Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Trump Nobelovu nagradu za mir?
Da 55 35.03%
Ne 102 64.97%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 11:15   #1081
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Meni isto nije jasno što si napisao.
2008. je bio svjetski financijski slom kojih je poharao cijeli svijet, krenuvši iz SAD-a

Ako slijedimo sada njegovu logiku, ovo je u biti onda kontraargument onoga što tvrdi
ecobarbarus is offline  
Old 31.10.2017., 11:18   #1082
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Wall Street je recimo rekordnu godinu imao 2007 godine

Toliko o razumijevanju temelja tržišta, dalje ne trebaš ništa niti pisati. Ako ti je uoće jasno što sam napisao.
Točno, to je bilo tik prije pucanje nekretninskog mjehura (iliti "derivativa"), i to se sada ponavlja.

Nego čime je ono bio izazvan taj mjehur? Možda ukidanjem Glass Steagall zakona? Tko je ono to potpisao?
ruka-slave is offline  
Old 31.10.2017., 11:22   #1083
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
2008. je bio svjetski financijski slom kojih je poharao cijeli svijet, krenuvši iz SAD-a

Ako slijedimo sada njegovu logiku, ovo je u biti onda kontraargument onoga što tvrdi
Pa i nije bas.
Da bi bio kontraargurment onda bi bas kao i 2008 trziste trebalo implodirati.....a ako imas neke informacije o tome molim podijeli ih samnom da postanemo miljunasi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 31.10.2017., 11:30   #1084
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa i nije bas.
Kako nije

Ako je rekord na WS stavljen kao neki argument super ekonomije pod Trumpom, a vidimo kakav se krah dogodio 2008. sa rekordnom 2007. na WS, o čemu onda pričamo?

Takav argument mogu samo dati likovi koji uopće ne znaju što je WS nego znaju da je to nešto "gdje se trguje i mnogo viče"

Apsolutno ništa ne znači u smislu ekonomiju rekord na WS. On može biti samo anticipacija nečega što bi se trebalo dogodibi za nekoliko godinu, može biti napuhan balon, a može biti biti drukanje a sa druge strane izlazak iz bitnih pozicija velikih igrača. Može biti svašta.
ecobarbarus is offline  
Old 31.10.2017., 11:36   #1085
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Apsolutno ništa ne znači u smislu ekonomiju rekord na WS. On može biti samo anticipacija nečega što bi se trebalo dogodibi za nekoliko godinu, može biti napuhan balon, a može biti biti drukanje a sa druge strane izlazak iz bitnih pozicija velikih igrača. Može biti svašta.
Zelis reci da su stvari takve da su ulagaci postali preoptimisticni?


Jer kada gledam CNN i ostale anti-trump medije...ja bi rekao da nam predstoji sudnji dan.






rast od 26% moze biti svasta ...moze npr. biti balon.

Ja da u to vjerujem bi odmah shortao indekse na polugu i zaradio lijepu lovu.
Medjutim oprezni dio mozga mi salje poruke ..."a sto je sa rastom od preko 3% u zadnja tri kvartala...nesto sto se nije dogodilo...pa valjda od Clintona"??
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 31.10.2017., 11:38   #1086
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Točno, to je bilo tik prije pucanje nekretninskog mjehura (iliti "derivativa"), i to se sada ponavlja.

Nego čime je ono bio izazvan taj mjehur? Možda ukidanjem Glass Steagall zakona? Tko je ono to potpisao?
Koje veze ima za 2008. što se dogodilo 1999. ? Posebno u financijskom sektoru. Pa nije sa ukidanjem tog akta rečeno da se smije raditi ono što je financijski sektor na kraju radio, a radio je to da je apsolutno zanemario sve moguće rizike i doslovno varao, u sprezi sa bonitetnim kućama.

Nakon toga su republikanci imali još dva mandata i mogli su na kraju krajeva i opet ga uvesti da su htjeli. Nisu jer im naravno nije odgovaralo.

To da se ne bi dogodilo isto sa GS ili bez GS je priča bez pokrića
ecobarbarus is offline  
Old 31.10.2017., 11:39   #1087
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Zelis reci da su stvari takve da su ulagaci postali preoptimisticni?


Jer kada gledam CNN i ostale anti-trump medije...ja bi rekao da nam predstoji sudnji dan.
Zanemario si ovo moje zadnje u nabrajanju, što može biti.
ecobarbarus is offline  
Old 31.10.2017., 11:41   #1088
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zanemario si ovo moje zadnje u nabrajanju, što može biti.
dodao sam gore..
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 31.10.2017., 11:58   #1089
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
dodao sam gore..
Je, OK... Samo što zaboravljaš time lag u makroekonomiji. Ništa se ne događa tu trenutno nego sa odgodom, i to od najmanja godine dana, a ovisno o mjerama i industrijama i mnogo duže.

