna stvar

ako netko odluci srusit neku kompaniju s share holdovima. kompaija propadne, novi ugovori, dolaze gradeviari ruse, i grade novu zgradu
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 12:14   #12
"Eugene Goostman", računalni program znanstvenika Sergeya Ulasena i Vladimira Veselova iz Rusije, je prvi program koji je prošao Turingov test, i time postao prvi takav primjer živuće umjetne inteligencije.

http://www.independent.co.uk/life-st...e-9508370.html
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 11:15   #13
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
"Eugene Goostman", računalni program znanstvenika Sergeya Ulasena i Vladimira Veselova iz Rusije, je prvi program koji je prošao Turingov test, i time postao prvi takav primjer živuće umjetne inteligencije.

http://www.independent.co.uk/life-st...e-9508370.html
Izgleda da ipak nije
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:52   #14
Kao da je Turingov test tako lako za proci. Ali kako su i oni napisali u demantiju, izgleda da novinari po obicaju su procitali samo napol objavu.
Programiranje nije proširenje svijesti, ali sigurno jeste proširenje logičkog razmišljanja.

U biti sto sam vise ljudi upoznao, programeri/informaticari u pravilu ispadaju nekako najsirih vidika jer im je posao takav da je sve logično 101010101 a kada nešto "kompajliraju" ili pokrenu imaju greške u logikama.
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.