Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 18:33   #141
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa da im se pomogne jer imaju male plaće
Daj Luneta..
I ja svasta pitam jel'da? A odgovor tako ocigledan.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:38   #142
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa da im se pomogne jer imaju male plaće
Daj Luneta..
Imala si osam minuta za čitanje prethodnog odgovora i klikanja na "send" na svoj.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:40   #143
Pa nisam doskrolala do tvog
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:41   #144
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Iako su bili smješteni u državnim stanovima, koji su im bili besplatni ili jako povoljni, plaće im nisu bile velike, bili su često posve sami u novoj okolini i ljudi su im poklonima u naturi (jer, objektivno, košara krumpira i jabuka za nekog tko ima vrt i voćnjak nisu neko bogatstvo) iskazivali dobrodošlicu i pomagali da malo bolje žive nego što bi mogli s golom državnom (početničkom) plaćom. Novac im se nikad nije davao.
Ovako opisano zvuci tako lijepo, bajkovito. Dobri, radisni seljani, docekuju i daruju novopridoslice iz topline svog srca i nose im kosare svojih plodova znajuci da ce ih to razveseliti i zasladiti. Kako lijepo!*

Da nije jednog detalja: primatelji krumpira i jabuka su iskljucivo bili doktori, ucitelji i popovi. Dakle oni kojima si se obracao kad ili boli dusa ili srce ili pamet a nigdje nikog drugog da pomogne. Kako plemenito i idilicno.

U isto vrijeme obicne seljane koji su bili gladni nisu jebali ni za suvu sljivu i nisu im nosili kosare pune jaja i krompira. **

*Osvrt na seljake koji daju jer su dobrog srca, a ne jer ce eventualno imati koristi od seoskog vraca.

**Pogledati Malo Misto kad gladna seljanka ne mogavsi vise izdrzati glad, pokusa ukrasti kokos, biva uhvacena i izvrgnuta javnom, teskom sramocenju.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:44   #145
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa nisam doskrolala do tvog
Sta bilo? Ajde nemojte zajebavati sad. Ne moramo se slagati, razmjenjujemo misljenja i znanja i svasta.
Hilda ne roflaj.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:46   #146
Kaj sam sad ja kriva?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:50   #147
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Meni ne mora bit ni bahat. Dovoljno je da bude mediokre i uobičajeno je nešto robotizirano obavio
uz normalni ponašaj.

- "Izvolite, što želite?"
- "Veliku bez kofeina sa hladnim mlijekom i čašu vode."
(odlazi, vraća se i stavlja dvije čaše na stol)
- "Hvala."
- "Molim"


Ne vidim šta je tu za ostavljanje dodatnog novca.
Nisi mu dužna dati, naravno.

Ali npr. nekad mi u takvom scenariju ne donese vodu nego ga moram molili i kumiti nekoliko puta, ili ići sama po vodu. Ili donese kavu s toplim umjesto hladnim mlijekom. Ili ga dugo čekam. Ili mu se ne da ići po smeđi šećer ako netko više voli. Itd. To sve nisu opravdani razlozi da mu ne platiš u cjelosti ono što piše na računu "Kava s mlijekom", ali su svejedno bitne stavke u tome hoću li ostaviti tip, i koliki.
Na taj način ne samo da nagrađujem čovjeka za trud, već i djelujem pozitivno na sustav i kvalitetu usluge, pa mi za to nije žao dati sitniš (dam li 14 ili 15 kuna mi nije velika razlika, kava kod kuće bi bila ionako puno jeftinija).

Ubacivanje u kutiju pa nek se dijeli na sve ne prakticiram, jer u tome se razbija taj sustav nagrađivanja truda pojedinca, a u praksi to često pobere gazda.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:50   #148
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Kaj sam sad ja kriva?
Ne znam ja. Imas friskih jaja, da te odvedem kod doktora da ti da dijagnozu?

Uci cemo preko veze, ne brini nista.


Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:52   #149
Sad sam se sjetila - na cjeniku zna pisati kako je napojnica uračunata u cijenu. Što radite u tim slučajevima?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:55   #150
Quote:
Luneta kaže: Pogledaj post
Ne znam ja. Imas friskih jaja, da te odvedem kod doktora da ti da dijagnozu?

Uci cemo preko veze, ne brini nista.


Al ja baš sad ništa ne razumijem. Ozbiljno.
Jel se Zelena truba naljutila kaj sam ja odgovarala iako je ona napisala što je napisala?
Pa scrolam na mobu i često post ispod ni ne vidim kad stisnem reply. No i da sam vidla...ne kužim
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:57   #151
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Sad sam se sjetila - na cjeniku zna pisati kako je napojnica uračunata u cijenu. Što radite u tim slučajevima?
U tim slučajevima ne ostavljam.

