Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 17:18   #3941
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Nera
Hvala Bili smo danas i zadovoljna sam.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:18   #3942
Baš mi je drago!
Mi smo tamo 4g i stvarno su super!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:21   #3943
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Jedno jedino iskustvo u noćnom dežurstvu na Veterini imala sam s macom, sreća naletjeli smo na dr. Gabrijelu Jurkić koja je nakon svoje smjene ostala da napravi još jedan ultrazvuk s kolegicom i potvrdi što je vidjela..predana, stručnjak, liječnik i čovjek..objasnila je sve do u slovo, poslala na duple pretrage krvi za svaki slučaj, osobno nosila injekcije antibiotika u džepu, jer su macu studenti neuspješno izrešetali samo vadeći krv xy puta neuspješno, znam da uče, ali..
A ono najbitnije dopušteno mi je da tri dana u sobičku do njihove ambulante sjedim s macom na infuziji koja ne bi mogla ostati u boxu (umrla bi od straha kraj laveža i buke..meni je bilo jao jadni peseki u bolovima) Zadnji dan je još jednom pregledala nalaze i uputila nas što dalje obavljamo kod svog veta, uglavnom spasila je i produljila maci život još godinu i pol samo sa slutnjom dijagnoze..vječno sam joj zahvalna..
Quote:
Mortal Kombajn kaže: Pogledaj post
Svaki će dati različit odgovor prema svojim različitim iskustvima sa dotičnim ustanovama. Još različitija mišljenja proizlaze iz sreće ili nesreće na kakvog veterinara u trenutku dolaska nalete.
Moj osobni slučaj koji je završio uginućem mojeg voljenog psa.
Na veterinarskom faksu ne znaju očitati običan nalaz krvi a kod Kreszingera očitaju nešto što nije smrtonosno, liječe četiri dana i pas ugine.
Lutrija. Da sam došao na dva druga mjesta tko zna.
Žao mi je što spominjem lutriju umjesto stručnosti onih koji bi trebali raditi svoj posao kako treba.
mene je zanimalo iskljucivo iskustvo sa vet Leom kakva je
Na tel se cula s njom neki dan zanimalo me par pitanja bila je dosta odrjesita nije me se bas dojmila,zato pitam jer bar dobra u operacijama
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:27   #3944
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
mene je zanimalo iskljucivo iskustvo sa vet Leom kakva je
Na tel se cula s njom neki dan zanimalo me par pitanja bila je dosta odrjesita nije me se bas dojmila, zato pitam jer bar dobra u operacijama
S njom je prije par godina imala iskustva forumašica Rintintina, ali se već dugo ovdje ne javlja. Možeš joj poslati privatnu poruku.

P. S. Nisam više sigurna jesam li dobro upamtila nadimak. Provjerit ću na drugom forumu.

P. P. S. Fulala sam nadimak. Tamo se zvala Rinolina. Mislila sam da se i ovdje tako javljala, ali čini se da nije.

Zadnje uređivanje Didi : 11.12.2017. at 18:44.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:12   #3945
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
S njom je prije par godina imala iskustva forumašica Rintintina, ali se već dugo ovdje ne javlja. Možeš joj poslati privatnu poruku.

P. S. Nisam više sigurna jesam li dobro upamtila nadimak. Provjerit ću na drugom forumu.

P. P. S. Fulala sam nadimak. Tamo se zvala Rinolina. Mislila sam da se i ovdje tako javljala, ali čini se da nije.
ma nema veze ionako nista od nje nema je otputovala je i nema je 2tj a ja toliko ne mogu cekat,odnosno moja curica jadna
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:40   #3946
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
sa njom sam imala iskustva dok sam imala tvorove - zena je zmaj i tamo jedna od rijetkih koja zna sto radi i obavezno sa njom moras biti u kontaktu kada ti lijeci zivotnju. Mi smo se culi i telefonski i mailom, pomogla nam je oko uvoza lijekova koji nisu bili registrirani kod nas itd. Njoj skidam kapu.

Ma da..i telefonski, ok kod nas mislim da nije bilo potrebe kad smo praktički na infuziji dočekali njezinu iduću smjenu, a sve što smo trebali doma raditi detaljno je objasnila što i kako..zaista divan vet i čovjek!

Pitanje..jel se može tamo doći do nekog određenog veta..recimo nje, naručiti se ili sl. ili baš koji vas zapadne?
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:56   #3947
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Ma da..i telefonski, ok kod nas mislim da nije bilo potrebe kad smo praktički na infuziji dočekali njezinu iduću smjenu, a sve što smo trebali doma raditi detaljno je objasnila što i kako..zaista divan vet i čovjek!

Pitanje..jel se može tamo doći do nekog određenog veta..recimo nje, naručiti se ili sl. ili baš koji vas zapadne?
Mozes zvati i traziti bas nju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 07:08   #3948
Da li je tko nedavno radio opcenite krvne pretrage za macku ili psa pa da mi moze reci neke okvirne cijene...ili cu morati zivkati svaku ambulantu ajoj :-/ Pratim da ne bi bile neke akcije na tu temu al bas ih nema.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:46   #3949
Koje općenite? KKS, biokemiju?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 15:47   #3950
Pas mi "šepucka" zadnjih desetak dana. Odnosno skužili smo da štedi zadnju lijevu nogu i ne oslanja se na nju punom težinom. To postaje izraženije nakon aktivnosti. Inače ne pokazuje nikakve znakove boli na dodir i istezanje nogice. Nema ništa niti u šapici. Psić je star 15 mjeseci i ima 18 kg.
Mislili smo da je možda u nekom trenu nezgodno stao ili pao jer vani trči i luduje, no to očito ne prolazi. Isto me strah da to možda ne traje i dulje vrijeme jer se čovjek baš mora dobro zagledati da skuži da nešto ne valja. Pa si mislim da ranije to možda nismo niti primijetili

