Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 16:31   #9541
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
mikanje
sikanje
cikanje

a jesu maštoviti
Quote:
angiebanangie kaže: Pogledaj post
Mi imamo 20 mjeseci, mi smo se posrali u pelenu, mi pajkimo, mi smo krenuli u vrtic...

koliko sam u gornjem postu ispala glupa jer krivo rekla, toliko mi je sad drago što nisam na toj razini
bljuć is offline  
Old 13.12.2017., 16:34   #9542
Quote:
angiebanangie kaže: Pogledaj post
Mi imamo 20 mjeseci, mi smo se posrali u pelenu, mi pajkimo, mi smo krenuli u vrtic...


Ja sam vec pomislila da je stvoren najnoviji oblik glagola cikanja i sikanja!

Samo da prijavim da vec dva dana nema zgaravice! Cudo jedno!
Ali me zato zadnja dana stalno muci onako neka menstrualna bol, nije ni tako strasna ali nema nekog prekida vec onako, drzi neku konstantu u danu.
Želim vjerovati da se to sve dolje rasteze i priprema za D day!
*narayan* is offline  
Old 13.12.2017., 16:40   #9543
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
I ja sam jučer bila na pregledu. Sve super, sve u mjerama. Zabila je glavu u zdjelicu pa nam za sljedeći put ostaje morfologija lica.
I da...ovaj put čekamo curicu
Odlicno!
Cestitam na curici

Quote:
Garver kaže: Pogledaj post
Prijavila sam se na par grupa za trudnice, mame i bebe te zakljucila da "rijeci" sika i sikimo ne mogu organski prozvakati.

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Baš super da i mama i beba sike
Nek se netko ne uvrijedi, ja ne volim te "mi" priče. Kad mi se dogodi, nastojim se ispraviti.

Mene više smeta valjda bosansko za izdajanje da se izmuzu Ušla sam u rodinu grupu za dojenje jelte, pa često to vidim. Njima je ispravno, ali meni je onak...
I ja se jezim na "mi"
Da ne kazem da nerijetko cujem verziju toga i od mama skolaraca. Ocito je tanka granica od "mi sikimo" do "mi idemo u skolu"
Za muznju nisam cula
Eloiisa is offline  
Old 13.12.2017., 16:43   #9544
LISTA

PROSINAC
1. 5Eveline5 ~~~~~~~~~~6.12.
2. nanica_27 ~~~~~~~~~ 12.12. ~~~~~~~~~decko
3. vienne ~~~~~~~~~~~ 23.12.~~~~~~~~~curica
4. MissLia ~~~~~~~~~~~ 28.12. ~~~~~~~~decko
5. Sovica Zg ~~~~~~~~~~29.12. ~~~~~~~~decko
6. minic ~~~~~~~~~~~~ 30.12. ~~~~~~~~ decko
7. ancy_20 ~~~~~~~~~~ 30.12.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2018

SIJEČANJ
8. Ivanah ~~~~~~~~~~~~~2.1. ~~~~~~~~ curica
9. Snow Fairy ~~~~~~~~~~ 4.1. ~~~~~~~~ curica
10. Missandei ~~~~~~~~~~ 7.1.
11. narayan ~~~~~~~~~~~ 13.1.~~~~~~~~ curica
12. Ana Niko~~~~~~~~~~~ 18.1. ~~~~~~~~curica
13. hottie_zg ~~~~~~~~~~ 21.1. ~~~~~~~~ decko
14. Olivi ~~~~~~~~~~~~~ 21.1. ~~~~~~~~ decko
15. jojo21 ~~~~~~~~~~~~22.1. ~~~~~~~~ decko
16. Verdena ~~~~~~~~~~~25.1. ~~~~~~~~ curica
17. Cvexter ~~~~~~~~~~~26.1. ~~~~~~~~ curica
18. Garver ~~~~~~~~~~~~30.1. ~~~~~~~~curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

VELJAČA
19. Klonirana Papiga~~~~~~2.2. ~~~~~~~~ decko
20. Hisoka ~~~~~~~~~~~~5.2. ~~~~~~~~ curica
21. Scissors ~~~~~~~~~~~6.2. ~~~~~~~~ curica
22. dianavz ~~~~~~~~~~~ 7.2.
23. pixii ~~~~~~~~~~~~~ 9.2. ~~~~~~~~ decko
24. Punjena maslina ~~~~~ 10.2. ~~~~~~~ curica
25. profesorka87 ~~~~~~~ 17.2 ~~~~~~~~ curica
26. yenna89 ~~~~~~~~~~17.2. ~~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