Konkretno to znači da ćemo efekte Trumpove politike vidjeti tek negdje od 2018 pa na dalje, a njegovi efekti će ići onda i u eru njegovom nasljednika.

Ljudi često pripisuju neke nadljudske moći predsjednicima i vladama, ali to tako baš ne funkcionira.

Još konkretnije, tek negdje od 2011 su zapravo temelji ekonomije postavljeni na način prijašnje administracije i ovo što sada imaš su još uvijek ti temelji. Efekte novih temelja još nemamo.

To su naprosto činjenice, nikakvo navijanje.
ecobarbarus is offline  
Old 31.10.2017., 11:59   #1090
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Ae...
Trumpovo predizborno obećanje, ...



Pa jednu stvar moraš priznati - Trump bira svoje bitke i opako rasturi svakoga tko ga maliciozno ide napadati, vrijeđati ili mu podmetati.
Razjebao je MSM onim fake news narativom, razne 'selebritije', ... gdje je Katie Rich? Kathy Griffin? NFL je u kamikaza putanji.... A Holywood? Afera za aferom, evo Kevin Spacey se brani od optužbi za pedofilske nasrtaje ... još bi slijedeću dodjelu Oscara mogli u zatvoru održati...


Odlicno, odlicno!
John_Wayne is offline  
Old 31.10.2017., 12:02   #1091
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Koje veze ima za 2008. što se dogodilo 1999. ? Posebno u financijskom sektoru. Pa nije sa ukidanjem tog akta rečeno da se smije raditi ono što je financijski sektor na kraju radio, a radio je to da je apsolutno zanemario sve moguće rizike i doslovno varao, u sprezi sa bonitetnim kućama.

Nakon toga su republikanci imali još dva mandata i mogli su na kraju krajeva i opet ga uvesti da su htjeli. Nisu jer im naravno nije odgovaralo.

To da se ne bi dogodilo isto sa GS ili bez GS je priča bez pokrića
Šalite se....kakve veze ima ono što se desilo 2008-me s onime što je Billy potpisao 1999? Pa, trebalo je mjehuru valjda malo vremena da naraste.

To, i par drugih sitnica su omogućili kreditnu maniju loših hipotekarnih kredita koji su miksanjem sa zdravima prezentirani kao "derivativi" i prodavani špekulantima i naivcima. A dio toga mjehura je i švic.franak u Ist.Evropi.

To što su republikanci 8 godina izbjegavali riješiti primarni problem, a olako stečeno lovu trošili na financiranje razaranja Iraka s dugoročnim ciljem postizanja kolonijalnog statusa, pokazuje da su Bushovi GOPovi (tj RINO) i Clintonovi Demokrati samo dvije strane istog trulog Deep State sustava.

I kad je gnojni mjehur pukao, što su onda Obamini demokrati napravili?

Naštampali lovu i dali je svojim igračima, a Meril Lynch, koji je cijelu priču sa derivativima i pokrenuo, pustili niz vodu (da ne spominjemo sad ulogu Fannie Mae i Freddie Mac) skupa s milijunima korisnika loših kredita i naivcima koji su kupovali derivative.

De facto su Clinton, Bush i Obama zajedno opljačkali desetke milijune građana Amerike, a da ne govorimo o desecima milijuna građana ist.Evrope koji su se pokršili na kreditima u švicarcima, koji su, pogađate, također bili u ogromnoj većini za nekretnine. Jednom riječju, obrijali su Amere, a potom i Istočnu Evropu, sve pažljivo pripremljeno godinama prije. Cijena? Sitnica, samo nekih 30tak bilijuna (30 tisuća milijardi) dolara.
ruka-slave is offline  
Old 31.10.2017., 12:36   #1092
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
A Holywood? Afera za aferom, evo Kevin Spacey se brani od optužbi za pedofilske nasrtaje ... još bi slijedeću dodjelu Oscara mogli u zatvoru održati...
A glazbena podloga je, naravno: Chuck Berry i "Sweet Little Sixteen"
ruka-slave is offline  
Old 31.10.2017., 12:47   #1093
Kako bilo da bilo, Trump dijeli Billovu strast za dereguliranjem tako da se ne moze u istom dahu kritizirati Glass Steagall i klicati Donaldovoj ekonomskoj filozofiji. Nije ni on mrdnuo da taj zakon opet uspostavi.
Atticus Finch is offline  
Old 31.10.2017., 12:54   #1094
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Je, OK... Samo što zaboravljaš time lag u makroekonomiji. Ništa se ne događa tu trenutno nego sa odgodom, i to od najmanja godine dana, a ovisno o mjerama i industrijama i mnogo duže.