Kao ni na samoposlužnim mjestima gjde kavu pravi čovjek, ali se usluga razlikuje od kave iz automata samo u toj mjeri da je skuplja i dulje čekaš (npr. na aerodromima). Pogotovo ako mi ne da čašu vode uz to, nego me još traži da kupim bočicu... koju su mi oduzeli na svakom po redu security checku prilikom presjedanja.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:19   #152
dajem, jebe mi se za male plaće jer ne dajem zato što mislim da su sirotinja nego zato jer sam zadovoljna uslugom.
ako nisam zadovoljna, ne dajem.

doktorima ne dajem ništa.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:21   #153
Danas mi dosla dostava hrane, iznos bio 40 pa sam dala okruglo.
Ako je iznos npr 37 kuna, ostavim 40, al ako je okrugao, jbg, dajem tako

Ostavljate li dostavljacima visak?


Isto sam se sad sjedila na moru, ima kafic u kojem pijem kavu, konobarica je tak nadrkana uvijek i fakat mi se cini da me nije voljela vidjet (mozda i druge, pokusala sam to ne shvatit osobno). A i mozda je bila vec umorna od citave sezone i svasta.
Ugl nikad joj nisam nis ostavila. Mozda bi bila simpaticnija da jesam. Je li me zato mrzila? Bi li bila veselija da sam tipala? Mozda su u sumi?

Anyhow, drugu smjenu radio je (dost simpaticniji) lik kojem sam se mislim malo svidjala, pa mi je zadnjih dana nosio kavu s popustom
Ono samo bi osvanuo racun od 2 kune na stolu.
Kako dati trnglt za to?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:23   #154
Od kud vam to o malim plaćama uopće? Ja ne znam koliko koji konobar ima plaću. Mnogi gosti možda imaju i manju. Ne vidim to kao relevantno u priči oko običaja tringelta kod nas.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:26   #155
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Danas mi dosla dostava hrane, iznos bio 40 pa sam dala okruglo.
Ako je iznos npr 37 kuna, ostavim 40, al ako je okrugao, jbg, dajem tako

Ostavljate li dostavljacima visak?
Da ako pizza dođe vruća.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:27   #156
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Da ako pizza dođe vruća.
Ima li to veze s djelovanjem dostavljaca?
Mozda nije uvijek njihova krivica
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:27   #157
pa konobari nikad nisu imale velike plaće
obično ih gazde prijavljuju na minimalac jer napojnice.

druga stvar su restoranski ili hotelski konobari

i tinch, da, ostavljam i dostavljačima hrane tringlt
ne veliki, ali ostavim

već nas znaju i često nam donesu gratis palačinke
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:28   #158
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Al ja baš sad ništa ne razumijem. Ozbiljno.
Jel se Zelena truba naljutila kaj sam ja odgovarala iako je ona napisala što je napisala?
Pa scrolam na mobu i često post ispod ni ne vidim kad stisnem reply. No i da sam vidla...ne kužim
Ne znam, zaista. Sacekat cemo Zelenu trubu da dodje i da odgovori. Zao bi mi bilo ako se naljutila, jer ne dijelimo misljenje ili se malo super rijec segacimo, na misljenje ili cinjenice koje nam izazivaju sarkazam.

Ja volim ozbiljnu raspravu na lezeran, zajebantski nacin.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:28   #159
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
pa konobari nikad nisu imale velike plaće
obično ih gazde prijavljuju na minimalac jer napojnice.

druga stvar su restoranski ili hotelski konobari

i tinch, da, ostavljam i dostavljačima hrane tringlt
ne veliki, ali ostavim

već nas znaju i često nam donesu gratis palačinke
Rijetko narucujem pa sam malo neuka
Mozda bi trebala tutnut jos koju kovanicu povrh okruglog iznosa next time.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:31   #160
ne naručujem ni ja svaki dan, pa ni svaki tjedan
ali dostavljači ne zaboravljaju
kao ni konobari
ako je račun 37, ostavim 40
ako je 242, ostavim 260
ako je 450, ostavim 500 (to u rijetkim prilikama kada si mogu priuštiti da toliko spičkam na ručak)


uvijek smo ostavljali ako smo bili zadovoljni i uvijek smo nakon toga na neki način profitirali (dobivali popuste, gratis deserte ili čašu vina i slično)



znate kome još ostavim? onim jadnim dečkima kaj brišu aute nakon pranja
jednom sam mu tutnula deset kuna, zahvaljivao se i ostao iznenađen kao da sam mu dala sto
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.