Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 02:05   #1
Kupnja plaćena karticom, ali nije terećena za iznos kupovine

Ne znam gdje ovo pitati pa stoga otvaram novu temu.
Dakle, jucer sam obavila kupnju u iznosu od 80-ak kn i platila je karticom, u trgovini, fizicki. Placanje je bilo uspjesno i cuvam racun. Medjutim, meni jos uvijek navedeni iznos nije skinut s racuna, odnosno kartica mi nije uopce terecena. Na aplikacijama i netbankingu ta kupnja nije cak ni evidentirana. Ne znam sto misliti i sto mi je ciniti. Jeste li imali slicna iskustva?
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:04   #2
Da, nekad prođe par dana, nekad čak zna bit kupnja vidljiva na računu tek idući mjesec (tj 2, ne često, ali dogodilo mi se) iako nije ni blizu obračunskog razdoblja kupovina. Ne znam na koji način točno trgovine šalju informacije bankama i kartičarskim kućama, ali eto, nije ništa za zabrinjavanje. Ako imaš uredan slip tvoja strana je ok. Kad će oni provest i kasni li ti samo aplikacija ili trošak još nije proknjižen nije neki problem. U svakom slučaju će oni to naplatiti, ne brini
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:00   #3
Je li? Meni se ovo prvi puta desilo, stvarno pojma nemam. Mislim, nije da bi propali za 80kn premda, dakako, ne namjeravam dirati taj iznos, neka skinu samo sto prije da sam ja na miru. Čitala sam malo na stranim portalima i ima situacija kada su ljudi potrosili po par stotina dolara i uopće im, mjesecima, nisu skinuli novce. Eto, za sve postoji prvi put...
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:08   #4
Nisam išla za tim da je to debitna kartica... U tom slučaju vjerojatno je naplaćeno samo ti se nije još ažuriralo na aplikacijama, da dođeš na bankomat vjerojatno ne bi mogla dignit taj iznos... U svakom slučaju, bit će to naplaćeno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:17   #5
Quote:
Blue Lotus kaže: Pogledaj post
Čitala sam malo na stranim portalima i ima situacija kada su ljudi potrosili po par stotina dolara i uopće im, mjesecima, nisu skinuli novce. Eto, za sve postoji prvi put...
Događa se. I meni su na American kartici, skinuli iznos tek nakon 10ak dana.
Radilo se o par tisuća kn. Možda sam u međuvremenu mogao otkazati tu karticu. hehe
Mate Split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.