OŽUJAK
27. Alexa334 ~~~~~~~~~ 10.3.
28. nymphadoratonks ~~~~ 19.3. ~~~~~~~ curica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TRAVANJ
29. Slugterra~~~~~~~~~~~~1.4.
30. assi ~~~~~~~~~~~~~~~3.4. ~~~~~~~~curica
31. calecaki ~~~~~~~~~~~~16.4.
32. SweetHeart ~~~~~~~~~ 18.4. ~~~~~~~ curica
33. Elinga ~~~~~~~~~~~~~29.4. ~~~~~~~ curica
34. BondWannabe ~~~~~~~~29.4. ~~~~~~~ decko

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SVIBANJ
35. ludo malo ~~~~~~~~~~~4.5
36. For My Pain ~~~~~~~~~ 11.5.
37. LilLiYellow28 ~~~~~~~~~31.5.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LIPANJ
38. Lorrelei ~~~~~~~~~~~~~6.6.
39. modiana ~~~~~~~~~~~~15.6.
40. angiebanangie ~~~~~~~~22.6.
41. Dekanica ~~~~~~~~~~~ 24.6.
42. Eloiisa ~~~~~~~~~~~~~28.6.





Ako netko želi na listu neka se sam doda ili zamoli nekoga tko je trenutno aktivan

(ili mi pošalje poruku da ja ispravim, dodam...)
(kodovi za boje)
Eloiisa is offline  
Old 13.12.2017., 16:48   #9545
Meni su ti izrazi bas smijesni...i od kud su uopce izvedeni

Ja oprala prozore i zavjese....
Jucer navecer trbuh tvrdi ko kamen, pišalo mi se cijelu noc....sutra pregled u TA br 2, nadam se da se nekaj pokrece...


Sent from my iPhone using Tapatalk
vienne is offline  
Old 13.12.2017., 16:53   #9546
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
E coli iz urina meni najlakse otisla d manozom, smije se i u trudnoci
Prvi put cujem za to! Cini mi se da je escherichia manji problem nego ta ureaplasma za nju i nema nekog pomagala.
Elinga jos jedna curka u travnju

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
assi is offline  
Old 13.12.2017., 17:12   #9547
Ja se ne uclanjujem u nikakve grupe i zbog toga nemam fejs to mi je kao babinjak u malome a to izbjegavam.na veliko

Meni cak ide i na zivce kad dodem na nekakav pregled s curama pa me zovu mama, al shvacam osoblju je tko lakse nego pamtiti 837373737 imena

Bila sam na pregledu (anomaly scan) i sve je u redu na muzevu radost cekamo decka
(dali moze i na listu, hvala!)

Cestitam svim majkama koje su rodile do sada nije me bilo jer sam u guzvi bas se svega zaredalo..ali sve sam revno procitala!!

I imam par pitanja pa ako bi se koja dusica nasla za odgovoriti;
Jucer ili prekjucer (nisam gledala datum) klonirana papiga cini mi se isla je otvarati porodiljni.
Ja sam zaposlena al sam takoder trenutno na porodiljnome (blizanci) i nisam otvarala nista novo mislim ic izravno na novi porodiljni.
Teta u hzzou mi je rekla da mi za otvaranje porodiljnog treba papir od ginekologa i er1.
Dali ja to sve zajedno nosim ili prvo donesem taj papir od ginekologa pa tek onda idem pitat u firmu er1
Ili sve nabavim pa odnesem?


Drugo pitanje je vezano za 3d/4d dali ga je glupo ici raditi s 26/27 tjedana.
Nisam u prosloj trudnoci bila na tome a i tada me zanimalo.
Samo me slikica zanima, cisto moga zadovoljstva poradi.
Dali se dobro vidi beba?
Lice?

Hvala!!
calecaki is offline  
Old 13.12.2017., 17:51   #9548
Quote:
angiebanangie kaže: Pogledaj post
Mi imamo 20 mjeseci, mi smo se posrali u pelenu, mi pajkimo, mi smo krenuli u vrtic...
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 13.12.2017., 17:58   #9549
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Ja se ne uclanjujem u nikakve grupe i zbog toga nemam fejs to mi je kao babinjak u malome a to izbjegavam.na veliko

Meni cak ide i na zivce kad dodem na nekakav pregled s curama pa me zovu mama, al shvacam osoblju je tko lakse nego pamtiti 837373737 imena

Bila sam na pregledu (anomaly scan) i sve je u redu na muzevu radost cekamo decka
(dali moze i na listu, hvala!)