Što bi to moglo biti i kod koga ići u Zg? Da ne idem odmah kod Matka u Sloveniju.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 17:01   #3951
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Što bi to moglo biti i kod koga ići u Zg? Da ne idem odmah kod Matka u Sloveniju.
Bilo kamo na RTG. Ako je nešto ozbiljnije pa ćeš ipak ići Matku u Sloveniju, onda u VetPoint ili u Bubu radi kvalitete snimke.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:44   #3952
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koje općenite? KKS, biokemiju?
pa ne znam sto bi mi moglo bolje ukazati na neki deficit ili da li se uopce ista vidi kroz krv i KKS ako im nesto fali u prehrani? Na sirovom su pa bi im htjela iskontrolirat opce stanje al ako se nis ne vidi kroz krv (manjak necega visak necega da je povezan s hranom) onda ni ne trebam, realno.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:40   #3953
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
pa ne znam sto bi mi moglo bolje ukazati na neki deficit ili da li se uopce ista vidi kroz krv i KKS ako im nesto fali u prehrani? Na sirovom su pa bi im htjela iskontrolirat opce stanje al ako se nis ne vidi kroz krv (manjak necega visak necega da je povezan s hranom) onda ni ne trebam, realno.
KKS (kompletna krvna slika) osnovna je pretraga od koje se kreće dalje. Ako te zanimaju eventualni nedostaci u prehrani, trebalo bi kontrolirati elektrolite i mikroelemente. Zapravo se takve pretrage rade na temelju nekog simptoma - ako pas odnosno mačka nema nikakvih problema, nepotrebno je.

P. S. Ne znam pouzdano, ali mislim da je sve to manje-više svugdje isto i da nema nekakvih akcija.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:58   #3954
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Mozes zvati i traziti bas nju

Super, hvala puno..nadam se da neće trebati, ali dobro je znati
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 10:00   #3955
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
pa ne znam sto bi mi moglo bolje ukazati na neki deficit ili da li se uopce ista vidi kroz krv i KKS ako im nesto fali u prehrani? Na sirovom su pa bi im htjela iskontrolirat opce stanje al ako se nis ne vidi kroz krv (manjak necega visak necega da je povezan s hranom) onda ni ne trebam, realno.
To bi trebala ciljao ići vaditi, na ono na što sumnjaš dafali.

Ovako KKS ti pokazuje neko općenito stanje organizma, biokemija pokazuje u kakvom su stanju pojedini organi.

Ja sam KKS plaćala oko 200 i nešto kn, biokemiju 20 kn po parametru (znači kad me zanimalo stanje bubrega vadila bi ureu i kretinin, kad me zanimala jetra vadila bi jetrene enzime i bilirubin i sl.)

Iskreno ako misliš vaditi neke vitamine i minerale (a ne znam da li uopće oni u veterinarskim vade sve) naplaćat ćeš se podosta. Ne znam jesi gledala cijene ljudskih, neke stavke tipa željezo i sl, su po 30-tak kn, al zato recimo d vitamin ili jedan od b vitamina dođe i po 200 kn. Malo je skup sport vaditi kompletan mineralno-vitaminski status.

Ako te baš pati jel sve u redu napravi ove osnovne stvari, KKS i biokemiju i ako je sve u redu ponovi u neko doba. Sumnjam da nalazi mogu dugoročno biti u redu ako igdje u organizmu nešto nije u redu, prije ili kasnije se pokaže negdje da nešto ne štima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 21:22   #3956
Hvala
Da gledala sam cijene za ljude pa znam da su neke stavke 30tak kn a neke pak 200 i tako dalje. Onda bih za pocetak mogla kks + biokemiju.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:24   #3957
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
pa ne znam sto bi mi moglo bolje ukazati na neki deficit ili da li se uopce ista vidi kroz krv i KKS ako im nesto fali u prehrani? Na sirovom su pa bi im htjela iskontrolirat opce stanje al ako se nis ne vidi kroz krv (manjak necega visak necega da je povezan s hranom) onda ni ne trebam, realno.
vanjski labosi (npr Laboklin) imaju baš profil pretraga za živ koje se hrane sirovim
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:06   #3958
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
vanjski labosi (npr Laboklin) imaju baš profil pretraga za živ koje se hrane sirovim
gledam bas sajt..al ne kuzim nista To bi ocito trebao neki od nasih vetova imati opciju za poslat u Laboklin jelda? Jer znam da su mi u Vetivi spominjali Laboklin vezano za neku pretragu oko srca a spominjala sam i sirovo i sve i nitko mi nije predlozio taj panel hmmm
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:08   #3959
Moj mačak je u zadnje vrijeme počeo šepati, a budući da se oporavlja od blokade mokraćnih puteva, mislila sam još malo pričekati i malo ga poštedjeti dodatnih pretraga i stresa odlaska veterinaru.
Veterinarka se složila sa mnom, ali ono što me muči - rekla je da bismo ga za slikanje trebali anestezirati.
Jel vam se to čini malo too much? Ne znam zašto bismo ga opet morali podvrgavati pikanjima i sedaciji zbog slikanja???
Ursula Macondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 16:15   #3960
Ovisi kakav je
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.