Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 12:26   #1
kako podici stedni novac iz inozemstva

Pozdrav, stric mi ima štedni račun u bank of america (SAD) te me zanima kako on može podići novac s tog računa, bez da on putuje u Ameriku (radi se o starijem čovjeku).

Prvo smo kontaktirali splitsku banku i zagrebačku banku koje su nam rekli da mi to moramo sami srediti s američkom bankom.
Nakon toga smo kontaktirali banku u americi i nakon par pokušaja, agenti su nas samo prebacivali iz jedne linije na drugu i na kraju bi nas samo isključili. Sve što smo saznali je to da bi neko trebao doći, tj. osoba koja ima punomoć od strane mog strica u banku u SAD-u te podići novac taj novac. (ili u neku obližnju banku, trenutno najbliža je u Milanu). Njihova pomoć i uslužnost je nikakva.

Znali netko i imali netko slična ili ista iskustva?
__________________
Life is too serious to be taken seriously :laugh:
Lestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:21   #2
Pa načelno su ti dobro rekli. Ako nemate nekakvo internet bankarstvo ili sličnu uslugu, netko će se morati osobno pojaviti u poslovnici te banke. Treću mogućnost ne vidim.
EDIT: Sjetio sam se treće mogućnosti, ako ti stric ima čekove od te banke, on može ispisati ček na npr. tvoje ime i onda ti to možeš unovčiti u više-manje u bilo kojoj našoj banci. I naravno, ako ima nekakvu bankomat karticu vezanu uz taj račun, može preko nje dići.

Zadnje uređivanje Mephisto : 17.11.2017. at 13:39.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:48   #3
Čekove nema jer je stednja otvorena prije 30 godina. Postoji li mogucnost da se napravi intertbankarstvo telefonskim putem ili internetom, te moze li se zatim putem internet bankarstva poslati novac na neku od nasih banaka.
__________________
Life is too serious to be taken seriously :laugh:
Lestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:54   #4
Quote:
Lestic kaže: Pogledaj post
Postoji li mogucnost da se napravi intertbankarstvo telefonskim putem ili internetom
Ovisi o politici banke, ali čisto sumnjam (postoji problem dokazivanja identiteta putem telefona). Također, ako je potreban neki token, vjerojatno ti ga neće htjeti poslati u Hrvatsku.

Quote:
Lestic kaže: Pogledaj post
te moze li se zatim putem internet bankarstva poslati novac na neku od nasih banaka.
Ovisno nudi li banka takvu uslugu, kod nas recimo nude, ne znam kako je u Americi.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:57   #5
Ovdje sam našao stranicu za otvaranje internet bankarstva, pa možeš probati.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 13:59   #6
Oni imaju poslovnce izvan SAD-a, tj postoji njihova poslovnica u Europi, u Milanu te me zanima postoji li mogucnost da osoba koja dobije punomoć od mog strica može podici novac u toj poslovnici?
__________________
Life is too serious to be taken seriously :laugh:
Lestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:02   #7
Trebalo bi moći. Ali će vrlo vjerojatno trebati punomoć ovjeriti u toj državi, tako da će stric ionako morati ići, pa onda može i u banku. Ako bi se radila punomoć u Hrvatskoj, onda će vjerojatno trebati ovlašteni prijevod i vjerojatno apostille ovjera.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:07   #8
Znamo da sve to treba biti prevedeno od sudskog tumaca i ovjereno na sudu, takozvane apostille. Problem je u tome što on ima 88 godina i nije u mogucnosti putovati, zato me zanima jel nužno ovjeriti punomoć u Italiji, ako je sve uredno ovjereno u Hrvatskoj za opunomocenika?
__________________
Life is too serious to be taken seriously :laugh:
Lestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:12   #9
Ako ima apostille, onda sigurno ne mora (to je i smisao apostilla).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:15   #10
Ali to nužno ne znači da će moći podići novac. Naime, pitanje je da li je po talijanskim zakonima i/ili internim pravilima banke uopće moguće dizati novce uz punomoć.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:39   #11
Kontaktirati ću banku u Milanu.

Hvala ti na brzim odgovorima!
__________________
Life is too serious to be taken seriously :laugh:
Lestic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.