Cestitam svim majkama koje su rodile do sada nije me bilo jer sam u guzvi bas se svega zaredalo..ali sve sam revno procitala!!

I imam par pitanja pa ako bi se koja dusica nasla za odgovoriti;
Jucer ili prekjucer (nisam gledala datum) klonirana papiga cini mi se isla je otvarati porodiljni.
Ja sam zaposlena al sam takoder trenutno na porodiljnome (blizanci) i nisam otvarala nista novo mislim ic izravno na novi porodiljni.
Teta u hzzou mi je rekla da mi za otvaranje porodiljnog treba papir od ginekologa i er1.
Dali ja to sve zajedno nosim ili prvo donesem taj papir od ginekologa pa tek onda idem pitat u firmu er1
Ili sve nabavim pa odnesem?


Drugo pitanje je vezano za 3d/4d dali ga je glupo ici raditi s 26/27 tjedana.
Nisam u prosloj trudnoci bila na tome a i tada me zanimalo.
Samo me slikica zanima, cisto moga zadovoljstva poradi.
Dali se dobro vidi beba?
Lice?

Hvala!!
Za ovu papirologiju gore nemam pojma iskreno,a sto se tice 4D ultrazvuka obicno ako ides privatnom doktoru koji ce ti posvetit vise vremena a ne obicni kao na traci i kazes da bi volila da pogleda moze pronac dobar “kut” ili sta vec gledanja i to poslikat. Ja sam imala
Prosli put srecu pa me doktorica u bolnici pregledava nekih 20 min dok je nasla dobar ugao,i poslikala curicu(ja bi sretna ko idiot ) ali mislim da sam imala srecu kad sam pitala i bila je raspolozena a bila je i guzva.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 13.12.2017., 18:40   #9550
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Drugo pitanje je vezano za 3d/4d dali ga je glupo ici raditi s 26/27 tjedana.
Nisam u prosloj trudnoci bila na tome a i tada me zanimalo.
Samo me slikica zanima, cisto moga zadovoljstva poradi.
Dali se dobro vidi beba?
Lice?

Hvala!!
u tim tjednima se da napraviti lijepa slikica lica, ja imam iz tog tjedna, beba isti otac, nema veze što je žensko

__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 13.12.2017., 19:09   #9551
moje obje su kao bebe bile iste tata. a mlađa je i dalje preslika njega. svaka crta precrtana
cvexter is offline  
Old 13.12.2017., 19:18   #9552
[QUOTE=*narayan*;66999731]....
Zasto mislis da si se otvorila?

pa neznam..na zadnjem pregledu mi je ginic rekao da je cerviks skracen,uloziv i omeksan..predlozio je mirovanje..zadnjih cca tjedan dana osjecam bol u ledima..(al sam uvjerena da je to kicma ) nesto slicno menstrualnim bolovima i probadanja,peckanje..neznam ni sama kak bi opisala u donjem dijelu trbuha..oko mjehura negdje. pa me malo frka da se ne otvorim prerano..danas sam 32+3 tek...

a imala sam i bakteriju streptokok grupe B.pa sam pila antibiotik i koristila vaginalete
dianavz is offline  
Old 13.12.2017., 19:34   #9553
[QUOTE=dianavz;67008829]
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
....
Zasto mislis da si se otvorila?

pa neznam..na zadnjem pregledu mi je ginic rekao da je cerviks skracen,uloziv i omeksan..predlozio je mirovanje..zadnjih cca tjedan dana osjecam bol u ledima..(al sam uvjerena da je to kicma ) nesto slicno menstrualnim bolovima i probadanja,peckanje..neznam ni sama kak bi opisala u donjem dijelu trbuha..oko mjehura negdje. pa me malo frka da se ne otvorim prerano..danas sam 32+3 tek...

