Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 08:23   #261
Imam minus u iznosu od 3800 i limit na matercardu 1000,00kn (koji sam sama odredila) prije par godina.I onako bi na go kartici stavila limit max 4000,00
peppy1983pu-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 08:28   #262
Odgovorila sam ti na temi Krediti, kartice... ☺️

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:43   #263
pozz! Može li objašnjenje go!kartice?
kako to funkcionira?
evo primjer: želim kupit kompjuter i htio bih ostvariti gotovinski popust u trgovini, pa sam mislio s go kartice skinuti te novce. da li podici te novce na bankomatu ili na salteru ili sta? kako da prodjem najbolje. moje misljenje je bilo da uzmem tih 5000 i rasporedim ih na 36mjeseci, ali ispada da previse sanjam
Molim vas objasnite mi kako da mi npr za taj iznos ili cak iznos od 6000kn bude rata 200kn, jer sam taj iznos spreman placati.
hvala!
zvosab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 01:09   #264
Jesi li uzeo u obzir da ćeš morati platiti jednokratnu naknadu za podizanje gotovine (3% + 20kn) i još svaki mjesec plaćati kamatu (9,40% godišnje)?
Sumnjam da je popust za gotovinu toliki da će te ispasti povoljnije.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 10:55   #265
Pa nisam kompletno siguran da sve razumijem. Koje su tvoje preporuke onda?
Znaci na 5000 bi placao jos cca 5500?
Hvala
zvosab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:41   #266
Odmah bi platio 170 kn prilikom podizanja. I još oko 700 kn ukupno u 3 godine (uz pretpostavku da bi linearno otplaćivao u te tri godine).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2019., 09:19   #267
Pozdrav, tema je malo zamrla, pa da je osvježimo.
ZABA sada nudi GO!Card po 8.19% kamata - to mi se čini da je trenutno isprativije uzeti u odnosu na ići u minus gdje je kamata po minusu 9.40% za tekući raćun.
https://www.zaba.hr/home/gocard-mastercard-kartica#pan2

1. ono što mene zanima isprati li se više u ovom trenutku uzimati Mastercard Standardnu karticu ili eventualno GO!Card Mastercard?
2. koliko sam shvatio do 12 rata bez kamata i naknada, jedino ako uzimam više od 12 rata onda plaćam dodatna naknade? Kartica automatikom stavlja sve na 12 rata ako sam tako dogovorio u banci?

Hvala.
Revlyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2019., 09:33   #268
Quote:
Revlyne kaže: Pogledaj post
Pozdrav, tema je malo zamrla, pa da je osvježimo.
ZABA sada nudi GO!Card po 8.19% kamata - to mi se čini da je trenutno isprativije uzeti u odnosu na ići u minus gdje je kamata po minusu 9.40% za tekući raćun.
https://www.zaba.hr/home/gocard-mastercard-kartica#pan2

1. ono što mene zanima isprati li se više u ovom trenutku uzimati Mastercard Standardnu karticu ili eventualno GO!Card Mastercard?
2. koliko sam shvatio do 12 rata bez kamata i naknada, jedino ako uzimam više od 12 rata onda plaćam dodatna naknade? Kartica automatikom stavlja sve na 12 rata ako sam tako dogovorio u banci?

Hvala.
Zaba valjda jedina još ima kamatu na minus 9.4
Sve ostale banke su smanjile tu kamatu

Kamata na minus bi trebala biti ista kao na revolving

Go mozes ugovoriti da sve plaćaš na postotak ili na broj rata do 36 uz kamatu.

Povrh toga na određenim mjestima možeš kupovati beskamatno do 12 (čak i 24 čiji mi se) rata. Možeš i sve otplatiti odjednom i onda nema kamate.

Nema ni članarine i upisnine.

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 14:52   #269
Ima netko da je nedavno tražio go!card?
Koristim njihovu Visu gdje imam 20 tisuća kuna limita, a htio bi si mastercard s 50 tisuća kuna limita (s tim da bi onda otkazao Visu jer na masteru može obročna ići i do 36 rata), u zabi sve uredno, nemam drugih kredita, mislite da će odobriti ovo?
markoh29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 20:01   #270
Quote:
markoh29 kaže: Pogledaj post
Ima netko da je nedavno tražio go!card?
Koristim njihovu Visu gdje imam 20 tisuća kuna limita, a htio bi si mastercard s 50 tisuća kuna limita (s tim da bi onda otkazao Visu jer na masteru može obročna ići i do 36 rata), u zabi sve uredno, nemam drugih kredita, mislite da će odobriti ovo?
Koliku imas plaću? Imas visu gold i jel imas jos kakvu karticu? Mislis zatraziti individualnu mastercard karticu ili go card?
vedranzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 20:09   #271
Quote:
vedranzg kaže: Pogledaj post
Koliku imas plaću? Imas visu gold i jel imas jos kakvu karticu? Mislis zatraziti individualnu mastercard karticu ili go card?
Plaća oko 6.000 kn, imam samo tu njihovu visu gold i mislim zatrazit go card, individualna master mi nije nesto napeta jer se mora vezati uz tekuci racun.
markoh29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 22:34   #272
Quote:
markoh29 kaže: Pogledaj post
Plaća oko 6.000 kn, imam samo tu njihovu visu gold i mislim zatrazit go card, individualna master mi nije nesto napeta jer se mora vezati uz tekuci racun.
Ok. Sumnjam da ce ti dati 50.000 kn. Ja bih rekao nema sanse. Mislim da ako dobijes 30.000 kn da mozes biti zadovoljan. Ako ti nije tesko javi kako je proslo - ja mislim da ti nece dati vise od 20.000 koliko si imao i na Visi.
vedranzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 10:53   #273
Jel moguće da se troškovi na ovoj kartici ne mogu provjeravati putem moba/weba osim ako se dodatno ugovori i mjesečno plaća e-zaba/m-zaba?

