Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 29.09.2016., 18:49   #11
Quote:
Foch kaže: Pogledaj post
Definitivno.,..zaista ne vjerujem kako ovo ''kuhanje'' između Indije i Pakistana prolazi ispod radara na forumu. Tamo itekako postoji velika mogućnost ponovnog rata,a da ne podsjećam da smo najbliže nuklearnom sukobu u 20.st bili baš sa te 2 države i gdje su SAD i Rusi morali intervenirati da ne krenu nicati gljive po tom dijelu Azije. Mnogi misle da je Kubanska kriza bila vrh nuklearnih napetosti,ovdje je bilo još i gore.
Danas je bilo i ozbiljno puskarenje, ima i mrtvih vojnika, obe strane se optuzuju da su ovi drugi poceli... https://www.google.com/url?sa=t&rct=...V8APakistanski Pakistanski ministar obrane je prethodno porucio da su spremni zbrisu Indiju sa lica zemlje, samo cekaju neku indijsku `provokaciju`...Naravno, usledio je slican odgvor sa druge strane...

Za mene od svih nuklernih sila, najopasniji i neuracunljiv mi je Pakistan...Mislim sta ako se u vlasti uvuce neki islamista koji bi bacanje atomki smatrao kao Allahov put ka djevicama...

Sa druge strane...Indijski premijer trenutno pokusava da promeni sporazum iz '60 i neke u vezi podele reke Indus. Prema sporazumu Pakistan dobija 81% vode, dok Indija dobija 19%. Od te reke Pakistan egzistencijalno zavisi, ali nevolja je u tome sto jednim delom toka prolazi kroz Indiju. Indija trenutno tamo gradi neke brane i zeli da preusmeri vise vode u Indiju. Za Pakistan to bi prakticno znacilo cin agresije. Rekli su im otvoreno: ako budete dirali vodu, nase nuklearke ce poleteti. Tamo se gadno zakuvava, Kasmir je bolna tacka i jednima i drugima...

Ovo je zaista ozbiljno...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.