a imala sam i bakteriju streptokok grupe B.pa sam pila antibiotik i koristila vaginalete
Hm... Kao sto sam ti navela, ja na zalost jako dobro znam sta je strah od preranog otvaranja, kod mene je problem sto mi je cerviks jednostavno kraci i kad beba dostigne odredjenu tezinu, od 30. tjedna na dalje, on ne "drzi" i gotovo.
I meni je u 31. bio omeksan i bila sam tad uloziva za clanak prsta, od tad do sad strogo mirujem (danas 35+4) krevet-wc, a na proslom pregledu vec mi je cerviks u potpunosti nestao i uloziva sam za dva prsta.
Ono sto ti zelim reci je da pokušas mirovati jer bi ti puno znacilo da doguras do 35. tjedna. Izbjegavaj apsolutno dizati bilo sto tesko, saginjati se, usisavati... ako ti ginic nije rekao da strogo mirujes, super ali se cuvaj radi sebe.
I naravno, ako bilo sto osjetis ili ces se bolje osjecati da te netko pregleda, idi na pregled. Bolje i tako nego da se mucis.
*narayan* is offline  
Old 13.12.2017., 19:51   #9554
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Ja se ne uclanjujem u nikakve grupe i zbog toga nemam fejs to mi je kao babinjak u malome a to izbjegavam.na veliko

Meni cak ide i na zivce kad dodem na nekakav pregled s curama pa me zovu mama, al shvacam osoblju je tko lakse nego pamtiti 837373737 imena

Bila sam na pregledu (anomaly scan) i sve je u redu na muzevu radost cekamo decka
(dali moze i na listu, hvala!)

Cestitam svim majkama koje su rodile do sada nije me bilo jer sam u guzvi bas se svega zaredalo..ali sve sam revno procitala!!

I imam par pitanja pa ako bi se koja dusica nasla za odgovoriti;
Jucer ili prekjucer (nisam gledala datum) klonirana papiga cini mi se isla je otvarati porodiljni.
Ja sam zaposlena al sam takoder trenutno na porodiljnome (blizanci) i nisam otvarala nista novo mislim ic izravno na novi porodiljni.
Teta u hzzou mi je rekla da mi za otvaranje porodiljnog treba papir od ginekologa i er1.
Dali ja to sve zajedno nosim ili prvo donesem taj papir od ginekologa pa tek onda idem pitat u firmu er1
Ili sve nabavim pa odnesem?


Drugo pitanje je vezano za 3d/4d dali ga je glupo ici raditi s 26/27 tjedana.
Nisam u prosloj trudnoci bila na tome a i tada me zanimalo.
Samo me slikica zanima, cisto moga zadovoljstva poradi.
Dali se dobro vidi beba?
Lice?

Hvala!!
Meni je to "mama" uzasno iritantno,a znam da.je praksa u rodilistu kod pedijatra i sl.valjda cu se suzdrzat komentara:klap:
Siki mi je ne,nema mi goreg izraza

Kaj se tice papirologije,ja sam kod ginica dobila 2 ista papira za porodiljni.jedan sam nosila poslodavcu a drugi na hzzo.al bila sam mjesec dana na komplikacijama pa sam nosila i papir za zatvaranje komplikacija (poslodavcu jedan primjerak,hzzou drugi) i na hzzou sam ispunila neki formular.


Zavrsio nam je trudnicki tecaj.sad se zezamo da mogu rodit ok je bilo,ne kazu nis kaj nismo vec svi guglali al bar nije dosadno
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 13.12.2017., 20:03   #9555
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Meni je to "mama" uzasno iritantno,a znam da.je praksa u rodilistu kod pedijatra i sl.valjda cu se suzdrzat komentara


Zavrsio nam je trudnicki tecaj.sad se zezamo da mogu rodit ok je bilo,ne kazu nis kaj nismo vec svi guglali al bar nije dosadno
"Mama" te zovu svi u rodlistu kad rodis, i meni je to bilo uzasno cudno jer ja, zar sam ja mamaaaaa?!
Bilo mi je cudno i kad sam se curki obracala, sama sebi sam se cudila kad bi joj rekla "stigla mamaaa"!

Mi smo bili na tecaju u Petrovoj, meni je nekako tamo bilo bas simpa, predavaci su bili ok, neke stvari znas, neke ne znas, a najsimpatičnije mi je bilo kad su nam pokazali rađaonu tj. taj dio bolnice.
*narayan* is offline  
Old 13.12.2017., 20:58   #9556
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Ja se ne uclanjujem u nikakve grupe i zbog toga nemam fejs to mi je kao babinjak u malome a to izbjegavam.na veliko

Meni cak ide i na zivce kad dodem na nekakav pregled s curama pa me zovu mama, al shvacam osoblju je tko lakse nego pamtiti 837373737 imena

Bila sam na pregledu (anomaly scan) i sve je u redu na muzevu radost cekamo decka
(dali moze i na listu, hvala!)

Cestitam svim majkama koje su rodile do sada nije me bilo jer sam u guzvi bas se svega zaredalo..ali sve sam revno procitala!!

