Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 15:10   #1381
Quote:
Vensec kaže: Pogledaj post
https://www.lidl.si/sl/akcija.htm?articleId=2700

Sta kazete na ovu stolnu pilu?

Taman sam sad u kupovini, a nije mi se problem zaletit do Slo po ovo
Meni izgleda odlično za te novce. Što mislite, hoće li biti u ponudi i u našem Lidlu? Ja bih je odmah uzeo.
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:04   #1382
Uf to gledam vec tjednima po ducanima, di je najblizi lidl zagrebu u slo?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:07   #1383
Brežice, nemoš fulat, pređeš Savu i nastaviš na kružnom ravno, a ako ideš preko Harmice onda na kružnom desno i vidjet ćeš ga nakon parsto metara
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:51   #1384
Ajd ak ju netko kupi nek se vrati ovamo pa opiše dojmove kad ju isproba...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:13   #1385
Ja ju rado uzmem 18.tog samo da ju imaju u brezicama kad dodjem.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:56   #1386
Slaba je to roba.Eventualno za šperploču ili lamperiju,ništa deblje. Bimetal izbacuje motor u timeout prilikom bilo kakvog ozbiljnijeg uzdužnog reza na npr. jelovoj daski colerici. Razmislite za što vam treba pa tek onda kupujte ili ne kupujte!1
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:05   #1387
Još kad bi imala mogućnost priključka na usisavač za piljevinu kao ova sa slike otišao bih sigurno po nju u Sloveniju. Nadam se da bude i kod nas uskoro u ponudi
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:24   #1388
@zh1

Ovaj ju je protjerao koliko vidim bez problema. Ne znam francuski pa ne kužim o čemu se radi i dal ima neki problem. Čini mi se da dosta razbacuje piljevinu, čak i uz korištenje usisavača. Ne znam jel to točno taj model koji je sad u prodaji, al svi su oni slični...

Da se razumijemo, ja vjerujem da je to klimavo sranje ko i većina takvih sličnih pila, jedino što je ova jeftinija pa možda cijena opravdava mane.

https://youtu.be/brP6qnJwgwE
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:37   #1389
Piljevinu bude manje više svaka izbacivala, ali da li si primjetio na videu iz linka letvu koja podupire produžetak stola iza pile?
Nije za očekivati ni da budu bočni nastavci bolji. To su osnovni problemi kod jeftinih pila. I kad ju narihtaš na okomito/potrebni kut staviš "teret" na nju ona se savija i više nema potrebnog kuta.
Ovdje se vidi da baš i nije nešto vrhunski, a još nije ni korišteno. Ali i postoji mogućnost da lik nije nešto dobro sastavio.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:11   #1390
Cijeli dan citam recenzije za ovu stolnu pilu, cak sam gledao i na talijanskom Parkside forumu.
Za cijenu (1000kn) kazu da je za hobi majstora super.
Normalno da stol i vodilica nisu stabilni... ali se to sve lako napravi.
Sve vodilice na ovim jeftinijim varijantama su lose jer imaju samo jednu stranu za stegnut, a i stolovi su klimavi kad stoje na alu nogicama.

Iduca stolna pila koja dolazi u obzir je Boschova al ona je 2600kn.


Po meni za 1000kn nema bolje stolne pile i mislim da idem u pon po nju pa napisem recenziju
Vensec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:38   #1391
Za hobiste kojima je stolna pila potrebna povremeno, ali im treba preciznost, bolje je uzeti ručnu i napraviti sistem za montažu na stol na koji se onda stegama učvrste vodilice. Jest da je namještanje takvih vodilica pimplavo i sporo, ali za povremenu upotrebu je daleko bolje od klimavih koje se brzo namjeste.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:52   #1392
Ma ja bi za hobi pilu dao i 2000 kad bi bila toliko bolja, no toolson je cca 1500 a zapravo je isti model kao parkside.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:39   #1393
Dečki,ja imam doma takvu/tu pilu i ne pišem bezveze. Ona služi za kaj služi i toliko i košta.Pogon je od plastike,bočne nastavke je bolje odmah likvidirati jer su kao od papira ,sam stroj je vrlo lagan. Bimetal treba eliminirati i piliti po "uhu". Polusuhu dasku reže donekle, tanje stvari dobro,fosne,štafle i sl. nikako. Ja ju imam za rezanje brodskog poda i poluoblica i jer ju mogu prenositi kao sanduk od pive,ima čak i takvu ergonomiju - sa ručkama, ako rašarafiš nogare pa služi kao stolna pila jer dobiješ sanduk.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:59   #1394
Ocekvat rezanje fosni, to je ipak malo pretjerano, meni treba da mogu napravit jednostavne stvari uglavnom od mekseg drva, tipa police, ugradbene ormare i tak to. Al evo i zena me sinoc pita dal to ikaj valja ako je samo 1000kn. Znaci da mogu potrosit i malo vise ;-)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:58   #1395
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
hm vrazjim Kranjcima od iduceg pon stize alat, izmedju ostalog i biax ravna brusilica. Znam da nije neka velika sansa, ali ima li ga mozda netko, i/ili moze li mi reci ima li on mozda standardni 43mm ovratnik tako da ga se moze montirati u stalak za busilicu?

Od ostalih zaniumljivosti, koliko vidim stici ce im i stolna pila.
Nemam nažalost šubler kod sebe, ali obično ravnalo veli da je "prihvat" 39-40 mm...

Tonchvž is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:03   #1396
Quote:
Tonchvž kaže: Pogledaj post
Nemam nažalost šubler kod sebe, ali obično ravnalo veli da je "prihvat" 39-40 mm...
znaci vjerojatno nije standardni prihvat (43mm). Hvala!
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:07   #1397
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
znaci vjerojatno nije standardni prihvat (43mm). Hvala!
Da, izgleda da nije... i drugi put

Slika (malo mutna, ali vidi se otprilike...)

https://ibb.co/nGjSem
Tonchvž is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:35   #1398
Quote:
Vensec kaže: Pogledaj post
https://www.lidl.si/sl/akcija.htm?articleId=2700

Sta kazete na ovu stolnu pilu?

Taman sam sad u kupovini, a nije mi se problem zaletit do Slo po ovo
Te Parksideove pile su vrlo slične Einhellovom modelu TC-TS 2025 U (a navodno ih Einhell i proizvodi za Parkside), koja ima malo višu cijenu, i naravno ne dolazi sa odličnom lidlovom garancijom.

Inace gore navedena Einhellova pila stoji izložena u Pevecu na Jankomiru ako netko prije kupnje zeli vidjeti što otprilike može ocekivati od Parksideove pile.

Zadnje uređivanje sub0 : 19.12.2017. at 14:30.
sub0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 13:43   #1399
Bit će nešto pneumatskih alata 27.12. Nije u standardnoj kategoriji nego su to stavili u kategoriju "Veliko zimsko sniženje" s nekim drugim glupostima.
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 01:06   #1400
Ne znam kaj bi s tim pneumatskim alatima koji trose zrak ko Kenedijevka dizel.
Ajde jel ima ko uopce pneumatsku kutnu brusilicu, ekcentricnu brusilicu, pilu i cekic da kaze nesto vise o tome kako rade i koliko trosi zraka ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.