Očekivao bi to besplatno kao što PBZ Card ima MyWay ili Erste Card Club ima ECC Online.
contactless is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 11:11   #274
Go je bankarska kartica a PBZ CARD I Erste card club su kartičarske kuće i zato imaju nezavisne aplikacije a Go nema

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 14:30   #275
Besplatno se mogu provjeriti na onom njihovom automatu, ili ako ti trebaju neki kodovi za PayPal, Curve i slično onda će ti to reći i oni u službi za korisnike. Kodove za 3D verifikaciju ti naravno neće (ne mogu) reći, tako da je dobro je što prije vezati za Curve ako se planira korištenje na internetu. I to je veliki minus za sve neklijente Zagrebačke banke. Točno mislim da im vratim tu karticu nakon što mi istekne 6 mjeseci besplatnog internet bankarstva i to ne zato jer mi se ne sviđa proizvod koji su mi pružili (ta kartica) već što nemam kako normalno pratiti svoje troškove ako im dodatno ne platim za to internet bankarstvo. A reklamiraju se na sva zvona da su otvoreni i za korisnike drugih banaka. Danas kartica bez internet bankarstva je kao da ti daju auto bez volana...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2019., 10:12   #276
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Danas kartica bez internet bankarstva je kao da ti daju auto bez volana...

Baš tako
contactless is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 06:41   #277
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Zaba valjda jedina još ima kamatu na minus 9.4
Sve ostale banke su smanjile tu kamatu

Kamata na minus bi trebala biti ista kao na revolving

Go mozes ugovoriti da sve plaćaš na postotak ili na broj rata do 36 uz kamatu.

Povrh toga na određenim mjestima možeš kupovati beskamatno do 12 (čak i 24 čiji mi se) rata. Možeš i sve otplatiti odjednom i onda nema kamate.
Na zabinim stranicama piše da je otplata na određenim prodajnim mjestima moguća bez kamata i naknada. Dakle, ako tako kupim nešto za npr 1000 kn na 4 rate i prvu ratu platim po dospjeću, da li na ostatak iznosa od 750 kn plaćam revolving kamatu? Karticu imam ugovorenu po 5%.

Kod RBA kartica to je jasno naznačeno, iako se u tom slučaju koristi revolving kredit, ako se iznosi rata plaćaju u cijelosti tada se na te iznose ne obračunava kamata.
dadopuh2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 09:21   #278
Quote:
dadopuh2014 kaže: Pogledaj post
Na zabinim stranicama piše da je otplata na određenim prodajnim mjestima moguća bez kamata i naknada. Dakle, ako tako kupim nešto za npr 1000 kn na 4 rate i prvu ratu platim po dospjeću, da li na ostatak iznosa od 750 kn plaćam revolving kamatu? Karticu imam ugovorenu po 5%.

Kod RBA kartica to je jasno naznačeno, iako se u tom slučaju koristi revolving kredit, ako se iznosi rata plaćaju u cijelosti tada se na te iznose ne obračunava kamata.
Ako se go!card želi koristiti kao charge karticu onda je u startu treba ugovoriti s otplatom na 1 ratu umjesto u minimalnom postotnom iznosu. To je jedini način da se automatski izbjegne aktivacija revolving kredita.

Pri tome beskamatne kupovine na rate na prodajnim mjestima uredno funkcioniraju kao takve i sigurno nema obračuna revolvinga.

U slučaju ako je ugovoren način minimalne otplate onda vjerojatno minimalni iznos ostale potrošnje + rata beskamatne kupovine dolaze na mjesečnu naplatu. Ja recimo imam onu prvu varijantu ugovorenu (1 rata) tako da nisam siguran za tvoj slučaj.

Uglavnom meni ona funkcionira kao charge kartica automatski, a nema ni članarine tako da zapravo ispada besplatna charge kartica s mogućnosti beskamatne kupovine na rate na pojedinim prodajnim mjestima.
indigo258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 11:22   #279
go! kartica

Upravo mi je žena u ZABI potvrdila da se na obročne kupnje (podijeljene u dućanu na rate) ne obračunava revolving kamata.
Bez obzira da li je ugovorena postotna ili otplata po ratama.

Sent from my iPhone using Tapatalk
dadopuh2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2020., 22:20   #280
Imam nekoliko pitanja vezano za ovu karticu:
- nakon koliko kupnje postanju vidljive na mzabi/ezabi?
- je li moguće promijeniti PIN na bankomatu?
- je li normalno da su defaultni broj rata stavili na 36 iako sam tražio 1? (kad su mi javili da je kartica odobrena rečeno mi je da moram podnijeti neki zahtjev ako želim na samo jednu ratu jer navodno nije moguće odmah po izdavanju)
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.