I imam par pitanja pa ako bi se koja dusica nasla za odgovoriti;
Jucer ili prekjucer (nisam gledala datum) klonirana papiga cini mi se isla je otvarati porodiljni.
Ja sam zaposlena al sam takoder trenutno na porodiljnome (blizanci) i nisam otvarala nista novo mislim ic izravno na novi porodiljni.
Teta u hzzou mi je rekla da mi za otvaranje porodiljnog treba papir od ginekologa i er1.
Dali ja to sve zajedno nosim ili prvo donesem taj papir od ginekologa pa tek onda idem pitat u firmu er1
Ili sve nabavim pa odnesem?


Drugo pitanje je vezano za 3d/4d dali ga je glupo ici raditi s 26/27 tjedana.
Nisam u prosloj trudnoci bila na tome a i tada me zanimalo.
Samo me slikica zanima, cisto moga zadovoljstva poradi.
Dali se dobro vidi beba?
Lice?

Hvala!!

Imam jedno pitanje...
do kad ti traje porodiljni za blizance, a kad ti je termin za novu bebu?
Jer postoji jedna opcija koja bi to mogla biti ok... i ako ti je placa veca od 4.000kn mislim da ti je tonisplativija.
Ustvari ne znam jel se i za blizance do traja dobiva 3991kn ili ide nesta manje?
ancy_20 is offline  
Old 13.12.2017., 21:03   #9557
[QUOTE=*narayan*;67009127]
Quote:
dianavz kaže: Pogledaj post

Hm... Kao sto sam ti navela, ja na zalost jako dobro znam sta je strah od preranog otvaranja, kod mene je problem sto mi je cerviks jednostavno kraci i kad beba dostigne odredjenu tezinu, od 30. tjedna na dalje, on ne "drzi" i gotovo.
I meni je u 31. bio omeksan i bila sam tad uloziva za clanak prsta, od tad do sad strogo mirujem (danas 35+4) krevet-wc, a na proslom pregledu vec mi je cerviks u potpunosti nestao i uloziva sam za dva prsta.
Ono sto ti zelim reci je da pokušas mirovati jer bi ti puno znacilo da doguras do 35. tjedna. Izbjegavaj apsolutno dizati bilo sto tesko, saginjati se, usisavati... ako ti ginic nije rekao da strogo mirujes, super ali se cuvaj radi sebe.
I naravno, ako bilo sto osjetis ili ces se bolje osjecati da te netko pregleda, idi na pregled. Bolje i tako nego da se mucis.
pa nije napomenuo strogo mirovanje .samo mirovanje :top. Malo mi je teze to ostvarit posto imam vec tri klinca doma.a i blagdani nam se blize ma jedino mi je malo bed to sto tek u prvom mj imam zakazanu kontrolu a glupo mi je dizat paniku i ici izvanredno na pregledu a mozda sam samo zabrijala
dianavz is offline  
Old 13.12.2017., 21:14   #9558
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...
do kad ti traje porodiljni za blizance, a kad ti je termin za novu bebu?
Jer postoji jedna opcija koja bi to mogla biti ok... i ako ti je placa veca od 4.000kn mislim da ti je tonisplativija.
Ustvari ne znam jel se i za blizance do traja dobiva 3991kn ili ide nesta manje?

Do 7-mog mjeseca 2018 mi je sada porodiljni za blizance (on traje 3god) a na novi porodiljni idem u 3-cem mjesecu 2018.god.
Vec znam da mi je ovo najisplativija opcija, ali sam zaboravila pitati u hzzo-u kako donosim dokumente. Dali moram sve skupa ili prvo ovaj od ginekologa pa onda er1.
Nije tesko pitat ali ako netko zna od vas.


Na tecaj nikad nisam isla (dali se on placa)?
U prvoj trudnoci sam bila na strogom mirovanju a u ovoj nemam vremena.


I citala sam po netu o 4d da ne valja u 27-mom tjednu (ne vidi se beba itd) al ja bi bas otisla. I mislim da hocu. Bas me zanima
Hvala na info!
calecaki is offline  
Old 13.12.2017., 21:45   #9559
Ma kaj ne bi valjao 4d u 27om tjednu. Bas se tad nekad i preporučuje, oko 28, jer kasnije vec bude gužva u trbuhu

Ja sam lijepe slike lica imala vec i s 24 tjedna, dobar uzv, i beba se dala uslikati
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 13.12.2017., 21:54   #9560
Lidl - Lupilu pure kolekcija od 21.12.
Snow Fairy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.