Konkretno to znači da ćemo efekte Trumpove politike vidjeti tek negdje od 2018 pa na dalje, a njegovi efekti će ići onda i u eru njegovom nasljednika.

Ljudi često pripisuju neke nadljudske moći predsjednicima i vladama, ali to tako baš ne funkcionira.

Još konkretnije, tek negdje od 2011 su zapravo temelji ekonomije postavljeni na način prijašnje administracije i ovo što sada imaš su još uvijek ti temelji. Efekte novih temelja još nemamo.

To su naprosto činjenice, nikakvo navijanje.
Slazem se. ‘Al, ne brini, kad kucne taj cas, opet ce nekako Obama biti kriv.
Atticus Finch is offline  
Old 31.10.2017., 13:00   #1095
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Šalite se....kakve veze ima ono što se desilo 2008-me s onime što je Billy potpisao 1999? Pa, trebalo je mjehuru valjda malo vremena da naraste.
Pa nema utoliko što su nakon toga bile još dvije administracije Tako si mogao izvući i nešto iz 1955., a posebno u sferi financijske industrije koja je toliko fluidna i propulzivna da boli glava. Ne, nema nikakve veze, to je mit. I bez tog akta se sasvim lijepo moglo krivično goniti ono što su radile investicijske kuće. A nije.
ecobarbarus is offline  
Old 31.10.2017., 13:01   #1096
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Kako bilo da bilo, Trump dijeli Billovu strast za dereguliranjem tako da se ne moze u istom dahu kritizirati Glass Steagall i klicati Donaldovoj ekonomskoj filozofiji. Nije ni on mrdnuo da taj zakon opet uspostavi.
Upravo tako. Ali i važnost tog zakona je zapravo mit, jer se financijska industrija toliko promijenila od njegova izvornog donošenja, da auopće nema smisla raspravljati.

Pa nije GS čarobni štapić da se ništa eto ne bi dogodilo da ga je bilo
ecobarbarus is offline  
Old 31.10.2017., 13:07   #1097
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Kako bilo da bilo, Trump dijeli Billovu strast za dereguliranjem tako da se ne moze u istom dahu kritizirati Glass Steagall i klicati Donaldovoj ekonomskoj filozofiji. Nije ni on mrdnuo da taj zakon opet uspostavi.
Trump sigurno dijeli Bilovu i Bushovu strast za tuđim novcem.

Ali nije poanta samo u Glass Steagallu, pogledajte kada je donešen (1933), kada je konačno počišćeno smeće od sloma 1929, koji je nastao iz istih razloga kao i 2008.

Puno je više tu faktora. Derivativi su samo posljedica. Puno je tu faktora, uključujući hipotekarne kredite (labavljenjem uvjeta za davanje kredita), agencije za ocjenjivanje kreditne sposobnosti (potpuni nedostatak nadzora), švicarski franci u nekrentinski mjehur u ist.Evropi. Sve se to dešavalo praktički simultano, i nije slučajno.

Ja sam siguran da bi Trump vrlo rado upotrijebio jednu takvu gigantsku sisaljku "lakog" novca, samo da je ima. Ali nema, presušile buštoine, a ni ljudi više nisu tako naivni. Srednja klasa SAD je isisana, broj zemalja za pljačku se smanjio, broj vampira namnožio. I ostatak svijeta se malo usavršio u otporu.
ruka-slave is offline  
Old 31.10.2017., 13:08   #1098
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa nema utoliko što su nakon toga bile još dvije administracije Tako si mogao izvući i nešto iz 1955., a posebno u sferi financijske industrije koja je toliko fluidna i propulzivna da boli glava. Ne, nema nikakve veze, to je mit. I bez tog akta se sasvim lijepo moglo krivično goniti ono što su radile investicijske kuće. A nije.
Dajte za promjenu pročitajte što sam napisao.

Clinton==Bush==Obama.
ruka-slave is offline  
Old 31.10.2017., 13:10   #1099
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Ali i važnost tog zakona je zapravo mit, jer se financijska industrija toliko promijenila od njegova izvornog donošenja, da auopće nema smisla raspravljati.

Pa nije GS čarobni štapić da se ništa eto ne bi dogodilo da ga je bilo
Da, citala sam analize koje kazu da je vaznost GS-a preuvelicana.

Meni je samo super kako opet jasimo val deregulacije nakon sto smo se tek izvukli iz kase u koju nas je posljednja uvalila.

Srecom svoj 401(k) necu trebati jos koje desetljece.
Atticus Finch is offline  
Old 31.10.2017., 13:36   #1100
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Dajte za promjenu pročitajte što sam napisao.

Clinton==Bush==Obama.
Što se ovog pitanja tiče, nedostaje ti još jedan znak jednakosti, ali vidim da ga izbjegavaš staviti
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.